dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 62
  1. #41

    Domyślnie

    To w końcu skręcać czy nie te profile UD i CD?
    NIE jesli pytasz o sufity przynajmniej

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_p
    To w końcu skręcać czy nie te profile UD i CD?
    tak skrecac nie wyginac

  3. #43

    Domyślnie

    PostWysłany: Pon, 2 Marzec 2009 21:45 Temat postu:
    lukasz_p napisał:
    To w końcu skręcać czy nie te profile UD i CD?

    tak skrecac nie wyginac
    jakas nowa teoria ?

  4. #44

    Domyślnie

    A co z zaciskarkami? Czy takie połączenie też jest dobre i nadje się do stawiania konstrukcji G-K?

    Taka zaciskarka kosztuje grosze, a efekt jest całkiem niezły. Ma ktoś jakieś doświadczenie?
    "Elektronika jest prosta, prąd wpływa i wypływa, a jak nie wypływa to jest zepsute i trzeba naprawić!"
    Mój były szef

  5. #45

    Domyślnie

    ja zaciskam łączenia, idzie szybkom i sprewnie, tylko że jak mocniej czymś uderzysz, to prfile mogą się rozłączyć. Ja planuję przykręcając płyty złapać wkrętem te łaczenia, tak więc myślę, że ostatecznie będzie ok.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odgrzac temat.... wcześniej go przeoczyłem a i coś o mnie było

    Reguła że CD nie przykręca się do UD nie dotyczy zabudów specjalnych... tj. paneli oświetleniowych
    czy obudów kanałów czy belek... przy takich zabudowach konstrukcja mus
    i być mocna... używam nitów bo mają mniejsze łby i płyta nie odskakuje...

    Cięcie kątówką profili....
    Blachy ocynkowanej faktycznie nie tnie się kątówka.... a w szczególności
    blachodachówki! ...przepala się ocynk i zaczyna rdzewieć!
    Traci się gwarancję na dach! Na dach!!! ...a profile? Nie są
    wystawione na warunki atmosferyczne... siedzą sobie w sufitach i skosach w ciepełku...
    bez wilgoci (paroizolacja) i nawet jak coś zacznie rdzewieć to przez
    najbliższe 100lat nie spadnie na głowę! Gorzej z drewnem więźby!
    Szybciej ulegnie czasowi!
    Ale spokojnie... nie tnę gumówką-kątówką profili na zabudowy poddaszy...
    nie ze względy na rdzę
    tylko... szybciej mi nożycami i przede wszystkim ciszej! ... no i nie mam konfliktów z klientami
    Ale przy panelach oświetleniowych czy innych zabudowach
    specjalnych tnę szlifierką bo chodzi o precyzję i nie zagniatam
    końców profili... ciekawe ile dziesięcioleci musi minąć by ta rdza
    spowodowała zagrożenie dla stabilności konstrukcji...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #47
    Akrimka
    Guest
    Akrimka

    Domyślnie

    ooo a to juz gotowy sufit [img] http://images47.fotosik.pl/74/62c630558feb2483m.jpg [/img]
    A jak by ten syfit by miał być zamkniety z przodu, to.... na stropie przykręcić profil przyscienny, na końcu tego podwieszonego jeszcze jeden przyścienny i to wszytko połączyć krótkimi pionowymi CD? Czy jest jakaś inna technika?

    Chodzi mi o taka zabudowe dokoła kuchni szer na 60cm i 20cm głeboką (odsunetą od stropu).

  8. #48

    Domyślnie

    Sporo lat temu w którymś z katalogów Rigipsa znalazłem wzmiankę gdzie wręcz nie zalecali skręcania profili tak przy sufitach, jak i ścianach. Chodziło o występujące naprężenia, które luźne elementy konstrukcji łatwiej są wstanie przenieść niż przy stałym zespoleniu. Bardziej bym zwracał uwagę na wzdłużny sposób mocowania płyty wobec profili, odpowiedni rozstaw wieszaków i specjalne masy do spoinowania.
    Natomiast cięcie profili kątówką na poddaszu raczej nie, gdzie indziej śmiało, tym bardziej jeśli szlifierka ma regulację obrotów i założoną najcieńszą tarczę typu "listek". Korozja może i zeżre stelaż, ale najpierw zgnije płyta . Przecięty nożycami profil CD raczej prostych końcówek nie będzie miał, chyba że je wyprostujemy płaskoszczypami .

  9. #49

    Domyślnie

    U mnie wraca temat podwieszanego sufitu. Wcześniej zrobiony był stelaż. Oczywiście pchełkami CD i UD skręcone. Była burzliwa rozmowa z wykonawcą. Ostatecznie powiedział, że może odkręcić, ale że sufit będzie mniej stabilny. On jest zwolennikiem sztywnego łączenia. Łączenia wzdłużne i krzyżowe też złapane. No i chce kręcić płytę do przyściennego CD, a połączenie płyty ze ścianą wzmacniać uniflotem i jakąś siatką.

    Patrząc nawet na ten post, widzę że są różne szkoły. Teraz mam obawy, że najgorszy będzie mix dwóch szkół. Masakra.
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  10. #50

    Domyślnie

    To co.. nakazać mu definitywnie porozkręcanie tych profili CD-UD i łączników krzyżowych?
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Bardziej bym zwracał uwagę na wzdłużny sposób mocowania płyty wobec profili..
    A ja gdzieś czytałem, że zalecane jest poprzeczne mocowanie płyt do profili.

    To jak to faktycznie powinno być zrobione?
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  12. #52

    Domyślnie

    prostopadle do profili

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    prostopadle do profili
    No ale jak to wytłumaczyć, że tak jest lepiej? Zwłaszcza przy stelażu krzyżowym w dwóch poziomach.
    Poza tym przy odstępach 40cm, to chyba trzeba płytę przycinać.. a dając równolegle płyty spotykają się co trzeci profil.
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  14. #54

    Domyślnie

    nikt nie zmusza Cię do rozstawu 40cm, daj 37 i masz rozstaw na całe płyty, choć w praktyce i tak czasem kilka cm lepiej dociąć do profila niż płytą kąty pomieszczenia prostować, tu przesuniesz, dotniesz to w drugim końcu akurat te 2-3 cm zabraknie
    a dlaczego? a żeby nie pękało, krawędź cięta i fazowana (lub oryginalna "krótka" i sfazowana) musi zawsze być na profilu i do niego przykręcona, jak dasz ją w powietrzu to raczej na pewno zarysuje, pęknie, w przeciwieństwie do krawędzi "oryginalnych" które śmiało (przy poprawnym stelażu i spoinowaniu) mogą być mocowane np. co 40cm
    i nic to do rzeczy nie ma stelaż krzyżowy dwupoziomowy, na krzyżowym jednopoziomowym to przynajmniej płyta miałaby podparte wszystkie krawędzie, w dwupoziomowym krzyżowym tak jak w zwykłym jednopoziomowym już nie i tu płytu idą prostopadle do profili do których je przykręcasz

  15. #55

    Domyślnie

    Ja potrzebuję, żeby mnie ktoś pokierował. Mianowicie chodzi o to, że będę robił sufit z płyt w ganku. Tylko jest jeden problem..musi mi to zabrać możliwie jak najmniej miejsca, ponieważ jest tam już teraz dosyć nisko. Zdjęcie było robione ze schodów prowadzących w dół do wyjścia na zewnątrz i to najbardziej na tych schodach jest odczuwalne, że głowa jest blisko krokwi. Proszę o jakąś podpowiedź jak się za to zabrać

  16. #56

    Domyślnie

    To jak? Pomoże ktoś czy etam?

  17. #57

    Domyślnie

    Przecież do krokwi nie będziesz kręcić Łata albo profil co 60 cm i hajda do przodu. Nic innego nie wymyślisz.

  18. #58

    Domyślnie

    Wiec profile prosto do krokwi na wkręty do drewna, bez wieszaków? Jak to się ma do naprężeń i tym podobnych rzeczy? Nie popękają łączenia płyt? Bo nie chciał bym już tego poprawiać poźniej i chcę zrobić dobrze..stąd moje wątpliwości..

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaEgon Zobacz post
    Wiec profile prosto do krokwi na wkręty do drewna, bez wieszaków? Jak to się ma do naprężeń i tym podobnych rzeczy? Nie popękają łączenia płyt? Bo nie chciał bym już tego poprawiać poźniej i chcę zrobić dobrze..stąd moje wątpliwości..
    Daj profile, ale mocuj na wieszakach bezpośrednich. Pamiętaj o folii paroizolacyjnej.

    http://www.knauf.pl/knaufengine/inde...157&Itemid=172

    Zobacz piąty film instruktażowy.

    Tam stosują taką taśmę poślizgową przy łączeniu ze ścianą. Z tego co zdążyłem się zorientować, to nie łączy się na sztywno ze ścianą ani profili CD ani płyty. Będzie pracować i pękać, ale dzięki taśmie ślizgowej rysa będzie równa i praktycznie niezauważalna.
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  20. #60

    Domyślnie

    Witam odgrzebie trochę temat bo zabieram się do zrobienia dwóch sufitów podwieszanych 1- 120cm/400cm i 2- 240cm/250cm ze względu na ich wymiary i fakt że pomieszczenie ma obecnie już 2,59cm wysokości chciałem zrobić to na konstrukcji samonośnej bezwieszakowej czyli profile UW50 przymocować do ściany a profile CW50 wsunąć w profil przyścienny. Rozstaw profili nośnych co 50cm i teraz pytanie czy mocować profile z sobą oraz płytę do profili obwodowych czy nie ???????

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony