dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 166
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 3317
  1. #2001

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorianna
    Jak za 125m2 domek to koszt robocizny mógłby byż niższy. Jaki to projekt? Zastanowiła mnie pozycja z wyceną ocieplenia - kiedy Państwo zamierzają ocieplać? Tuż po zakończeniu sso? Najpierw przecież trzeba zrobić tynki wewnątrz i poczekać jak wyschną.
    Ciezko pokazac projekt, poniewaz jest to indywidualny projekt. Natomiast nic skomplikowanego (takie bylo zalozenie). Co do ocieplenia to sie nie zastanawialem, mozliwe ze wykonawca zrobilby to ocieplenie w pozniejszym etapie. Z drugiej strony jesli chodzi o wnetrze to zastanawiam sie na plytami gipsowymi zamiast tynkow.

  2. #2002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał tczechow
    Czy to duzo? Czy w normie. Dodam ze w tym przypadku za niczym nie musze biegac, zalatwiac itp. jesli chodzi o material.
    Okolice Slaska - Katowice
    Dużo, szukaj dalej. Dodam, że za bieganie, załatwianie itp możesz zaoszczędzić 5-15tys miesiecznie. Zastanów się czy warto... przelicz - ja dostałem w hurtowni lepsze rabaty niż obiecywali wykonawcy. trzeba się trochę targować. przykładowo - roben 15% od cennika, fakro 30%, itp itd.
    No wlasnie jak czytam forum to widze ze robocizna w granicach 40-50 tys jest OK. Natomiast ta oferta i tak jest najtansza z posrod 3 innych ktore mialem. Za stan SSO bez ocieplenia i tynku zew. firmy liczyly sobie w graniach 190 tys.

  3. #2003

    Domyślnie

    Cytat Napisał tczechow
    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał tczechow
    Czy to duzo? Czy w normie. Dodam ze w tym przypadku za niczym nie musze biegac, zalatwiac itp. jesli chodzi o material.
    Okolice Slaska - Katowice
    Dużo, szukaj dalej. Dodam, że za bieganie, załatwianie itp możesz zaoszczędzić 5-15tys miesiecznie. Zastanów się czy warto... przelicz - ja dostałem w hurtowni lepsze rabaty niż obiecywali wykonawcy. trzeba się trochę targować. przykładowo - roben 15% od cennika, fakro 30%, itp itd.
    No wlasnie jak czytam forum to widze ze robocizna w granicach 40-50 tys jest OK. Natomiast ta oferta i tak jest najtansza z posrod 3 innych ktore mialem. Za stan SSO bez ocieplenia i tynku zew. firmy liczyly sobie w graniach 190 tys.
    buduj systemem gospodarczym, sam widzisz ile biora firmy, nawet na materiale jak widac ostro przeginają.... (np. za 7tys to kupisz ok 2500 szt bloczków a na fundamenty pójdzie zapewne ok 1200szt, 20tys za cegły to również przesada jak za taki mały domek, beton - 24tys - przesada!)
    za SSO z dachem za tak niewielki domek powinieneś zaplacic ok 30tys-35max (zakładam ze będzie jeszcze garaż)
    bez garazu max 30tys
    Pozdrawiam

  4. #2004

    Domyślnie

    30 tyś za SSO 150m2 użytkowej Rybnik z FV.
    Obecnie budujemy.

  5. #2005

    Domyślnie Re: Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

    Cytat Napisał W-waBiker
    No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologiełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).
    Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.
    Pozdrawiam.

    Ile zaplace orientacyjnie za wybudowanie Faworyta II?
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt2/index.php

    Podany koszt na stronie to SSZ 271 tys. plus roboty wykonczeniowe 180 tys. Na ile MNIEJ WIECEJ sie przygotowac? Sciany dwuwarstwowe z porothermu, dachowka ceramiczna. Budowa w ok. Krakowa. No i biore pod uwage bud. systemem gospodarczym LUB wykorzystanie firmy.

  6. #2006

    Domyślnie budowa

    Sylwia.
    Ja buduję troche mniejszy dom ale bardzo podobny /220 m/ w okolicach Warszawy. Mam podpisaną umowę na sso z pełnym deskowaniem i papą robocizna 40tys. Materiały liczę na ok 90-110. Całość za dach /blachodachówka/ ok30 tys. Mam zamiar zamknąć dom na spokojnie do 200tys.Mysle ,że na reszte potrzeba ok. 250-300tys. Ruszam 5maja.

  7. #2007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    my budujemy własną siłą

    za ściany - 9,6 tys.
    za schody chcieli 100 zł za stopień - zrobiliśmy sami
    funadamenty, strop sami
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  8. #2008

    Domyślnie

    Najbardziej obiektywne byłoby podawanie średniej ceny za 1 m2, SSO.
    Ewentulanie jeśli ktoś ma dodatkowo ocieplenie, okna itp. to powinien to dopisać.
    pozdrawiam

  9. #2009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    Najbardziej obiektywne byłoby podawanie ceny za SSO m2.
    Ewentulanie jeśli ktoś ma dodatkowo ocieplenie, okna itp to powinien to dopisać.
    idę liczyć
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  10. #2010

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina
    Cytat Napisał Malobert
    Najbardziej obiektywne byłoby podawanie ceny za SSO m2.
    Ewentulanie jeśli ktoś ma dodatkowo ocieplenie, okna itp to powinien to dopisać.
    idę liczyć
    U mnie wyszło 542.55zł /m2, ale:
    - dach pełne deskowanie i papa,
    - duży budynek,
    - prosta konstrukcja
    pozdrawiam

  11. #2011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys.
    dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna?
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  12. #2012
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina
    ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys.
    dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna?


    82 zł ??????????
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  13. #2013

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina
    Cytat Napisał anetina
    ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys. dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna?
    82 zł ??????????
    Sumujesz wszystkie koszty budowy (bez działki) stanu surowego otwartego (SSO) koszty materiałów i robocizny. Wynik dzielisz przez ilość metrów uzytkowcyh budynku i masz koszt budowy 1m2.....
    pozdrawiam

  14. #2014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    Cytat Napisał anetina
    Cytat Napisał anetina
    ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys. dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna?
    82 zł ??????????
    Sumujesz wszystkie koszty budowy (bez działki) stanu surowego otwartego (SSO) koszty materiałów i robocizny. Wynik dzielisz przez ilość metrów uzytkowcyh budynku i masz koszt budowy 1m2.....

    to jest sama robocizna


    a koszty budowy z przyłączami, dokumentami, budową, bez działki to ... 1009 zł obecnie
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  15. #2015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    a jesli chodzi o sam budynek - wychodzi 55 tys., czyli ... 323 zł za metr


    dziwnie mnie te koszty wychodzą
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  16. #2016

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina
    Cytat Napisał Malobert
    Cytat Napisał anetina
    Cytat Napisał anetina
    ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys. dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna?
    82 zł ??????????
    Sumujesz wszystkie koszty budowy (bez działki) stanu surowego otwartego (SSO) koszty materiałów i robocizny. Wynik dzielisz przez ilość metrów uzytkowcyh budynku i masz koszt budowy 1m2.....
    to jest sama robocizna
    a koszty budowy z przyłączami, dokumentami, budową, bez działki to ... 1009 zł obecnie
    jeśli tak to robozina u Ciebie 82zł
    + materiały(dokumnety itp) 972zł
    = 1009zł (obecnie)
    pozdrawiam

  17. #2017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    jeśli tak to robozina u Ciebie 82zł
    + materiały(dokumnety itp) 972zł
    = 1009zł (obecnie)


    dzięki
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  18. #2018

    Domyślnie

    cena za 1m2 - tak podają deweloprzy jak sprzedają mieszkanie/dom, niezła okazja do zobaczenia ile zarabia developer....
    pozdrawiam

  19. #2019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    podobno kosztuje u takiego kogoś dom jakoś 2-3 tys. za metr
    czyli ... te kilka złotych na metrze na [pewno zyskuje
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  20. #2020

    Domyślnie

    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

Strona 101 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony