dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 166
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 3317
  1. #1021

    Domyślnie

    jak za tak duży dom to cena wydaje się dobra
    Radzę tylko zamieścić w umowie tą cenę jako ryczałt za całość robót, a nie wg kosztorysu z cenami za poszczegóne pozycje, gdyż kosztorys obie strony mogą w trakcie umowy zmieniać (w praktyce czyni to tylko wykonawca - w górę)
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał mruva
    Razem to daje 36340, wydaje mi się, że to jak na obecne czasy dobra cena, a wy jak myślicie?, dodam, że jest to nasza pierwsza wycena, mamy nadzieję zacząć budowę wiosną 2008.
    Bardzo dobra cena.
    Sprawdz tylko czy ekipa wszystkim sie zajmuje - tzn. czy maja sprzęt itp.

  3. #1023

    Domyślnie

    Enickman - dzięki za radę tak postaramy się zrobić.

    Bikerus - sprzęt mają powiedział wczoraj, że nawet korzenie usunie sam.

    Pozdrawiam.

  4. #1024
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mahcin

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Zastanawiam się nad budową, czy ktoś mi może zaradzić, czy zmieszczę się w 80.000 PLN za stan zamkniety domku Muratora C48
    ?
    Chciałbym nie oszczędzać na fundamencie, zaś przyoszczędzić na reszcie, czy to dobry pomysł?

    http://projekty.muratordom.pl/projek...45&IdKolekcji=

    pzdr

  5. #1025
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MacGavor

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Witam!
    My budujemy Ewę z "Horyzontu" http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...id=5&odbicie=1.
    Mamy juz stan zero. Na wiosnę chcemy zacząć budować stan surowy.

    Dzisiaj odebraliśmy wycenę:
    ściany 305m2 * 23zł = 7026zł
    kominy 40m2 * 35zł = 1431zł
    podciąg 4,1mb * 70zł = 280zł
    schody 19stopni * 70zł = 1330zł
    balkon 2,5m2 *70zł = 175zł
    wieniec 28mb * 70zł = 1960zł
    strop 115m2 * 25zł = 2875zł

    suma:15000zł (77 zł uciął).

    Ceny wydają nam się sensowne. Ekipa ta murowała nam fundamenty z bloczków betonowych i zapłaciliśmy 2500zł za 73m2. Ławy robiliśmy we własnym zakresie.

  6. #1026

    Domyślnie

    Witam;
    A co powiecie na to?.

    http://projekty.muratordom.pl/projek...7&IdKolekcji=#


    * wykopy fundamentowe 85 m3 - 1700 zł
    * ławy w tym szalunek, zbrojenie i izolacje 15,3 m3 - 2200
    * ściany fund. z bloczków + izolacje 67 m2 - 2000
    * ściany zewnętrzne bez ocieplenia 163 m2 - 4900
    * ściany wewnętrzne 160 m2 - 4340
    * dwa kominy z pełnej cegły 17 mb - 2040
    * strop Teriva w tym szalunki, zbrojenie, schody, wieńce, podciągi i nadproża 126 m2 - 7560
    * podłoże pod podłogi 117 m2 - 1400
    * dach w tym więżba, izolacja, łaty, kontrłaty, obróbki, orynnowanie, montaż okien dachowych, dachówka 257 m2 - 10200

    Razem to daje 36340, wydaje mi się, że to jak na obecne czasy dobra cena, a wy jak myślicie?, dodam, że jest to nasza pierwsza wycena, mamy nadzieję zacząć budowę wiosną 2008.

    Pozdrawiam.
    Tanio jak barszcz. Mnie w okolicach Częstochowy najtańszy wykonawca powiedział 30 tys. Ale bez wieźby i reszty dachu. Nie mówiąc o deskowaniu i dachówce
    [/quote]

  7. #1027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    No to i ja:

    Dom parterowy 139mkw z garażem, strop drewniany, dach dwuspadowy kryty dachówką cementową; dom na zbrojonej płycie fundamentowej

    Budowa w Jaworznie. Pierwsza wycena to 50tys zł. za robociznę (włącznie z dachem); cena materiałów to 110tys.

  8. #1028

    Domyślnie

    Naprawdę, nie wiem skąd niektórzy biora takie ceny. Nasz dom jest toche skomplikowany. Gdzieś ok. 200 m2 pow. użytkowej. Cene negocjowalismy w grudniu 2007r. Dom budowała nam jedna ekipa od fundamentów po dach ( łącznie z dachówka) czyli cały stan surowy otwarty. Teraz nasz budowlaniec powiedział nam, że budowa kosztowała by nas 100% więcej. A dodam , że tamta cena nie była jak patrze na niektóre posty jakaś rewelacyjna. Skad wy bierzecie tak tanich wykonawców. Co do niektórych cen to nie chce mi sie wierzyć . I dodam, że nie budowałem sie w jakiejś metropolii. Tak wyglada nasz domek obecnie.

    Koparka, obróbki dekarskie itp. oczywiscie osobno.

  9. #1029

    Domyślnie

    Nie ma reguły z cenami, nam na dzień dzisiejszy, tj. stan surowy otwarty, z materiałami, robocizną, papierami itp., wszystko bez działki, niecałe 140kpln, dom 240mkw całkowitej, dach - nawet nie wiem ile skosów, bo jest ich kilka. Dom Damian z www.domdlaciebie.com.pl - wychodzi niecałe 600 pln/m2.
    Budowa w okolicach Wwy.

  10. #1030

    Domyślnie

    No to gratuluje. Całość z materiałami 140k to jak za darmo. Tylko zależy jeszcze jakie materiały.

  11. #1031

    Domyślnie

    Budowane z Maxa, beton B-25 w ziemi i na stropie, sporo stali (okna narożne, praco i materiało chłonne nadproża), pełne deskowanie, Teriva.

  12. #1032

    Domyślnie

    Robocizna za całość - ok. 23 tys. (dom 180 m2 + dach 350 m2). W tym kompletne roboty murarskie - 15 tys., dach (więźba + folia + blachodachówka Plannja) - 7,5 tys.

    Budowa zaczęta koniec lipca 2007, dzisiaj kończą dach

  13. #1033

    Domyślnie

    ojoj

    co za ceny
    dom w parterze 189 m2, 320 m2 dachu, 4-spadowy:
    cała murarka ze ściankami wewnętrznymi, tarasem (wszystko do więźby) 32 tys
    więźba 17.600
    położenie dachówki ceramicznej z obróbkami 11.200

    czyli razem robocizna 60.800 zł. Cena samej robocizny.

  14. #1034
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cinekn

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie Ciekawy 118b

    Ciekway 118b z muratora

    http://projekty.muratordom.pl/projek...15&IdKolekcji=

    46.830zł +VAT od wykopów po pokrycie dachu dachówką i zamontowanie okien połaciowych. Mają swój sprzęt, a dodaktowo płace za kierownika budowy i szalunki (bez stępli). Budowa na wiosne 2008 w okolicach Krakowa.

  15. #1035

    Domyślnie

    Podajecie rózne ceny za uslugi stanu surowego otwartego. Czy ktoś mógłby sie podzielic deoświadczeniami jeżeli chodzi o całkowity koszt łacznie z materiałami budowlanymi i robotami ziemnymi? (Dom 200m2).
    Dzieki

  16. #1036
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dom Parterowy 191 m kw proszę o komentarze cena robocizny:

    -Roboty ziemne: zdjęcie humusu na odkład, wykop pełny pod fundament (ostanie 30cm ręcznie), ławy.
    Roboty zbrojarskie, chudy beton, szalunki betonowanie 11.600zł
    -Sciany fundamentowe murowane 9.600zł
    -Izolacje przeciwwilgocviowe pionowe ław i ścian fundamentowych 1200zł
    -Izolacje termiczne pionowe fundamentów 3.000zł
    -Podsypka piaskowa wibrowana warstwowo 4.000zł
    -Chudy beton parter 2.700zł
    -Poziomy kanalizacyjne i wyprowadzenie wody 1000zł
    -Roboty Murarskie (parteru, poddasza - antresola 40m kw, klinkier stropy, kominy) 35.000zł
    -Betonowanie schodów zewnętrznych tarasu 3.700zł
    -Więźba dachowa 320m kw 8.000zł
    -Deskowanie + papa dachowa 320m kw 4.800zł

    RAZEM 84.600zł + VAT

    proszę o komentarze, cena robocizny.

  17. #1037

    Domyślnie

    [quote="Kordian"]Naprawdę, nie wiem skąd niektórzy biora takie ceny. Nasz dom jest toche skomplikowany. Gdzieś ok. 200 m2 pow. użytkowej. Cene negocjowalismy w grudniu 2007r. Dom budowała nam jedna ekipa od fundamentów po dach ( łącznie z dachówka) czyli cały stan surowy otwarty. Teraz nasz budowlaniec powiedział nam, że budowa kosztowała by nas 100% więcej. A dodam , że tamta cena nie była jak patrze na niektóre posty jakaś rewelacyjna. Skad wy bierzecie tak tanich wykonawców. Co do niektórych cen to nie chce mi sie wierzyć . I dodam, że nie budowałem sie w jakiejś metropolii. quote]

    Kordian, ale ile w końcu kosztowała Cię budowa tego domu do stanu surowego.
    Nie wiem, czy to jest kwestia projektu (może nasz Altas jest mało przejżysty dla większości wykonawców...), czy kwestia regionu. Ja na ten dom dostałem na razie trzy wyceny na robocizne: za 30t, 43t i 52t... Myślę, że jest to niesamowita rozbieżność za ten sam dom budowany w tym samym miejscu. Więc co jest grane? Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest na dodatek to, że najdroższą wycenę dostałem za najmniejszy zakres prac (bez ścian działowych, więźby i montaż dachówki), a najtańszą, za największy. Po prostu paranoja!

    no i jest jeszcze kwestia materiałów. Kupować je samemu, czy dać ekipie wolną rękę (ze wcześniejszą wyceną; taka budowa w stanie deweloperskim ale na etapy)? Przecież ci ludzie zajmują się budowaniem domów, i kto jak kto, ale to oni powinni znajć się na cenach najlepiej, a i zanjomości z hurtowniami też budżetowi zaszkodzić nie powinny.

    Pozdrawiam


    Darek
    Tu buduje sie ATLAS:

    http://atlas.arsdigital.de/

  18. #1038
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    dokładnie tak, jak widzisz jestem po pierwszej wycenie i teraz dokładnie z takim samym papierkiem podlecę do drugiego wykonawcy i założę się że różnica będzie conajmniej 15%, TU NIE MA ŻADNEGO SENSU. Ludzie piszą że zależy jaki dom jaki region itp, a tu masz ten sam dom, ten sam region a różnica o 20tys np. A gadanie że lepiej zapłacić 50tys zamiast 30tys. a mieć lepiej zrobione to jakieś dyrdymały...

  19. #1039

    Domyślnie

    Dom za Rogiem wariant I (z dużym garażem)

    Wycena z tego miesiąca, start jak śnieg na wiosnę puści, ceny robocizny.

    Poziom "0"
    - ławy fundamentowe - 2067 zł
    - ściany fundamentowe - 3328 zł
    - izolacja pozioma - 240 zł
    - izolacja pionowa - 1000 zł
    - komin - 180 zł
    - strop (robie piwnice pod garażem) + schody - 2720 zł
    - podłoża pod posadzki - 1040 zł
    (zasypanie i zagęszczenie w cenie)
    Razem - 10.585 zł

    Parter
    - ściany - 5681
    - kominy - 735
    - izolacja pozioma - 270 zł
    - strop + balkon + schody - 7000
    Razem 13.686 zł

    Poddasze

    - ściany - 4830 zł
    - kominy - 810 zł
    - wieniec - 1500 zł
    Razem - 6.930 zł

    RAZEM : 30.954 zł

    Do tego dach (więźba+deskowanie+papa) - 35 zł/m2
    Wszystkie ceny neto lub bez faktury

    Chyba źle nie jest ??

  20. #1040

    Domyślnie

    Nie jest źle, jest bardzo dobrze. Ja płacę za stan surowy z dachem 50.000 zł, a buduję domek prosty , o pow. użytkowej 115 m2 i ciesze się, że w ogóle mam wykonawcę, bo juz w tej chwili w naszym regionie trudno o dobrego fachowvca na 2008r.

Strona 52 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony