dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 165 z 165
Pokaż wyniki od 3.281 do 3.291 z 3291
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sailor_ro
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

Domyślnie

"To jakieś kuriozum dachowe robisz ?!
    I to jeszcze za 6000 złotych magicy jacyś."

A czemu kuriozum? Po pierwsze, będzie pewność szczelności, koszty żadne, bo raptem koszt membrany i parę złotych więcej wezmą fachowcy.
    Natomiast, tu na forum czytałem,ze nie należy natryskiwać piany na deskowanie, więc na forum zalecano od dołu pobicie jakiejś "szmaty" czyt,
    membrany.Po co więc mam to robić od dołu, jak mogę po kolei, czyli na krokwie wrzucić membranę, nabić jakieś deski na krokwie, żeby zrobić
    dystans nad membraną i następnie deskowanie plus papa.
    No i jeszcze jak wiadomo, deski sie gdzieś rozeschną, papniak wyskoczy, zawsze coś moze podciekać, a tutaj mamy podwójne zabezpieczenie.
    A co do ceny chcąc 30 zł z metra, konstrukcja, deski,papa plus 5 zł za moje "kuriozum", czyli 35 zł x 180m2= ca. 6300 zł

Rozumiem, więc, że cena za całość dobra?

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

Domyślnie

6300 za położenie pokrycia. A kosztu postawienia więźby nie liczysz?

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sailor_ro
    30

Domyślnie

"A co do ceny chcąc 30 zł z metra, konstrukcja, deski,papa plus 5 zł za moje "kuriozum", czyli 35 zł x 180m2= ca. 6300 zł"

Jak wyżej, 6300 to: więźba,membrana, deskowanie, papa-tak więc to jest koszt postawienia więźby, deskowania i wstepnego pokrycia.

Pokrycie dachu ostateczne, to kolejny etap, ale wykonywany już przez ekipę dekarzy.

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dario123

Kod pocztowy
    36-001

Domyślnie

Witam Wszystkich. Dostałem właśnie wycene projektu.https://www.archon.pl/projekty-domow...m521c51e67670e
    1 Stan zerowy 33100zl
    2 Ściany parteru 23000zl
    3 Strop nad Parterem 31800zl
    4 Ściany poddasza 25000zl
    5 Dach 54000zl
    Mury z pustaka czerwonego dach blachodachówka. Firma polecana bardzo dobra. Wszystko załatwia sama cały materiał.Cena bez faktury. Pytanie do Was czy to jest dużo?? Jestem z Podkarpacia okolice Rzeszowa
    Ostatnio edytowane przez dario123 ; 26-04-2017 o 17:01

agusia59

Kod pocztowy
    27-600

Domyślnie

Cena z materiałem oczyswiście?

dario123

Kod pocztowy
    36-001

Domyślnie

Cytat Napisał agusia59 Zobacz post
    Cena z materiałem oczyswiście?
    Wszystko już ujęte w tej cenie. Nic mnie nie interesuje.
    Ostatnio edytowane przez dario123 ; 28-04-2017 o 15:59

marcuso86

Domyślnie

Wszystko zalezy tez jaka blacha na tym dachu bo rozbierznosc jest duza w cenie.
    Mimo wszystko cena wydaje sie być normalna. Jeśli ekipa sprawdzona to nie ma sie co zastanawiać.

Kurczi7

Kod pocztowy
    05-500

Domyślnie

witam,

Kochani Forumowicze- dopiero rozpoczynam przygodę w tej bajce jaką jest budowa domu. Ponieważ jestem skazana na sama siebie w tej materii ( jestem młoda matka totalnie nie znającą się na budownictwie ) bardzo Was proszę o pomoc... Jestem na etapie zatwierdzenia projektu od architekta, w tym roku muszę chociażby wylać fundamenty- kto może polecić ekipę budowlna ... Okolice Warszawy dokładnie Piaseczno - mogą być ekipy z Polski .. potrzebuje kogoś solidnego ale nie najdroższego (tu akurat jestem bardzo czujna)

Janusz05090

Kod pocztowy
    05-090

Domyślnie

Witam.
    Mam pytanie odnośnie kosztów SSO, niepodpiwniczony, budynek 15x15, parter i piętro 2xstropy terriva, plus dach dwuspadowy ściany 1,0 na środku koło 3 metrów. Z tego co znalazłem koszty robocizny ok 250zł m2, rozumiem że przy wielokondygnacyjnym cena odnosi się do kosztów każdej kondygnacji?. Razem z poddaszem wychodzi 3 x 225m2) czyli koło 160 tyś. Z różnych kalkulatorów kosztorysów wychodzi mi różnie od 100 do 170 tyś. Budynek w mazowieckim, mam wycenę z jednej firmy na 150tyś.
    Ma ktoś rozeznanie czy to sensowna cena, czy jest sens szukać. Ekipa jest porządna. Czy ceny rzeczywiście oscylują w tych przedziałach 100-170tyś za taki budynek?

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

19

Domyślnie

Najczęściej płacisz za m2 liczony po podłogach ale po obrysie zewnętrznym budynku. Każda kondygnacja się liczy . Nie za m2 powierzchni mieszkalnej. Możesz mieć np dużo balkonów to ekipa Ci za nie policzy bo przecież płytę balkonową trzeba zrobić a w m2 powierzchni mieszkalnej tego nie zobaczysz.
    Sens szukania dalej jest zawsze bo warto mieć porównanie do innych ofert.
    Cena za tak duży budynek wydaje się dobra choć diabeł tkwi w szczegółach. Trudno to do końca określić nie znając detali budynku jak i tego co oferuje ekipa a co musisz sam zapewnić.
    Dla przykładu jedni wykonawcy do SSO wliczają konstrukcję dachu inni stawiają tylko mury, a roboty ciesielskie to nie ich sprawa.

Janusz05090

Kod pocztowy
    05-090

Domyślnie

Dzięki za info,daje to już mi jakieś rozeznanie, i potwierdzenie jak te m2 powinny być. Oczywiście zanim się zdecyduję jeszcze jakieś oferty zbiorę.

Powierzchnię, tak liczyłem po zewnętrznym obrysie i każdą kondygnację, czyli: parter +terriva, piętro+terriva, i poddasze. Cena jest łącznie z więźbą i deskowaniem.
    Konstrukcja jest dosyć prosta; kwadratowa bryła, bez żadnych tarasów balkonów, aczkolwiek ze względu na wielkość, zbrojenia i fundamenty są dosyć pokaźne, więc i pracy przy tym sporo.
    Z ekipą miałem już do czynienia i pod względem współpracy jest wszystko w porządku.
    Natomiast w kwestii finansowej oczywiście wolę się upewnić, bo chociaż procentowo względem cen robocizny mniejszych budynków, czy z kalkulatorów wychodzi to w miarę ok, to jednak lepiej zweryfikować to z kilkoma źródłami.

Strona 165 z 165

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia