dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Dekoracja ścian i sufitu

    Witam.Jak mogę udekorować/wykończyć pomalowane ściany?Nie mam żadnego pomysłu na to.Ściany beda pomalowane jeszcze raz dwoma warstwami farby Dulux tropikalna pomarancza bo chciałbym uzyskać ciemniejszy kolor.Może jakiś tynk strukturalny czy w pokojach jest to mile widziane?Może fototapeta?Opisze mniej wiecej jak wygląda pokoj.Podłoga to panele ciemny dąb.Na środku pokoju dywanik do dekoracji taki koloru szarego i sofa koloru szarego.O meblach nie bede pisał bo chciałbym je też wymienić lecz nie wiem które wybrać bo jeszcze nie wiem jak rozplanowac dekoracje tych ścian.Możecie coś pomóc?Mam 16 lat więc może coś młodzieżowego?Jeszcze pytanie o listwach styropianowych do sufitu czy to dobry pomysł np pomalować je na kontrastujący kolor np zielony i przykleić?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vascom

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ja ogólnie jestem za tynkiem strukturalnym, ładnie to wygląda i jak dobrze pomyśleć to da się to zrobić za 1/3 ceny co oryginał.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz.Powiedz jak sie do tego zabrac i jak to wykonac zeby fajnie to wygladalo?Jakie kolory itp

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vascom

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    15

    Domyślnie

    Znajomemu zrobiłem takie pionowe paseczki, nie wiem jak to nazwać. Wykonałem to z gipsu szpachlowego. Nakładasz na ścianę grubszą warstwę gipsu i ściągasz delikatnie np. szczotka do zamiatania z powycinanymi włosami do uzyskania efektu. Następnie malujesz na podstawowy kolor potem nakładasz bejcę by "wyciągnąć" fakturę.
    Kosztowało go to jakieś 100zl (materiał) gdzie za oryginał musiałby wyłożyć 3-4 stówki
    Co do kolorów się nie wypowiadam bo w tym najlepszy nie jestem.

    Robiłem też sufit u siebie w domu.
    Do tego użyłem kleju do styropianu (akurat był pod ręką ) nakładasz i nabierką zaciągasz robiąc półkoliste ruchy. Malujesz na pożądany kolor i po sprawie.

    Inny pomysł, nakładasz materiał na ścianę (np. gips szpachlowy) następnie przykładasz i odrywasz pace tak jakbyś stemple stawiał. Na ścianie wychodzą takie jakby małe sople.
    Ostatnio edytowane przez vascom ; 28-08-2013 o 23:02

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki za rady i pomoc.Myslalem nad wzorem takim zeby gabka dotykac tez ladnie to wyglada.Pytanie czy robic to na calej scianie czy wykonac taka ramke mniejsza a wokolo bedzie zwykla farba?Czy moge to wykonac gotowa gladzia szpachlowa acryl putz?Jezeli bede ten tynk juz malowal na kolor to kupic gotowa farbe czy lepiej zwykla najtansza biala farbe kilka mniejszych puszek i pigmenty rozne kolory

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vascom

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie robiłem takich rzeczy gładzią szpachlowa z tego względu że wydaje mi się za miękka jak na takie coś, nie mówię że nie można.
    Jeśli chcesz kilka kolorów i masz mały obszar do malowania to chyba lepszą sprawą będzie biała farba plus pigmenty przy większych powierzchniach polecam gotowe farby bo jak urobisz za mało farby danego koloru to później ciężko dorobić taki sam kolor, wręcz nie realne do wykonania.

  7. #7

    Domyślnie

    Ok.Jeżeli możesz to napisz mi po kolei co mam kupic aby to wykonać i jaki sprzęt bedzie mi potrzebne jakie wałki pedzle itp bo musze zakupić nowe o te co mam trzeba wymienić.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vascom

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    15

    Domyślnie

    Pytanie co dokładnie chcesz zrobić ale na pewno będzie potrzebny grunt, gips szpachlowy (ewentualnie jakiś inny materiał twardy), farba do tego bejca (niekonieczne). Z narzędzi nabierka, blichówa, wałek, pędzel. Chęć do pracy i dusza artysty ;p

  9. #9

    Domyślnie

    Dobra.Obejrzałem ściany i w niektórych miejscach są rysy ubytki zadrapania i odpryski farby.Co z tym zrobić zaszpachlować przetrzeć papierem żeby było równo i odmalować wszystkie ściany żeby miały ten sam kolor tak?Co chcę zrobić?Chciałbym uzyskać ładny efekt taki bardziej do młodzieżowego pokoju nie znam się na tym więc nie wiem co najlepiej wybrać.Oglądałem filmy i tam te tynki kłada na jakiś płytach a nie odrazu na ściane wiec czy mozna to robić odrazu na ścianie?Chciałym żeby tynk pasował do takich ścian jakie bedą czyli.Chciałbym jedna ściane mieć pomaranczową a drugą czerwoną i do tego listwy styropianowe sufitowe ładnie to będzie współgrać z tymi kolorami i czy ten tynk bedzie ładnie sie prezentował na tle tych kolorów?Jestem troche niezadowolony bo remont był około 2 lata temu wszystkie ściany położone nowa szpachlą i pomalowane Duluxem a farba np w narożnikach się odpryskuje przy futrynie z drzwiami itp.

  10. #10

    Domyślnie

    Myslałem żeby położyć gotowy tynk jaki juz maja w sklepach ale gdy popatrzyłem na cenę to na pewno nie wydam tyle pieniedzy na tynk.Objerzałem ten film i tam jak ten gośc już wyciąga fakture tynku tym wałkiem to spodobała mi się ta faktura http://www.youtube.com/watch?v=zIh04gXdpq4 jak myslisz ładnie to będzie wyglądac na tle czerwono pomarańczowych ścian lub samych pomarańczowych jeżeli tak to jaki kolorek dobrać?

  11. #11

    Domyślnie

    Jest coś jeszcze do dekoracji ścian prócz tyku strukturalnego?Stwierdziłem że nie będę bawił się w takie coś.Może jakas fototapeta albo wzorek tylko co i jaki kolor?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony