dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 165 z 166
Pokaż wyniki od 3.281 do 3.300 z 3317
  1. #3281
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dario123

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał agusia59 Zobacz post
    Cena z materiałem oczyswiście?
    Wszystko już ujęte w tej cenie. Nic mnie nie interesuje.
    Ostatnio edytowane przez dario123 ; 28-04-2017 o 15:59

  2. #3282
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Wszystko zalezy tez jaka blacha na tym dachu bo rozbierznosc jest duza w cenie.
    Mimo wszystko cena wydaje sie być normalna. Jeśli ekipa sprawdzona to nie ma sie co zastanawiać.

  3. #3283
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kurczi7

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa/Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam,

    Kochani Forumowicze- dopiero rozpoczynam przygodę w tej bajce jaką jest budowa domu. Ponieważ jestem skazana na sama siebie w tej materii ( jestem młoda matka totalnie nie znającą się na budownictwie ) bardzo Was proszę o pomoc... Jestem na etapie zatwierdzenia projektu od architekta, w tym roku muszę chociażby wylać fundamenty- kto może polecić ekipę budowlna ... Okolice Warszawy dokładnie Piaseczno - mogą być ekipy z Polski .. potrzebuje kogoś solidnego ale nie najdroższego (tu akurat jestem bardzo czujna)

  4. #3284
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz05090

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie odnośnie kosztów SSO, niepodpiwniczony, budynek 15x15, parter i piętro 2xstropy terriva, plus dach dwuspadowy ściany 1,0 na środku koło 3 metrów. Z tego co znalazłem koszty robocizny ok 250zł m2, rozumiem że przy wielokondygnacyjnym cena odnosi się do kosztów każdej kondygnacji?. Razem z poddaszem wychodzi 3 x 225m2) czyli koło 160 tyś. Z różnych kalkulatorów kosztorysów wychodzi mi różnie od 100 do 170 tyś. Budynek w mazowieckim, mam wycenę z jednej firmy na 150tyś.
    Ma ktoś rozeznanie czy to sensowna cena, czy jest sens szukać. Ekipa jest porządna. Czy ceny rzeczywiście oscylują w tych przedziałach 100-170tyś za taki budynek?

  5. #3285
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Najczęściej płacisz za m2 liczony po podłogach ale po obrysie zewnętrznym budynku. Każda kondygnacja się liczy . Nie za m2 powierzchni mieszkalnej. Możesz mieć np dużo balkonów to ekipa Ci za nie policzy bo przecież płytę balkonową trzeba zrobić a w m2 powierzchni mieszkalnej tego nie zobaczysz.
    Sens szukania dalej jest zawsze bo warto mieć porównanie do innych ofert.
    Cena za tak duży budynek wydaje się dobra choć diabeł tkwi w szczegółach. Trudno to do końca określić nie znając detali budynku jak i tego co oferuje ekipa a co musisz sam zapewnić.
    Dla przykładu jedni wykonawcy do SSO wliczają konstrukcję dachu inni stawiają tylko mury, a roboty ciesielskie to nie ich sprawa.

  6. #3286
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz05090

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za info,daje to już mi jakieś rozeznanie, i potwierdzenie jak te m2 powinny być. Oczywiście zanim się zdecyduję jeszcze jakieś oferty zbiorę.

    Powierzchnię, tak liczyłem po zewnętrznym obrysie i każdą kondygnację, czyli: parter +terriva, piętro+terriva, i poddasze. Cena jest łącznie z więźbą i deskowaniem.
    Konstrukcja jest dosyć prosta; kwadratowa bryła, bez żadnych tarasów balkonów, aczkolwiek ze względu na wielkość, zbrojenia i fundamenty są dosyć pokaźne, więc i pracy przy tym sporo.
    Z ekipą miałem już do czynienia i pod względem współpracy jest wszystko w porządku.
    Natomiast w kwestii finansowej oczywiście wolę się upewnić, bo chociaż procentowo względem cen robocizny mniejszych budynków, czy z kalkulatorów wychodzi to w miarę ok, to jednak lepiej zweryfikować to z kilkoma źródłami.

  7. #3287
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Mateusz91
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, przymierzam się do budowy domu według projektu muratora M183 Bajeczny widok. Dom parterowy 100 metrów użytkowych plus garaż. Powierzchnia zabudowy 179,4 m2, dach wielospadowy. Dostałem taka ofertę:

    "W sklad SSO wchodzi ; wykop,lawy,fundament,zasypka,kanalizacjia.chudy beton,izolacjia pionowa scian fundamentowych, odrenowanie,murowanie sciany nosne+dzialowe,rdzenie+wieniec,konstrukcjia dachu,orynnowanie,pokrycie dachowka,niwelacjia terenu razem wynosi 37.700"

    Czy cena jest ok?

  8. #3288

    Domyślnie

    brutto czy netto ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #3289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz91 Zobacz post
    Witam, przymierzam się do budowy domu według projektu muratora M183 Bajeczny widok. Dom parterowy 100 metrów użytkowych plus garaż. Powierzchnia zabudowy 179,4 m2, dach wielospadowy. Dostałem taka ofertę:

    "W sklad SSO wchodzi ; wykop,lawy,fundament,zasypka,kanalizacjia.chudy beton,izolacjia pionowa scian fundamentowych, odrenowanie,murowanie sciany nosne+dzialowe,rdzenie+wieniec,konstrukcjia dachu,orynnowanie,pokrycie dachowka,niwelacjia terenu razem wynosi 37.700"

    Czy cena jest ok?
    Zadziwiająco tanio, jak razem z kryciem dachu, nawet, jak to brutto.

  10. #3290
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Mateusz91
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Podana cena jest ceną netto.

  11. #3291

    Domyślnie

    Mam pytanie do forumowiczów. Czy ktoś z Was może mi dokładnie odpowiedzieć co się kryje pod nazwą "koszty pośrednie" w kosztorysie ekipy budowlanej? Pewna ekipa przysłała nam ofertę szczegółową, w której oprócz kwoty za robociznę i materiały zapewnione przez ekipę widnieje tabelka j/w. .

  12. #3292

    Domyślnie

    Forumowicze nie, ale owa ekipa z pewnością tak.

  13. #3293

    Domyślnie

    Koledzy czy 55 tys. zł brutto za robociznę domu do stanu surowego otwartego z linku poniżej to dużo (okolice Wieliczki) ?
    https://www.archon.pl/projekty-domow...FRiUsgodGVcOvw
    Gdyby link nie działa to projekt nazywa się dom w lucernie (G2).

    Druga sprawa. Czy ten koszt budowy domu podany pod opisem projektu jest realny czy jednak zaniżony ?

  14. #3294
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cena w granicach 300zł /m2 po podłogach. Tanio nie jest ale drogo też nie. Średnia półka cenowa powiedziałbym. Cena za SSZ jest realna pod warunkiem że bedziesz bardzo pilnował kosztów. Takie fanaberie jak lepsze 3 szybowe okna , kocioł gazowy , tynk silikonowy czy lepsze ocieplenie poddasza musisz odrzucić.
    W projekcie masz 20 cm styropianu Termoorganika. Ładnie brzmi 20 cm. Tyle że to zapewne zwykły dalmatyńczyk 0.44. za jakieś 150zł /m3
    Termonium Plus 0.31 jest jakieś 40% cieplejsze i jakieś 40% droższe.
    Widzę że masz duże okno tarasowe. W projekcie jest zapewne jakieś zwykłe typu balkonowego na zawiasach i z ruchomym słupkiem. Jak będziesz chciał uchylno przesuwne to cena x2.
    A jak bezprogowy HS to cena x4 albo i lepiej.
    Przed takimi dylematami staniesz.
    Nie zapominaj też że SSZ nie zawiera kosztów doprowadzenia mediów a te potrafią mocno zaskoczyć.

  15. #3295
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    360 tyś jest realne ale bez fanaberii , tak jak napisał zbigor, okna i lepsze ocieplenie cena w górę, przyłącza licz z 20 tyś chyba że budujesz się na pipidówie to więcej. Kumpel budował 3 lata temu podobny dom do tego z linku wyszło go ok 320 tyś (za robocizne SSO 33 tyś) tyle że nie ma zagospodarowanej działki i wykończony tylko dół.
    Ostatnio edytowane przez tkaczor123 ; 04-10-2017 o 05:44

  16. #3296

    Domyślnie

    Ja pierdziu ... a mi się marzyła rekuperacja, 100% podlogowki, cieplejsze okna ale bez żadnych kombinacji itd. Itd. ������������
    Co do mediów to akurat wszystko jest w drodze, a prąd (słup) nawet na działce który muszę "uziemić" na swój koszt (+ ok 12 tys.) Ponieważ linia idzie po przekątnej działki, słup nowy więc nie do ruszenia.

  17. #3297
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Nie ma szans byś się zmieścił w tych kosztach z rekuperacją, 100% podłogówki cieplejszymi oknami...
    Przerabiałem to samo. Różnica między tanimi plastikowymi 2- szybowymi oknami z projektu a tymi które mam to 100% . Drzwi zewnętrzne na ciepłym panelu Variotec też drugie tyle droższe niż standard. Przy podłogówce zadbaj o to żebyś się wyrobił z wysokością wylewki. Jak będze za wysoko centymetr albo dwa to albo będziesz miał niższy pierwszy schodek albo będziesz się ratował anhydrytem A to z grubsza co najmniej 10-15 zł wiecej na metrze niż posadzka z mixa,
    itd...

  18. #3298
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    u mnie pomiędzy oknami 2 szybowymi o wsp ok 1,1 a 3 szybowymi wsp ok 0,85 różnica była plus 1800 zl okna zwykle bez udziwnień.
    drzwi można kupić dobre za 2500 , można i tez lepsze za 10000, wszystko zależny od portfela inwestora.

  19. #3299
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Masz rację . Od portfela wiele zależy. Na budowie dość często a nawet prawie zawsze spotyka się syndrom krótkiej kołdry. Dlatego czasami się mocno nagina rzeczywistość przesuwając wydatki albo dokładając kredytu.
    U mnie kosztorys opierał się o podstawowe białe okna drutexu. Masakra wizualna i techniczna. Podobnie z drzwiami zewnętrznymi.
    Pierwotnie miałem nie mieć podłogówki, rekuperacji , instalacji centralnego odkurzacza żeby się zmieścić w kosztach. Ale im bardziej wychodziły mury z ziemi tym bardziej nachodziły mnie wątpliwości.
    Przeliczyłem wszystko, zmieniłem plany i wybrałem inne droższe rozwiązanie i dłuższy proces budowy by się wyrobić finansowo. Stąd też zamiast po póltora roku, wprowadzę się po prawie 4 latach.

  20. #3300
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Koledzy czy 55 tys. zł brutto za robociznę domu do stanu surowego otwartego z linku poniżej to dużo (okolice Wieliczki) ?
    Gdyby link nie działa to projekt nazywa się dom w lucernie
    Ja za podobny ale z obniżonym garażem i nad garażem półpiętro dałem 50 ale tylko ze względu że troche po znajomości z polecenia kogoś wiec cena 55 jak najbardziej ok jeśli ekipa ma wszelaki sprzęt a nie że panie załatw to albo to.

Strona 165 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony