dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie malowanie natryskowe

    czy ktos juz poruszal ten watek, bo jakos nie moglem znalezc...

    mam kopresor i jakis prosty pistolet. pomalowalem sufit natryskowo i jestem pod wrazeniem, ale chetnie bym powymienial doswiadczenia z bardziej doswiadczonymi....
    Xiff..

  2. #2

    Domyślnie

    doświadczenia w tym xzakresie nie mam, ale ciekaw jestem jak wychodzi zużycie farby taką metodą.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    A ja się chętnie dowiem czegoś o pistoletach elektrycznych, bo mnie takie cus ostatnio bardzo kusi.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    A ja się chętnie dowiem czegoś o pistoletach elektrycznych, bo mnie takie cus ostatnio bardzo kusi.

    eeeeeeee ASG??
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał piterazim
    eeeeeeee ASG??
    eeeeee CO ???
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  6. #6

    Domyślnie

    ASG - air soft gun - pistolet elektryczny - replika prawdziwego - taka zabawka dla dużych chłopców


    zakładam że chodziło ci o elektryczny pistolet natryskowy - prywatnie mam kontakt z pneumatycznymi, elektrycznego na oczy nie widziałem,


    Xiff

    a farbę rozrzedzałeś ? opisz więcej szczegółów
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    [quote="piterazim"]ASG - air soft gun - pistolet elektryczny - replika prawdziwego - taka zabawka dla dużych chłopców


    zakładam że chodziło ci o elektryczny pistolet natryskowy - prywatnie mam kontakt z pneumatycznymi, elektrycznego na oczy nie widziałem,

    A ja nawet miałem elektryczny, ale nie do budowlanki tylko do lakierowania. Nie był super marki to i mocno się zraziłem do tej technologii. Teraz używam pneumatycznego, ale też nie do farb budowlanych, czy do tynkowania.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał piterazim
    zakładam że chodziło ci o elektryczny pistolet natryskowy - prywatnie mam kontakt z pneumatycznymi, elektrycznego na oczy nie widziałem,
    No nie inaczej. Jakoś z reguły staram się na forum nie odbiegać od tematu. Widziałam takie ostatnio w sklepie i zainteresowała mnie możliwość użycia takiego cuda do malowania różnych powierzchni różnymi preparatami, tylko nie wiem jak to się sprawdza w praktyce.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    Ok... troszke sie potoczyl temat beze mnie, ale juz jestem...

    chodzi mi o pneumatyczny pistolet. mam kompresorek i jakis tani pistolecik, komplet w rockworth..

    Farbe wymieszalem, dolalem wody, wymieszalem, znow dolalem, i jeszcze dolalem... i tak za 5 proba wreszcie zaczelo cos malowac
    Probowalem na bialej farbie jedynka... wyszlo mi ze mniej wiecej trzeb 2:1 rozrzedzic. 2litry farby jeden wody.. troszke to bylo rzadkie ale ladnie pokrylo.. za 3 razem.. Malowanie sufitu bylo troche klopotliwe bo albo mi sie wylewalo ze zbiorniczka, albo zaraz sie konczyla farba. Ale i tak szybko pomalowalem. Zastanawiam sie czy jakbym mial dysze o wiekszej srednicy to szlo by malowac gestsza farba?

    pojutrze bede robil proby na farbie tikkurila. zalecaja tam dysze srednicy 0,18-0,23 cala czy ja cos zle licze czy mi to wychodzi prawie 5mm. ale co do tego to moze sie wypowiem jak juz zaczne cwiczenia...

    narazie maluje przy cisnieniu ok 5 bar.
    zauwazylem taka zaleznosc, ze im rzadsza farba tym wiecej jej leci, ale z drugiej strony powstaja drobinki ktore fruwaja wszedzie i sie robi bialo... jak jest gestsza to jest ciezsza i sie przykleja do sciany, nie fruwa tyle. Tak kombinuje teraz ze moze powinienem zmniejszyc cisnienie a zrobic rzadsza farbe, wtedy tak sie nie rozdmuch to wszystko..

    Jeszcze mam pytanko o kwestie odcinania koloru. uzywac tasmy? jak szerokiej? jak zrobic to dokladnie zeby nie zamalowac drugiego koloru?

    no to na razie na tyle.. mam nadzieje ze zawita tu wiecej doswiadczonych osob..
    Xiff..

  10. #10

    Domyślnie

    malując autka całość, która nie ma być malowana jest zakrywana np. gazetami. Sam zauważyłeś że przy malowaniu jest dużo "pyłu" - pamiętaj że gdzieś to osiądzie
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    no wlasnie... dzis jeszcze musialem troche pogipsowac sciany i okazalo sie ze przed gipsowaniem wypadaloby znow zagruntowac.. teraz juz wiem.. skonczyc gipsowanie i dopiero malowac..
    Xiff..

  12. #12

    Domyślnie

    witam
    mnie ten temat tez interesuje ale jakos sprzetu znalesc nie moge szczegolnie na mango.pl to wygladalo gladko ale ich produktow chyba sie nie kupuje....
    Ci co uzywali i sa zadowoleni moga dac jakies linki?
    a Ci co nie sa zadowolenie niech tez sie odezwa dlaczego nie sa zadowoleni?
    dzieki za odpowiedzi

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    oki... no to przedpokoj pomalowalem...

    fajna zabawa. ale duzo zalezy od farby... sufit pomalowalem jedynka... musialem ja rozcienczyc prawie 1:1 bo mi jakos nie chciala malowac..

    sciany malowalem farba tikkurila. na dwa litry farby dalem pol litra wody. farba byla gesta, ale plynela przez dysze. elegancko malowalo sie. fajne bylo to ze przy takiej gestosci mozna jej nalozyc naprawde grubo i nie splywa. pierwsze dwie warstwy robilem za rzadkie i dlatego musialem malowac trzeci raz.
    Sprawdze w pokoju jak bede malowal, czy dwie warstwy gesta farba wystarcza...

    pytanie do bardziej doswiadczonych. malowanie laczenia sufitu ze sciana da sie jakos zrobic natryskowo..? mi za abrdzo chlapalo na wszystkie strony i musialem waleczkiem pojechac. podejrzewam ze lepszy sprzet by pozwolil na lepsza kontrole nad strumieniem farby...
    Xiff..

  14. #14

    Domyślnie

    Xiff - dokładnie wszystko zależy od farby a konkretnie od jej gęstości roboczej (chodzi o stabilizację farby podczas makowania) farby przystosowane do malowania pędzlem czy wałkiem będziesz musiał rozcieńczać (kosztem utraty krycia) bo ich konstrukcja jest taka, że podczas aplikacji muszą być gęste (inaczej malował byś nie tylko scianę ale i wszystko wokół . farby do malowania natryskowego w momencie aplikacji "akcji" muszą być luźne czyli rzadsze i dodatkowo filtrowane w procesie produkcji - ułatwia to manoszenie i nie powoduje przytykania się dyszy. nie nadają się zupełnie do tego celu farby "niekapki"
    Spotkałem się z taką farbą zaprojektowaną specjalnie do malowania natryskowego - Malfarb Professional - farba w opakowaniu jest gęsta ale podczas malowania jest bardzo płynna bez konieczności rozcieńczania. w zasadzie kryje za pierwszym razem.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Ja maluje metodą natryskowa pneumatyczną od wielu lat i nie wyobrażamsobie innego sposobu na malowane i uzyskanie wspaniałego efektu na ścanie. A to jest firma która zajmuje sie sprzedażą profesionalnych agregatów www.spinex.pl
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Xiff trzeba oklejać plastrem i dodatkoą folią zabezpieczyć sufit.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  17. #17

    Domyślnie

    apropos oklejania to widziałem kiedyś rewelacyjne rozwiązanie - taśme malarską z podklejoną już folią elektrostatyczną o szerokości 50cm (folia dosłownie sama przylegała do ściany na zasadzie elektrostatyki) producentem o ile sie nie myle jest colorexpert

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    no i widzisz, odweczny problem polega na samym plastrze, musi być taki aby nie odrywał farby.Na moje maloanie 50 cm foli zapasu to za mało bo sama średnica strumienia farby osiąga tyle.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    50cm.. wystarczy, tyle ze i tak chyba trzeba przykleic na drugim koncu bo pod wplywem powietrza zacznie fruwac..
    najgorsze to sa rogi, powietrze wariuje wtedy i rogi sie robia kolorowe
    Xiff..

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    [quote="zbigmor"]
    Cytat Napisał piterazim
    ASG - air soft gun - pistolet elektryczny - replika prawdziwego - taka zabawka dla dużych chłopców


    zakładam że chodziło ci o elektryczny pistolet natryskowy - prywatnie mam kontakt z pneumatycznymi, elektrycznego na oczy nie widziałem,

    A ja nawet miałem elektryczny, ale nie do budowlanki tylko do lakierowania. Nie był super marki to i mocno się zraziłem do tej technologii. Teraz używam pneumatycznego, ale też nie do farb budowlanych, czy do tynkowania.
    A ja widziałem.
    Przywiozłem 30 lat temu ze Związku Radzieckiego.
    Tamto to była zabawka, może nadawało się do modeli (nie jestem modelarzem).

    Pneumatyczne - to jest to. Niższe zużycia farby, ale trzeba umieć to robić.
    Jak się człowiek uczy - można mieć koszmarne sny po robocie od zacieków o wymalowań szyb i kaloryferów...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony