dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Mazowieckie 30 km od Warszawy - Murarz podał cenę! Czy warto?

    Witam,

    Doszło do tego momentu kiedy zaczęliśmy rozglądać się za ekipą budowlaną. Podzwoniliśmy po znajomych i fachowcach i pojawił się wczoraj człowiek. Dość ogarniety i konkretny. Za postawienie (i wykopanie) fundamentów ścian komina 1 strop i pod dach rzucił kwotą 28 tys zł. Czy to dużo? tzn czy opłaca się go brać czy szukać tańszego. Domek około 110 m2 (dobudowa do już istniejącego) parter i piętro. fundamentów około 45-55 m do kopania.

    Jeśli drogo to jaki rząd wielkości jest teraz na czasie za taki domek?

    Czekam na odpowiedź dzięki!!

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agusia10
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wawa-radom
    Kod pocztowy
    04-263
    Posty
    52

    Domyślnie

    witaj
    cena jak na Warszawe nie jest zla, my tez dobudowujemy /czyli doklejamy do starego domek 8.2x8.50/
    fundamenty sami zrobilismy a nam za sciany, wylanie chudziaka, 2 kominy murowane, schody lane, strop lany, sciany dzialowe na parterze i pietrze,wieniec nadporoza powiedzial 18,000.
    w/g mnie cena jest ok ale tez sie naszukalismy i ekipe mamy z Garwolina bo ceny warszawskie zaczynaly sie od 35.000-60.000

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie nasze ekipa tez z Garwolina.. Bo tu tak cały fundament schody ściany działowe wieniec aż pod dach wiec podobnie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agusia10 Zobacz post
    witaj
    cena jak na Warszawe nie jest zla, .................................................. ...... w/g mnie cena jest ok ale tez sie naszukalismy i ekipe mamy z Garwolina bo ceny warszawskie zaczynaly sie od 35.000-60.000
    Na podstawie swoich doświadczeń związanych z budową proponuje zmienić troszkę podejście. Cenę robocizny proponuje porównać z tym co się za to kupuje. Jeżeli budujesz dom dla siebie to powinno ci zależeć żeby zostało to zrobione DOBRZE biorąc pod uwagę koszt całej inwestycji.

    Cenę robocizny skonfrontuj z kwalifikacjami wykonawcy. A w budowlance fachowców dużo ale tych prawdziwych, jak na lekarstwo. Przeciętna ekipa w ciągu roku robi nie mniej niż 3-5 budynków w SSO warto popytać o adresy i doświadczenia tych ludzi ze współpracy z wykonawcą. Poświęć troszkę czasu, zrób wywiad, zobacz gdzie, co i jak budują i budowali, jakich mają ludzi, porozmawiaj z inwestorami o ich doświadczeniach. Cena powinna być dopiero kolejnym kryterium.
    Ja też zaczynałem od taniej ekipy z okolic Garwolina (niejaki Pieńkowski) i doświadczenia mam bardzo złe. Potem udało mi się trafić na prawdziwego fachowca, który w kontekście pracy włożonej w wybudowanie domu okazał się dużo tańszy niż najtańsi partacze. Sedno tkwi w szczegółach, a te początkującemu inwestorowi trudno jest wychwycić dlatego kieruje się ceną a przy tym kryterium trzeba mieć sporo szczęscia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cena ceną. Zwróć uwage co za tą cene dostajesz. Czy czcze obietnice pana "Henia", czy solidnego, polecanego wykonawce, który będzie dbał o budowę zgodnie ze sztuką. Zaoszczędzisz na ekipie, na materiałach, na kierbudzie a na końcu może Ci wyjśc z tego katastrofa budowlana. Troche może przesadzam ale kryterium ceny nie powinno byc jedynym kryterium bo się to może średnio skończyć. Niemniej życze powodzenia i trafnych wyborów
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    dokładnie tak... obejrzyj jego realizacje budowlane i porozmawiaj z inwestorami... nierówne ściany wychodzą w tynkach
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agusia10
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wawa-radom
    Kod pocztowy
    04-263
    Posty
    52

    Domyślnie

    a skad wiesz jakie ja mam podejscie?
    a skaad wiesz ze nie szukalam nie pytalam, ?


    łatwo jest oceniac ludzi po jednym wpisie, to ze mam taka cene za wybudowanie nie oznacza ze ten czlowiek zle buduje. bo jezdzilam na budowy gdzie budowal, rozmawialam z inwestorami i to nie jest czlowiek widmo
    kierownik nie jest z przypadku tylko odpowiedzialny czlowiek,

    masz racje -szukajcie , pytajcie, ,sprawdzajcie i dzieki temu mam dobra ekipe a ze tanai to na moj plus



    szkoda ze mailes takie doswiadczenia z p. PIENKOWSKIM, ale przez to jestes madrzejszy /tego pana na szczescie nie znam/

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź czyli polecacie pytać szukać i mieć nadzieje że człowiek okaże się względnym fachowcem

  9. #9

    Domyślnie

    Pod koniec roku 2011 za dom skomplikowany, dach kopertowy 205 m2, okolice Warszawy za robociznę SSO (ławy z koparką, szalowanie fundamentów, chudziak, kanalizacja pod chudziakiem, 4 kominy systemowe, ściany z gazobetonu na klej, ściany działowe, schody, strop lany, tarasy, więźba) płaciłem 29 000 zł. Ekipa bardzo solidna, zrobili w terminie.

  10. #10

    Domyślnie

    Co wychodzi w tynkach ? Tynki płacisz z metra. Sąsiad miał krzywe ściany ja prościutkie i nic nie mogłem utargować. Nie wiem czy cena duża, czy mała ale solidnie zrobione ręczne cementowo-wapienne 27 zł m2. Nic nie opuścił a u sąsiada ściany były bardzo krzywe.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    dokładnie tak... obejrzyj jego realizacje budowlane i porozmawiaj z inwestorami... nierówne ściany wychodzą w tynkach
    Przepraszam, do tej wypowiedzi odnosił się ostatni post

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adamk_wawa

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    możesz podać namiary na firmę? U mnie 180m2, czterospadowy kopertowy, Jabłonna pod W-wą, H+H na klej, czyli podobnie
    Z góry Dzieki

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adamk_wawa

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirawawa Zobacz post
    Pod koniec roku 2011 za dom skomplikowany, dach kopertowy 205 m2, okolice Warszawy za robociznę SSO (ławy z koparką, szalowanie fundamentów, chudziak, kanalizacja pod chudziakiem, 4 kominy systemowe, ściany z gazobetonu na klej, ściany działowe, schody, strop lany, tarasy, więźba) płaciłem 29 000 zł. Ekipa bardzo solidna, zrobili w terminie.
    Witam,
    możesz podać namiary na firmę? U mnie 180m2, czterospadowy kopertowy, Jabłonna pod W-wą, H+H na klej, czyli podobnie
    Z góry Dzieki

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar sztybek
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hej, jeśli macie namiary na dobrą ekipę na budowę do stanu zero, to proszę o namiary. Pozdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony