dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    popatrz na to co narysowales na poczatku i powiedz sobie czego tam tak naprawde brakuje by wykonac to polaczenie tak jak sie upierasz.
    No pewnie tego narożnika o którym pisałeś i który nadal nie wiem jak tam wpasować
    Po pierwsze na nic się nie upieram, po prostu się na tym nie znam a że lubię takie rzeczy wiedzieć i jestem dociekliwy to wnikam i kombinuję
    Po drugie moje pytanie o masę elastyczną było do rys. nr 2 z zastosowaniem ślizgu a nie do rys. nr 1.
    Z mojego laickiego kombinowania póki co wychodzi mi to, że skoro masa jest nazywana elastyczną to powinna kompensować naprężenia sama w sobie, a jeśli tego nie zapewnia to chyba nie jest już elastyczną?
    Nadal więc nie wiem czemu proponujesz przy połączeniu ślizgowym utworzenie spoiny elastycznej skoro to właśnie ślizg ma kompensować wspomniane naprężenia?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    Knauf w swoim połączeniu ślizgowym też nie "nakazuje" stosować akrylu,gdyż nie ma takiej konieczności,tylko taśma ślizgowa i uniflot,ale nigdzie nie jest to aż tak dokładnie zobrazowane,żeby tacy laicy(jak ja ) w pełni zrozumieli poprawność wykonania tego połączenia...

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał bzykos
    Knauf w swoim połączeniu ślizgowym też nie "nakazuje" stosować akrylu,gdyż nie ma takiej konieczności,tylko taśma ślizgowa i uniflot,ale nigdzie nie jest to aż tak dokładnie zobrazowane,żeby tacy laicy(jak ja ) w pełni zrozumieli poprawność wykonania tego połączenia...
    he tam nie polaczenia to jest zwykly styk plyty ze sciana.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał bzykos
    Knauf w swoim połączeniu ślizgowym też nie "nakazuje" stosować akrylu,gdyż nie ma takiej konieczności,tylko taśma ślizgowa i uniflot,ale nigdzie nie jest to aż tak dokładnie zobrazowane,żeby tacy laicy(jak ja ) w pełni zrozumieli poprawność wykonania tego połączenia...
    he tam nie polaczenia to jest zwykly styk plyty ze sciana.
    a mógłbyś napisać to po polsku?Jestem tym tematem żywo zainteresowany ale nie rozumiem co chciałeś powiedzieć.

    ja w sobotę szpachlowałem sufit i miałem styki ze ścianą murowaną, zrobiłem tak...

    1. w szparę pomiędzy ścianą a płytą wcisnąłem taśmę papierową (wilgotną) - 3/4 taśmy oczywiście wystaje poza płytę.

    2. w szparę wcisnąłem UNIFLOT jednocześnie rozsmarowałem warstwę ca 1-2mm na szerokość 7cm po płycie. w to wtopiłem flizelinę w taki sposób że styka się z taśmą papierową.

    3. następnie flizelinę przykryłem warstwą UNIFLOTA - okolo 1mm

    4. teraz mam zamiar wykończyć to jakimś finiszem (myślałem o Megaronie finisz - co o tym myślicie?)

    5. po tym odetnę dopiero taśmę papierową - tu nie jestem pewein czy nie powinienem tego zrobić przed nałożeniem finiszu

    raczej nie będe dawał akrylu tylko to po prostu pomaluje

    co na to szanowni fachowcy ?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał bzykos
    Knauf w swoim połączeniu ślizgowym też nie "nakazuje" stosować akrylu,gdyż nie ma takiej konieczności,tylko taśma ślizgowa i uniflot,ale nigdzie nie jest to aż tak dokładnie zobrazowane,żeby tacy laicy(jak ja ) w pełni zrozumieli poprawność wykonania tego połączenia...
    he tam nie polaczenia to jest zwykly styk plyty ze sciana.
    a mógłbyś napisać to po polsku?Jestem tym tematem żywo zainteresowany ale nie rozumiem co chciałeś powiedzieć.

    ja w sobotę szpachlowałem sufit i miałem styki ze ścianą murowaną, zrobiłem tak...

    1. w szparę pomiędzy ścianą a płytą wcisnąłem taśmę papierową (wilgotną) - 3/4 taśmy oczywiście wystaje poza płytę.

    2. w szparę wcisnąłem UNIFLOT jednocześnie rozsmarowałem warstwę ca 1-2mm na szerokość 7cm po płycie. w to wtopiłem flizelinę w taki sposób że styka się z taśmą papierową.

    3. następnie flizelinę przykryłem warstwą UNIFLOTA - okolo 1mm

    4. teraz mam zamiar wykończyć to jakimś finiszem (myślałem o Megaronie finisz - co o tym myślicie?)

    5. po tym odetnę dopiero taśmę papierową - tu nie jestem pewein czy nie powinienem tego zrobić przed nałożeniem finiszu

    raczej nie będe dawał akrylu tylko to po prostu pomaluje

    co na to szanowni fachowcy ?
    nieee no super i myslisz, ze nie popeka?

  6. #26

    Domyślnie

    masz coś do powiedzenia?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    raczej nie będe dawał akrylu tylko to po prostu pomaluje
    pierwek takie połączenie ma niestety dużą szansę, że pęknie...
    Robisz dylatacje (i słusznie) właśnie po to, aby nie łączyć trwale spoiny z ścianą murowaną. Na styku szpachlówki i taśmy nastąpi pęknięcie, które należałoby czymś przykryć np. akrylem szpachlowym

    Pozdr

  8. #28

    Domyślnie

    czyli przy wycinaniu taśmy papierowej lekko sfazować ten styk (tak na 3mm) i uzupełnić to miejsce akrylem?

    ale już jako ostatni etap - po gładzi?

    podając mój sposób wykonania miałem nadzieję na konstruktywną i merytoryczną krytykę - dzięki akte

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    czyli przy wycinaniu taśmy papierowej lekko sfazować ten styk (tak na 3mm) i uzupełnić to miejsce akrylem?

    ale już jako ostatni etap - po gładzi?
    obetnij wystajacy nadmiar rowno przy szpachli juz nic nie podcinaj.

    podając mój sposób wykonania miałem nadzieję na konstruktywną i merytoryczną krytykę - dzięki akte

    pkt.1 - zastosowales tasme papierowa (wilgotna) wiec prawdopodobnie jest to tasma zbrojaca do spoinowania, tak wykonane polaczenie jak opisales nie ma nic wspolnego ze spoinowaniem dylatowanym. to czy bedzie na spoinie flizelina czy nie i tak "wykruszy spoine" peknie.

  10. #30

    Domyślnie

    dokładnie tak. zastosowałem taśmę do spoinowania - wziąłem to na logikę tak... taśma się do ściany nie przyklei - przyklei się zaś do UNIFLOTa -

    tak czy inaczej płyta nie będzie zespolona ze ścianą. Nie bardzo wiedziałem jaką taśmę mam zastosować w tym miejscu - czytałem że papierową - znalazłem tylko jedną (pomijając tą ze zbrojeniem metalowym do narożników).

    Mógłbyś w takim razie napisać jaka taśma powinna tam być?

    Generalnie uważam że nic się nie będzie działo bo sufit jest nie na poddaszu a na parterze - strop teriva - za dużo to-to nie będzie się ruszać...

    Do poddasza postaram się przygotować lepiej (w teorii) o ile uda mi się znaleźć jak się powinno robić to poprawnie.

    A nawet jak mi się nie uda znaleźć to i tak nie zaproszę do siebie na budowę żadnego fachowca ponieważ nie mam na Was kasy Panowie. Sorry taki life...

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    papierowa tasma do zbrojenia spoin ma perforacje przez ktora przecisnela sie szpachel w trakcie wypelniania spoiny, masz ja teraz przyklejona do sciany.
    pocieszajace jest to, ze pekanie (eksplodowanie) spoin wystepuje w okreslonych warunkach i to mozna kamuflowac masami elastycznymi (akryl). nawet na poddaszu nie tyle grozne jest laczenie sie spoin z tynkami co spoiny w poszczegolnych oddzielnych a stykajacych sie plytowaniach.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    papierowa tasma do zbrojenia spoin ma perforacje przez ktora przecisnela sie szpachel w trakcie wypelniania spoiny, masz ja teraz przyklejona do sciany.
    a to w takim razie użyłem jakiejś innej taśmy - jest pełna - dość gruba (tak gruba jak papier który jest na płytach) - na 100% szpachel przez nią nie przeszła

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał FlashBack
    papierowa tasma do zbrojenia spoin ma perforacje przez ktora przecisnela sie szpachel w trakcie wypelniania spoiny, masz ja teraz przyklejona do sciany.
    a to w takim razie użyłem jakiejś innej taśmy - jest pełna - dość gruba (tak gruba jak papier który jest na płytach) - na 100% szpachel przez nią nie przeszła
    to nie sa otwory jak po dziurkaczu .

  14. #34

    Domyślnie

    no to nie wiem.... w mojej taśmie nie było żadnych otworów, nawet takich po szpilce - leżała obok siatki zbrojącej i flizeliny czyli raczej do prac przy zabudowie GK

    kosztowała jakieś 4zł (chyba 50m) chyba więc nie jest to raczej technologia kosmiczna...

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    no to nie wiem.... w mojej taśmie nie było żadnych otworów, nawet takich po szpilce - leżała obok siatki zbrojącej i flizeliny czyli raczej do prac przy zabudowie GK

    kosztowała jakieś 4zł (chyba 50m) chyba więc nie jest to raczej technologia kosmiczna...
    aha moze teraz juz je robia bez perforacji i bo te co mam z przed miesiaca jeszcze ja maja .

  16. #36

    Domyślnie

    Jeżeli już o łączeniu, to mam pytanie; jak połaczyć sciankę działową z bk ze słupem drewnianym?
    pozdrawiam
    Łukasz

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_p
    Jeżeli już o łączeniu, to mam pytanie; jak połaczyć sciankę działową z bk ze słupem drewnianym?
    bk? hmmm gwozdziem?

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    Mógłbyś w takim razie napisać jaka taśma powinna tam być?
    To jest zwykła taśma samoprzylepna,taka jak się kartony skleja Knauf ma oczywiście swoją taką taśmę,z napisem "KNAUF", ale niczym ona się nie różni od zwykłej szarej taśmy samoprzylepnej z supermarketu. Byleby się trochę ściany trzymała.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A nie można zrobić tak, że przy odcinaniu tej taśmy, co wystaje poza płyty zrobić od razu dla pewności delikatnie nożykiem nacięcie, coby pęknięcie już było??
    Ja wczoraj właśnie zacząłem obróbkę płyt sufitu na parterze. Wkleiłem zwykłą taśmę papierową malarską. Na koniec się odetnie.

  20. #40

    Domyślnie

    nie mówię że taśma którą zakupiłem ja jest jakaś lepsza... ale jest na pewno grubsza z 4x od tej malarskiej - tyle, że nie jest samoprzylepna i żeby ją założyć potrzeba dwóch osób albo trzeba ją jakoś chwilowo klinować. Jeżeli miałaby to być dylatacja to IMHO taśma malarska jest trochę cienka - ale fachowcem nie jestem i być może malarska też jest ok.

    Ja tą grubszą taśmę zakupiłem w castoramie - a leży wraz z innymi taśmami przy profilach do stelaży.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony