dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 162 z 166
Pokaż wyniki od 3.221 do 3.240 z 3317
  1. #3221

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    A myślisz że skąd ma takie ceny? Za dobrą pracę należy sie dobra płaca. Skoro ma dobrą ekipę to musi dobrze płacić bo sie inaczej rozejdą albo pojdą na swoje.
    Ja wziąłem człowieka z polecenia. Nie należał do najtańszych ale buduję dom dla siebie a nie na sprzedaż . Ludziom płaci na tyle dobrze że nie opłaca im sie odchodzić. Dlatego ma ekipę z doświadczeniem.
    IMHO lepiej dopłacić i wziąc polecaną ekipę.
    btw
    Olej terrivę o ile finanse pozwolą. Chyba że lubisz rysy na suficie.
    Też miałem mieć terrivę. Na całe szczęście posłuchałem mądzrzejszych ode mnie i mam strop lany.
    Terriva jest tańsza i szybsza. Strop lany wymaga wiecej stali, dużo stempli, pełnego deskowania i PRECYZJI w wykonaniu.
    Piwnica podraża inwestycję i jest IMHO zbędnym dodatkiem, Ten kto mówi ze nie podraża pitoli jak potłuczony.
    Dlatego jej nie zrobiłem choć od urodzenia mieszkam w domu w którym jest.
    Już mam terive w projekcie i architekt mi tak doradził. Ja rozumiem, że wszystko kosztuje, ale inne firmy, które działają legalnie od wielu lat mają cenę o 30% niższą więc nie zgodzę się z taką argumentacją. Myślę, że część firm celowo zawyża koszty bo liczy na niekompetencję inwestora, a może się uda

  2. #3222
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Już mam terive w projekcie i architekt mi tak doradził.
    Mi za to zupełnie odwrotnie. Powiedział, że nie zaprojektuje mi domu na Terrivie. Ale zostawmy to. Każdy robi jak uważa.

    Myślę, że część firm celowo zawyża koszty bo liczy na niekompetencję inwestora, a może się uda
    To nie tak działa. Część firm może sobie pozwolić na wyższą marżę bo w ten sposób selekcjonuje klientów.
    Powiedz mi po co ktoś ma jechać po bandzie z cenami skoro ma renomę i bez problemu zapełnia sobie kalendarz prac.
    Mniej majętni klienci odpadną, Ci bardziej majętni zapłacą. Tylko ze na końcu dość często jest tak że ci mniej majętni narzekają a ci z wiekszą kasą wprost przeciwnie. To mniej wiecej tak działa. Bardzo tanio oznacza z reguły kłopoty. Z koliei droższe ekipy nie zjadą z ceny bo po co skoro i tak mają klientów.
    btw
    MNie nie było stać na forumowych wykonawców wiec poszukałem taniej.
    Ale tylko wśród firm które mogłem dokładnie sprawdzić , wejść na budowę, popytać ludzi.
    Jeszcze tańsze oferty odrzuciłem.
    Jestem na tyle zadowolony z wyboru że ekipa niedługo zacznie stawiać dom z mojego polecenia.
    A że zapłaciłem 30% wiecej od najtańszej ceny?
    Nie patrzę tak na to . Zapłaciłem uczciwą kwotę za dobrze wykonaną pracę i jednocześnie ze 40 % mniej od najwyższej ceny jednego z forumowych wykonawców.
    W ramach SSO możesz wynegocjować wszystko0 i nic. Ja miałem umówione tak że zapewniam materiały prąd, wode, , WC, spanie, i koparkę. Cały inny sprzet mieli swój łącznie z betoniarką, wibratorami, piłami spalinowymi,
    Mogłem sie jeszcze dogadać na tyczenie budynku i kontener sypialny ale wyszło by mi drożej. Ekipa robiła też więźbę i pełne deskowanie i kryła dach papą.


    Co do wentylacji mechanicznej, oszczędności bdą się długo zwracać ale za to masz cały czas w domu świeże powietrze wymieniane w takim samym stopniu a nie zimą malo łba nie urwie tak wieje a latem bez wentylatora to nie ma życia.
    Nie masz gazu w okolicy że wybrałeś PC. ?

  3. #3223

    Domyślnie

    "To nie tak działa. Część firm może sobie pozwolić na wyższą marżę bo w ten sposób selekcjonuje klientów.
    Powiedz mi po co ktoś ma jechać po bandzie z cenami skoro ma renomę i bez problemu zapełnia sobie kalendarz prac.
    Mniej majętni klienci odpadną, Ci bardziej majętni zapłacą. Tylko ze na końcu dość często jest tak że ci mniej majętni narzekają a ci z wiekszą kasą wprost przeciwnie. To mniej wiecej tak działa. Bardzo tanio oznacza z reguły kłopoty. Z koliei droższe ekipy nie zjadą z ceny bo po co skoro i tak mają klientów.
    btw"

    Z tym się zgodzę niestety Muszę szukać jeszcze i zobaczymy co mi z tego wyjdzie. A jak nie to zapłacę więcej z bólem serca bo lepsze to niż później kłopoty. Cały czas jednak myślę, że ta ekipa 30% tańsza wybuduje ten SSO tak samo dobrze jak droższa firma. Trzeba po prostu weryfikować firmy.
    Na forum jest jakaś lista polecanych wykonawców z podziałem na województwa?
    Co do pompy to niestety gazu nie mam na działce, a chcę coś bezobsługowego.

  4. #3224

    Domyślnie

    zmien terive na monolit, warto.
    Tansza ekipa moze wybudowac tak samo dom jak drozsza ale jest na to male pradwopodobienstwo. Jezeli sie znasz na budownictwie i wszystkiego sam dopilnujesz mozesz brac tansza. Tylko ze praktycznie na kazdym etapie bedziesz musial sie z nimi klocic zeby robili tak jak ty chcesz a nie tak jak "bo moj dziadek tak budowal i dalej chalupy stoja".
    Pc pw jak najbardziej polecam, z wentylacji mechanicznej bym nie rezygnowal.

  5. #3225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Droższa ekipa nie gwarantuje automatycznie lepszej jakości. Tańsza ekipa nie musi z założenia być beznadziejna. Porównywanie wycen domu to ciężka spawa.

    Trochę z innej beczki. Szukam ekipy do ułożenia kostki granitowej ... ekipy nie chcą brać się za granit bo jest bardziej pracochłonny, beton układa się szybko i wygodnie, bierze kasę i idzie na następną budowę. Jak ekipa ma prace zaplanowane na 2 miesiące to mogą wybrzydzać. I mamy rynek usługodawcy.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  6. #3226
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    A ja chciałbym zapytać z innej beczki. Wyslalem kilka zapytań o koszt wykonania SSO, otrzymałem odpowiedzi z ofertami na budowę kompleksową - robota, materiał, sprzęt. Firmy, które mi odpowiedziały nie wykonują samej robocizny. Czy ktoś z Was rozważał ile taka forma budowy jest droższa niż załatwianie materiału we własnym zakresie. Czy to są znaczne różnice, jaki rząd wielkości - 10, 20%? Za zakupami przez wykonawcę przemawia to, że on kupuje z vatem 8%, ale jak skontrolować go, co właściwie kupił...

  7. #3227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Za zakupami przez wykonawcę przemawia to, że on kupuje z vatem 8%, ale jak skontrolować go, co właściwie kupił...
    Niech pokazuje WZ-tk na zakupiony towar. Problemem może być na przykład stal, beton , drewno a czasami nawet cegły bo to może kupić bez faktury czyli nie będzie papierów na zakup.

  8. #3228
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Panowie, dom 150mkw p.u., 230 mkw po podłogach
    http://projekty.muratordom.pl/projek...i,1790,0,0.htm
    Dostałem wyceny na SSO, z więźba bez pokrycia od 145000 do 205000. Co o tym myślicie?

  9. #3229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam już 2 lata dom wykończony i ani jednej rysy na stropie z terivą...

  10. #3230
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    A ja już mieszkam z 15 lat i ani jednej rysy. Chodzimy, biegamy po stropie i ani jednej ryski. Nie wiem skąd taka opinia

  11. #3231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Nie wiem skąd taka opinia
    Z życia , kolego , z życia.
    Zanim zdecydowałem sie na monolit popytałem znajomych, pooglądałem sufity.... i odrzuciłem terrivę choć na początku nawet o monolicie nie myślałem.
    Mam wrażenie że ważna jest rozpiętość stropu. Na malej rozpiętości belka sie nie ugnie. Na wiekszej jest na to wieksza szansa. A jak projektant nie dał żeber rozdzielczych to klawiszowanie jest bardzo prawdopodobne.
    Z monolitem jest chyba bezpieczniej w sensie projektowania. Konstruktorzy dają raczej wiecej niż mniej zbrojeń i strop jest mocniejszy niż słabszy.
    Tak czy inaczej jestem za stropem monolitycznym a nie terrivą mimo że jest droższy w wykonaniu.
    Ale jak to się mówi jeden woli ogórki inny ogrodnika córki...

  12. #3232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak ekipa czy konstruktor spierdoli to zarówno monolit czy teriva będzie powodować kłopoty.

  13. #3233
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jak ekipa czy konstruktor spierdoli to zarówno monolit czy teriva będzie powodować kłopoty.
    Dokładnie tak jest, ale każdy uzasadnia swój wybór, to taka ludzka prawidłowość.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #3234
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    To chyba nie jest dziwne ? Po to masz wybór by go dokonać. Ja wybrałem dla siebie monolit.
    Ale jak to się mówi punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    W niedalekiej przyszlości będę stawiał dom na sprzedaż. Będzie terriva bo jest tańsza i szybsza w wykonaniu a ewentualne rysy są tanie i szybkie w naprawie.
    Podobnie będzie z wieloma innymi rzeczami gdzie głównym czynnikiem determinującym wybór będzie cena a nie to co uważam za lepsze.

  15. #3235

    Domyślnie

    Ja odnośnie głównego tematu - 34 tys za całość tzn. od fundamentów razem z dachem. ale maistry miały warunek że budujemy w kilku miejscach i nie siedzą u mnie cały czas . Budowa trfała od marca do pazdziernika. Jak dla mnie OK. Choć teraz zatrudnił bym maistrów z ukrainy są o wiele tańsi ale niestety za późno ich spotkałem ;-( za taki dom jak mój powiedzieli 16 tyś. Budują po sąsiedzku dom i załapałem się na docieplenie 1500 zł !!!! za około 300m2. To tak jak polak jedzie do norwegii i pracuje za 100 koron na godzine po 12 godzin dziennie dla norwega do głupota a dla polaka to 1200 koron tj. 550 zł dniówka . Na ukrainie zarabiają na nasze 220 zł na miesiąć !!!!! więc stawki mają bardzo niskie jak dla nas.

    Dom 149 użytkowych m2
    Ostatnio edytowane przez wilmir ; 26-04-2016 o 18:57

  16. #3236

    Domyślnie

    Jak czytam te posty to dochodzę do wniosku, że propozycję cenową jaką otrzymałem jest wygórowana. W tym roku chcę zrobić tylko stan zero. Firma daje maszyny i robociznę , a ma zrobić stan zero bez posadzki wraz z tarasem, tylko fundamenty, scianka fundamentowa, ocieplenie tego wszystkiego, zasypanie i zagęszczenie środka bez rozłożenia rur pod instalację sanitarną, która ma być zrobiona po zimie. Zażyczyli sobie 13 tyś. Teraz jestem w kropce brać ich czy podziękować, pracę mieliby rozpocząć w drugiej połowie czerwca.

    Dom 138 m2 fundamenty 11 x 13 m oraz taras 42 m2

  17. #3237

    Domyślnie

    35 tyś za SSO to max - koparkę i materiały załatwiasz sam dzisiaj to jest kwestia zadzwonienia do kilku konkurencyjnych firm, a i majster pewnie da namiary na swoich
    13 tyś za stan „0” hmmm targuj się niech rozłożą wod-kan, i zaleją płytę „O” i…. dalej za drogo jak na moje okolice busko zdrój – kazimierza wielka, ale dla warszawy to pewnie taniocha nie z tej ziemi )
    Ja za fundamenty + izolacje+wod-kan+ zwieńczone płytą za robociznę zapłaciłem 6 tyś + 80 zł/h koparka – dom z garażem 2 stanowiskowym 15,8 x 9,2 x 6 dł x szerokość domy x szerokość garażu– bo to takie 2 sklejone prostokąciki
    Cena za robociznę są tak różne że trudno wyczuć jakąś rozsądną średnią. Wydaje mi się że robocizna z fakturą i legalnie zatrudnionymi pracownikami za 1m2 powierzchni (nie m2 użytkowy) domu to coś koło 2500 zł – ale to tylko takie moje „wydaje mi się” . Nie jestem fachowcem

  18. #3238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilmir Zobacz post
    Wydaje mi się że robocizna z fakturą i legalnie zatrudnionymi pracownikami za 1m2 powierzchni (nie m2 użytkowy) domu to coś koło 2500 zł –
    Się koledze jedno zero dopisało Za 2500 jest stan deweloperski gdzie inwestor tylko płaci i nic go nie interesuje.
    W Warszawie jest to od ok 300zł /m2 powierzchni liczonej po podłogach a i też jeden w tym zrobi więźbę inny nie zrobi, jeden ma swoje lokum innemu trzeba je zapewnić. Generalnie 300 zł za robotę, bez faktury to w miarę typowa cena za dom w stanie SSO bez udziwnień. Zaznaczam dla jasności że "bez faktury" nie znaczy, że pracownicy są na czarno.

  19. #3239

    Domyślnie

    Rzeczywiście – jak sobie policzyłem to SSO wyszedł coś koło 140 zł/m2 razem z więźbom i podbitką.

  20. #3240

    Domyślnie

    No to widzę, że te moje 13 tyś. to lekka przesada. Będę negocjował, aby w tej cenie rozłożyli co najmniej wod-kan,a jak się uda to niech jeszcze zaleją płytę. Czekam jeszcze na wycenę z innej firmy zobaczę co oni proponują. A ja buduję w Kujawsko - Pomorskim (Bydgoszcz).

Strona 162 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony