dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Ja klade plytki na dylatacjach, tylko ze tam gdzie ona przebiega kleje na Sika Bond T8, dylatacje poglebione i zrobione w V. Powinno to przeniesc ruchy posadzki.. Czego nie zrobi zaden klej na bazie cementu (mimo ze reszte kleje na ceresit CT17)
    Tylko ze cena.. cztery progi i 13kg Sika bond poszlo (~400zl)

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Elmeros
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Rybnik
    Dzielnica
    Boguszowice
    Posty
    100

    Domyślnie

    Delatacje musza byc zachowane w pomieszczeniach gdzie znajduje sie podłogówka. Przykład salon lączy sie z kuchnią i w tych dwóch pomieszczeniach znajduje sie podłogówka i chcemy miec ptyki tu i tu to odzielamy te pomieszczenia cieciem na płytkach nawet jesli układane są w caro poniewac pomieszczenia te (podłogi) pracują wzgledem siebie i jest duże ryzyko pękniec.
    Jesli chodzi o zachowanie, pokrywanie sie fug, to tez nie ma problemu, trzeba tylko zacząc od najwiekszego pomieszczenia, wyznaczyc linie np. za pomocą sznura traserskiego i wedle tej lini ułozyc pierwsza warstwe, a potem rozjezdzac sie w kazda strone pamietając o delatacjach.Takie ciecie pod delatacje mozna wykonczyc listwa osdobna w ksztacie litery T i mocowac ją na odrobinie silikonu, zeby komuś nie przyszo do głowy wiercic otworów pod montaz tej listwy.
    Hmm, to chyba tyle,dobry glazurnik nie bedzie miał z tym żadnych kłopotów, sam kładłem glazure w taki sposób conajmniej kilkanascie razy.
    Zycze powodzenia!

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Witam,
    mam salon o wymiarach 8,7m x 4,6m
    podzielony przez instalatorów podłogówki na 4 osobne strefy (4 pętle)
    Wg tego co przeczytałam powyżej powinnam na każdej z tych trzech dylatacji zrobić jej kontynuację na kaflach
    Do tego dylatacja była wyznaczona za pomocą tego piankowego obrzeża i przy robieniu posadzek się trochę pofalowała - nie jest to linia prosta...

    Nie ma jakiejś możliwości przyklejenia kafli nad dylatacjami?
    Na jakiś super klej czy coś takiego?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał martadela
    Nie ma jakiejś możliwości przyklejenia kafli nad dylatacjami?
    Na jakiś super klej czy coś takiego?
    Jest, na Sika Bond T8

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony