dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 166
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3317
  1. #21

    Domyślnie cena stanu surowego

    licytacja jak widzę idzie ostro ten tyle , tamten jeszcze mniej a ów niesamowicie drogo !!!!!

    ale tak proszę sobie dokładnie policzyć ten stan surowy ile co za co?
    tyczenie
    zebranie humusu
    zabezpieczenie terenu
    kopanie
    zalewanie
    murowanie
    i tak
    do końca stanu surowego
    materiały + robocizna
    pokaże rzeczywisty koszt

    no chyba że ktoś lwią część pracy wykonuje we własnym zakresie - to co innego

    zatem proszę się nie krępować tylko realne koszty w grupach:
    a. całkowicie wykonawstwo firmy budowlanej ... zł.
    b. częściowo moja praca% a częściowo firmy .... zł.
    c. firma buduje - ja zapewniam materiały ..... zł.
    mysłę że będzie to realne - co otym sądzicie hę ?
    BIAŁOŁĘKA UBER ALES - HEY !!!

  2. #22

    Domyślnie

    Oldswan, Ty się chyba budujesz w centrum W-wy, czy co?
    Jeśli na wschód od W-wy, to podaj priva, podeślę swoje namiary.
    Przynajmniej wycenę robocizny zrobię Ci sensowną ( bez blachy- nie moja branża ).

    Swoją drogą, zaczynam gubić się w tych cenach.

    Pozdro.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sulejman
    Oldswan, Ty się chyba budujesz w centrum W-wy, czy co?
    Jeśli na wschód od W-wy, to podaj priva, podeślę swoje namiary.
    Przynajmniej wycenę robocizny zrobię Ci sensowną ( bez blachy- nie moja branża ).
    Sulejman - buduję się ( a raczej usiłuje ) pod Warszawa - okolice Falent. Jest to więc pd- zach czesć W-wy, ale jak jesteś chętny dalej do wyceny to chętnie: [email protected]

    Cytat Napisał MURMAN
    licytacja jak widzę idzie ostro ten tyle , tamten jeszcze mniej a ów niesamowicie drogo !!!!!
    Zapewniam cie ze nie idzie o licytacje. To po prostu szok i lekka desperacja. Chętnie oddam palmę pierwszeństwa w konkurencji najbardziej przepłacona budowa roku w godniejsze ręce

    Cytat Napisał mnika
    JA za dom o powierzchni 140m bez piwnic zapłaciłam 23,5 tys. zł.
    Brzmi bardzo rozsądnie. Jak możesz podaj namiary na maila. Z góry wielkie dzieki

  4. #24

    Domyślnie

    Cześć Sulejman. Będę potrzebował zbudować 2 domy w warszawskiej Białołęce. E-mail na dole.

  5. #25

    Domyślnie

    Zauważyłem, że wykonawcy z zach. strony W-wy strasznie się cenią...
    Chyba się tam przeniosę z wykonawstwem.

    Oldswan, przy założeniu, że masz 1 wykusz, proste zabiegowe schody,
    dach 2-spadowy z naczółkami i 2 kominy, to cena wyk. nie powinna
    przekroczyć 25 tys.( bez blachy ). Ja za swoje 120 m2 zapłaciłem 12 tys. ( 2 pomocników po 60 zł. dniówki + murarz- 100 zł. + ja, ale sobie płaciłem
    najwięcej ) i jeszcze częściowo gospodarczy wyremontowałem.
    Jeśli znajdziesz tanią ale niepewną ekipę, to przynajmniej dobrego insp.
    nadzoru zatrudnij - będzie ich pilnował. Tak robi mój znajomy:
    320 m2 domu z tynkowaniem wewn. za 18 tys. !!! "ruscy" oczywiście i
    polecony insp. za 3,5 tys. ( min. 2 razy dziennie na budowie ).

    P.S. "Ruskich" nie polecam, albo im bunkier wychodzi , albo szałas .

    Pozdro.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sulejman
    P.S. "Ruskich" nie polecam, albo im bunkier wychodzi , albo szałas .
    Pozdro.
    Sulejman - wielkie dzieki za ten zgrubny szacunek. Ja nawet zakładam ze okolice 30-35 tys to jeszcze jest do przyjęcia, ale nie taki horror cenowy jaki mi zaproponowano

    Co do ruskich to nie dziwota z tym bunkrem - w końcu tyle lat przyzwyczajenia robi swoje - jak tej pani co pracowała w fabryce samowarów a wynosząc części do domu i montując ów "samowar" na prywatny użytek zawsze jej Kałasznikow wychodził

  7. #27

    Domyślnie

    Oldswan!!! Mój Boże! Ty zakładaj 10-15 tys. za do przyjęcia, przy wyższej
    pytaj dlaczego, za co, przecież to prosty budynek itd. Za 35 sam rzucam
    wszystko i jutro zaczynamy !

    Pozdro.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sulejman
    Oldswan!!! Mój Boże! Ty zakładaj 10-15 tys. za do przyjęcia, przy wyższej
    pytaj dlaczego, za co, przecież to prosty budynek itd. Za 35 sam rzucam
    wszystko i jutro zaczynamy !

    Pozdro.
    Ok dzięki za radę. Bedę w negocjacjach twardy jak Roman Bratny

  9. #29

    Domyślnie

    MURMAN - podałeś ciekawe zestawienie punktów do wyceny. Z mojej strony można to trochę uogólnić, np. prosząc o wycenę usług za kondygnację, np za pinice, za parter, za poddasze, za dach. Oczywiście równiez prace przed - budowlane typu : przygotowanie terenu.

    Może ktoś posiada sprawdzone zsetawienie prac, które można podsunąć ekipie do wyceny?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  10. #30

    Domyślnie

    dom z użytkowym poddaszem 136 m (duzo ścian nośnych) - 19500 (faktura na polowe tej kwoty). Nie ma jeszcze dachu! Buduje w okolicach Wrocławia. Jestem bardzo zadowolana z jakości pracy, ale kiedy czytam to forum, to wydaje mi sie że przepłaciłam.

  11. #31

    Domyślnie

    Jajestem po rozmowie z pierwszą ekipą. Solidna fachura - wiele bardzo dobrych referencji.
    Za wybudowanie piwnicy, parteru i poddasza użytkowego wraz z deskowaniem i papą chcą po 10.000 PLNów za kondygnację - czyli 30.000 za całość. Okolice trójmiasta. Cały sprzęt wliczony w cenę. Dużo, jakie inne ceny w tych okolicach ?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  12. #32

    Domyślnie

    Mi Rafalg wyszło trochę taniej. Razem około 22.000 ale miałam 2 ekipy, od ścian i dachu z papą. No i ja nie mam piwnicy. Ci pierwsi robią też dachy. W tym zero umów.
    Myślę iż masz rozsądną cenę, a zawsze jeszcze można się targować!

    Pozdraw...
    Pozdrawiam Groszek

  13. #33

    Domyślnie

    Dobra! Przekonaliście mnie. Od przyszłego roku podnoszę ceny( jeśli
    wogóle będzie przyszły rok dla budowlanki ).
    A na poważnie: jeden z moich inwestorów próbuje wycofać się z podpisanej umowy ( "nagle" znalazł w swoich stronach jeszcze tańszych
    wykonawców), czy mam oddać mu zaliczkę? Zaznaczam, że mieliśmy
    zacząć w marcu, mogę mieć teraz "dziurę" na początek sezonu, a umowa
    nie reguluje możliwości jej zerwania. Facet nie żąda, ale sugeruje tylko
    zwrot zaliczki i tylko dlatego to rozważam. Czy jak mu nie oddam, to go
    czegoś nauczy ( pewnie pisać korzystne dla siebie umowy tylko)?

    Pozdro.
    P.S. Rafalg, chyba nie ma uniwersalnej metody na wycenę.
    Najprościej dać wykonawcy projekt+ możliwie szczegółowy spis prac dodatkowych (koniecznie sprzątanie, tu często są nieporozumienia). Jeśli cena jest do przyjęcia, spisać umowę i potem starać się nie zmieniać ustaleń. Jeśli obie strony są "elastyczne", nie powinno być zgrzytów.
    Wizja lokalna obu stron w terenie mile widziana... , ale się rozpisałem...

  14. #34

    Domyślnie

    Grosze3, Sulejman - dzięki za rady. Ja sczerze rozmawiałem z tym gościem. Mówił, że nie jest tani ani drogi, ale że są inwestorzy z niego zadowoleni i ma mało "reklamacji" to chyba wazne. Mówił mi też, ze jeżeli ktoś proponuje 5 tys PLN za kondygnacje to trzeba uważać - a takich tutaj wielu się chcwali, ze za tyle budują.
    Oczywiście będe się targował
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  15. #35

    Domyślnie Moje trzy grosze...

    1. Co do zaliczki, to bym nie oddawał, bo niby dlaczego??? Ktoś kto daje zaliczkę i rezygnuje MUSI liczyć się z jej stratą.
    2. Ja przymierzam sie do budowy C20 z Muratora (dworek) pow. domu: ok. 230 m2 i mam 3 wyceny. Dwie oscylują wokół 45 tys. jedna jest duuużo droższa. Stan surowy z więźbą. Budowany od "zera". Ściana 3 warstwy - silka. Okolice Warszawy

  16. #36

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sulejman
    A na poważnie: jeden z moich inwestorów próbuje wycofać się z podpisanej umowy ( "nagle" znalazł w swoich stronach jeszcze tańszych
    wykonawców), czy mam oddać mu zaliczkę? Zaznaczam, że mieliśmy
    zacząć w marcu, mogę mieć teraz "dziurę" na początek sezonu, a umowa
    nie reguluje możliwości jej zerwania. Facet nie żąda, ale sugeruje tylko
    zwrot zaliczki i tylko dlatego to rozważam. Czy jak mu nie oddam, to go
    czegoś nauczy ( pewnie pisać korzystne dla siebie umowy tylko)?
    ...
    Zależy czy w umowie pisałeś coś na temat zaliczki w przypadku zerwania umowy. Jeśli nie, to powinieneś stosować się do obowiązujących przepisów wg których zaliczka podlega zwrotowi w pełnej wysokości.
    Jedynie w przypadku zadatku można mówic o jego zatrzymaniu w przypadku zerwania umowy.

    pozdrawiam

    Żaba

  18. #38

    Domyślnie

    ja z kolei mam propozycję (pod Warszawą) ca 30 000 zł za dom 210 m2 (z garazem na 2 auta), dach dwuspadowy, 2 lukarny, z poddaszem.
    W tym wszystkie maszyny. To cena za surowy otwarty z pokryciem dachu dachu dach. cementową. Pewnie można by było taniej...

  19. #39

    Domyślnie

    Co do zaliczki, to Żaba ma absolutnie rację.

  20. #40

    Domyślnie

    Ja też mam wrażenie że żyję na innej "budowlanej" planecie. Pod koniec przyszłego tygodnia kończę casting wykonawców, bo mam już tego dość. Dotychczasowe rezultaty tod 26 tys. bez sprzętu , przez 35-38tys. ze sprzętem do 76 tys z uśmiechem i kawą od właściciela firmy. Zaznaczam , że jakość robót nie jest wprost proporcjonalna do cen!Wybór padnie najprawdopodobniej na firmę ze środkowego przedziału.Wyceny dotyczą bardzo prostego domku - oczywiście stan surowy - 150 m2, dwuspadowy dach o bardzo małej rozpiętości (6,5m), ściana jednowarstwowa , bez piwnic. No i nie buduję w stolicy ale znacznie biedniejszym regionie!

Strona 2 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony