dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61

Temat: profile UD i CD - skręcać czy nie?

Domyślnie

To w końcu skręcać czy nie te profile UD i CD?
    NIE jesli pytasz o sufity przynajmniej

ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

Dzielnica
    Północ-Zachód

Domyślnie

Cytat Napisał lukasz_p
    tak skrecac nie wyginac
    Pragnę wszystkich przeprosić. Usuwam się z forum Muratordom. Jestem w trakcie kasowania wszystkich swoich postów. Aż dojdę do "ziro"

3. Czy po izolacji ze styropianu można chodzić? Poradnik Płytki podłogowe jak drewno lub kamień. Płytki ceramiczne udające inne materiały Schody zewnętrzne do domu. Co zamiast schodów żelbetowych? Wykończenie schodów betonowych. Montaż stopni drewnianych na schodach betonowych

Domyślnie

PostWysłany: Pon, 2 Marzec 2009 21:45 Temat postu:
    lukasz_p napisał:

tak skrecac nie wyginac
    jakas nowa teoria ?

Domyślnie

A co z zaciskarkami? Czy takie połączenie też jest dobre i nadje się do stawiania konstrukcji G-K?

Taka zaciskarka kosztuje grosze, a efekt jest całkiem niezły. Ma ktoś jakieś doświadczenie?
    "Elektronika jest prosta, prąd wpływa i wypływa, a jak nie wypływa to jest zepsute i trzeba naprawić!"
    Mój były szef

Domyślnie

ja zaciskam łączenia, idzie szybkom i sprewnie, tylko że jak mocniej czymś uderzysz, to prfile mogą się rozłączyć. Ja planuję przykręcając płyty złapać wkrętem te łaczenia, tak więc myślę, że ostatecznie będzie ok.

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon

Domyślnie

Pozwolę sobie odgrzac temat.... wcześniej go przeoczyłem a i coś o mnie było

Reguła że CD nie przykręca się do UD nie dotyczy zabudów specjalnych... tj. paneli oświetleniowych
    czy obudów kanałów czy belek... przy takich zabudowach konstrukcja mus
    i być mocna... używam nitów bo mają mniejsze łby i płyta nie odskakuje...

Cięcie kątówką profili....
    Blachy ocynkowanej faktycznie nie tnie się kątówka.... a w szczególności
    blachodachówki! ...przepala się ocynk i zaczyna rdzewieć!
    Traci się gwarancję na dach! Na dach!!! ...a profile? Nie są
    wystawione na warunki atmosferyczne... siedzą sobie w sufitach i skosach w ciepełku...
    bez wilgoci (paroizolacja) i nawet jak coś zacznie rdzewieć to przez
    najbliższe 100lat nie spadnie na głowę! Gorzej z drewnem więźby!
    Szybciej ulegnie czasowi!
    Ale spokojnie... nie tnę gumówką-kątówką profili na zabudowy poddaszy...
    nie ze względy na rdzę
    tylko... szybciej mi nożycami i przede wszystkim ciszej! ... no i nie mam konfliktów z klientami
    Ale przy panelach oświetleniowych czy innych zabudowach
    specjalnych tnę szlifierką bo chodzi o precyzję i nie zagniatam
    końców profili... ciekawe ile dziesięcioleci musi minąć by ta rdza
    spowodowała zagrożenie dla stabilności konstrukcji...
    Wreszcie stabilizacja. Wolny termin na "za chwilę"

Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!

Akrimka
    Guest
    Akrimka

Domyślnie

ooo a to juz gotowy sufit [img] http://images47.fotosik.pl/74/62c630558feb2483m.jpg [/img]
    A jak by ten syfit by miał być zamkniety z przodu, to.... na stropie przykręcić profil przyscienny, na końcu tego podwieszonego jeszcze jeden przyścienny i to wszytko połączyć krótkimi pionowymi CD? Czy jest jakaś inna technika?

Chodzi mi o taka zabudowe dokoła kuchni szer na 60cm i 20cm głeboką (odsunetą od stropu).

Domyślnie

Sporo lat temu w którymś z katalogów Rigipsa znalazłem wzmiankę gdzie wręcz nie zalecali skręcania profili tak przy sufitach, jak i ścianach. Chodziło o występujące naprężenia, które luźne elementy konstrukcji łatwiej są wstanie przenieść niż przy stałym zespoleniu. Bardziej bym zwracał uwagę na wzdłużny sposób mocowania płyty wobec profili, odpowiedni rozstaw wieszaków i specjalne masy do spoinowania.
    Natomiast cięcie profili kątówką na poddaszu raczej nie, gdzie indziej śmiało, tym bardziej jeśli szlifierka ma regulację obrotów i założoną najcieńszą tarczę typu "listek". Korozja może i zeżre stelaż, ale najpierw zgnije płyta . Przecięty nożycami profil CD raczej prostych końcówek nie będzie miał, chyba że je wyprostujemy płaskoszczypami .

Domyślnie

U mnie wraca temat podwieszanego sufitu. Wcześniej zrobiony był stelaż. Oczywiście pchełkami CD i UD skręcone. Była burzliwa rozmowa z wykonawcą. Ostatecznie powiedział, że może odkręcić, ale że sufit będzie mniej stabilny. On jest zwolennikiem sztywnego łączenia. Łączenia wzdłużne i krzyżowe też złapane. No i chce kręcić płytę do przyściennego CD, a połączenie płyty ze ścianą wzmacniać uniflotem i jakąś siatką.

Patrząc nawet na ten post, widzę że są różne szkoły. Teraz mam obawy, że najgorszy będzie mix dwóch szkół. Masakra.
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

Domyślnie

To co.. nakazać mu definitywnie porozkręcanie tych profili CD-UD i łączników krzyżowych?

Domyślnie

Cytat Napisał compi Zobacz post
    Bardziej bym zwracał uwagę na wzdłużny sposób mocowania płyty wobec profili..
    A ja gdzieś czytałem, że zalecane jest poprzeczne mocowanie płyt do profili.

To jak to faktycznie powinno być zrobione?

Domyślnie

prostopadle do profili

Domyślnie

Cytat Napisał edde Zobacz post
    prostopadle do profili
    No ale jak to wytłumaczyć, że tak jest lepiej? Zwłaszcza przy stelażu krzyżowym w dwóch poziomach.
    Poza tym przy odstępach 40cm, to chyba trzeba płytę przycinać.. a dając równolegle płyty spotykają się co trzeci profil.

Domyślnie

nikt nie zmusza Cię do rozstawu 40cm, daj 37 i masz rozstaw na całe płyty, choć w praktyce i tak czasem kilka cm lepiej dociąć do profila niż płytą kąty pomieszczenia prostować, tu przesuniesz, dotniesz to w drugim końcu akurat te 2-3 cm zabraknie
    a dlaczego? a żeby nie pękało, krawędź cięta i fazowana (lub oryginalna "krótka" i sfazowana) musi zawsze być na profilu i do niego przykręcona, jak dasz ją w powietrzu to raczej na pewno zarysuje, pęknie, w przeciwieństwie do krawędzi "oryginalnych" które śmiało (przy poprawnym stelażu i spoinowaniu) mogą być mocowane np. co 40cm
    i nic to do rzeczy nie ma stelaż krzyżowy dwupoziomowy, na krzyżowym jednopoziomowym to przynajmniej płyta miałaby podparte wszystkie krawędzie, w dwupoziomowym krzyżowym tak jak w zwykłym jednopoziomowym już nie i tu płytu idą prostopadle do profili do których je przykręcasz

Domyślnie

Ja potrzebuję, żeby mnie ktoś pokierował. Mianowicie chodzi o to, że będę robił sufit z płyt w ganku. Tylko jest jeden problem..musi mi to zabrać możliwie jak najmniej miejsca, ponieważ jest tam już teraz dosyć nisko. Zdjęcie było robione ze schodów prowadzących w dół do wyjścia na zewnątrz i to najbardziej na tych schodach jest odczuwalne, że głowa jest blisko krokwi. Proszę o jakąś podpowiedź jak się za to zabrać

Domyślnie

To jak? Pomoże ktoś czy etam?

Domyślnie

Przecież do krokwi nie będziesz kręcić Łata albo profil co 60 cm i hajda do przodu. Nic innego nie wymyślisz.

Domyślnie

Wiec profile prosto do krokwi na wkręty do drewna, bez wieszaków? Jak to się ma do naprężeń i tym podobnych rzeczy? Nie popękają łączenia płyt? Bo nie chciał bym już tego poprawiać poźniej i chcę zrobić dobrze..stąd moje wątpliwości..

Domyślnie

Cytat Napisał LukaEgon Zobacz post
    Wiec profile prosto do krokwi na wkręty do drewna, bez wieszaków? Jak to się ma do naprężeń i tym podobnych rzeczy? Nie popękają łączenia płyt? Bo nie chciał bym już tego poprawiać poźniej i chcę zrobić dobrze..stąd moje wątpliwości..
    Daj profile, ale mocuj na wieszakach bezpośrednich. Pamiętaj o folii paroizolacyjnej.

http://www.knauf.pl/knaufengine/inde...157&Itemid=172

Zobacz piąty film instruktażowy.

Tam stosują taką taśmę poślizgową przy łączeniu ze ścianą. Z tego co zdążyłem się zorientować, to nie łączy się na sztywno ze ścianą ani profili CD ani płyty. Będzie pracować i pękać, ale dzięki taśmie ślizgowej rysa będzie równa i praktycznie niezauważalna.

Domyślnie

Witam odgrzebie trochę temat bo zabieram się do zrobienia dwóch sufitów podwieszanych 1- 120cm/400cm i 2- 240cm/250cm ze względu na ich wymiary i fakt że pomieszczenie ma obecnie już 2,59cm wysokości chciałem zrobić to na konstrukcji samonośnej bezwieszakowej czyli profile UW50 przymocować do ściany a profile CW50 wsunąć w profil przyścienny. Rozstaw profili nośnych co 50cm i teraz pytanie czy mocować profile z sobą oraz płytę do profili obwodowych czy nie ???????

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia