dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 166
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 3317
  1. #1001

    Domyślnie

    My budujemy Szmaragda (projekt z Krajobrazów), budujemy w okolicach Sobótki (30 km od Wrocławia), za robociznę łącznie z więźbą i pokryciem dachu zapłacimy 54.000 zł brutto (w tym 7% VAT), za materiały zapłaciliśmy już 100.000 brutto zł i jeszcze parę tys. dojdzie (w tym 22% VAT). Ściany są z ceramiki, dachówka betonowa brasa. A wg kosztorysu powinno być 141.000 zł netto!!!

  2. #1002

    Domyślnie

    To i ja dorzuce swoja wiedze moze sie komus przyda!
    Dom 135m2 o prostopadłej bryle,14x11,bez wykuszy i innych udziwnień na które zwracaja uwage murarze. Robota murarzy 17 tys,dachu nie robią!
    Ale co wazne, murarzy jest 2 i 2 pomocników i codziennie na budowie od 7-17,od pon. do soboty, solidnie pracuja, i tutaj uwaga bez umowy o dziwo i nie mam zadnych problemów!!! Cuda sie zdarzaja.

  3. #1003

    Domyślnie

    dom niecałe 200m2 bryła 17x11m, raczej prosty trochę pracy jest przy stropie bo część stanowi antresole i trzeba to dodatkowo wzmocnić dwuteownikami ,murarz wycenił robociznę na 30 tyś (bez dachu)

  4. #1004

    Domyślnie

    Cześć,
    chce wybudować dom z mg projektu Dom na medal II. Dostałem wycenę od firmy za stan surowy otwarty z dachem pełne deskowanie + papa (bez dachówki ) za 160tyś. Cena obejmuje robociznę i materiały.
    nie wiem czy ta cena jest optymalna czy może przesadzona. Proszę o wasze opinie. Buduje obok Gdańska.

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/domnamedal2/index.php

    Pozdrawiam

  5. #1005
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MARTINS771

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    jestem w trakce kończenia robót murarskich, czekam na ćieślę.mój dom to 145 m2 pow.użytkowej(z poddaszem)+ duży garaż na dwa samochody (43m2) razem około 200m2.ściany trójwarstwowe z porothermu .ściany fundamentowe z bloczka m6 ocieplane wewnątrz styropianem 5 cm(grubość ściany fundamentowej to 42 cm).za całość zapłacę wykonawcom 18 000 pln.do zadań ekipy należało wykopanie fundamentów ,humus usunąłem sam.teren budowy pleszew.do tego cieśla wywiązanie drzewa plus położenie dachówki około 10 000

  6. #1006
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar desmo
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał magerka
    My także budujemy ten sam dom w Czerwonaku k.Poznania mamy kilka przeróbek a kosztorys od jednego z wykonawców to:

    Wykonanie fundamentów 5 700
    wykonanie podbetonu + uzbrojenie 1 900
    Sciany parteru 9 500
    strop 7 900
    kominy 3 800
    ściany poddasza 8 900
    więźba dachowa 7 500

    RAZEM 45 200

    Co o tym myślicie?
    Witam po małej przerwie.

    Znalazłem ekipę solidną i z polecenia , jesteśmy po wycenie i rozmowach.
    Cena robocizny : stan surowy + dach kompletny to 40.000 pln , poprzednio nawet nie było mowy o dachu i za sam stan surowy było ok.52.000 pln.

    Widzieliśmy domy które wybudowali i rozmawialiśmy w poprzednimi inwestorami.
    Dom się wykańcza....... C118bl
    Dziennik
    Komentarze

  7. #1007

    Domyślnie

    Witam po małej przerwie.

    Znalazłem ekipę solidną i z polecenia , jesteśmy po wycenie i rozmowach.
    Cena robocizny : stan surowy + dach kompletny to 40.000 pln , poprzednio nawet nie było mowy o dachu i za sam stan surowy było ok.52.000 pln.

    Widzieliśmy domy które wybudowali i rozmawialiśmy w poprzednimi inwestorami. [/quote]

    Witam, czy możemy dostać namiary na tę ekipę, my znaleźliśmy murarza, który za 32 tys zbuduje stan surowy bez dachu, to też chyba nie jest źle

  8. #1008

    Domyślnie

    Cytat Napisał bąbeluś
    Pchełko ja też buduję w okolicy Krakowa. Mój projekt to 220 m2 powirzchni użytkowej, ale ponad 300 m2 powierzchni do zabudowy i też mi wycenili robnocizne za stan surowy z dachem 90 000.
    A gdzie budujesz??
    Ja w gminie Wielka Wieś.

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał bąbeluś
    Pchełko ja też buduję w okolicy Krakowa. Mój projekt to 220 m2 powirzchni użytkowej, ale ponad 300 m2 powierzchni do zabudowy i też mi wycenili robnocizne za stan surowy z dachem 90 000.

    Mam kolejne 2 wyceny:
    ekipa 2 - 60 tyś.
    ekipa 3 - 55 tyś.

    Wydaje mi się, że 55 tyś. to cena realna.
    Ceny bez faktur, z dachem pokrytym dachówką ceramiczną.

    Poszukaj znajdziesz taniej - powodzenia

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał bąbeluś
    DWA MIESIĄCE to chyba troche za krótko? Można się zdziwić kiedy ściany będą pękać.
    Też mi się wydaje, że 2 m-ce to za krótko. Standard stanu surowego otwartego to 3 - 4 m-cy.

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiula77
    To i ja dorzuce swoja wiedze moze sie komus przyda!
    Dom 135m2 o prostopadłej bryle,14x11,bez wykuszy i innych udziwnień na które zwracaja uwage murarze. Robota murarzy 17 tys,dachu nie robią!
    Ale co wazne, murarzy jest 2 i 2 pomocników i codziennie na budowie od 7-17,od pon. do soboty, solidnie pracuja, i tutaj uwaga bez umowy o dziwo i nie mam zadnych problemów!!! Cuda sie zdarzaja.
    A możesz podać namiary na nich???
    My z polecenia z forum dostaliśmy namiary na ekipę która nam zaśpiewała 70tys za stan surowy bez więźby i dachu domu o pow. całkowitej 265m a użytkowej 202, dodam że dom z częściowym podpiwniczeniem i z użytkowym poddaszem.Dla mnie wycena chyba z kosmosu
    Ekipa z okolic Lublina po wstępnym obejrzeniu projektu powiedziała 25 tys bez więźby ale dopiero na wiosnę.
    Gdyby twoi normalni murarze mieli czas gdzieś za ok. 2 tyg.to może i ja się załapię
    Mnie jest bez różnicy czy z końca Polski i tak muszę zapewnić im jakiś barak
    KA&BE

  12. #1012

    Domyślnie

    Właśnie kończymy stan surowy przykryty dachem domu MELAFIR
    http://www.archeton.pl/index.php

    Projekt nieco zmieniliśmy, bo taras jest mniejszy (3,3 x 6,25) ale za to też podpiwniczony. Dodatkowo zrobiliśmy wejście do piwnicy z ogrodu właśnie pod tarasem oraz schody z tarasu do ogrodu. Ponadto zwiększyliśmy kąt nachylenia dachu z 37 do 45 stopni żeby był strych. Dach kryty dachówką ceramiczną (12,6 dachówki na m. kw.). W domu są 2 stropy żelbetowe wylewane. Acha. Do tego jeszcze obróbki kominów klinkierem (liczba mnoga, bo w budynku gospodarczym też jest komin), dachy orynnowane i montaż 5 okien dachowych. Powierzchnia użytkowa domu to 244 m.kw.
    Ponadto budynek gospodarczo-garażowy o pow. 55 m.kw. z kanałem w garażu.

    Koszt robocizny 50 tys. zł, a ekipa naprawdę dobra. Jak podpisywałam umowę to cena wydawała mi się kosmiczna. Teraz uważam, że cena bardzo dobra.

    Materiały kupowałam sama. Ich koszt to 180 tys. zł

  13. #1013

    Domyślnie

    witam
    jestesmy po pierwszej wycenie i cena jest przerazajaca! mamy zamiar budowac Marysie http://projekty.budujemydom.pl/proje...ia_-_hb_studio
    jest ona powiekszona o poltorej metra co daje 126 mkw powiezchni uzytkowej. budowa mialaby sie zaczac w przyszlym roku.

    wyliczono nam koszty robocizny na 59 000 za stan surowy otwarty z dachem, co wy na to? (wykonawca zajmuje sie wszystkim a takze daje 2 letnia gwarancje)

    nie wiem jakie sa teraz realia odnosnie cen robocizny. Może macie jakies sprawdzone solidne ekipy ktore pracuja na terenie Gornego ślaska?
    Sławek i Natka

  14. #1014

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiebod
    wyliczono nam koszty robocizny na 59 000 za stan surowy otwarty z dachem, co wy na to? (wykonawca zajmuje sie wszystkim a takze daje 2 letnia gwarancje)
    Jeśli budowa ma sie zacząć w 2008 to normalna cena. Oczywiscie jesli to dobra i sprawdzona ekipa.
    Ani specjalnie drogo, ani specjalnie tanio.

    Dzis wybierałem dachówkę i rozmawiałem z dekarzami i mówili, że na przyszły rok ceny juz podnieśli o 15-20%, bo chętnych do budowy pełno.
    Wydaje mi sie ze na wiosne rusza z budową Ci, którzy przestraszyli sie wzrosu cen materiałów w 2007r, a teraz znowu ceny spadły i sie ustabilizowały.

  15. #1015

    Domyślnie

    dzieki, tez tak przypuszczalam ze uwzgledniony zostal wzrost cen, bedziemy jeszcze szukac, zobaczymy co z tego wyniknie.
    Sławek i Natka

  16. #1016

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    W przyszłym roku zamierzamy ruszać z budową domu pod Kielcami. Dom z Muratora C110 "za rogiem" o pow. 130 m2.
    Mamy z polecenia ekipę bardzo solidną, która za stan surowy otwarty wraz z pokryciem dachu zaśpiewała 55 tys. zł. Co prawda założyliśmy że ściany będą z silikatów, ale teraz zastanawiamy się nad gazobetonem i dachówką betonową, będzie nieco taniej.
    Ale tą ekipę bierzemy bo nie chcemy partaczy, którzy za 35 tys. mogą coś popsuć.
    Pozdrawiamy

  17. #1017
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziczki
    Ale tą ekipę bierzemy bo nie chcemy partaczy, którzy za 35 tys. mogą coś popsuć.
    Pozdrawiamy
    Sorry - popuściłem w spodnie ze śmiechu

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziczki
    Witam wszystkich
    W przyszłym roku zamierzamy ruszać z budową domu pod Kielcami. Dom z Muratora C110 "za rogiem" o pow. 130 m2.
    Mamy z polecenia ekipę bardzo solidną, która za stan surowy otwarty wraz z pokryciem dachu zaśpiewała 55 tys. zł. Co prawda założyliśmy że ściany będą z silikatów, ale teraz zastanawiamy się nad gazobetonem i dachówką betonową, będzie nieco taniej.
    Ale tą ekipę bierzemy bo nie chcemy partaczy, którzy za 35 tys. mogą coś popsuć.
    Pozdrawiamy
    Partacze robią i za 55
    Co do dachówki - Lepiej dać więcej majstrom? Wolisz oszczędzać na materiałach?
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  19. #1019

    Domyślnie

    Właśnie zakupiliśmy projekt domu Gracjan z podwujnym garażem jesteśmy w trakcie poszukiwań ekipy do robót budowlanych. Prośimy o namiary sprawdzonych wykonawców z podlasia.

  20. #1020

    Domyślnie

    Witam;
    A co powiecie na to?.

    http://projekty.muratordom.pl/projek...7&IdKolekcji=#


    * wykopy fundamentowe 85 m3 - 1700 zł
    * ławy w tym szalunek, zbrojenie i izolacje 15,3 m3 - 2200
    * ściany fund. z bloczków + izolacje 67 m2 - 2000
    * ściany zewnętrzne bez ocieplenia 163 m2 - 4900
    * ściany wewnętrzne 160 m2 - 4340
    * dwa kominy z pełnej cegły 17 mb - 2040
    * strop Teriva w tym szalunki, zbrojenie, schody, wieńce, podciągi i nadproża 126 m2 - 7560
    * podłoże pod podłogi 117 m2 - 1400
    * dach w tym więżba, izolacja, łaty, kontrłaty, obróbki, orynnowanie, montaż okien dachowych, dachówka 257 m2 - 10200

    Razem to daje 36340, wydaje mi się, że to jak na obecne czasy dobra cena, a wy jak myślicie?, dodam, że jest to nasza pierwsza wycena, mamy nadzieję zacząć budowę wiosną 2008.

    Pozdrawiam.


Strona 51 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony