dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Niezadowoleni z drewna na podłogówce - dlaczego ?

    Podłogówkę mam rozłożoną w całym domu .Parter planujemy wykaflować, no i dobrze ale górę moja małżonka postanowiła pokryć drewnem - szukam opinii użytkowników niezadowolonych z takiego rozwiązania.

  2. #2

    Domyślnie

    Temat poruszany juz nie raz na forum,trzeba troche poszukac.
    To,ze pisze tutaj wcale nie znaczy ze jestem niezadowolony z tego co mam.
    Caly parter za wyjatkiem wc i kawalka podlogii przy drzwiach wejsciowych, gdzie jest kamien naturalny oraz cale pietro z wyjatkiem lazienki-kafle mamy pokryte panelami drewnianymi(BalticWood). Jedyna roznica jaka widzimy pomiedzy panelami,a np kamieniem jest roznica w temp.podlogi, 1st.C na rzecz kamienia. Tak w skrocie to wszystko,moze teraz inni.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    też się zastanawiam nad podłogami drewnianymi na podłogówke ,zasięgnęłam opinii kilku stolarzy i kazdy mowi co innego.Upieram sie przy litych dechach i w dalszym ciągu nie wiem jaka ma być ich grubość i ewentualnie max długość?zaznaczę ,ze dom będzie ogrzewany będzie pompą ciepła i temp.bedzie stała.

  4. #4

    Domyślnie

    Na stronie KISANA sa podane parametry oporu cieplnego dla róznych materiałów.
    Są tez tabele doboru i przykłady obliczeń.
    Co do drewna: panele i parkiet do 10mm są mozna stosowac.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #5

    Domyślnie

    panele, parkiet warstwowy do 14mm.
    Drewno lite (tylko gatunki stabilne dąb , merabu, jatoba) do 22mm
    No chyba że budujesz 3- litowca lub pasywniaka to wtedy możesz grubsze
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie Re: Niezadowoleni z drewna na podłogówce - dlaczego ?

    Cytat Napisał Jerry304
    ... szukam opinii użytkowników niezadowolonych z takiego rozwiązania....
    Drodzy forumowicze, przestańcie bić pianę i uszanujcie wolę założyciela wątku-inaczej się niczego nowego nie dowiemy...
    WARTO? WARTO!

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ale szukasz opinii czy niezadowolonych, żeby żonie pokazać, że w sypialni też musi mieć płytki?? bo takie wyszukiwanie opinii wg potrzeby to nic innego jak demagogia...rozumiem, że politycy tak u nas robią i na dodatek za to im płacimy, ale żeby żonę oszukiwać...

  8. #8

    Domyślnie

    Byłbym wdzięczny za informacje (myślę ,że wielu z nas się one przydadzą) o zagrożeniach związanych z drewnem na podłogówce ,opartych o własne obserwacje( swoich podłóg).
    Mam nadzieję ,że ujawnią się osoby , które więcej drewna na podłogę by nie położyły (oczywiście z informacją -DLACZEGO)

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerry304
    Mam nadzieję ,że ujawnią się osoby , które więcej drewna na podłogę by nie położyły (oczywiście z informacją -DLACZEGO)
    Również mam taką nadzieję

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerry304
    Byłbym wdzięczny za informacje (myślę ,że wielu z nas się one przydadzą) o zagrożeniach związanych z drewnem na podłogówce ,opartych o własne obserwacje( swoich podłóg).
    no to jeśli chodzi o zagrożenia, to jednak trzeba dbać o parametry - wilgotność (przede wszystkim) i temperaturę. zawsze trzeba, ale przy podłogówce chyba bardziej i/lub łatwiej stracić kontrolę nad tymi parametrami. widziałem jak "na moich oczach" się szpary robiły (była wilg. dużo poniżej 30% i grzanie). na szczęście parkiet był jeszcze w stanie surowym i parkieciarze jakoś z tego wyszli. sytuacja została opanowana, staram się trzymać parametry i teraz już jest ok, póki co znowu bez szpar. pytanie jak będzie po kilku sezonach - na wszelki wypadek wmawiam sobie, ze że szparami też będzie ok

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli "drewno" będzie termicznie przygotowane do ogrzewania podłogowego nic nie będzie się działo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony