dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 164 z 164
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.267 z 3267
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

Domyślnie

Skoro cena wychodzi podobna to patrz na to jak pracuje ekipa a nie na to czy facet ma koparkę i szalunki.
    Jeśli nie ma jakiś różnic w jakości prac to wygodniejszy jest ten od szalunków.
    Natomiast nie kieruj sie tylko ceną bo to niestety często wychodzi bokiem.
    Wiem coś o tym z autopsji...
    btw
    Z deskami szalunkowymi to różnie bywa.
    Ja wykorzystałem je najpierw na strop parteru , później drugą stronę strop piętra a na koniec poszły po kąpieli w drewnochronie na pełne deskowanie dachu.
    A i tak mi zabrakło ze 2m3 na deskowania schodów, ogrodzenia itp
    Jednak już na etapie projektowania wiedziałem że nie interesuje mnie żadna membrana tylko pełne deskowanie i papa pod blachę na rąbek.
    Stemple w wiekszości sprzedałem dalej tracąc ok 2zł/szt.

Domyślnie

Faktura rozumiem tylko na koparkę. Ja mam podobną cenę za całość, oprócz koparki.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm grafitu pod dachówką, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafhi

Kod pocztowy
    64-100

Domyślnie

Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Skoro cena wychodzi podobna to patrz na to jak pracuje ekipa a nie na to czy facet ma koparkę i szalunki.
    Jeśli nie ma jakiś różnic w jakości prac to wygodniejszy jest ten od szalunków.
    Natomiast nie kieruj sie tylko ceną bo to niestety często wychodzi bokiem.
    Wiem coś o tym z autopsji...
    btw
    Z deskami szalunkowymi to różnie bywa.
    Ja wykorzystałem je najpierw na strop parteru , później drugą stronę strop piętra a na koniec poszły po kąpieli w drewnochronie na pełne deskowanie dachu.
    A i tak mi zabrakło ze 2m3 na deskowania schodów, ogrodzenia itp
    Jednak już na etapie projektowania wiedziałem że nie interesuje mnie żadna membrana tylko pełne deskowanie i papa pod blachę na rąbek.
    Stemple w wiekszości sprzedałem dalej tracąc ok 2zł/szt.
    No tak oczywiście biorę pod uwagę jakość robót, jednego widziałem (tego pierwszego) nie widzę większych uchybień i jeden inwestor poleca. Drugiego muszę sprawdzić.

Co do desek szalunkowych , tak chciałem zrobic jak kolega żeby deskować a nagle ten pierwszy wykonawca mi mowi że jak zrobie 2 stropy mono to te deski będą w takim stanie że się nie nadadzą, i nie wiem czy to prawda czy po prostu nie będą szanować materiału ?

Z drugiej strony jak mi to powiedział to zacząłem się zastanawiać czy nie zrezygnować z deskowania i papy tylko dać membrane i blachę na to - zważywszy że będę miał 2 strop to raczej hałasu od deszczu mieć nie powinienem w sypialni ?

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

19

Domyślnie

Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    pierwszy wykonawca mi mowi że jak zrobie 2 stropy mono to te deski będą w takim stanie że się nie nadadzą,
    Albo dxxa budowlaniec albo po prostu nie chce mu sie desek obijać z betonu. U mnie jakoś sie dało i wykonawca SSO który robił też więźbę nie miał żadnych oporów a nawet pochwalił taką oszczędność.
    Co do deszczu to masz rację , nie słychać . Słychać za to jak blacha tłucze o łaty przy porywistym wietrze.
    Ja nie robiłem pełnego deskowania z uwagi na hałas tylko na trwałość i stabilność konstrukcji dachu.

Domyślnie

Witam serdecznie,
    Przymierzamy się do budowy w Kórniku (wielkopolska), czy ktoś ma namiary na sprawdzone ekipy?

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ania02

Kod pocztowy
    80-180

Domyślnie

Cytat Napisał sokseb Zobacz post
    Ja pod Gdanskiem za prosty dom z poddaszem uzytkowym o pow. uzytkowej 120m2+ garaz z kotlownia 30m2 z dachem dwuspadowym pod pape z deskowaniem place 35tys netto projekt domu chaber z mtm styl i na prawde super ekipa
    Czy mógłbyś dać namiary na tą ekipę? (jezieranna@o2.pl)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciuspala

Kod pocztowy
    32-800
    1

Domyślnie

W tym roku ekipy poszalaly z cenami ale cóż roboty jest dużo więc ceny podnoszą bo i tak jest klient.
    Ja za 107 m2 użytkowego choć po zmianie z porothermu 30 na silikat po podłogach będę miał 140 m2 i umówiłem się z ekipą na 32,5 tyś po mojej stronie koparka, instalacja wod-kan, izolacja pionowa(samo malowanie ) oraz zachowywanie fundamentów.Resztę robi ekipa a mają co robić bo fundamenty lane, 2 stropy lane, schody lane oraz płyta balkonowa.
    W zeszłym roku miałem oferty po 26-28 tyś a teraz 2 oferty miałem po 41-42 tyś.

Strona 164 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia