dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 166
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3317
  1. #1

    Domyślnie Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

    No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologiełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).
    Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Bogna
    Guest
    Bogna

    Domyślnie ile kosztuje wybudowanie domu

    My zapłaciliśmy 32500 za stan surowy otwarty - piwnica parter poddasze

  3. #3

    Domyślnie

    Ale mój dom jest bez piwnicy (a to dość kosztowny element budowy), poza tym czy to jest ten sam projekt co mój???Ta kwota wydaje się mi bardzo wysoka jak za stan surowy (za wykonastwo)

  4. #4
    Szuwarek
    Guest
    Szuwarek

    Domyślnie Koszt robocizny stanu surowego otwartego

    Dom 160 m2 z garażem, podpiwniczony, parter, poddasze, dach 230 m dwuspadowy z jedną lukarną (pełne deskowanie + papa), ścianki działowe, trzy stropy wylewane z gruchy (nad piwnicą, garażem i parterem) schody wylewane do garażu i piwnicy, 2 kominy wymurowane pod dach + wymiana gruntu - łącznie 22000 zł.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Sz.P Szuwarek! Jeśli to możliwe to daj proszę namiary na ekipę budowlaną! Szukam teraz takowej na wiosnę. Jeśli jesteś z nich zadowolony to pls o kontakt! Pozdrawiam!

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.
    Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowania

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rogi

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    znalazłem ekipe do domku 85 uzytkowej (100 złakowitej) bez poddasza użytkowego strop drewniany za 10 tyś.

  9. #9

    Domyślnie

    Czy 150 PLn za m stanu surowego ściany trzywarstwowej to dużo czy mało???? Zaznaczam, że chodzi o ściany i strop.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie dużo. W sam raz. Jeśli jeszcze jakość dobra (sprawdzona na poprzednich budowach) - to można się nie zastanawiać i brać.
    Joasia.
    P.S. Ja też zaczynam na wiosnę, też trójwarstwowo - i jak na razie najtańsza oferta z wysoką jakością prac to 200,- zł za m kw. pow. użytk. Szukam dalej - ale dotychczas tańsze oferty łączyły się niestety z baaardzo widoczną bylejakością prac.

  11. #11

    Domyślnie

    Joasiu, z tego co przeczytałam na forum, to wydaje się drogo.
    Jak oceniasz fachowość wykonania???
    Jeździsz po budowach, rozmawiasz z ludźmi????
    Jak można sprawwdzić ekipę?

  12. #12

    Domyślnie

    System oceny mamy taki:
    - jeździmy po okolicy i oglądamy budowy w naszej technologii (ściany trójwarstwowe z ceramiki - my akurat mamy maxy-wełnę -cegłę); jeśli podoba się nam plac budowy (jest czyto, schludnie, widać pracujących ludzi a nie obiboki), to
    - spisujemy z tablicy budowy albo od wykonawców namiary na właściciela;
    - dzwonimy i wypytujemy, czy jest zadowolony; jeśli tak, to
    - umawiamy się z wykonawcą i bierzemy od niego namiary na inne budowy i ich inwestorów, też w naszej technologii [to b. ważne, żeby znali daną technologię - np. ekipa, która budowała domy modelowe Muratora, wywarła na nas początkowo b. dobre wrażenie, ale potem okazało się, że NIGDY nie budowali ścian trójwarstw. - poza garażem przy jednym domu modelowym; a my nie chcielibyśmy być królikami doświadczalnymi. ja byłam raz, gdy uczennica mojej fryzjerki uczyła się na mnie robic trwałą, i więcej nie chcę);
    - obdzwaniamy właścicieli, wypytujemy, pytamy o wady ekipy, o problemy, jakie były; w tzw. międzyczasie
    - wykonawca składa nam ofertę; jeśli cena odstrasza - to rezygnujemy; jeśli jest sensowna, to
    - jedziemy na ich budowy z jakimś budowlanym fachmanem (np. z kierownikiem budowy, a raczej z jednym z kandydatów na kierownika - niestety nie mamy go jeszcze wybranego).

    No i w ten sposób została nam jedna ekipa - raczej fachowa (baaardzo entuzjastyczne referencje od 12 (!) inwestorów) choć niestety nie najtansza. Mamy z nimi podpisać umowę w styczniu, więc póki co, szukamy, czy nie znajdzie się ktoś również solidny, a tańszy.

    A na placu budowy zwracamy uwagę m.in. na to:
    - czy sciany są równo murowane,
    - czy jest porządek (np. ci nasi nie mieszają, jak inni, betonu na ziemi, tylko na folii),
    - czy więźba jest intensywnie zielona (czyli czy się przykładają do malowania, czy robią to byle zbyć),
    - ile papy lub folii wystaje (przy wywijaniu na zakład).

    Pozdrawiam - i przepraszam za przydługi post.

    Joasia.

  13. #13

    Domyślnie

    Joasiu,
    ja osobiście dziękuję ci za tak długi post. Bardzo mi pomógł.
    Jeszcze raz dzięki.
    Z której strony Warszawy będziesz budować?
    Pozdrawiam serdecznie.

  14. #14

    Domyślnie

    Gm. Babice Stare - to jest na wylocie Górczewskiej. A Ty?
    Joasia.

  15. #15

    Domyślnie

    My będziemy budować w Nadarzynie.
    Pozdrawiam.

  16. #16

    Domyślnie

    No to ponawiam pytanie autora postu. Ile za stansurowy otwarty - do zawieszenia wiechy na dachu. Interesują mnie dwie ceny:
    I - cena za robociznę (np za kondygnacje)
    II - Ceny za materiały

    I+II - stan surowy otwarty w całosci. liczę na wasze opinie i informacje
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  17. #17

    Domyślnie stan surowy otwary z konstrukcją dachu

    W kwietniu/maju zamierzam zacząc budować (mam już fundament).
    Jeden wykonawca wycenił stan surowy otwarty razem z konstrukcją dachu - 15 000 (bez pokrycia).
    Ściany zewnętrzne murowane z Maxa, wewnętrzne z cegły pełnej, strop drewniany (z dwoma stalowymi HEBAMI),
    dom wg projektu IRMA, ok. 130 m2).
    Wartości materiału jeszcze nie mam - dopiero zaczynam ściągać.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    za domek parterowy bez garazu i piwnicy ok..140m -7000 robocizna(fundament,sciany zewn max ,scanki dzialowe,komin,strop)dach 4900 robocizna(wiezba+ krycie dachowka)Czyli calosc 12.000

  19. #19

    Domyślnie

    czytam i czytam i mam wrażenie ze zyje w innej bajce niz większosć szanownych forumowiczów. Mnie za stan surowy (dom ok 170 m kwużytkowej + 15 m garażu, bez piwnic z mieszkalnym poddaszem , niezbyt skomplikowany, okolice Warszawy) wyliczyły dwie ekipy:

    I 82 000 materiały (sisana trójwarstwowa) + 56 000 robocizna + VAt (bez pokrycia dachu docelowego jedynie deskowanie)

    II - oferta z blachodachówką szwedzką na dachu 186 000

    Z tego co piszecie to katastrofalnie drogo No to gdzie te sensowne, sprawdzone i rozsądne cenowo ekipy znajdujecie ??? Help !!! Dajcie jakieś namiary

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mnika

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    6

    Domyślnie

    JA za dom o powierzchni 140m bez piwnic zapłaciłam 23,5 tys. zł.
    Brygada robiła tylko jedną poprawkę: powiększali otwór na okno 0 3 cm )

Strona 1 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony