dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie C.O. POMOCY JUZ NIE DAJE RADY !!

    Piec Hef 25 Kw instalacja miedz, pompa obiegowa grundfos 20-60 na powrocie, w zeszłym roku grzała ale sprawdzałem tylko szczelnosć i na małej temp. Dom w trakcie wykanczania( mnie ). zasobnik na wode w tej chwili odciety na zaworze.
    z pieca wychodza rury chyba 26-28 po czy trójnikiem zrobione 2 nitki
    - pierwsza zasila góre ( 4 grz ) oraz 3 grzejniki na dole oraz petle podłogówki( 10m2 ) na RTL
    - druga parter (4 grze), 1 grzejnik góra i petle podło (10m2)

    na pierwszej petli 3 grzejniki pierwsze działają bez zarzutów ale one maja odejscie z tej głownej rury 26-28mm potem pozostałe grzejniki zasilane chyba sa rura 16 i nie działaja odpowiednio grzeja od połowy w góre

    na drugiej petli jeszcze gorzej praktycznie zaden grzejnik nie działa prawidło ledwo grzeja tez raczej góra a do tego na dwóch powrót cieplejszy od zasilania ostatni grzejnik który jest na pietrze prawie nie grzeje

    odpowietrzane byłu na zaworach przy grzejnikach tych zwykłych stosowanych fabrycznie grzejniki BRUGMAN wszystykie zasilane bocznie.

    Powrót z pierwszej petli gdy wraca do pieca to jest ok tzn jest letni natomiast Powrót z drugiej pętli jest zimny ( sprawdzane przed trójnikiem )

    Czyzby te dwie petle podłogówki ograniczały przepływ a moze cos innego
    Prosze o pomoc
    Dziekuje
    Nigdy nie mów nigdy

  2. #2

    Domyślnie

    na pierwszej petli 3 grzejniki pierwsze działają bez zarzutów ale one maja odejscie z tej głownej rury 26-28mm potem pozostałe grzejniki zasilane chyba sa rura 16 i nie działaja odpowiednio grzeja od połowy w góre

    na moje - zapowietrzone
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja też myslę , że porządnie zapowietrzone ... jeśli masz w skrzynkach-rozdzielnicach automatyczne odpowietrzniki to pokręć "piździkami" czy nie są zakręcone przypadkiem - powinny być odkręcone w połowie ...czasem lubia się też "zawiesić" i nie odpowietrzaja prawidłowo mimo tego, że z nazwy są "automatyczne" ...więc trza nimi czesem pokręcić (u mnie np. tak było)...potem sobie skontroluj na drugi dzień rano poziom wody w instalacji (coby Ci nie spadł poniżej 0,4)... jak mi sie instalacja odpowietrzyła po nocy to cisnienie mi spadło do 2 i pół - powietrze zeszło, woda opadła
    kiedy już pokręcisz piździkami w rozdzielnicach odpowietrz też wszystkie grzejini na górze łacznie z łazienkowym

    jeśli po porządnym odpowietrzeniu instalacja nie bedzie działać jak trza to napisz - wtedy trza szukać innych przyczyn
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #4

    Domyślnie

    odpowietrzam non stop i powietrza nima.
    Nigdy nie mów nigdy

  5. #5

    Domyślnie

    nie mam rozdzielników zwykła instalacja i dwie petle podłogówkia na rtlach.
    Nigdy nie mów nigdy

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: C.O. POMOCY JUZ NIE DAJE RADY !!

    Cytat Napisał jeanpascale
    Piec Hef 25 Kw instalacja miedz, pompa obiegowa grundfos 20-60 na powrocie, w zeszłym roku grzała ale sprawdzałem tylko szczelnosć i na małej temp. Dom w trakcie wykanczania( mnie ). zasobnik na wode w tej chwili odciety na zaworze.
    z pieca wychodza rury chyba 26-28 po czy trójnikiem zrobione 2 nitki
    - pierwsza zasila góre ( 4 grz ) oraz 3 grzejniki na dole oraz petle podłogówki( 10m2 ) na RTL
    - druga parter (4 grze), 1 grzejnik góra i petle podło (10m2)

    na pierwszej petli 3 grzejniki pierwsze działają bez zarzutów ale one maja odejscie z tej głownej rury 26-28mm potem pozostałe grzejniki zasilane chyba sa rura 16 i nie działaja odpowiednio grzeja od połowy w góre

    na drugiej petli jeszcze gorzej praktycznie zaden grzejnik nie działa prawidło ledwo grzeja tez raczej góra a do tego na dwóch powrót cieplejszy od zasilania ostatni grzejnik który jest na pietrze prawie nie grzeje



    Musisz mieć strasznie ciepło w tych pomieszczeniach. Chyba, że masz na myśli króćce grzejnika i wtedy znaczy, że masz odwrotnie podłączone.


    odpowietrzane byłu na zaworach przy grzejnikach tych zwykłych stosowanych fabrycznie grzejniki BRUGMAN wszystykie zasilane bocznie.

    Powrót z pierwszej petli gdy wraca do pieca to jest ok tzn jest letni natomiast Powrót z drugiej pętli jest zimny ( sprawdzane przed trójnikiem )


    Jeśli powrót jest zimny to są tylko 2 możliwości: 1. Cała energia z wody jest przekazana do pomieszczeń, 2. woda nie krąży.



    Czyzby te dwie petle podłogówki ograniczały przepływ a moze cos innego
    Prosze o pomoc
    Dziekuje
    Jeśli masz proste rozgałęzienie na różne obiegi to woda jest taka, że wybierze tą drogę, gdzie ma łatwiej. Jeśli jest spora różnica w oporach to na drugiej pętli będzie znikomy przepływ. Musisz zdławić ten cieplejszy.


    Podstawowe pytanie jednak jest, czy w pomieszczeniach z zimnymi grzejnikami jest ciepło?

  7. #7

    Domyślnie

    Spróbuj pozamykać wszystkie grzejniki - mam na myśli zamknąć całkowicie przepływ przez obieg (jeśli masz zawór).
    Następnie otwieraj jeden po jednym grzejnik/obwód.
    Pompa obiegowa powinna wymusić obieg w każdym grzejniku/obwodzie i jeśli w którymkolwiek z nich masz korek powietrzny to powinno to przepchnąć.
    Zrób tak z każdym grzejnikiem/obwodem, który do tej pory nie działał.

  8. #8

    Domyślnie

    tak miałem na mysli krócce do grzejników one sa na powrotach w dwoch grzejnikach cieplejsze od zasilania.

    moim zdaniem woda lepiej krązy na 1 nitce gdzie zasilana jest góra bo pierwsze 3 grzejniki grzeja mocno nastepne troche gorzej

    na 2 nitce sa te problemy z ciepłymi powrotami oraz powrót który wraca do trójnika i JEST ZIMNY czyli faktycznie nie krazy ale dlaczego?
    Nigdy nie mów nigdy

  9. #9

    Domyślnie

    moduł przyłączeniowy jest zamknięty? przyznaje się że sam tak zrobiłem - odkręciłem zasilanie, a powrót pozostał zamknięty jaka była radość jak otwarłem
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    na tej nitce gdzie grzejniki prawie nie grzeja niestety nie jest za ciepło
    jak niby zdławic ta druga nitke? przykrecic zawory na grzejnikach czy trzeba zainstalowac cosik?
    Nigdy nie mów nigdy

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    na tej nitce gdzie grzejniki prawie nie grzeja niestety nie jest za ciepło
    jak niby zdławic ta druga nitke? przykrecic zawory na grzejnikach czy trzeba zainstalowac cosik?
    a na rozdzielaczu nasz pokrętła?
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  12. #12

    Domyślnie

    CO wy z tymi rozdzielaczami nie ma zadnych rozdzielaczy!!!
    Nigdy nie mów nigdy

  13. #13

    Domyślnie

    bo rozdzielacze ułatwiają życie
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    pewnie tak ale tym co je maja Moze ktos ma jeszcze jakis pomysł?
    Nigdy nie mów nigdy

  15. #15

    Domyślnie

    1 zakręć działające grzejniki i zobacz co będzie się działo
    2 zaproś hydraulika co ci tą instalację popełnił - zobacz co powie
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  16. #16

    Domyślnie

    grzejniki zakrece wieczorkiem jak bede na budowie a z instalatorem rozmawiałem ma sie pojawic jak bedzie w poblizu mieszka jakies 50km.
    Nigdy nie mów nigdy

  17. #17

    Domyślnie

    no to powodzenia
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    dzieki a moze jeszcze jakies sugestie?
    Nigdy nie mów nigdy

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    dzieki a moze jeszcze jakies sugestie?
    Miałem kiedyś podobnie i okazało sie że odrotnie były podłaczone niektóre grzejniki
    Wezwałem hydraulika poprawił i gra

  20. #20

    Domyślnie

    tak mi sie zdaje ze ten jeden na 99% jest odwrotnie podłaczony, moze dzisiaj troszke tynk skuje i sie zobaczy obys miał racje ( takie szczescie w nieszczesciu)
    Nigdy nie mów nigdy

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony