dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1

    Domyślnie porothem czy bk

    witam

    do dzisiaj bylem przekonany ze dom postawie z betonu komurkowego ( solbet odmiana 600) . dzisiaj po rozmowie z kierownikiem budowy nie jestem juz tego tak pewien .
    Kierownik twierdzi ze porotherm 30 cm plus 10 cm styropianu bedzie lepszy niz solbet 24 cm plus 10 cm styropianu .

    prosze o wasze opinie .

    przepraszam . nie dopisalem o co mi chodzi dokladnie .

    biore pod uwage przenikalnosc cieplna . czyli po chlopsku z czego dom bedzie cieplejszy przy zalozeniu ze wszyskie inne rzeczy zostana takie same ( czyli podloga , okna , dach itd)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    W czm lepszy ?

  3. #3

    Domyślnie

    to ja jeszcze bardziej zamącę - BK 24 + 15cm styropiany będzie lepszy niż PTH 30 + 10 styro

  4. #4

    Domyślnie

    A ja twierdzę że jeszcze "Lepsze" będzie 18,8 Poro +22 styropianu
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  5. #5

    Domyślnie

    zapomniałem dodać że tak zwanego czarnego styropianu
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  6. #6

    Domyślnie

    wg mnie od zimniejszego do cieplejszego : bk24+10styro , pth30+10styro , bk24+15styro

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu
    zapomniałem dodać że tak zwanego czarnego styropianu
    czarnego czy w kropki ?

  8. #8

    Domyślnie

    Oto link do kalkulatora, możesz sobie do woli konfigurować rodzaj materiału na konstrukcje ściany i grubość ocieplenia.
    http://www.styropiany.pl/index.cgi?o...kod=kalkulator

    Co do wyboru BK czy Porotherm jak sam sprawdzisz różnica w izolacyjności z lekką przewaga na BK, ale tak naprawdę tym kryterium bym się nie kierował bo dokładając 1-2 cm. styropianu wyjdzie na to samo.
    Zastanów się może nad innymi kryteriami jak : promieniotwórczość, akumulacja cieplna no i pewnie najważniejsze cena .
    Ja buduję właśnie z Porothermu ( był tańszy ) choć pierwotnie planowałem z BK ale gdybym miał trochę więcej kasy zbudowałbym z silikatów.

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    ja mam 30 bk i 10 styro mysle ze wlasciwosci sa zachowane

  10. #10

    Domyślnie

    czarnego czy w kropki ?
    może być w groszki
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  11. #11

    Domyślnie

    promieniotwórczość
    i znów się zaczyna
    jest wieczór a mimo wszystko nie widać by coś świeciło

    ludzie skończcie w końcu z tymi bzdurami albo lepiej pozbaczacie się sieci komórkowych, przewodów, kosmosu etc.

    damian2510
    buduj z tego co akurat wychodzi taniej
    Ja postawiłem z BK 24 odmiany 600 na zaprawę wapienną + daje na to 20 cm styropianu. Powiem tak wybrałem tą metodę ponieważ stawiałem chatkę samodzielnie - a tu liczyła się prostota budowy i minimalny odpad - każdy kawałek się przydał. Ponadto łatwo się w tym materiale bruzduje oraz mocuje się na nim inne elementy. No wiem każda sroka.. ale to już inna bajka.
    Ps
    wybudowałem 2 dom z tego samego materiału
    Nie wiem może inni doradzą lepiej...
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  12. #12

    Domyślnie

    Jest wieczór nie widzę słońca
    a mimo wszystko przecież świeci

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    sorki
    nie czujesz ironii


    a może jednak?
    spróbuj rozwinąć myśl - o jaki typ promieniowania Ci chodzi?
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Re: porothem czy bk

    Cytat Napisał damian2510
    Kierownik twierdzi ze porotherm 30 cm plus 10 cm styropianu bedzie lepszy niz solbet 24 cm plus 10 cm styropianu .

    prosze o wasze opinie .
    Moja opinia jest taka - zmień kierownika przede wszystkim. Bo ten jest niedouczony (to eufemizm).

    A merytorycznie - pogrubianie warstwy nośnej jest pozbawione sensu i niepotrzebnie podraża koszt i marnuje miejsce. Jak już coś chcesz zmienić, to na silikaty 18cm, ew. możesz być odważny i postawić Maxa/U220 w poprzek (ściana 188mm) i zaoszczędzone centymetry przeznaczyć na styropian.

    Jak już pisał kolega BK to najfajnieszy materiał i w budowie i w dalszych etapach - ja np. specjalnie obierałem czasem dłuższe drogi prowadzenia instalacji, tylko aby trzymać się BK (coś mnie podkusiło, żeby ściany wewn. zrobić z ceramiki). Ceramiczne pustaki to zaś totalny koszmar - pęka toto, ani kołka wkręcić ani nic. ODRADZAM jeśli sam będziesz coś dłubał.

    A tak ogólnie skoro twierdzisz, że zwracasz uwagę na przenikalność cieplną, to z jakiego powodu, na Thora, dajesz TYLKO 10CM styropianu??? Centusie i niedowiarki dają już 12-15...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  15. #15

    Domyślnie

    dapi napisal:

    A tak ogólnie skoro twierdzisz, że zwracasz uwagę na przenikalność cieplną, to z jakiego powodu, na Thora, dajesz TYLKO 10CM styropianu??? Centusie i niedowiarki dają już 12-15...
    Te 10 cm jest w projekcie . ogolnie nie widzi mi sie 10 cm tylko 20 cm , tyle ze wtedy bedzie problem poniewaz fundament bedzie mial 24 cm szerokosci . Wg normy ze moze byc nawis w postaci 1/3 szerokosci fundamentu nie ma mozliwosci dac 20 cm na porotherm . ( nie wiem tylko czy ocieplenie styropianem fundamenu wlicza sie w jego szerokosc - bo jesli tak to sie bedzie zgadzalo te 20 cm ocieplenia sciany w przypadku 10 cm styropianu na fundament)



    Po wszystkich wypowiedziach i konsultacji w powaznym inzynierem budowlanym ( niestety nie moim kierownikiem) zdecyduje sie na solbet 18 cm i 20 cm izolacji w postaci welny mineralnej .

    dziekuje za wypowiedzi .
    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    * POROTHERM 30 P+W - Wsp. przenikania ciepła (dawne k) => U=0,68 W/m2K

    *SOLBET (klasa gęstości 600) Wsp. przenikania ciepła (dawne k) => U= 0,57 W/m2K

    Są wszystko na to proste obliczenia arytmetyczne:

    Porotherm 0,3*0,68= 0,204
    Solbet 0,24*0,57= 0,1368

    ...czyli widać gołym okiem że solbet ma sporo mniejsze straty ciepła niż porotherm.

    Pozdrawiam!

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian2510
    Te 10 cm jest w projekcie . ogolnie nie widzi mi sie 10 cm tylko 20 cm , tyle ze wtedy bedzie problem poniewaz fundament bedzie mial 24 cm szerokosci . Wg normy ze moze byc nawis w postaci 1/3 szerokosci fundamentu nie ma mozliwosci dac 20 cm na porotherm . ( nie wiem tylko czy ocieplenie styropianem fundamenu wlicza sie w jego szerokosc - bo jesli tak to sie bedzie zgadzalo te 20 cm ocieplenia sciany w przypadku 10 cm styropianu na fundament)

    Po wszystkich wypowiedziach i konsultacji w powaznym inzynierem budowlanym ( niestety nie moim kierownikiem) zdecyduje sie na solbet 18 cm i 20 cm izolacji w postaci welny mineralnej .

    dziekuje za wypowiedzi .
    Jezus Maria - to ja mam niezgodny z normami dom!

    NIE MA NICZEGO TAKIEGO W NORMACH. Możesz powiesić i 50cm styro jak chcesz. Weź zmień doradców. O solbecie 18cm nie słyszałem - w charakterze ściany nośnej. Ale pewnie da radę, choć ja bym sie nie odważył...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian2510
    dapi napisal:

    A tak ogólnie skoro twierdzisz, że zwracasz uwagę na przenikalność cieplną, to z jakiego powodu, na Thora, dajesz TYLKO 10CM styropianu??? Centusie i niedowiarki dają już 12-15...
    Te 10 cm jest w projekcie . ogolnie nie widzi mi sie 10 cm tylko 20 cm , tyle ze wtedy bedzie problem poniewaz fundament bedzie mial 24 cm szerokosci . Wg normy ze moze byc nawis w postaci 1/3 szerokosci fundamentu nie ma mozliwosci dac 20 cm na porotherm . ( nie wiem tylko czy ocieplenie styropianem fundamenu wlicza sie w jego szerokosc - bo jesli tak to sie bedzie zgadzalo te 20 cm ocieplenia sciany w przypadku 10 cm styropianu na fundament)



    Po wszystkich wypowiedziach i konsultacji w powaznym inzynierem budowlanym ( niestety nie moim kierownikiem) zdecyduje sie na solbet 18 cm i 20 cm izolacji w postaci welny mineralnej .

    dziekuje za wypowiedzi .
    pozdrawiam
    To nie możesz w ścianie fundamentowej zrobić 10 cm styropianu, wtedy grubość ściany fundamentowej będzie wynosiła: solbet 24cm + styropian EPS-70 10cm= (z tynkami i foliami +2/3cm) około 36 cm. Wtedy na ściane zewnętrzną na gruncie możesz dodać spokojnie z 12 cm styropianu czyli w sumie wychodzi ci 22 cm grubości styropianu max.

  19. #19

    Domyślnie

    Albo niech inspekcja budynek odbierze (bez ocieplenia- przecież nie musi być), a później robimy co chcemy czy dobrze myśle?
    Chyba to nie żadna zbrodnia?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał setth
    Albo niech inspekcja budynek odbierze (bez ocieplenia- przecież nie musi być), a później robimy co chcemy czy dobrze myśle?
    Chyba to nie żadna zbrodnia?
    Zbrodnia zbrodnią ale...
    Po dokonaniu odbioru podpisuje się "protokół odbioru" czyli wszystkie szczegóły budynku. W przypadku wykrycia przeprowadzenia robót bez wymaganego pozwolenia, inspektor może wydać nakaz rozbiórki i przywrócenie stanu poprzedniego lub zezwolić na legalizację samowoli budowlanej po zapłaceniu "opłaty legalizacyjnej" ;] dla zwykłego domku = 50 000 zł

    Plus jeszcze może być nałożona kara w wysokości 10 000 zł. Dodatkowo za przeprowadzenie jakiś poważniejszych prac można trafić do pierdla na 2 lata.

    nie lepiej ta kase przeznaczyć na dom?
    Teoria jest wtedy kiedy wszystko wiemy, ale nic nie działa...
    Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, ale nikt nie wie dlaczego...
    Na budowie łączy się teorię z praktyką, nic nie działa i nikt nie wie dlaczego...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony