dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 166
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 3317
  1. #201
    Guest

    Domyślnie

    A ja zaplacilem za gotowy nowy dom 200 m w stanie surowym zamknietym 150 tys.(Dom spodobal sie zonie i nie dawala odporu -ja kompletny laik na tamte czasy)
    W cenie domu materialy wykończeniowe na parter + c.o. z piecem na drewno.
    Jak czytam ceny forumowiczów to sie zastanawiam czy przepłaciłem czy nie?

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Jak porównuję Wasze wyceny z moimi kosztami to widzę, że u mnie wyszło drogo, nawet bardzo drogo. Mimo, że materiały wydawało się, że w dobrych cenach, to jednak sumarycznie się tego uzbierało.
    Dom 175 m2 użytkowej (245 m2 po podłogach) - zdjęcia w dziennku.
    Za stan surowy z pokryciem dachowym i oknami dachowymi wychodzi gdzieś +- 140 000.

    Mogłoby być taniej gdyby:
    - nie ramki stalowe na poddaszu - koszt 6 000
    - nie dachówka ceramiczna - ileś tam mniej by było
    - nie 8 okien dachowych - a np. 3-4
    - nie tyle stali na strop monolityczny - wyszło ponad 3 tony

    Ale co tam, może uda się zaoszczędzić w dalszych etapach.

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario Poznan
    Czesc,

    Ja zaczynam budowe pod Poznaniem i biore ekipe z polecenia kilku zanajomych. Moze nie sa tani, ale nie chce miec spapranego domu. Czas budowy stanu surowego 180 m2 (sciana trojwarstwowa ) okolo 1,5 miesiaca. Elewacje robie z cegly klinkierowej tez bedzie wykonaywala ta prace ta firma dodatkowo 1 miesiac. Nie pijący w pracy (dosc wazne). Jezeli ktos potrzebuje kontakt dajcie znac. Ja zaczynam w lipcu (moze w czerwcu?).

    Mario Poznan

    WITAM MARIO,

    MOZESZ MNIE PODAC NAMIARY NA TA EKIPE BUDOWLANA.
    BUDOWAC BEDE DOM ~200 METROW KW. W CHYBACH K/POZNANIA.

    TERMIN ROZPOCZECIA BUDOWY KWIECIEN 2006.

    POZDRAWIAM
    CZESLAW

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    SZUKAM CEN NA DUŻY DOM - Kraków.

    Powierzchnia po podłodze 360m2, 330 m2 użytkowej, w tym piwnica z garażem, pracownią i pom. technicznym, parter + poddasze.
    Bryła prosta, 10m x 17m, dach prosty dwuspadowy z oknami połaciowymi.

    Dostałam wycenę za:
    stan surowy z pokryciem dachu i osadzonymi oknami poł.
    w tym również roboty ziemne
    piwnice z bloczków betonowych + drenaż
    mury tylko zewnętrzne - max 29
    stropy gęstożebrowe a nad parterem w połowie drewniany
    dachówka ceramiczna, kominy chyba 3
    kupno i dowóz materiałów, kierownik budowy
    pełen nadzór nad całością

    materiały: 123 000 ale w tym są drogie okna (20 000zł)
    robocizna + sprzęt : 59500 zł
    prowizja za "całość" : 9600 zł

    RAZEM: 192 100 ZŁ

    OSTRE ŻYLETKI KUPIĘ PILNIE!!!!!!!!!!!

  5. #205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wilcza75

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Budowa na Mazurach

    robocizna stanu surowego od wbicia w ziemię łopaty do wianka na kalenicy (w tym:ręcznie kopane fundamenty, betoniarka brygady budujacej, woda z pompy ręcznej noszona 50m w wiadrach, komin Shiedel z obłożeniem klinkierem) - 7.500 zł (pow.zabudowy 58m2, użytkowa 78,6m2 + taras bet.20m2).
    Projekt bardzo prosty , technologia też - bet.komórkowy, strop drewniany.
    Majster pod koniec robót przyznał, że to było dużo za mało.
    A wyszło tak dlatego, że musiał przebić ofertę innego majstra a akurat na początku wiosny nie miał innej roboty.
    Jakość: roboty betoniarskie i murarskie - OK, r.ciesielskich - taka sobie.

    Dekarz - ułożenie dachówki cement. 130m2 + obróbki i rynny- 3.100zł

    razem 10,6tys. tj. 135zł/m2

  6. #206

    Domyślnie

    Za ten domek na miniaturce (obok) 36 000 netto, włącznie z robotami ziemnymi, wywozem ziemi aż po ułożenie dachówki ceramicznej i powieszenie rynien. Najtańsza oferta była na 30000 ale gość się wycykał i musiałem szukać innego. Ja chodzę, sprawdzam czy jest OK i robię sobie zdjęcia.
    Od 17.12.2007 na swoim

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter1000
    Ja mam ekipe umowiona na 18 kzl jezeli beda robic beton sami a 15 kzl jezeli beton bedzie z gruchy na lawe, podloge i strop. Wiezba 1 kzl . Dom 200 m2 + garaz na 2 samochody.
    Doskonała cena! A podpórki juz zamówione? Bo jesienią silne wiatry zapowiadają starzy górale

  8. #208

    Domyślnie

    Ekipa z polecenia, widziałem ich przy pracy. W tym roku zrobię tylko fundamenty, jak się wyrobię z pozwoleniem. Jak nie, to zaczynam na wiosnę. Ponieważ będę zamawiał beton z gruch to stan surowy wyjdzie mi 15 kzł, więźba 1 kzł , oczywiście tylko robocizna. Ta sama ekipa zrobi tynki itd , instalacje ekipy polecona przez nich ,a elektrykę teść .
    O wiatr się nie boję

  9. #209

    Domyślnie

    Dom bez piwnicy, parterowy, 140 m w tym 110 na parterze a reszta-antresola, ściany Max 29, fundamenty i ściany fundamentowe betonowe wylewane z gruchy w deskowaniu, komin klinkierowy, strop drewniany, dach 250 m, 4-spadowy z dwiema "jaskółkami", dachówka ceramiczna. Zapłaciliśmy za robociznę 22 000, w tym 4.500 za stan zero, 7000 za ściany, strop, komin itp, reszta za dach -więźba, pokrycie, dwa okna dachowe, rynny. Robili górale, efektywnie zajęło im to z miesiąc roboty, faktycznie, licząc z przerwami, dwa i pół miesiąca. Ekipa bardzo dobra, kierownik budowy nie miał prawie zastrzeżeń.

  10. #210

    Domyślnie

    Dom bez piwnicy, parterowy, 140 m w tym 110 na parterze a reszta-antresola, ściany Max 29, fundamenty i ściany fundamentowe betonowe wylewane z gruchy w deskowaniu, komin klinkierowy, strop drewniany, dach 250 m, 4-spadowy z dwiema "jaskółkami", dachówka ceramiczna. Zapłaciliśmy za robociznę 22 000, w tym 4.500 za stan zero, 7000 za ściany, strop, komin itp, reszta za dach -więźba, pokrycie, dwa okna dachowe, rynny. Robili górale, efektywnie zajęło im to z miesiąc roboty, faktycznie, licząc z przerwami, dwa i pół miesiąca. Ekipa bardzo dobra, kierownik budowy nie miał prawie zastrzeżeń.

  11. #211

    Domyślnie

    Andan proszę o namiary na Twoją ekipę

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Andan,

    czy jest szansa na kontakt do tych mistrzów?

    Pozdrawiam,

  13. #213

    Domyślnie

    Jestem w stanie uwierzyć Andan-owi. Moja kuzynka buduje (kończy) pod Krakowem i faktycznie za robociznę płacili "grosze" w porównaniu ze mną. Twierdzili, że wysokie ceny u mnie (na Śląsku) wynikają z tego że fachowce u nas są "rozpuszczone" i że "ten Śląsk to taki bogaty". Być może tak faktycznie jest. Moją cenę podawałem powyżej i uważam że jest nienajgorsza choć pewno jakbym jeszcze z rok poszukał to bym znalazł. Teraz widzę że roboty przy tej mojej chałupie jest naprawdę sporo. I nie jest to temat na dwa miesiące.
    Pozdruffka
    Od 17.12.2007 na swoim

  14. #214

    Domyślnie

    JK69 i Kinga, poślę wam namiary na priva. To są dwaj bracia z pomocnikami, robią głównie w górach, gdzie są dość popularni - trzeba umawiać się parę miesięcy naprzód, w tym roku już raczej nie ma szans. Pozdrowienia.

  15. #215

    Domyślnie

    Andan dzięki za informację ja zaczynam na wiosnę 06
    może Twoja ekipa znajdzie czas dla mnie

  16. #216

    Domyślnie

    A mi robi ekipa w Wawie dom 242m2 w tym garaz na 2 samochody, dom pietrowy + poddasze nieuzytkowe czyli dwa stropy i scian jakby dwa razy wiecej niz w domu parter+poddasze za 140 tys z materialami za stan surowy. Mam nadzieje ze to cena z dolnej polki. Z jakosci jak na razie jestem zadowolony.

  17. #217

    Domyślnie

    Jaclic, a mógłbyś podać na priva namiary na Twoją ekipę - jestem w trakcie rozpatrywania ofert i jedna więcej by nie zaszkodziła...

  18. #218

    Domyślnie

    A czy wybudowanie domu -ok.200 mkw po podłodze, stan surowy otwarty, bez piwnic, z poddaszem użytkowym- za 21 tys to dużo? Na tyle wycenił mi fachowiec. A dach- ok 240mkw, nieskomplikowany, w kształacie litery T,dwie połaciówki, trzy kominy- za 15tys??
    na pewno się uda!!!

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaclic
    A mi robi ekipa w Wawie dom 242m2 w tym garaz na 2 samochody, dom pietrowy + poddasze nieuzytkowe czyli dwa stropy i scian jakby dwa razy wiecej niz w domu parter+poddasze za 140 tys z materialami za stan surowy. Mam nadzieje ze to cena z dolnej polki. Z jakosci jak na razie jestem zadowolony.
    Jaclic, ja też poproszę namiary na priv.
    Pozdrawiam,
    M

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaclic
    A mi robi ekipa w Wawie dom 242m2 w tym garaz na 2 samochody, dom pietrowy + poddasze nieuzytkowe czyli dwa stropy i scian jakby dwa razy wiecej niz w domu parter+poddasze za 140 tys z materialami za stan surowy. Mam nadzieje ze to cena z dolnej polki. Z jakosci jak na razie jestem zadowolony.
    Jaclic, jestem w trakcie wybierania wykonawcy. Prosiłabym też o podanie namiarów na Twojego wykonawcę, lub innych godnych polecenia.
    Pozdrawiam

Strona 11 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony