dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 166
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3317
  1. #41
    budowlaniec amator
    Guest
    budowlaniec amator

    Domyślnie

    12000 zł. za 200m2 stanu surowego plus 3000 zł. za konstrukcję dachu

  2. #42

    Domyślnie

    No właśnie w umowie nie ma słowa na temat jej zerwania, to się prawie nigdy nie zdarza. Ale umowa zerwana, zaliczki oddałem połowę, a ja nie mam roboty... i to na marzec!!! Początek sezonu!!!
    Może ktoś szuka wykonawcy domu, najlepiej na wschód od W-wy?

    Pozdro.

  3. #43

    Domyślnie

    Aśka S - ja chyba też na innej planecie. Jak czytam ile ludzie płacą za wykonanie, to czuje się frajerem (choć dopiero wybieram). Znalazłem ekipę za 10tyś zl za kondygnację (pwiwnica, parter, poddasze) + dach pokryty papą (bez dachówki) -są solidni i mają bardzo dobre referencje, cały sprzet wliczony. Czy warto wziąć taką za więcej niż niektórzy piszą: 12 tys, 15 tys, ... i być pewnym jakości prac? Czy ryzykować i brać tańszą, poradźcie proszę.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    Święty spokój nie ma ceny i jeżeli byłoby mnie na niego stać (zakładając, że faktycznie jesteś pewny ekipy) to bym brała. Moim zdaniem nie jest tanio, ale też nie zdzierstwo! Może uda Ci się wynegocjować jakieś dodatkowe drobiazgi w tej cenie i poczujesz się lepiej.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja dzisiaj dostalem wycene od sprawdzonej ekipy na domek z Muratora C32 stan surowy z wiezba ale bez pokrycie dachem (sam robie) 14000 za wszystko razem z fundamentami i stropem

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    Aż mi głupio pisać, ale ...
    Zaczęliśmy budować w kwietniu 2002. Zaproponowano nam ekipę z miejscowości obok naszej budowy. Obejrzeliśmy sobie kilka ich "wyczynów". Solidnie, równo, spoiny między pystakami jak fugi na kafelkach . Wszyscy inwestorzy ich chwalili. Więc się z nimi spotkaliśmy. Daliśmy projekt (inwestprojekt w-0430), spytaliśmy się czy mają czas. Po dwóch dniach odpowiedź.
    -OK wezmą ta budowę i czy 9000 (dziewięć tysięcy)to nie zbyt dużo?
    -To się pytam za co?
    -Za całość!!! tzn - wykopanie fundamentów, zalanie, izolacje, zasypanie fundamentów, sciany nośne 3W+działowe, schody wew i zew, taras, 1 komin, ścianki kolankowe poddasza, więźba + deskowanie + papa, obrabiali -rzeźbili kozły od więźby (tak to się chyba nazywa - ta część krokwi co wystaje poza obręb budynku), zbrojenie i zalanie stropu.
    To chyba tyle. Nie było alkoholu, spóźniania się.
    Jestem z nich bardzo zadowolony.
    Później robili nam jeszcze szmbo, ogrodzenie(fundament + siatka)

  7. #47

    Domyślnie

    Saksus - a możesz podać namiary na tą ekipę. Ciągle szukam.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  8. #48

    Domyślnie

    U mnie fundamenty z chudziakiem i ociepleniem 10 000,ściany parteru i poddasz ze schodami wewnętrznymi 15 000 , dach więźba + dachówka
    9000. Razem 34 000 , powierzchnia całkowita domu 270 m2. 15 km od Wrocławia

  9. #49

    Domyślnie

    Sulejman! To kara od losu!!! Jak Cię zapytałem, czy u mnie zbudujesz, to powiedziałeś, że Ty tylko w Wildze...

  10. #50

    Domyślnie

    Krzyss, ta kara to od naszego rządu, qrwa, ten Vat ..............
    Dobijaj mnie jeszcze i Ty .
    Jak nie masz ekipy, to wal na priw. Umówimy się na wódkę. Dużą.

    Pozdro.

  11. #51

    Domyślnie

    Sulejman!
    Wszyscy którzy się wypowiedzieli odnośnie obowiązku zwrotu zaliczki mieli rację, zadatek mógłbyś sobie zostawić i jeszcze klient powinien ci dopłacić drugie tyle ile dał /kodeks cywilny/ Zaliczka jest tylko zaliczką...niestety.
    Gdybyś miał budować Koronę II, jaka by była cena.

    Pozdrawiam wszystkich

  12. #52

    Domyślnie Sulejman - wschodnia warszawa pasuje ?

    Witaj Sulejman,

    Czy Białołęka jest wystarczająco na wschód, żeby Ciebie interesowała ta robótka ?
    Planuję rozpoczęcie budowy w połowie kwietnia, w Białołęce - w części sąsiadującej z Markami. Szukam wykonawców stanu surowego.

  13. #53

    Domyślnie

    Sulejman, no przecież mi odmówiłeś, że niby Ty tylko w Wildze (a ja chciałem w Białołęce)

  14. #54

    Domyślnie

    A za dom podpiwniczony w calosci obrys ok 14x14 , uzytkowej ok 270m2 jednowarstwowa ściana , dach płaski czy 20tys za robociznę to dobra cena?H

  15. #55

    Domyślnie

    Ja poszukuję ekipy, na razie mam 10 kandydatów. Średnia rozpiętość cen to od 6-11 tys PLN za kondygnację + 28-50 PLN za metr dachu. Niezła rozpiętość, ale to są na razie wstepne szacunki. Jak będę miał konkretne wyliczenia to przedstawie.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  16. #56

    Domyślnie

    Krzyss, przypomnij mi temat i co za Wilga, w życiu tam nie byłem.

    Pozdro.

    P.S. Potrzebny szaman z info: Kiedy skończy się ta zima???-
    ogłoszenie takie ...

  17. #57

    Domyślnie Stan surowy

    Witam,
    Przeczytałem wszystkie wasze wiadomości i jestem bardzo zdziwiony tymi cenami o kt piszecie. U mnie (Poznań) bardzo ciężko o ekipę za rozsądne pieniądze. Jak do tej pory zdobyłem 7 ofert i najtańsza to 42000 zł za stan surowy z dachem. Inni chcieli duuuużo więcej nawet ponad 100000. Ci najtańsi to chcą ok 350-500 zł /m2 p.u., tyle, że kazdy liczy inaczej powierzchnię użytkową. A propos ma ktoś może definicję powierzchni użytkowej, bo co znawca to ma inną

    Pozdrawiam
    Leszcom

  18. #58

    Domyślnie

    Akurat jestem na etapie wyboru ekipy.
    Buduję pod Legionowem ok. warszawy taki mały domek (powierzchnia z tarem 126m):


    Odzielnie stawiany będzie garaż wolnostojacy o powierzchni 27m, którego pokazać niestety niemogę. Za te dwa budynki rozpietość cenowa za stan surowy otwarty: 16'000-38'000pln, nie trudno się domyslić o fachowości ekip z dolej półki, a rabaty tych drogich, jakie udało się wynegocjować przekraczały 35%.
    W sumie dom zbuduje ekipa chyba ze środka za ok 16'000 już po negocjacji.

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    mike99 - myślę, że to wyważona decyzja. Ja tż wybieram ekipę, rozpiętość cen podobna do twojej. Większość z nich mówiłami, żby przy wyborze ekipy oscylować na środkowym poziomie cen.

  20. #60

    Domyślnie

    Ten gość to ja... Wacław Jarząbek. [ niezalogowało mnie]
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

Strona 3 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony