dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 166
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 3317
  1. #2021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zachcianka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał sql
    ja już mam prawie gotowy domek
    http://puchaczy.waw.pl/~squall/tmp/domek/ujecie%201.jpg
    http://puchaczy.waw.pl/~squall/tmp/domek/ujecie%202.jpg
    całkowita: 370m2, kubatura 1100m3.
    za stan surowy (już prawie prawie) z deskowaniem i papowaniem dachu wyszło nieco ponad 200k (w tym 65k robocizny).
    dodam, że jak szukałem jesienią wykonawcy, to zgłosiła się jedna firma, wyceniając stan deweloperski na... 1,2mln ,
    No to zazdroszcze bo my w Szczecinie za 350 powierzchni uytkowej i kubatura niecały 1000 dostaliśmy wycene 400k z robocizną i materiałami...

  2. #2022
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina
    podobno kosztuje u takiego kogoś dom jakoś 2-3 tys. za metr
    czyli ... te kilka złotych na metrze na [pewno zyskuje
    Nawet trochę więcej niż wychodzi z wyliczeń na forum.
    Weź pod uwagę, że deweloper:
    1. ma lepsze ceny (w hurtowniach, u firm wykończeniowych, itp) - efekt skali
    2. nie kupuje dla siebie więc nigdy nie dołoży Ci np. wełny na ocieplenie i bierze najtańszą papę, bloczki, folie. Przekonałem sie o tym kiedyś pytając o kratki wentylacyjne zewnętrzne do komina - sprzedawca zapytał czy dla siebie czy buduję dla kogoś. Dla developerów była specjalna odmiana - w skrócie: połowę mnie plastiku i przeciekająca przy byle zacinaniu deszczu...

  3. #2023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    i ktoś mi powie, że warto kupować gotowe domy
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  4. #2024

    Domyślnie Re: budowa

    Cytat Napisał johna2
    Sylwia.
    Ja buduję troche mniejszy dom ale bardzo podobny /220 m/ w okolicach Warszawy. Mam podpisaną umowę na sso z pełnym deskowaniem i papą robocizna 40tys. Materiały liczę na ok 90-110. Całość za dach /blachodachówka/ ok30 tys. Mam zamiar zamknąć dom na spokojnie do 200tys.Mysle ,że na reszte potrzeba ok. 250-300tys. Ruszam 5maja.
    Dziekuje, Johna.
    Zastanawiam sie tez ile moze pochlonac orientacyjnie wykonczeniowka, tak do stanu pod klucz, liczac od surowego zamknietego....200-300 tys. ?Wiadomo, ze to zalezy od materialow i standardu, ale tak w przyblizeniu na ile ja liczysz?

  5. #2025
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adam_78

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie koszt

    Witam

    Mam ekipę budowlaną która buduje dom według projektu:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...37&IdKolekcji=

    Powiedzieli 38tyś zł za :
    wykopy, fundamenty, ściany nośne i działowe, strop terriva, ściany działowe na poddaszu, wywiązka, pokrycie blachoachówką z rynnami , schody taras, wylany chudziak i ocieplanie zewnetrzne styropianem wraqz z tynkiem ozdobnym.

    Czy to waszym zdaniem dużo?

    Pozdrawiam

  6. #2026

    Domyślnie Re: koszt

    Cytat Napisał Adam_78
    Witam

    Mam ekipę budowlaną która buduje dom według projektu:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...37&IdKolekcji=

    Powiedzieli 38tyś zł za :
    wykopy, fundamenty, ściany nośne i działowe, strop terriva, ściany działowe na poddaszu, wywiązka, pokrycie blachoachówką z rynnami , schody taras, wylany chudziak i ocieplanie zewnetrzne styropianem wraqz z tynkiem ozdobnym.

    Czy to waszym zdaniem dużo?

    Pozdrawiam
    Mi ekipa buduje duzo mniejszy domek (bez ocieplenia i tarasu) za taka kase, wiec jezeli ekipa sprawdzona- to jak dla mnie tanio!

  7. #2027
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SZUMI

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    wg mnie bardzo tanio

  8. #2028

    Domyślnie

    Domek 130 m2 pow. użytkowej w Skawinie k. Krakowa. Pierwsza wycena 85tys brutto za SSO !!!

    Szukam dalej .
    Może ktoś ma jakiś namiar na dobrą ekipę w okolicy ?
    pozdrawiam
    Sławek066

  9. #2029
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam te 85 tyś. za 130 m2 , to chyba z materiałem ...

  10. #2030

    Domyślnie

    u mnie za projekt http://www.dominanta.pl/oferta/Sultan_2G.html#, fundamenty, ściany nośne, działowe, strop lany, chudziaki 40 tyś. Ekipe już zatrudniałam i jestem zadowolona z ich pracy

  11. #2031

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiakulka
    u mnie za projekt http://www.dominanta.pl/oferta/Sultan_2G.html#, fundamenty, ściany nośne, działowe, strop lany, chudziaki 40 tyś. Ekipe już zatrudniałam i jestem zadowolona z ich pracy
    Ale to z dachem czy bez ?

    Pozdrowienia.
    "Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego. Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa. Kiedy połączymy praktykę i teorię to: nic nie działa i nie wiemy dlaczego."

  12. #2032

    Domyślnie

    Misiakulka - a jaka wycene masz za dach?
    Bo murarzy mam podobnie.
    Mam również umówionego pana od elewacji.
    I kiedy zaczynacie? Bo pora ruszyc nasz wątek

  13. #2033

    Domyślnie

    Do JarekKRK45
    nie wiem czy z materiałem ale nawet juz nie pytałem netto czy brutto
    pozdrawiam
    Sławek066

  14. #2034
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Monika_76
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    prawie Olsztyn
    Posty
    252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Co myslicie o cenie 70tys za SSO ??? Dom 160m2 http://projekty.muratordom.pl/projek...3&x=0&y=0&nr=1 , podpiwniczony.
    Drogo ????

  15. #2035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aylin
    Misiakulka - a jaka wycene masz za dach?
    Bo murarzy mam podobnie.
    Mam również umówionego pana od elewacji.
    I kiedy zaczynacie? Bo pora ruszyc nasz wątek
    Mam namiar na sprawdzonych dekarzy. Ale nie posłałam im jeszcze dachu do wyceny. Zrobię to po weekendzie, bo jeszcze nie mam mojego dachu(przeróbka-wydłużenie garażu do tyłu, najlepiej zlicowanie go ze ścianą)
    Ruszamy jak tylko dostaniemy pozwolenie i kredyt(rodzina na swoim). Oceniam trzeźwo że w lipcu, mąż optymista że w czerwcu .

  16. #2036

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carlos1
    Cytat Napisał misiakulka
    u mnie za projekt http://www.dominanta.pl/oferta/Sultan_2G.html#, fundamenty, ściany nośne, działowe, strop lany, chudziaki 40 tyś. Ekipe już zatrudniałam i jestem zadowolona z ich pracy
    Ale to z dachem czy bez ?

    Pozdrowienia.
    Bez dachu. Dekarze jeszcze się nie wypowiedzieli, bo też nie mam ostatecznej wersji dachu.

  17. #2037

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Szukaj dalej. Na Śląsku jest sporo ekip z gór, często fachowcy pierwsza klasa...
    Witajcie,

    czy ja ewentualnie mogłabym poprosic o jakiś namiar na sprawdzoną ekipę? Dom będzie powstawał w okolicach Pszczyny, więc do gór niedaleko
    Budowę planujemy rozpocząć dopiero marzec-kwiecień przyszłego roku, ale już powoli rozglądamy sie za fachowcami.

    Mamy narazie jedną poleconą ekipę, która za dom (od robót ziemnych do dachu [tzn. z dachem]) powiedziała cenę 60 tys. Nie wiem, czy to tanio, czy drogo. Patrząc na niektóre Wasze wyceny to wydaje sie jakby za dużo. Z kolei znajomi mowią ze to bardzo tanio. I bądź tu mądry. Sama już nie wiem.

    Tak dla orientacji: dom pow użyt: 160m2, bez piwnicy, z poddaszem, porotherm 25, kryty dachówką cementową, dach dwuspadowy, bez żadnych udziwnień, trzy okna dachowe w dachu.

    I jeżeli ktoś mógłby doradzić jeszcze ile orientacyjnie mogą kosztować materialy na taki domek? wiem, ze ciężko sie robi taką wycene, ale chodzi mi o przybliżony koszt (czy koło 80, czy 130 tys np.za materialy). Slowem - ile może kosztować w sumie robocizna + material za stan sutrowy z dachem.

    będę wdzięczna za każdą pomoc i sugestie

    pozdrawiam

  18. #2038

    Domyślnie

    ciężka wycena. Ale chyba wiem o co ci chodzi. Sama rok temu szukałam jakiegoś zaczepienia w przybliżonej kwocie. Myślę że 160-180 powinno wystarczyć.

  19. #2039

    Domyślnie

    dzięki chociaz za orientacyjny koszt. Dokąłdnie o taki punkt zaczepienia mi chodzi. przeglądalam trochę dziś ceny w necie materialów i "na oko" starałam się to policzyc ale ciężko... Rozmawiałam dzis z nasza architektką i mam nadzieje ze za jakieś 2-3 tygodnie bedzie kosztorys, który da nam punkt odniesienia (choćby orientacyjny....) bo inaczej to bardzo ciężko.

    pozdrawiam

  20. #2040

    Domyślnie

    jeśli masz projekt to zostaw go w najbliższym składzie budowlanym z prośbą o wycenę materiałów na sso. takie praktyki są teraz normą. będziesz miała szczegółowo rozpisane fundamenty, ściany, kominy, strop i co tam jeszcze sprzedają.

Strona 102 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony