dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 166
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 3317
  1. #221

    Domyślnie

    Co sądzicie o powierzeniu budowy pod klucz firmie. Zaproponowano mi wybudowanie stanu 'pod klucz" łącznie z podłogami, glazurą i białym montażem za 300 tys., dom parterowy, niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym 150m2 powierzchni podłóg. Czy to drogo? Czy systemem gospodarczym wyjdzie taniej? Czas realizacji ma trwać 6 miesięcy. Technologia tradycyjna.

  2. #222

    Domyślnie

    Systemem gospodarczym wyjdzie oczywiście taniej, tylko zastanów się o któej wychodzisz z pracy i czy będziesz mieć czas żeby codziennie na tą budowę dojechać (po to żeby zrobić zdjęcie a nie po to żeby pracować). Ja byłem w temacie kompletnie zielony. Wziąłem firmę do roboty (jedną do całości), materiały kupuję sam. Wariant mi się sprawdza. Jak weźmiesz pod klucz to może się okazać, że w tej cenie masz kafelki po 15 pln/m2 i panele po 12 PLN/m2. Oczywiście będzie to gotowy dom, ale czy będziesz z niego zadowolony/a? Ja za 300 kPLN planuję wykończyć dom podpiwniczony, ok 240 m2 podłóg (bez garażu i piwnic) z dachówką ceramiczną ocieplony styropianem. Generalna uwaga: jeżeli bierzesz cały dom od firmy to sprawdź dokładnie jakie materiały będa na to użyte, na każdym etapie budowy.
    Od 17.12.2007 na swoim

  3. #223

    Domyślnie

    Dzięki Piejar, tylko jak znależć taką firmę jak Twoja? tzn. solidną i na tyle tanią by się w takich kosztach zmieścić. Rozmawiałam wczoraj z jednym solidnym ponoć fachowcem to mi zaśpiewał ponad 40 kPLN za robociznę stanu surowego zamkniętego bez ocielenia. A ogólnie radził by na ten stan surowy mieć przygotowane min. 200 kPLN. W porównaniu z tym te 300 kPLN za stan pod klucz wydaje się korzystne (choć jest to strasznie dużo kasy). Jeśli Twoja firma "obsługuje" okolice W-wy i skończysz swoją budowę do wiosny 2006 to proszę!!! prześlij mi na priva jkieś namiary do nich. Dzięki za wskazówki.
    Pozdrawiam.

  4. #224
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinga krakow
    Andan proszę o namiary na Twoją ekipę

    podeślij mi namiary do tej ekipy

    co prawda już mam ale nigdy nic nie wiadomo
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  5. #225

    Domyślnie

    Moja firma operuje na Śląsku (okolice Rybnika). 200 tys za 150 m2 po podłodze stanu surowego to nawet z ociepleniem moim zdaniem jest dużo. Wiem, że trudno jest znaleźć firmę - czytaj posty ludzi z okolic Warszawy to pewnikiem na kogoś trafisz. Pytaj też znajomych. Z mojego rozpoznania na forum wynika, że to właśnie u mnie, na Śląsku są bardzo wysokie koszty robocizny. 40 kPLN za robociznę z ociepleniem to sporo ale samo ocieplenie to dobre 20-30 PLN /m2. Nie jest to jakaś absolutna granda ale 160 kPLN za materiały na taki stan, to moim zdaniem sporo. Oczywiście wszystko zależy od tego z czego budujesz. Sama dachówka może kosztować 30 lub 60 pln/m2.
    Od 17.12.2007 na swoim

  6. #226

    Domyślnie

    Szkoda Piejar, że mieszkasz tak daleko, ale wiem przynajmniej, że trzeba szukać dalej. Niestety nie czuję się przy tym jak ryba w wodzie, z Twoich informacji wynika jednak, że jest o co powalczyć. Serdeczne dzięki.
    Pozdrawiam
    Anam.

  7. #227

    Domyślnie

    Nic się nie przejmuj. Jak mawia o. Rydzyk: Alleluja i do przodu
    Ja zaczynałem w 2004 od marzeń i praktycznie zerowej wiedzy. Nikt w mojej bliskiej rodzinie nie budował. Trochę popytałem kumpla, który zaczął kilka lat wcześniej (dziś prawie go dogoniłem - wyprzedza mnie "o okna"), trochę poczytałem w gazetach i na forum. Wykonawców szukałem naprawdę "na ulicy". Pierwszą ekipę, z którą byłem umówiony za, moim zdaniem , b. dobrą cenę 30 kPLN ugadałem ok listopada 2004. Niestety na kilka tygodni przed rozpoczęciem prac, w kwietniu 2005, facet mnie wykiwał i wycofał się. Na szczęście nie płaciłem żadnych zaliczek. Nie miałem również podpisanej z nim umowy - wycofał się podczas uzgodnień ale w mało eleganckim stylu. Na szczęście trafiłem na moją obecną ekipę (za pośrednictwem innego kolegi). Pytaj, zagaduj itd. Nie wierz w piękne obietnice. Raczej żądaj referencji, telefonów klientów u których pracowali itp. Ja jestem zwolennikiem opcji: jeden team do wszystkich robót (sprawdza mi się ten wariant od fazy wykopu do dziś). Jeżeli jesteś nowicjuszem, a ja nim jestem ,( no .. może byłem) to możesz mieć trudności w ocenie jakości prac poszczególnych ekip. Najgorzej jest kiedy dana ekipa wchodzi na robotę raz i znika. Wtedy mogą olewać jakość bo dziabną kasę za swoje i znikają. Za nimi przychodzi następny, na dzień dobry wiesza psy na poprzednikach, mówi, że wszystko jest sp...lone i że będzie chyba drożej kosztować niż mówił na początku. Poza tym trudno jest koordynować kilka ekip bo wszyscy mają połapane po kilka tematów. Moi panowie jakieś 2 tygodnie temu jasno powiedzieli, że starają się robić dobrze, bo wiedzą, że ta chałupa będzie do wykończenia i jak będę zadowolony to oni zarobią kasę a nie inna ekipa. Jak teraz spierdzielą to będą musieli później prostować. Oczywiście ja też muszę pilnować bo materiały do tego "prostowania" idą z mojej kieszeni. Poza tym są zaskakująco przyzwoici. Ich zdaniem kanciarstwo jest dobre ale na krótką metę. Zła sława szybko się roznosi i smród długo się ciągnie.
    Kończę bo mnie palce rozbolały. Proszę o podwójne punkty za post. Albo potrójne
    Od 17.12.2007 na swoim

  8. #228

    Domyślnie

    Moja ekipa też się rwie do wykańczania zarówno w środku jak i na zewnątrz, jedynie czego mi nie chcieli zrobić to drenażu, za co jestem im wdzięczna, że nie naciągali mnie na coś czego nie potrafią zrobić. Buduję w okolicach Wrocławia ekipę miałam z Piły, ponieważ wrocławscy wykonawcy wołali mi o 7tys.więcej niż wzieli moi, opłaciło się mimo kosztów wynajęcia mieszkania dla nich na 2 miesiące.Są ekipą wartą polecenia, nawet mój kierownik budowy był zdziwiony skąd ich wytrzasneliśmy. Są sumienni, uczciwi, pracowici i prawie wszystko robili zgodnie z projektem i z naszymi zachciankami. Z czystym sumieniem dam namiary jak ktoś będzie zainteresowany

  9. #229

    Domyślnie ekipa z pily

    Cytat Napisał dopierozaczynam
    Moja ekipa też się rwie do wykańczania zarówno w środku jak i na zewnątrz, jedynie czego mi nie chcieli zrobić to drenażu, za co jestem im wdzięczna, że nie naciągali mnie na coś czego nie potrafią zrobić. Buduję w okolicach Wrocławia ekipę miałam z Piły, ponieważ wrocławscy wykonawcy wołali mi o 7tys.więcej niż wzieli moi, opłaciło się mimo kosztów wynajęcia mieszkania dla nich na 2 miesiące.Są ekipą wartą polecenia, nawet mój kierownik budowy był zdziwiony skąd ich wytrzasneliśmy. Są sumienni, uczciwi, pracowici i prawie wszystko robili zgodnie z projektem i z naszymi zachciankami. Z czystym sumieniem dam namiary jak ktoś będzie zainteresowany
    Witam,
    Czy moge dostac namiar na ta ekipe z Pily

    Pozdrawiam
    Czeslaw

  10. #230

    Domyślnie

    U mnie dom 105,5 m2 + garaż ok. 19,o m2
    - fundamenty wylewane z gruchy
    - ściany zew. jednowarstwowe z Ytonga 36,6 cm. i 24 cm. garaż
    - ściany działowe i nadproża sytemowe Ytong
    - strop gęstożebrowy Teriva
    - kominy /tylko wentylacyjne/ z pustaków
    - ściany nośne szczytowe poddasza = 22.400 pln /1 wykonawca/.
    Więźba/ dach dwuspadowy z facjatą nad wejściem/ + pokrycie dachówką cem. /198 m2/+ system rynnowy kanion + trzy okna dachowe oraz dach
    nad garażem 28 m2 = 11.650 pln /2 wykonawca/.
    Tyle wyniósł koszt robocizny mojego domu. Z wykonawców jestem bardzo
    zadowolony i nie uważam abym przepłacił.

  11. #231

    Domyślnie

    U mnie dom 105,5 m2 + garaż ok. 19,o m2
    - fundamenty wylewane z gruchy
    - ściany zew. jednowarstwowe z Ytonga 36,6 cm. i 24 cm. garaż
    - ściany działowe i nadproża sytemowe Ytong
    - strop gęstożebrowy Teriva
    - kominy /tylko wentylacyjne/ z pustaków
    - ściany nośne szczytowe poddasza = 22.400 pln /1 wykonawca/.
    Więźba/ dach dwuspadowy z facjatą nad wejściem/ + pokrycie dachówką cem. /198 m2/+ system rynnowy kanion + trzy okna dachowe oraz dach
    nad garażem 28 m2 = 11.650 pln /2 wykonawca/.
    Tyle wyniósł koszt robocizny mojego domu. Z wykonawców jestem bardzo
    zadowolony i nie uważam abym przepłacił.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał dopierozaczynam
    Moja ekipa też się rwie do wykańczania zarówno w środku jak i na zewnątrz, jedynie czego mi nie chcieli zrobić to drenażu, za co jestem im wdzięczna, że nie naciągali mnie na coś czego nie potrafią zrobić. Buduję w okolicach Wrocławia ekipę miałam z Piły, ponieważ wrocławscy wykonawcy wołali mi o 7tys.więcej niż wzieli moi, opłaciło się mimo kosztów wynajęcia mieszkania dla nich na 2 miesiące.Są ekipą wartą polecenia, nawet mój kierownik budowy był zdziwiony skąd ich wytrzasneliśmy. Są sumienni, uczciwi, pracowici i prawie wszystko robili zgodnie z projektem i z naszymi zachciankami. Z czystym sumieniem dam namiary jak ktoś będzie zainteresowany
    Cześć!!
    Czy mogę prosić na priv namiary tej solidnej ekipy z Piły
    Pozdrawiam

  13. #233

    Domyślnie

    to ja tez podam ile placilam mojej ekipie (gorale)
    domek 128 m2 z garazem w bryle, dach kopertowy z jaskolka pow 210 m2, sciany BK jednowarstwowe na klej
    stan zero razem z chudziakiem 6700
    sciany parteru 4700
    strop i schody (monolit) 4500
    sciany poddasza 4800
    dach (konstr., deskowanie i raz papa) 5700
    blacharka (nie podjal sie - przyprowadzil kumpla- tez gorala) +rynny 700
    kominy (dwa) z cegly+klinkier 2000
    gont (nie podjal sie- zrobil brat blacharza ) 3100

    budowa wysprzatana, okna i garaz zabite folia na ramkach, i zrobione piekne sosnowe drzwi z desek
    sciany wszystkie w cenie- dzialowe tez

    wykonawca godny polecenia
    wykop pod fundamenty robilam 5 wrz, w tej chwili elektryk konczy instalacje i tynkuje

  14. #234

    Domyślnie

    Jak widzę niektóre podawane kwoty to aż mi gula lata. Znajomemu tydzień temu zaśpiewali za domek 90 + garaż 25 (parterowy, BK 24,dach dwuspadowy, więźba z wiązarów - czyli prosty aż do bólu) 23 tyś. Kwota jest z kierownikiem i pokryciem dachu ale bez wspomnianych wiązarów i rozprowadzenia kanalizy
    Co gorsza twierdzi, że specjalnie niższych ofert nie widać a i wykonawcy nie bardzo skłonni są do negocjacji! Jest bardzo dużo osób budujących i planujących budowę na wiosnę, a wykonawców szczególnie tych dobrych, jak na lekarstwo. (ok. Wrocławia)

  15. #235
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olarafal

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    6

    Domyślnie Ekipa z Warmii i Mazur ?? kto mi pomoże

    Witajcie
    Moze ktos z Was budował lub buduje sie na Warmi i Mazurach i zna tania i szybką ekipe budowlaną ?, lub dobrego i taniego dekarza. W 2006 chce postawic stan surowy zamkniety. Wstepnie bedzie to projekt "Wiera"

    http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/wi/wiera.pdf

    Moze jest tu ktos kto budowal ten dom i ma jakies doswiadczenie.
    Ja mysle o zmianie dachu wywalenie daszku nad garażem tak aby obniżyc koszty....

  16. #236

    Domyślnie Koszty

    Jestem z warm - maz. Za dom o powieszchni uzytkowej 156 mkw + garaż, ok 18 m ( 200m całk) zapłaciłam za stan surowy 98 tys. Czy to dużo? Dodam, że dach jest kopertowy, podobno trudny, bez piwnicy.
    projekt Sława z archipelagu, z małymi zmianami

  17. #237

    Domyślnie Re: Koszty

    Cytat Napisał Emkusia
    Jestem z warm - maz. Za dom o powieszchni uzytkowej 156 mkw + garaż, ok 18 m ( 200m całk) zapłaciłam za stan surowy 98 tys. Czy to dużo? Dodam, że dach jest kopertowy, podobno trudny, bez piwnicy.
    projekt Sława z archipelagu, z małymi zmianami
    Witam !!!

    Jeśli to cena za materiały i robociznę to OK a jeśli za samą robocizne to................. cena kosmicznie wysoka .

    pozdro D.RZ

  18. #238

    Domyślnie

    oczywiście, że również za materiały...
    Mamy przeprowadzoną wstępną rozmowę z wykonawcą, że za wykonanie domu pod klucz weźmie od nas 1100 m kw, czy to możliwe? To czy w takim wypadku stan surowy nie jest proporcjonalnie za drogi do reszty?
    Pozdrawiam

  19. #239
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olarafal

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    6

    Domyślnie ekipa z Warm-Mazur

    Witaj Emkusia
    Cena super jak za taki domek-bardzo ładny projekt !! Mam kilka pytań.. Z jakich materiałów budujecie ?? czy systemem gospodarczym ?? Stan surowy ... otwarty ?? Jak mozecie podajcie co to za ekipa szukam ekipy na przyszły rok
    Pozdrawiam

  20. #240

    Domyślnie

    Witam...
    My jesteśmy z Dobrego Miasta a nasz wykonawca z Ornety. Planowaliśmy budować sami, szukać ekpi do poszczególnych etapów, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się oddać sprawy w ręce fachowca.
    Na dzięn dzisiejszy skończyliśmy i mamy stan surowy otwarty. Budujemy z porothermu. Podajcie maila to przeslę Wam jego nr, Pozdrawiam.
    ps. Gdzie zamierzacie się budować?

Strona 12 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony