dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Koszt sieci wodno-kanalizacyjnej

    Witam

    Przymierzamy się na wiosnę do budowy sieci dla 20 działek

    link poglądowy:


    Czy ktoś wie ile może kosztować zaprojektowanie i wykonanie sieci wodno-kanalizacyjnej (czerwono kropka oznacza przyłączenie do istniejącej sieci).
    Wiem, że może podałem mało informacji jednak mogę je w miarę możliwości uzupełnić.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  2. #2

    Domyślnie

    sam projekt do 2500 za przyłacze za 1 działkę,koszt wykonania- -róożny-zależy z jakiego materiału pcv,kamionka itp,njlepiej dać do wyceny różnym firmom

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Widzę, że temat trudny. Zna ktoś może firmie z okolic Szczecina która zajmuje się kompleksowo uzbrajaniem terenu.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miki 77

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    też mam ten problem, chociaż mam już przyłącze kanalizacji bo była troszke tańsza niż przyłącze wody, za kanalize w zeszłym roku za odcinek ok. 50 metrow zapłaciłem 4500, gorzej z wodociągiem ponieważ zaśpiewali sobie od 10-13tys. za odcinek ok 70 metrów, moze jest to spowodowane warunkami w ktorych okreslili z jakich materiałow mam to wykonac. Ogólnie to w gm. Dobra wymyslili sobie żeby dostać warunki przyłączy wod- kan musialem zgodzic sie na zrobienie tego we własnym zakresie ponieważ przy mojej działce w drodze nie ma przyłącza, przy załatwianiu papierów nie zdawalem sobie sprawy ze to mogą być takie pieniądze a co lepiej żądają zrzeczenia sie takiego przyłacza za darmo na rzecz GMINY( kanalize przekazałem, niestety) W niektórych gminach takie koszty zwracają tylko nie w gminie Dobra, mam na uwadze wykopac studnię ale nie wiem czy pozwolą mi zmienic warunki przyłacza, jak mozesz to napisz jak to wygląda w twoim przypadku, tez szukam kogos kto moze zejdzie troche z ceny bo to jakis kosmos.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki miki 77 za odpowiedz za 2 tygodnie będę wiedział co dalej. Widzę, że też jesteś z Dołuj a dokładnie z której części (ulicy)
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  6. #6

    Domyślnie

    A może przydomowa oczyszczalnia ścieków? Dla wszyskich.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miki 77

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    domek wybudowany na ulicy sobolowej w dolujach, a co do mojego problemu to prawdopodobnie zdecyduje sie na studnie, bede mial namiary na dwoch gostkow, ktorzy robią studnie, ok 150 zl od metra wykopu a drugi ok 2500 zl bez wzgledu na jakiej głębokości bedzie woda ale moze to wykonam dopiero na wiosne

    miki 77 doluje

  8. #8

    Domyślnie

    miki 77 to jak zrobią tobie studnie daj mi namiary na nich.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  9. #9

    Domyślnie

    W Olsztynie za 100m kanalizy i 100m wody za robocizne 6000zl mysle ze to nie drogo...

  10. #10

    Domyślnie Kanaliza

    Szanowni budowniczy..
    Cena za przyłącze wody jest w pewnym stopniu uzależniona od warunków technicznych na danym obszarze.
    Przed rozpoczęciem prac przyłączeniowych wody, zrobiłem wstępny kosztorys.
    Zaznaczam,że część wodociągu już była wykonana, ja musiałem wykonać około 100 wodociągu. Koszt tej inwestycji wyniósł 9 tyś. zł.
    W koszt wchodziło: projekt-3000, geodeta i wszystko co z geodezją ma wspólnego-1700, materiał - 2400, praca koparki wykopanie i zasypanie+robocizna hydraulika-1500, reszta to koszty pomocnicze.
    Plusem jest to,że przez 5 lat jestem zażądcą wodociągu-tak stanowi prawo-
    i każdy kto będzie chciał się do niego podłączyć, musi mnie pytać o zgodę i partycypować w kosztach budowy, dlatego liczę na częściowy zwrot kosztów w najbliższym czasie, bo działek w około jest sporo a wodociąg tylko jeden i to mó).
    szczesliwy budowniczy

  11. #11

    Domyślnie

    A czemu tylko 5 -lat i co potem ?? Gmina powinna to odkupic ??

  12. #12

    Domyślnie

    A czemu tylko 5 -lat i co potem ?? Gmina powinna to odkupic ??

  13. #13

    Domyślnie Kanaliza

    Kolego...nie ma takiego czegoś jak wykup inwestycji.
    Prosta odpowiedź, gdyby działka była kupiona w przetargu od gminy, gmina zobowiązana jest do zapewnienia dojazdu do działki i dostarczenia wody.
    Inaczej i odwrotnie sprawa sie ma gdy kupujesz działke na wolnym rynku,praktyka pokazuje, że wszystko musisz załatwić sobie sam......wiele zalezy też od samej gminy, życzliwości pracowników,finansów gminy na budowe dróg i zapewnienie mediów. Bywa,że wspólnie z gminą można prowadzić inwestycję w postaci poł/pół.......ale tak jak napisałem wyżej.....wiele zalezy od gminy.
    To, że zażądzam przez pięć lat wodociągiem nie jest dobrym rozwiązaniem dla mnie. W razie awarii-naprawiam, obsunie się zasypany wykop na wodociąg-naprawiam....a pamiętaj- wszystko jest na pasie drogi,który równiez spoczywa w mojej opiece.
    szczesliwy budowniczy

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plaga

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Witam
    Własnie skończylismy wykonanie takiej inwestycji, tzn: 250 kolektora kanalizacji w technologi PCV rura fi 200 (studnie rury itd) oraz 350m wody w technologi PCV rury fi 90 na kołnierz.
    całosć wykonalismy za 50. 000 PLN. W cenie wszystko: projekt, materiał, koparka, geodeta itd, itp. jednak prca oprócz koparki wszystko robilismy sami. Bez żadnej firmy. Koparka w cenie 80 zeta za godzine. Koparkowy b. dobry, doswiadczony w tym temacie. 7-miu inwestorów więc wszystko wyniosło mnie akurat razem z przyłaczem 7 tysięcy.
    Oczywiscie wszystko tzn razem z przyłaczami na działki. Z tym, że koszt przyłacza juz indywidualny ale róznice niewielkie.

    prace trawały trzy tygodnie. bez projektu i pozwolenia na budowe. same kopanie.
    zdjęcia mozna zobaczyć w linku ponizej.

  15. #15

    Domyślnie

    Podciągnę temat gdyż na dniach mam dostać pozwolenia na budowę wodociągu. Na dzień dzisiejszy wydaliśmy już około 20ty.s w tym mapka do celów projektowych, warunki przyłączy, projekt sieci wodociągowej wraz z przyłączami i jeszcze kilka innych wydatków.

    Czy orientuje się ktoś może jaki jest koszt wybudowania sieci wodociągowej - koszt 1m
    Dane techniczne wodociągu:
    495m - PCV 110
    130m - DE-40PE
    3szt. Hydranty DN80

    Dodatkowo ile wynosi koszt przyłącza wodnego o długości 3m - 32PE wraz ze studzienką wodomierzową.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  16. #16

    Domyślnie

    może trochę podpowiem. Ceny w miarę aktualne, bo z dzisiejszej rozmowy. Za mb wodociągu do 90 zł. za mb kanalizy do 150 zł (w zależności od głębokości). Za hydrant 2.000 zł. Za przyłącze wodociągowe do każdego domu ze studzienką wodomierzową ok. 3.500 zł. Rozmawiałam z Panem Pachutą, który uzbraja tereny w gm. Dobra. Jak potrzebny kontakt to daj znać na priv. Wydaje się być konkretnym człowiekiem. Na chwilę obecną to jest najtańsza wersja jaką usłyszałam, a temat drążę od 2 miesięcy, jeśli chodzi o ceny.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    portlant

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy jest możliwe wykonanie takiej sieci samemu? rezygnując z pomocy firm.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01
    Podciągnę temat gdyż na dniach mam dostać pozwolenia na budowę wodociągu. Na dzień dzisiejszy wydaliśmy już około 20ty.s w tym mapka do celów projektowych, warunki przyłączy, projekt sieci wodociągowej wraz z przyłączami i jeszcze kilka innych wydatków.

    Czy orientuje się ktoś może jaki jest koszt wybudowania sieci wodociągowej - koszt 1m
    Dane techniczne wodociągu:
    495m - PCV 110
    130m - DE-40PE
    3szt. Hydranty DN80

    Dodatkowo ile wynosi koszt przyłącza wodnego o długości 3m - 32PE wraz ze studzienką wodomierzową.
    witaj alien1 zadzwoń do pana Zbyszka tel 501-297-779 on wykonuje takie wodociągi oraz przyłącza na terenie Szczecina oraz terenów przyległych podlegających wodociągom goleniowskim (ja niestety tylko instalacje wewnętrzne wid-kan i c.o) powiedz że polecił cię Mariusz Kuleta instalator on będzie wiedział od kogo
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony