dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 166
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 3317
  1. #1281

    Domyślnie

    Bojza - chyba żartujesz- gdzie są takie ceny bo w takim wypadku to opłaca mi się ściągnąć ekipę i dać im jeszcze zakwaterowanie gdzieś w hotelu. No po prostu aż się wierzyć nie chce.
    Ja pierwszą wycenę robocizny na stan surowy otwarty, bez schodów i tarasów miałem na 65 tys netto, druga na 420 tys. brutto za komplet - stan developerski ale bez bramy i drzwi zew. i wew. Trzecia - za to samo ale na 380 tys. brutto. Wybrałem jednak czwartą ofertę aby móc kontrolować wypływ kasy i ewentualnie dom wykańczać etapami w zależności od możliwości finansowych.

  2. #1282

    Domyślnie koszty budowy

    Otrzymałam dziś od firmy zBydgoszczy "Kosztorys wstępny robocizny" domu 240 m, stan surowy zamknięty. 1300 PLN za 1m. Czy to możliwe,że na tyle wycenili samą robociznę?
    aga

  3. #1283

    Domyślnie Re: koszty budowy

    Cytat Napisał niewczasik
    Otrzymałam dziś od firmy zBydgoszczy "Kosztorys wstępny robocizny" domu 240 m, stan surowy zamknięty. 1300 PLN za 1m. Czy to możliwe,że na tyle wycenili samą robociznę?
    Za tyle masz z materialem.
    Sama robocizna to max 300 zl/m2

  4. #1284
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Bartek_Sl
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    256
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    121

    Domyślnie

    dla zainteresowanych poszło na priv
    mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem

  5. #1285
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bojza

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja nie żartuję, u nas na wschodniej lubelszczyźnie są takie ceny, mozna nawet taniej ale bez umowy i faktury, a to nas nie interesowało.
    Zaczynam budowę domu, oby to nie była budowa cierniowa
    Dziennik:Budowa wg. bojzy


    Komentarze

  6. #1286
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lilan
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Jak bojza - około 30.000(z piwnicą 40m i dachem) projekt Alabaster.

  7. #1287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafałsz
    Witam
    Mam pytanko? Czy jest ktoś z okolicy Wrocławia?
    Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.
    Po przeczytaniu kilku postów na tym forum wydaje mi się, że ta moja wycena to jakiś "kosmos"...
    Ma ktoś może jakąś solidną ekipę do polecenia w okolicach Wrocławia?

    Ja już nie wiem ile wreszcie może kosztować wybudowanie domku...
    Nikogo nie ma kto by mógł na ten post odpisać?

  8. #1288
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafałsz
    Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.
    Po przeczytaniu kilku postów na tym forum wydaje mi się, że ta moja wycena to jakiś "kosmos"...
    Ma ktoś może jakąś solidną ekipę do polecenia w okolicach Wrocławia?

    Ja już nie wiem ile wreszcie może kosztować wybudowanie domku...

    Nikogo nie ma kto by mógł na ten post odpisać?
    Jeżeli masz wycenę za stan surowy otwarty 200 tys to cena wydaje mi się przyzwoita - oczywiście z materiałami, ale zależy co w tym jest.

    Np ja mam wycenę na mój dom 262m2 powierzchni całkowitej płacę prawie 240 tys w tym : strop wylewany, ściany działowe parteru, pełne deskowanie, dachówka Brass Celtycka grafit, rynny Marley lub Wavin,kominy systemowe Schiedla lub Plewa obłożone płytką klinkierową, tarasy, schody, bez działowych na poddaszu bo tam będzie nida.
    Dom z dachem 4 spadowym, prawie 300m2 i 2 lukarny.
    Cena oczywiście z materiałami lokalizacja Poznań

  9. #1289

    Domyślnie

    Jestem w wielkiej kropce. Budujemy dom w groszku G2 (pow uzytkowa 120m2 plus dwustanowiskowy garaz) Sciana trojwarstwowa (poroton 25, wełna 5 naprzemiennie, poroton 11,5) otrzymalismy wycene na 176tys (materialy plus robocizna) doliczajac do tego poroton 25 i 11,5 ktory juz nabyłam w zasadzie na cały dom wychodzi 210tys, samą robocizne w stanie surowym otwartym z dachem z dachówka ceramiczna, tarasem, schodami i sciankami wewnetrznymi wyliczyli na 73 tys.
    Jutro mam dac ostateczna decyzje. Inna firma wycenila robocizne na 62 tys ale nie policzyli schodow i tarasu, okien dachowych i jeszcze jakis "drobiazgów".
    Nie wiem zupełnie czy ta cena jest w miare przyzwoita czy tez kosmiczna. Powiem ze jak licze ile mi zostanie na wykonczenie to zaczynam sie przerazac.

    nasz domek
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m47567bf88af68

  10. #1290
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankar
    Jestem w wielkiej kropce. Budujemy dom w groszku G2 (pow uzytkowa 120m2 plus dwustanowiskowy garaz) Sciana trojwarstwowa (poroton 25, wełna 5 naprzemiennie, poroton 11,5) otrzymalismy wycene na 176tys (materialy plus robocizna) doliczajac do tego poroton 25 i 11,5 ktory juz nabyłam w zasadzie na cały dom wychodzi 210tys, samą robocizne w stanie surowym otwartym z dachem z dachówka ceramiczna, tarasem, schodami i sciankami wewnetrznymi wyliczyli na 73 tys.
    Jutro mam dac ostateczna decyzje. Inna firma wycenila robocizne na 62 tys ale nie policzyli schodow i tarasu, okien dachowych i jeszcze jakis "drobiazgów".
    Nie wiem zupełnie czy ta cena jest w miare przyzwoita czy tez kosmiczna. Powiem ze jak licze ile mi zostanie na wykonczenie to zaczynam sie przerazac.

    nasz domek
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m47567bf88af68
    Witaj
    Skontaktuj się z agakz (ksywka na forum Muratora)
    Jakby co to tu ma swój dziennik:
    http://forum.muratordom.pl/dziennik-...kz,t115550.htm
    Ona także buduje ten dom i ma już podpisaną umowę z wykonawcą na surowy otwarty z materiałami.
    Wykonawcę ma tego samego co ja także wycenę także ma przyzwoitą
    - oczywiście jak na region Poznań.

  11. #1291
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    onsajt

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    7

    Domyślnie @

    Dom 140m2 uzytkowej+garaz, sciany z Porotherm 25cm, miasto Gdansk
    Cena robocizny za stan surowy otwarty: 55k
    Cena obejmuje kompletny dach (pokrycie dachowka, okna, obrobki), izolacje pionowa fundamentow
    Nie wiem czy to dobrze.poki co jestem na etapie rozmow, negocjacji

  12. #1292

    Domyślnie

    Kristofuros - dzieki

  13. #1293
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankar
    Kristofuros - dzieki
    nie ma sprawy
    pewno agakz się ucieszy, że będzie miała kolejną budowniczkę do wymiany doświadczeń dotyczących tego domku

  14. #1294

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafałsz
    Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.
    Nikogo nie ma kto by mógł na ten post odpisać?
    niestety wycena dość wiarygodna - co prawda nie znam tego projektu ani materiałów...

    ja za 180m2 +50m2 garaż zapłaciłem już około 220tyszł (SSZ - bez bramy garażowej i drzwi wejściowych)

  15. #1295

    Domyślnie

    Kristofuros boje sie ze zamęcze Ją pytaniami - bo jak widze mocno siedzi w temcie budowy. Mam nadzieje ze tez Jej sie na cos przydam.

  16. #1296
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rewizor0

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Dostałem wycenę na 143 tyś netto za stan surowy domu 174 m2 ( netto , pow po podłogach ) . Robocizna i materiały. Projekt to Dom we Frezjach z archonu z podwójnym garażem : http://www.archon.pl/index.php?act=1...m423ecb4942f24
    Budowa domu na śląsku. Porotherm 30 cm, dachówka brass lumino na dachu 205 m2, 5 okien dachowych, schody, ściany działowe

    Wykonawca z rekomendacjami znajomych i wydaje się solidny.
    Co sądzicie o tej cenie? Cz może decydując się na system bardziej gospodarczy tj: wyszukiwania poszczególnych ekip i załatwiania materiałów we własnym zakresie można dużo obniżyć ten koszt? Czas wykonania stanu surowego jest dla mnie mniej istotny
    Pozdrowienia
    ADam

  17. #1297

    Domyślnie

    [quote="rewizor0"]Witam,
    Dostałem wycenę na 143 tyś netto za stan surowy domu 174 m2 ( netto , pow po podłogach ) . Robocizna i materiały. Projekt to Dom we Frezjach z archonu z podwójnym garażem : http://www.archon.pl/index.php?act=1...m423ecb4942f24
    Budowa domu na śląsku. Porotherm 30 cm, dachówka brass lumino na dachu 205 m2, 5 okien dachowych, schody, ściany działowe

    Wykonawca z rekomendacjami znajomych i wydaje się solidny.
    Co sądzicie o tej cenie? Cz może decydując się na system bardziej gospodarczy tj: wyszukiwania poszczególnych ekip i załatwiania materiałów we własnym zakresie można dużo obniżyć ten koszt? Czas wykonania stanu surowego jest dla mnie mniej istotny[/quote]


    Jak dla mnie - cena O.K.

  18. #1298
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    homerr1

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam
    Budynek mieszklany z funkcja uslugowa 390m2

    stan surowy otwarty( roboty ziemne,fundamenty,izolacje,sciany,strop ter,schody,dach kons+poszycie,podlogi podklady)


    125 tys za robocizne woj lubelskie

    Co sadzicie o tej cenie? prosze o opinie wypada chyba przyzwoicie
    Pozdrawiam

  19. #1299

    Domyślnie

    Cytat Napisał homerr1
    witam
    Budynek mieszklany z funkcja uslugowa 390m2

    stan surowy otwarty( roboty ziemne,fundamenty,izolacje,sciany,strop ter,schody,dach kons+poszycie,podlogi podklady)


    125 tys za robocizne woj lubelskie

    Co sadzicie o tej cenie? prosze o opinie wypada chyba przyzwoicie
    Pozdrawiam
    Skąd Wy bierzecie te ceny. Ja za 179m2 użytkowej + garaż za stan surowy otwarty 260tyś za stan deweloperski - 420 tyś

  20. #1300
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafałsz
    Skąd Wy bierzecie te ceny. Ja za 179m2 użytkowej + garaż za stan surowy otwarty 260tyś za stan deweloperski - 420 tyś
    Bo Ty pewno masz z materiałami wyceny, a większość tutaj podaje samą robociznę i sami latają za materiałami.

    Aha i w wycenie stanu surowego to wykonawcy liczą powierzchnię całkowitą ( podłóg), a nie użytkową.

Strona 65 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony