dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1

    Domyślnie profile UD i CD - skręcać czy nie?

    Chodzi o element sufitu podwieszanego zrobiony w takim stylu:


    Chciałbym zrobić tak samo jak na zdjęciu i w związku z tym moje pytanie.
    W wielu miejscach czytałem żeby nie skręcać ze sobą profili CD i UD w przypadku sufitów i CW i UW w przypadku ścian, tylko po prostu je wciskać jeden w drugi.
    Na tym zdjęciu:

    widać, że wykonawca profile CD i UD skręcił są ze sobą, co w sumie jest logiczne żeby unieruchomić ten zewnętrzny UD i powiąząć tę ramkę ze sobą, ale - no właśnie - czy jest jakieś "ale"?
    Czy jest to wykonane prawidłowo?

  2. #2

    Domyślnie

    Flash to podpowiedz jak to zrobić bo mam podobną wizje

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    bardzo dobrze ze skrecil przynajmniej nic sie nie rusza
    tyle tylko, ze do sufitu jak pokazales wczesniej stelaz wykonuje sie zupelnie inaczej.
    A mógłbyś opisać jak? W jednym pomieszczeniu fachura zaczął mi robić już taki stelaż właśnie w ten sposób - czy w takim stylu w ogóle to nie ma racji bytu czy mogłoby zostać?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    fachura skoro podjal sie wykonania to wie co robi, mozesz spac spokojnie
    przyjdzie na to kit (gips) i bedzie git.
    przeciez jak cos to, przyjdzie i poprawi.

    tu bede zlosliwy:
    jedno mozna powiedziec dobrego, ze ten fachman potrafi poslugiwac sie wiertarka, wkretarka i nawet potrafi przeciac profil ciekawe tylko czym go tnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    fachura skoro podjal sie wykonania to wie co robi, mozesz spac spokojnie
    przyjdzie na to kit (gips) i bedzie git.
    przeciez jak cos to, przyjdzie i poprawi.
    Wiesz co, będę spał spokojnie jak będę wiedział, że to jest zrobione zgodnie ze sztuką, a nie że przyjdzie i poprawi Zwłaszcza, że będzie mi robił podobnie w innym pomieszczeniu. Ponawiam więc prośbę o opis jak to wykonać poprawnie

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał silencer7
    Cytat Napisał FlashBack
    fachura skoro podjal sie wykonania to wie co robi, mozesz spac spokojnie
    przyjdzie na to kit (gips) i bedzie git.
    przeciez jak cos to, przyjdzie i poprawi.
    Wiesz co, będę spał spokojnie jak będę wiedział, że to jest zrobione zgodnie ze sztuką, a nie że przyjdzie i poprawi Zwłaszcza, że będzie mi robił podobnie w innym pomieszczeniu. Ponawiam więc prośbę o opis jak to wykonać poprawnie
    nie chce by facet mnie przeklinal
    szczescie, ze konstrukcja nie bedzie poddawana zmiennym obciazeniom procz co najwyzej pracy scian. obrzeza pociagnie akrylem i bedzie fajnie.

  7. #7

    Domyślnie

    zapewne kątówką
    Flash ciekawy jestem czym ty tniesz , bo nigdy ci nie uwiężę że tniesz nożycami

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał silencer7
    Cytat Napisał FlashBack
    fachura skoro podjal sie wykonania to wie co robi, mozesz spac spokojnie
    przyjdzie na to kit (gips) i bedzie git.
    przeciez jak cos to, przyjdzie i poprawi.
    Wiesz co, będę spał spokojnie jak będę wiedział, że to jest zrobione zgodnie ze sztuką, a nie że przyjdzie i poprawi Zwłaszcza, że będzie mi robił podobnie w innym pomieszczeniu. Ponawiam więc prośbę o opis jak to wykonać poprawnie
    nie chce by facet mnie przeklinal
    szczescie, ze konstrukcja nie bedzie poddawana zmiennym obciazeniom procz co najwyzej pracy scian. obrzeza pociagnie akrylem i bedzie fajnie.
    FlashBack nikt cię nie będzie przeklinał, lubię wiedzieć, że to co mam zrobione w domu mam zrobione dobrze, więc proszę jeszcze raz napisz jak to się robi zgodnie ze sztuką. Dzięki z góry.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    kiedys na poczatku mojej przygody z g/k wpadla mi w reke szlifierka. slicznie nia podocinalem profile zlozylem stelaz... przyszedl panoczek z nadzoru inwestorskiego i akurat nakryl mnie przy cieciu kolejnej porcji profili nie dosc, ze musialme rozebrac wszytko co tego dnia robilem to i jeszcze mnie obciazyli finansowo za profile upieklo mi sie rozbieranie scian z wczesniejszych dni uwierzyli, ze to ten jeden przypadek.
    tym sposobem zostalem na wieki uleczony.

  10. #10

    Domyślnie

    tak z ciekawości: czemu (poza magazynowaniem kurzu, pająków i innego syfu i powiększaniem powierzchni do odkurzania) ma służyć ta podsufitowa półka?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    tak z ciekawości: czemu (poza magazynowaniem kurzu, pająków i innego syfu i powiększaniem powierzchni do odkurzania) ma służyć na podsufitowa półka?
    Główne korzyści to m.in. tak jak wspomniałeś:
    - magazyn na kurz
    - miejsce na pająki i inne zwierzątka
    w planie jest wstawienie szyby i założenie specjalnego oświetlenia w celu stworzenia terrarium

  12. #12

    Domyślnie

    FlashBack rozumiem, że się nie dowiem?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    nom i dzieki ograniczonej wentylacji dodatkwo procz zwierzaczkow bedzie hodowla "pieczarek"

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    jak juz to dodaj po jeszcze jednym wieszaku bo weze boa juz nie beda mogly sie tam wylegiwac. i poodkrecaj te 3,5x9

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    nom i dzieki ograniczonej wentylacji dodatkwo procz zwierzaczkow bedzie hodowla "pieczarek"
    Kurde o tym nie pomyślałem Pieczarki lubię
    A tak poważnie - które 3,5x9 mówisz żeby odkręcić i czemu?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    nie chce by facet mnie przeklinal
    szczescie, ze konstrukcja nie bedzie poddawana zmiennym obciazeniom procz co najwyzej pracy scian. obrzeza pociagnie akrylem i bedzie fajnie.
    Flash lubię te Twoje tajemnicze wypowiedzi

    Zdaje się, że na rysunku UD przykręcony jest do ścian murowanych w tym do nośnych.
    O jakiej w tym przypadku pracy ścian mówisz która miałaby wpływ na tak "zaawansowaną konstrukcję"

  17. #17

    Domyślnie

    FlashBack - jak wiesz to odpisz koledze, bo powoli zaczynam wątpić w to czy aby na pewno wiesz jak być powinno. Widzisz na forum a w szczególności w tym dziale ludzie oczekują pomocy i rady, a Ty bawisz sie w kotka i myszkę, pomimo kilkukrotnych próśb kolegi silencer7

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    FlashBack - jak wiesz to odpisz koledze, bo powoli zaczynam wątpić w to czy aby na pewno wiesz jak być powinno. Widzisz na forum a w szczególności w tym dziale ludzie oczekują pomocy i rady, a Ty bawisz sie w kotka i myszkę, pomimo kilkukrotnych próśb kolegi silencer7
    Zgadzam się z kolegą. Jeżeli uważa, że prace zostały źle wykonane, co wyraźnie zasugerował, to niech wyjaśni na czym błędy te miałyby polegać.
    pozdrawiam
    Łukasz

  19. #19

    Domyślnie

    co ma odpisać jak jego motto jasno mówi nam co potrafi

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał akte
    Cytat Napisał FlashBack
    nie chce by facet mnie przeklinal
    szczescie, ze konstrukcja nie bedzie poddawana zmiennym obciazeniom procz co najwyzej pracy scian. obrzeza pociagnie akrylem i bedzie fajnie.
    Flash lubię te Twoje tajemnicze wypowiedzi

    Zdaje się, że na rysunku UD przykręcony jest do ścian murowanych w tym do nośnych.
    O jakiej w tym przypadku pracy ścian mówisz która miałaby wpływ na tak "zaawansowaną konstrukcję"
    przeczytaj co napisalem od poczatku do konca.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony