dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    A próbowaliscie malowac takim pneumatycznym mniejsze elementy?

    Chodzi mi o pomalowanie lamelkowych drzwi od szafy (farba akrylowa do drewna). Mogę je zdemontowac i pomalowac na dworze, tylko czy natryskowo da sie te lamelki ladnie pomalować (wierzchnią stronę, od środka wsjo ryba, moga byc zacieki)?
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Oczywiście że da.Jest regulacja ilościi podawanej farby, szerokości natrysku i powietrza.Tymi pistoletami można malować farby olejne,akrylowe, lakiery do podłóg, nakładać kleje do tapet, tapety natryskowe.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bastorek
    Oczywiście że da.Jest regulacja ilościi podawanej farby, szerokości natrysku i powietrza.Tymi pistoletami można malować farby olejne,akrylowe, lakiery do podłóg, nakładać kleje do tapet, tapety natryskowe.
    A czy to trzeba wiele talentu, znaczy wprawy, żeby to ładnie zrobić?
    Znaczy, czy poćwiczyc najpierw koniecznie na czyms, żeby tych lamelek nie spartolic, czy raczej się łatwo maluje?
    Bo po malowaniu farba w sprayu mam raczej złe doświadczenia (albo nierówno pokrywa, albo się zacieki robia), kiedys mi lakiernik (przypadkowa rozmowa) mówił, że pistoletem duzo łatwiej niz speayem.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Na pewno łatwiej niż sprayem ale nie polecam bez uprzedniego treningu.Trzeba poćwiczyć z regulacją pistoletu tak aby mieć odpowiedni strumień natrysku, odpowiednio rozcieńczyć farbę i podstawa nigdy nie próbować pomalawoać za jednym razem, najlepiej kłaść kilka cienkich powłok.Myślę że jak poćwiczysz to napewno zrobisz.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  5. #25

    Domyślnie

    Witam

    Posiadam agregat malarski hydrodynamiczny i chcę zrobić tapetę natryskową.

    Czy może mi ktoś doświadczony poradzić jakiej wielkość dyszy powinienem użyć ?

    Pozdrawiam

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    ja stosuje minimum 2,5 ale to zależy od produktu nie każdy ma taka samą teksture.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bastorek
    Na pewno łatwiej niż sprayem ale nie polecam bez uprzedniego treningu.Trzeba poćwiczyć z regulacją pistoletu tak aby mieć odpowiedni strumień natrysku, odpowiednio rozcieńczyć farbę i podstawa nigdy nie próbować pomalawoać za jednym razem, najlepiej kłaść kilka cienkich powłok.Myślę że jak poćwiczysz to napewno zrobisz.
    Dzięki. Oczywiście najpierw spróbuję na jakims kawalku.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tofiol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja tam malowałem agregatem Wagnera W117, farbę rozcieńczałem około 15 % i malowało się rewelacyjnie. Co do innych mniejszych powierzchni i urządzeń do gęstszych preparatów to polecam http://painttech.pl/produkty/w450 , mały ale daje radę ...

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madzygi

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-607
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam. W odpowiedzi na twoje pytania dotyczącego odcinania sufitu od ścian proponuje okleić sufit taśmą malarską i przyłożyć styropian do sufitu. Będziesz miał pewność, że go nie pomalujesz.Sam maluje natryskowo i miałem podobne problemy i tak je rozwiązałem. Co do twoich uwag o farbach to jedynka to najsłabsza z nich i właściwie nie nadaje się do malowania natryskowego. Tikkurila jest bardzo dobra.

  10. #30

    Domyślnie

    temat stary ale odświeżam bo mam pytanie.
    Mam agregat ma;larski Wagner Project Pro 117. To nie jest pneumatyczny, tylko tzw airless, bezpowietrzny. Działa super używam tego od dawna z wielką satysfakcją.

    Problem jest taki: urządzenie to wytwarza do 200 barów ciśnienia, i strumień jest tak silny, że może przebić dłoń, trzeba uważać.
    Do tej pory malowałem mieszkanie i zazwyczaj robiłem to tak, że i ściany i sufit i ogólnie cale pomieszczenie szło w jednym kolorze, bo to małe pomieszczenia i trudno było to wykonać inaczej.

    W domu mam ok 600-650 m2 do pomalowania i na pewno będę dawał różne kolory. W jaki sposób to zabezpieczyć? Zasadniczo wydaje mi się, że żadna taśma tzw. malarska tego nie utrzyma.

    W mieszkaniu zawsze folia mi się w mniejszym czy większym stopniu odrywała w wyniku działania huraganu z dyszy. Jak to zrobić bym się nie musiał denerwować i poprawiać pochlapanych ścian czy sufitów?


    Z góry dzięki za odpowiedź.
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony