dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1

    Domyślnie ile kosztuje wykonanie podbitki


  2. #2

    Domyślnie

    Ja nie płacę, ale za to wykonuję. Od 30 do 40 zł/mb w zależności od stopnia skomplikowania.
    Trzymajmy się ciepło

  3. #3

    Domyślnie

    Pytanie do leszeq - czy ta cena obejmuje obłożenie matariałem podbitkowym deski czołowej, czy też /jak podejrzewam/ liczone jest to osobno ? A malowanie ? Dodatkowe pytanie trochę nie w temacie - a jak to wygląda przy użyciu PCV ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Powerhouse
    Pytanie do leszeq - czy ta cena obejmuje obłożenie matariałem podbitkowym deski czołowej, czy też /jak podejrzewam/ liczone jest to osobno ? A malowanie ? Dodatkowe pytanie trochę nie w temacie - a jak to wygląda przy użyciu PCV ?
    Włąśnie dlatego podaję taki przdział cenowy. Generalnie cenę podaje się za mb, oznacza to, że każda płaszczyzna jest rozliczana osobno. Często wykonawcy liczą sobie właśnie w ten sposób obłożenie teski czołowej, czyli osobno podbitkę po długości a osobno deskę czołową. Wynika to z tego, że w załamanie podbitki trzeba włożyć więcej pracy np. przy docinaniu desek pod kątem 45 stopni lub zakładanie narożników i listw maskujących. Z drugiej strony jednak wykonawcy często na tym zarabiają, bo w praktyce na deskę czołową trzeba czasami położyć tylko 2 deski i to po długości co zajmuje tylko chwile, a mb nalatuje. Osobiście staram się osiągnąć pewnien kompromis przy wycenianiu takiej podbitki poprzez ustalenie z inwestorem jakiejś rozsądnej ceny za tego typu pracę satysfakcjonującej obie strony. Malowanie podbitki jest wliczone w cenę.
    Cena za panel PCV to około 30 zł/mb
    Trzymajmy się ciepło

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za konkretną odpowiedż.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam ustalone 50zł mb robocizna za mb
    Policzyłem i wyszło mi ok 100mb czyli ok 5tyś zł ale wykonawca w dzisiejszej rozmowie wspomniał że całość wyjdzie ok 10tyś zł.
    u mnie oprucz spodniej warstwy też dędzie podbitka zasłaniała zewnetrzną krokwie (w sumie 3szt bo to dwa dachy dwuspadowe) czyżby on liczył ten odcinek 16cm po 50zł mb? to chyba była by przesada.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniowiola
    czyżby on liczył ten odcinek 16cm po 50zł mb? to chyba była by przesada.
    nawet gdyby inwestor mi chciał za to zapłacić 50zł mb,
    to bym nie wziął , bo to przegięcie

  8. #8

    Domyślnie

    Ładne ceny... fiu fiu, jednak pozostanę przy tym, ze sam zrobię podbitkę drewnianą. Koszt materiału około 1500 zeta.

  9. #9

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewuniamiii
    Cytat Napisał marcin976
    Ładne ceny... fiu fiu, jednak pozostanę przy tym, ze sam zrobię podbitkę drewnianą. Koszt materiału około 1500 zeta.

    ja juz pobejcowalam podbitke dzis przyszły dechy wykonczeniowe ...i robimy sami. .koszt 1700 zł wraz z bejca i deskami czołowymi ...robocizna zero...dzieki temu bedzie elewacja w lipcu ...
    chwila ..., jaka elewacja?

  11. #11

    Domyślnie Jakieś spore te ceny:)

    Ja na terenie woj.mazowieckiego wykonuje podbitkę za 25-35zł, raz zdarzyło się nawet 20zł za m2.

    Jednak robie to tylko sezonowo; wakacje. (w ciągu roku studiuję)

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sonia2003
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewuniamiii
    Cytat Napisał marcin976
    Ładne ceny... fiu fiu, jednak pozostanę przy tym, ze sam zrobię podbitkę drewnianą. Koszt materiału około 1500 zeta.

    ja juz pobejcowalam podbitke dzis przyszły dechy wykonczeniowe ...i robimy sami. .koszt 1700 zł wraz z bejca i deskami czołowymi ...robocizna zero...dzieki temu bedzie elewacja w lipcu ...
    Nam właśnie robią elewację, a podpitkę potem.

  13. #13

    Domyślnie

    Nie dajcie sie naciagac, mnie cene oferuja w okolicach 15zl/mb podbitki.
    Nie daje namiarow bo jeszcze nie zdecydowalem sie na wykonawce ale ceny 30-40zl/mb to jest totalne przegiece paly. Szukaja frajerow ktorych mozna "doic". Tyle to biora za wykonanie elewacji ze styropianu z siatka i tynkowanie
    40zl/mb to z materialem sredniej klasy moze kosztowac -lepsze kosztuja rzedu 30zl/m2

    Pzdr.

  14. #14

    Domyślnie

    w lecie zeszlego roku placilem 47zl za mb (1mb- u mnie to ok 1.25 m2). Z tworzywa sztucznego.Nigdzie nie znalazlem tanszych wykonawcow.
    Material 35 za m2, dobrej klasy panele.

  15. #15

    Domyślnie

    15 PLN za mb za drewnianą z malowaniem ? To fachowiec /jedna osoba/ powinien zrobić na dniówkę ok.18mb, żeby jako tako zarobić - abstrakcja. Niedawno sam robiłem u siebie i wiem jak pracochłonne to zajęcie...

  16. #16

    Domyślnie

    Oferta dotyczy paneli PCV -nie drewnianej podbitki z malowaniami etc...

    Pzdr.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yaco181
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    lubelskie/mazowieckie
    Posty
    1.352

    Domyślnie

    Podziele sie namiarami na chlopakow od podbitki u ktorych mozna kupic podbitke z 25-30% rabatem. Powolujac sie na mnie.
    Poddasza to nasza pasja...

  18. #18

    Domyślnie

    od 35zl w zwyz u nas za podbitke drewniana, a raczej za sam montaz

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzej_izabelin

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cena podbitki PVC za mój dom to 35 PLN za 1 mb i uważam ze jest to rosądna cena
    Laik buduje dom
    SKYPE: andrzej_zielinski1975
    DZIENNIK

  20. #20

    Domyślnie

    z fachowcem mamy umówione 40 zł za m2 - bo mamy duży daszek nad tarasem

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony