dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 166
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 3317
  1. #2161
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymon28

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Koszty robocizny (slask)

    Witam
    jestem tu nowy i chcialbym sie o cene robocizny domu jednorodzinnego w stanie surowym (piwnica,parter,pow.urzyt.222m2 kubatura800m3) na slasku niedaleko katowic,ewentualnie jesli ktos moglby mi polecic jakas sprawdzona ekipe
    dziekuje pozdrawiam

  2. #2162

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosadob
    Hugo26
    Robocizna za SSO bez dachu 25 tys. + 13 tys. dach kompleksowo - to cena "firmowa" czy "gospodarcza"?
    Jak zrobiłem małe rozeznanie w mojej miejscowości to usłyszałem oczywiście "gospodarczo" SSO metraż ok 110 pow. użyt. ok. 12 tys. za robotę, no ja zakładam u siebie ok. 18 tys. + dach robota ok. 6 - 7 tys.
    oczywiscie ze systemem gospodarczym
    Twoje ceny są zdecydowanie zaniżone
    220m2 pow dachu nikt nie zrobi kompleksowo za 6tys!

    wiem ile pracy trzeba włożyc w postawienie takiego domku (wkrótce zamykam SSO) i wątpię aby ktos to robil za tak niskie kwoty

    pozdrawiam

  3. #2163

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata11
    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał kosadob
    Witam.
    A jakiej wyceny mogę się spodziewać na realizację tago projektu:
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...992c1565e903,2
    Budowa w woj. lubuskim ok. 40 km od Gorzowa Wlkp. małe miasteczko ok 4000 mieszkańców.
    Interesuje mnie SSO + dach z pokryciem.
    Hugo napisał:Witam
    Powinieneś się spodziewać ceny jak u mnie, również woj lubuskie (Zielona Góra)
    Dach masz nieco wiekszy ale pow uzytkowa podobna (u mnie 140m2 + garaż 19m2)
    Niedlugo kończę SSO z dachem. Koszt robocizny:
    SSO bez dachu (w tym również tarasy) - 25tys
    Dach komleksowo (wiezba, dachówka ceramiczna, montaz okien, rynien, wykonanie nadbitki) - 13tys.
    Witam!
    Jestem tu po raz pierwszy. Umówiłam się z firmą na 15000 ( wykopy, fundamenty, chudy beton, sciany zewnętrzne na parterze i poddaszu, kominy; humus ściągałam na koszt własny). zastanawialłam się czy firma nie robi mnie w balona, bo mam od nich też materialy.Patrząc na Wasze ceny myślę, że jest ok.
    Szukam fachowców do dachu. Napisałam do Ciebie Hugo z prośbą o podanie namiarów na Twoich wykonawców.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
    Moja chata: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=583
    moze dali niską cene bo nadrobią to na materiałach
    ile wyniesie Cie SSO robocizna+materiały?
    pozdro
    PS. W skrzynce masz namiary do super ekipy od dachów

  4. #2164
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beata11

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    15000-robocizna, 25000-materiały. Dziękuję za namiary na dach. Pozdrawiam

  5. #2165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Madzia 1976
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    765
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    142

    Domyślnie fndamenty

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Właśnie zaczynam budowę domu w Szczecinie.

    Za stan zero powiedziano mi, za samą robotę 25tyś. Wydaje mi sie ze to dużo bo dom nie jest skomplikowany, czy może ktoś zna dobrą i sprawdzoną ekipę w zachodniopomorskim, będę wdzieczna.

    Pozdrowienia dla wszystkich budujących.

  6. #2166

    Domyślnie

    Witam,
    nam firma ze Zgierza wyceniła budowę domu SSO z piwnicą i dachem o pow. użytkowej ok. 225m na 60 tyś.
    Buduje ktoś z okolic dla porównania ceny?

  7. #2167

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata11
    15000-robocizna, 25000-materiały. Dziękuję za namiary na dach. Pozdrawiam
    15tys za robiciznę + 25tys materiały dotyczy tego projektu:
    http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=583

    ?

    jezeli tak to niemozliwe aby materiały wyniosly 25tys za SSO bez dachu
    u mnie materiały wyniosły ok 50tys i kupowalem sam i zawsze szukałem aby było jak najtaniej
    sam strop z betonem bez zbrojenia to koszt ok 10tys

    pozdrawiam

  8. #2168

    Domyślnie Gracjan2

    Jaka może być cena za SSO -Gracjan2 http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx ? Pierwszy wykonawca podał 50kzł za fundamenty z izolacją i dociepleniem , parter i poddasze z kominami systemowymi oraz schody. Beton z gruchy , koszt koparki po mojej stronie . Bez dachu , tarasu. Wydaje mi się , że przesadził.

  9. #2169

    Domyślnie Re: Gracjan2

    Cytat Napisał Ktosiek_67
    Jaka może być cena za SSO -Gracjan2 http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx ? Pierwszy wykonawca podał 50kzł za fundamenty z izolacją i dociepleniem , parter i poddasze z kominami systemowymi oraz schody. Beton z gruchy , koszt koparki po mojej stronie . Bez dachu , tarasu. Wydaje mi się , że przesadził.
    Oj przesadził i to duuuuużo. Taka cena to i z dachem krytym dachówką nie byłaby niska.

    Pozdrowienia.
    "Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego. Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa. Kiedy połączymy praktykę i teorię to: nic nie działa i nie wiemy dlaczego."

  10. #2170

    Domyślnie

    Madzia 1976
    Ja też ze Szczecina choć będę budować bardziej pod Goleniowem....mam nadzieję wkrótce... i powiem Ci ,że Szczecin jest chyba najdroższym miastem w Polsce do budowania!
    Narazie mam wycenę od jednego budowlańca-87 tys netto(nie brać faktury)
    I wycenę potrzebnych materiałów z hurtowni uchodzącej za jedna z tańszych na 128 tys.
    Dom ma 144 m2 + 15m2 pom.gosp.+ 33m2 garaż (pow. dachu-400m2)
    Taka rozległa parterówka z poddaszem użyt.68m2 do póżniejszego wykończenia.
    I co Wy Forumowicze na to???
    Ja jestem załamana-liczyłam na mniej...może jakieś sensowne podpowiedzi???

  11. #2171

    Domyślnie

    Nie dodałam ,że jest to wycena na stan SSO-zarówno na materiały jak i na robociznę ...a gdzie ocieplenie z tynkami,okna i drzwi...

  12. #2172

    Domyślnie

    Cytat Napisał izaska
    Nie dodałam ,że jest to wycena na stan SSO-zarówno na materiały jak i na robociznę ...a gdzie ocieplenie z tynkami,okna i drzwi...

    144m2+15m2+33m2 garaż + 68m2 poddasze czy te 68m2 jest w tych 144m2?
    najlepiej jak podasz link do projektu

    pozdro

  13. #2173

    Domyślnie

    http://www.z500.pl/projekt/z10.html
    to jest link do orginału-mój dom jest o metr szerszy-przesunęliśmy ścianę na której jest wykusz(mąż stwierdził,że mu sie nie zmieści porządna kanapa)
    No i dokleiliśmy do domu garaż dwustanowiskowy z pom.gosp.-na jakieś kosiarki, grabki itp.
    To chyba nie ma znaczenia jak jest doklejony? bo może trochę nietypowo-ale braliśmy pod uwagę kształt działki i uwarunkowania względem stron świata

  14. #2174

    Domyślnie

    Cytat Napisał izaska
    Madzia 1976
    Ja też ze Szczecina choć będę budować bardziej pod Goleniowem....mam nadzieję wkrótce... i powiem Ci ,że Szczecin jest chyba najdroższym miastem w Polsce do budowania!
    Narazie mam wycenę od jednego budowlańca-87 tys netto(nie brać faktury)
    I wycenę potrzebnych materiałów z hurtowni uchodzącej za jedna z tańszych na 128 tys.
    Dom ma 144 m2 + 15m2 pom.gosp.+ 33m2 garaż (pow. dachu-400m2)
    Taka rozległa parterówka z poddaszem użyt.68m2 do póżniejszego wykończenia.
    I co Wy Forumowicze na to???
    Ja jestem załamana-liczyłam na mniej...może jakieś sensowne podpowiedzi???
    bardzo drogo
    robocizna powinna wynieść ok 60tys (zakladam ze pow dachu to 400m2)
    zastanawia mnie jak wyliczyłaś koszty materiałów
    hurtownia sprzedaje np. beton z gruchy?
    ale fakt faktem ze zapewne wyjdzie coś koło 120tys
    dużo zalezy od tego z czego wykonasz strop i czym pokryjesz dach
    pozdrawiam

  15. #2175

    Domyślnie budowa domu

    My zakonczylismy dzsiaj ssz. Budowa trwała troche ponad 2 miesiace. Dom z dachem /250/ wielospadowym, pow domu ok230m /190uzytk/. Pokryty -pelne deskowanie i papa.Wykonane wszystkie tarasy, schody, balkony idt.Brakuje tylko bramy garażowej.Dotychczas wydalismy /razem z robocizną/ ok 150 tys. Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys. Matarialy wysokiej klasy/porotherm, bloczki Certusa, okna Oknoplast itp/. Czyli SSZ 190 tys - 20 tys mniej niz zakladalismy/tańsze materialy/.Budowa prowadzona w W-wie.

  16. #2176

    Domyślnie Re: budowa domu

    Cytat Napisał johna2
    My zakonczylismy dzsiaj ssz. Budowa trwała troche ponad 2 miesiace. Dom z dachem /250/ wielospadowym, pow domu ok230m /190uzytk/. Pokryty -pelne deskowanie i papa.Wykonane wszystkie tarasy, schody, balkony idt.Brakuje tylko bramy garażowej.Dotychczas wydalismy /razem z robocizną/ ok 150 tys. Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys. Matarialy wysokiej klasy/porotherm, bloczki Certusa, okna Oknoplast itp/. Czyli SSZ 190 tys - 20 tys mniej niz zakladalismy/tańsze materialy/.Budowa prowadzona w W-wie.
    ooo
    i takie koszty są jak najbardziej prawidłowe

    pozdrawiam

  17. #2177
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    truskawka1

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Szukam fachowców w okolicach Puław, czy macie namiary na solidną ekipę

  18. #2178

    Domyślnie

    Witam !
    Ja buduję w woj. śląskim.Za robociznę obejmującą fundamenty,parter ,poddasze użytkowe, podmurówki i tarasy, zapłaciłem 32 tysiące. Dom ma ok.180 metrów pow. użyt. plus podwójny garaż 37 metrów. Budowało mi trzech poleconych i sprawdzonych "chłopców- bezvatowców".Dom jest stawiany z Ytongu.

    Pozdrawiam!

  19. #2179

    Domyślnie

    Witam!

    poszukuję ekpiy do budowy stanu surowego otwartego. Czerwiec 2010 rok. Okolice grodziska mazowieckiego - mazowsze. Domek około 200m2 użytkowej plus piwnica. Czy możecie kogoś polecić. Pozdrawiam serdecznie!

    Robert

  20. #2180

    Domyślnie Re: budowa domu

    Cytat Napisał johna2
    My zakonczylismy dzsiaj ssz ... Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys.
    Myślałem, że w SSZ wchodzi pokrycie dachu...

Strona 109 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony