dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie Czy wykładzina podłogowa sprawdza się na podłogówce ???

    W całym domu - parter i poddasze mam ogrzewanie podłogowe. Na parterze nie było problemu, jest terakota. Natomiast nie wiem z czego zrobić podłogi na poddaszu. W grę wchodzą dwie opcje: panele podłogowe (problem poruszam w innym temacie) i wykładzina podłogowa. Proszę o opinie dotyczące wykładziny położonej na ogrzewanie podłogowe.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Markus, zadałam niedawno takie samo pytanie o tutaj ale nie było zbyt wiele odpowiedzi (za te co były, serdeczne dzięki), ale może teraz ktoś się wypowie, skoro jest więcej zainteresowanych.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Jagna - dzięki. Niestety dotychczasowe wypowiedzi de facto nic nie wnoszą.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Podnoszę temat

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Wszystko zależy od wykonanego projektu podłogówki, a w szczególności jej mocy w pomieszczeniu w zależności od późniejszej wykładziny podłogowej.
    Z praktyki powiem, że podłogówka daje sobie bez problemu radę z podłogami pokrytymi grubymi wykładzinami w domach klientów. Przykładowy klient zrezygnował w sypialni z paneli na rzecz grubej wykładziny, co odbyło się bez uszczerbku dla komfortu cieplnego.
    Jeżeli masz podłogowkę o średniej mocy grzewczej to się nie obawiaj wykładziny.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Podnoszę temat

    tak jak napisał Grzegorz13,
    nie obawiaj się, że będziesz miał zimno - bo nie będziesz

    Cały wist polega na tym, że zwiększając opór cieplmny podłogi, dla utrzymania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, zwiększa się temperatura wody ( czynnika grzewczego ) w podłogówce.

    Będzie dobrze, co najwyżej jeśli zamierzasz grzać kotłem kondensacyjnym, nieco rzadziej będzie zachodziła kondensacja i parę złotych rocznie będzie Cię to więcej kosztowało.

    Ważniejsze jest, aby dobrać moc pętli w pomieszczeniach z wykłądziną podłogową do pomieszczeń z terakotą, aby tych drugich nie przegrzewać.

    Oczywiście pozostaje jeszcze regulacja na rozdzielaczu, ale lepiej zadbać o odpowiednie parametry na etapie projektu.

    Są jeszcze graniczne parametry oporu cieplnego podłogi, których nie należy przekaraczać. Ich wartości znajdziesz w materiałach producentów prodłogówek ( Kisan, Hepworth ).


    Cz.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Z mocą podłogówki jest najmniejszy problem. Nie mam problemów natury technicznej, to co mam zainstalowane poradzi sobie spokojnie z wykładziną.
    Problem dotyczy obiegowej opinii o unoszeniu się kurzu i chciałbym ją zweryfikować.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Z mocą podłogówki jest najmniejszy problem. Nie mam problemów natury technicznej, to co mam zainstalowane poradzi sobie spokojnie z wykładziną.
    Problem dotyczy obiegowej opinii o unoszeniu się kurzu i chciałbym ją zweryfikować.
    Wydaje mi się, że następuje zjawisko wręcz odwrotne.
    To znaczy przy wysokiej temperaturze przy grzejnikach mamy do czynienia z dosyć szybką cyrkulacją powietrza, które unosi kurz.
    Ten z kolei albo krąży, albo osadza się w miejscach o słabej cyrkulcji ; półki, zakamarki itp.

    W przypadku podłogówki, cyrkulacja powietrza jest bardzo słaba, stąd przysłowiowe "koty" na podłodze, gdyż nie ma ciągu aby je unieść.
    Kurz spada na dół.

    A tak w ogóle to trzeba sprzątać proszę państwa

    Cz.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Serdeczne dzieki za dotychczasowe opinie.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Wybierając wykładzinę musi tylko znaleźć znaczek, który dopuszcza ją do stosowania na ogrzewaniu podłogowym. O ile dobrze pamiętam zalecanymi wartościami jest mniej niż 0,012 kW/m2.
    I to wszystko
    Pozdro
    J

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie wykładzina&panele

    Odświeżam temat bo mnie dylemat gnębi co na podłogę przy ogrzewaniu podłogowym na poddasze:
    - panele
    - wykładzina

    co będzie lepiej przewodzić ciepło?
    czy nie będzie się wypaczać ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony