dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 17
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 321
  1. #1

    Domyślnie Jaki kolor fug do płytek Travena Mogano Trovan?

    http://www.paradyz.com.pl/Collection...-mogano-trovan
    Ktoś z Was ma już te płytki w łazience albo będzie miał? Potrzebuję info jakiego koloru fugi kupić. Płytkarz robi 2 mm fugi (znaczy te „szpary”) i czeka na fugi. A ja się gryzę jakie kupić? Czy identyczne jak kolor płytek, czy może jaśniejsze fugi do brązu a ciemniejsze do beżu?
    Największy problem mam z podłogą, bo płytka jest bardzo jasna (krem jak na ścianie), a ja aż tak jasnych fug nie chcę.
    Jakie macie sugestie, rady?
    Płytki mamy brązowe i beżowe, do tego listwy brązowe i mozaikę też brązową.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    ja do tego ciemnego brązu -MOGANO BROWN, dawałam jakąś b.ciemny brąz z Atlasu,
    a do tej b.jasnej płytki CERESIT 40, kolor JASMIN, fugi-mamy b.b. małe, poniżej 1mm.
    zdecydowanie nie zamieniłabym inaczej!! czyli do jasnego jasne, do ciemnych płytek ciemne fugi-jak najbardziej zbliżone, mam zdjęcie tej łązienki gdzieś w dzienniku,

  3. #3

    Domyślnie

    Ułożyłam ostatnio kilka płytek traveny z paskiem mogano na środku. Nie wiedziałam jakiej fugi użyć, ale w łazienki24.pl tam gdzie kupowałam, powiedzieli mi, że jasna będzie git. Użyłam jasnej fugi JASMIN i do jasnych i do ciemnych. Fugi prawie nie widać. W końcu o to chodzi w płytkach rektyfikowanych

  4. #4

    Domyślnie

    Według mnie idealnie pasowałby Jaśmin 130 Mapei.
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Dziewczyny za info.
    Ja jak rozmawiałam z płytkarzem, to te płytki miały być kładzione bezfugowo (jak to płytki rektyfikowane). A tymczasem płytkarz zrobił fugi, bo rozmawiał z moim mężem, który powiedział, że skoro mozaika ma fugi to niech między płytkami też będą. Nie powiem, że mnie to nie wkurza



    ANNNJA – a możesz dać link do swojego dziennika, albo wkleić zdjęcia łazienki. Chciałabym zobaczyć u kogoś taką łazienkę a nie tylko na stronie Paradyża
    A powiedz mi jeszcze, jak są koło siebie jasna i brązowa płytka to wtedy która fuga, jasna czy ciemna?

    Bonsaii – a macie już łazienkę wyłożoną tymi płytkami?

    Ania_owsiany – zapisałam nazwę fugi, muszę ją oglądnąć w sklepie.


    Dziewczyny, a macie jasną podłogę z jasnymi fugami (w kolorze płytki)?

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    u nas jasna fuga MAPEI 130 jaśmin przy jasnych a przy ciemnych bahama brąz- najciemniejszy braz jaki wynalazłam.



    ewe

  7. #7

    Domyślnie

    Mam te płytki ułożone, ale w kuchni Wyglądają naprawdę fajnie Przy okazji postaram się zrobić zdjęcie i umieścić!

  8. #8

    Domyślnie

    Bonsaii - a te płytki w kuchni masz też na podłodze czy tylko na ścianie?

    Ewe - jaką szerokość fug masz na ścianach? I jaki kolor fug masz na podłodze?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    moja 1 ściana w travena mogano i ten braun,
    teoretycznie były układane BEZFUGOWO- ale pomimo że nie było żadnych krzyżyków to potem fugę i tak trzeba było położyć, bo tak naprawde bezfugowo się nie dało, pozatym ta ściana będzie "mokra" więc trzeba było nałożyć fugi ...i jak widzicie wygląda tak jakby były tam fugi conajmniej 1mm.


  10. #10

    Domyślnie .

    witam,
    czy te płytki nadają się do podłogówki? "bezfugowo"? - ktoś tak ma?

  11. #11

    Domyślnie

    U nas fuga jaśmin z ceresitu. Nie mamy połozone całkowicei bezfugowo ale z fugą 1,5 mm na podłogówce i nic sięnie dzieje -na podłogę z tej serii płytki są mniejsze 32,5x32,5 więc z taką fuga mogą raczej spokojnie leżeć na podłogówce. elzbietkask - nie wiem czy ktoś zdecyduje się położyć na podłogówkę te płytki zupełnie bezfugowo - bo jednak są tam zmiany temp. i materiał pracuje - w normalnych warunkach to fuga właśnie zapobiega pęknięciom od naprężeń.

  12. #12

    Domyślnie

    u nas w łazience na podłodze jest Travena i równiez mamy jaśminową fugę z Ceresitu. Wygląda idealnie.

    Na ścianach kafle z kolekcji Cale Tubądzina i ta sama fuga.

  13. #13

    Domyślnie

    Dziewczyny, a jak myślicie, czy fuga ciemnobrązowa (ta sama co do brązowych płytek na ścianie) będzie dobrze wyglądać na tych jasnych płytkach na podłodze? Chciałabym uniknąć jasnej fugi na podłodze.
    I jeszcze jedno pytanko - jaką macie fugę na brązowej mozaice? Ja chciałabym brązową a małż uważa, że lepiej dać jasną żeby było widać, że to mozaika. A Wy jak uważacie?



    ANNNJA - fugi prawie nie widać

    Elzbietkask - ja nie wiem czy można je kłaść na podłogówce bezfugowo.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewe
    u nas jasna fuga MAPEI 130 jaśmin przy jasnych a przy ciemnych bahama brąz- najciemniejszy braz jaki wynalazłam.
    Z jakiej firmy jest ta fuga bahama brąz, bo nie mogę takiej znaleźć?

  15. #15

    Domyślnie

    z tego co pamietam to chyba Sopro.
    ewe

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewe
    z tego co pamietam to chyba Sopro.
    Dzięki, poszukam bo nie słyszałam o tej firmie

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewe
    Witam
    u nas jasna fuga MAPEI 130 jaśmin przy jasnych a przy ciemnych bahama brąz- najciemniejszy braz jaki wynalazłam.

    ewewidzę,że masz jasną podłogę do tych płytek, powiedz jak ona się sprawdza w codziennym uzytkowaniu?? widać każdy włosek i paprocha, codziennie trzeba latać ze szmatą czy da się z nią żyć??
    Bardzo mi sie podobaja te płytki, ale cały czas obawiam sie tej jasnej podłogi...
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewe
    z tego co pamietam to chyba Sopro.
    Znalazłam firmę Sopro w sklepie ale powiedzielii, że nie ma takiego koloru bahama brąz. Z ciemnych brązów jest tylko bali brąz. Możliwe się, że się pomyliłaś?

  19. #19

    Domyślnie

    podbijam temat... no wlasnie jak sprawdzaja sie jasne plytki z tej serii na podlodze ?? tez obawiamy sie wlasnie ze kazdy paproch czy wlos bedzie mocno widoczny a zdajemy sobie sprawe z tego ze ciemna podloga nie da takiego efektu

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    U mnie tak wygląda (a fugi podam, jak znajdę karteczkę, ale o ile się nie mylę, to Ceresit ....ale sprawdzę)



    A jeśli chodzi o moją jasną podłogę, to każdy włosek widać...
    Katastrofa! Lepsza by była podłoga w mazgaje lub ćtapki.... bo na ciemnej
    też wszystko by było widać (mam taką w przedpokoju)...
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

Strona 1 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony