dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    Ale to raczej nie powinna być taśma malarska,bo ta jest z papieru,a taśma samoprzylepna do "uzyskania" połączenia ślizgowego jest taśmą z folii.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał bzykos
    Ale to raczej nie powinna być taśma malarska,bo ta jest z papieru,a taśma samoprzylepna do "uzyskania" połączenia ślizgowego jest taśmą z folii.
    Dobra - to dzisiaj wieczorem zmieniam technologię.

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    max hummel

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Re: łączenie płyty GK z murowaną

    Nie mam pojęcia skąd tych mądrości nabrał pan partacz-silencer7. Od dziesięciu lat widzę i wykonuję poprawki po ludziach takich jak on.
    Po pierwsze jaka DELATACJA panie silencer7?
    !!!DYLATACJA!!!
    Po drugie człowieku: jeśli według ciebie profesjonaliści nie stosują akrylu to po cholerę produkują go tacy liderzy na rynku budowlanymi jak Den Braven czy Soudal???
    I nie gipsiarze, chłopie! Szpachlarze!!!
    A teraz perełka - połączenie ślizgowe: Nie ma mądralo takiego, które nie pęka. Od lat producenci zmagają się z tą zmorą. Jednak przy użyciu połączenia ślizgowego można dokładnie przewidzieć miejsce jego powstania i tu właśnie przychodzi nam z pomocą AKRYL, którego według ciebie się nie stosuje. Akryl nie zapobiega powstaniu pęknięcia, ale je skutecznie maskuje. Nie da się powiedzieć, że pomieszczenia zostały skończone i pobrać należnych pieniędzy jeśli nie użyliśmy akrylu!!!. Akryl trzeba położyć praktycznie we wszystkie połączenia ściana-GK. Ściąć kartusz pod kątem i nanieść akryl, który należy w miarę szybko wyprofilować - patyk, palec albo gumka no i przy pomocy wody. Na koniec można użyć pędzelka.
    W razie pytań służę pomocą [email protected].
    Resztę pozdrawiam.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    max hummel

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał bzykos
    Ale to raczej nie powinna być taśma malarska,bo ta jest z papieru,a taśma samoprzylepna do "uzyskania" połączenia ślizgowego jest taśmą z folii.
    Dobra - to dzisiaj wieczorem zmieniam technologię.

    Nie zmieniaj technologii przyjacielu. Taśma malarska spokojnie wystarczy. Chodzi w jej stosowaniu tylko o to by gips przy szpachlowaniu nie przywarł do ściany. I żadnych cięć. Samo pęknie. Na koniec akryl.
    Powodzenia.

  5. #45
    uka46
    Guest
    uka46

    Domyślnie Pytanie

    Witam wszystkich.
    Mam następujące pytanie jaką taśmę powinno sie używac do płyt PRO a jaką do Vario?

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Pytanie

    Cytat Napisał uka46
    Witam wszystkich.
    Mam następujące pytanie jaką taśmę powinno sie używac do płyt PRO a jaką do Vario?
    krawedz Vario nie wiem czy te plyty mozna jeszcze gdzies dostac.
    PRO - wszystkie rodzaje tasm
    Vario - papier i flizelina

  7. #47

    Domyślnie Pytanak

    Jak będę wklejał flizelinę (szerokość ok 4 cm) zakryje ona szelinę o szerokości ok 0,5 cm czyli z 3,5 cm flizeliny będzie wystawało za szeglinę. Czy zedrzeć papier z tej pozostałej szerokości i lekko zeszlifować płytę żeby taśma po zaszpachlowaniu nie wystawała? Obawiam się, że jak na tą cześć z papierem przykleje jeszcze flizelinę ok 1 mm to będzie to widoczne. I analogicznie czy łącząc 2 płyty z nieoryginalnymi krawędziami też mam wyciąć w papierze szczelinę na wtopienie flizeliny ??? Prosze o odpowiedź

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    z powierzchni plyt przy krawedzi cietych nie zrywamy kartonu.
    krawedz plyty nalezy lekko fazowac pod katem 45 stopni by po przylozeniu do siebie plyt na styku krawedzi powstal delikatny rowek. oczyszczamy go na sucho nastepnie zwilzamy woda lub gruntujemy. na koniec nakladamy gips spoinowy i wtapiamy flizeline a nadmiar gipsu zbieramy.
    kolejny krok to, wykanczamy krawedz przez nalozenie jeszcze dwuch warstw gipsu. kazda szerzej od poprzedniej, az uzyskamy na calej dlugosci krawiedzi pas gipsu o szerokosci min 40cm. pierwsza z tych warstw rowniez wykonujemy gipsem spoinowym.
    lub jako ostatnia warstwe wykonujemy calkowiete szpachlowanie powierzchni plyt np. gladzia gipsowa.
    Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanko czy w przypadku gruntowania gipsujemy już po wyschnięciu czy tak jak w przypadku użycia wody od razu?

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar praca_praca2000
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał max hummel Zobacz post
    Nie da się powiedzieć, że pomieszczenia zostały skończone i pobrać należnych pieniędzy jeśli nie użyliśmy akrylu!!!. Akryl trzeba położyć praktycznie we wszystkie połączenia ściana-GK. Ściąć kartusz pod kątem i nanieść akryl, który należy w miarę szybko wyprofilować - patyk, palec albo gumka no i przy pomocy wody. Na koniec można użyć pędzelka.
    W razie pytań służę pomocą [email protected].
    Resztę pozdrawiam.
    Ja co prawda nie ścinam kartusza pod kątem a samą końcówkę... ale... oczywiście ze się zgodzę z kolegą po fachu.
    Nie rozumiem kogos,kto twierdzi,ze PROFESJONALIŚCI akrylu nie używają.To,ze niektórzy deweloperzy NIE ŻYCZĄ sobie akrylu na budowie,to ich sprawa.Aha...co "mądrzejsi" regipsiarze stosują piankę montażową brawo!
    Akryl stosujem wszedzie w naroznikach wew. łączenia płyta/płyta , plyta/ściana.
    Szczelina : płyta fazowana pod kątem...taśma slizgowa (rodzaj w/g uznania) szczelinę wypełniamy masą szpachlową (na 1sze szpachlowanie) i naklejamy wzdłuż łączenia fizeline (tak oto zostaje nam szczelina włosowa-tak to sie wlasnie nazywa w przypadku takiego zastosowania fizeliny-czyli przesunięcie pekniecia na sam styk płyty ze ścianą).Następnie kolejne szpachlowanie,odcięcie nadmiaru taśmy slizg. i wypełnienie łączenia AKRYLEM! (oczywiscie,po szlifowaniu itp).
    Generalnie,nie zawsze stosuję slizg ponieważ dobrze polozona fizelina kompensuje ten "szczegół" i tak pęknie przy łączeniu z murem,tynkiem etc...ponieważ konstrukcja samonosna sufitu swoje,a ściana swoje (mowa o siłach,napręzeniach...bla).
    Odnośnie lektury,w razie wątpliwości zapraszam do Rigipsa....tam jest wszystko.

    Pozdrawiam fachowców i "fachowców"

  10. #50

    Domyślnie

    A czy można wykorzystać taśmę uszczelniającą Norgips (taką co daje się pod profil UD) zamiast taśmy samoprzylepnej? Chodzi o to, że taka taśma uszczelniająca ma 5cm szerokości i spokojnie wystarczy na profil i płytę. Nie wiem tylko czy jest ona z warstwą kleju

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koszuu

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie proszę o pomoc

    Hej,

    Problem:
    Mam problem. Pierwszy obrazek przedstawia sytuacje jaką mam w mieszkaniu. Zła kolejność prac, najpierw powstała zabudowana i wyciszona ściana GK (oddzielająca moje mieszkanie od mieszkania sąsiadów), następnie do niej zostały położone tynki maszynowo bez żadnej dyletacji.

    Opis Prac:
    Mam zamiar skuć cały róg do ściany z bloczków, włożyć taśmę o grubości ok 5mm która ma służyć za dyletację i doszpachlować do niej sciane z GK. Wyjąć taśme, w szparę 5 mm napchać czegoś elastycznego po czym zakleić taśmą w drugą stronę i zaszpachlować ścianę z tynku maszynowego, zdjąć taśmę wypełnić elastyczną masą.

    Efekt:
    W efekcie powstanie sytuacja jak na drugim obrazku. Czy takie prace mają sens?




    Pozdrawiam
    Kamil

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koszuu

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie ?

    Nikt nie pomoże? Może komuś to zlecić?

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marekmaz

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał koszuu Zobacz post
    Hej,

    Problem:
    Mam problem. Pierwszy obrazek przedstawia sytuacje jaką mam w mieszkaniu. Zła kolejność prac, najpierw powstała zabudowana i wyciszona ściana GK (oddzielająca moje mieszkanie od mieszkania sąsiadów), następnie do niej zostały położone tynki maszynowo bez żadnej dyletacji.

    Opis Prac:
    Mam zamiar skuć cały róg do ściany z bloczków, włożyć taśmę o grubości ok 5mm która ma służyć za dyletację i doszpachlować do niej sciane z GK. Wyjąć taśme, w szparę 5 mm napchać czegoś elastycznego po czym zakleić taśmą w drugą stronę i zaszpachlować ścianę z tynku maszynowego, zdjąć taśmę wypełnić elastyczną masą.

    Efekt:
    W efekcie powstanie sytuacja jak na drugim obrazku. Czy takie prace mają sens?




    Pozdrawiam
    Kamil
    Witam,
    Proszę o zapoznanie się z tymi produktami http://centerflex.com.pl/tasmy.php
    i zastosowanie ich właśnie do połączenia płyt KG z murem ( odpoada wtedy: taśma przekładkowa,uniflot, fizelina) wystarczy gips szpachlowy

    Proszę o opinie

    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    a czy płyte na poddaszu przykręcać do UD idących równolegle do CD (czyli przy ściance kolankowej i przy ściance działowej) czy nieprzykręcać do żadnych UD

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobi033 Zobacz post
    a czy płyte na poddaszu przykręcać do UD idących równolegle do CD (czyli przy ściance kolankowej i przy ściance działowej) czy nieprzykręcać do żadnych UD
    Mozecie przykręcać do UD.Wkręty co 30 cm.

  16. #56

    Domyślnie

    Mam kilka pytań dotyczących wykonania systemu suchej zabudowy na poddaszu użytkowym. Ocieplenie ma być w formie wdmuchanej celulozy po wykonaniu suchej zabudowy:
    - jaki zastosować ruszt (stelaż) na ściankach kolankowych, skosach i sufitach (pojedynczy, podwójny, jaki rozstaw)?
    - jakie zastosować płyty na powyższych ściankach, skosach i sufitach (producent, rodzaj: gipsowo-kartonowe, gipsowo-włóknowe, zwykłe, ogniowe, grubość) ?
    - czy stosować jedna płytę czy x2 (na ściankach kolankowych, skosach i sufitach) ?
    - w jaki sposób "opanować" połączenia płyt (gk, gw) pomiędzy sobą, a także ze ścianą?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony