dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 62
  1. #21

    Domyślnie

    Ja nie uważam się za super fachowca w kwestii RG, ale coś tam wiem i sporo widziałem w Niemczech, no ale to było kilkanaście lat temu, więc może niektóre rozwiązania się zmieniły.
    Nie widać dokładnie co to za profil ten wewnętrzny. Ja bym dał typowy uD30 ten, który jest przy ścianie. Ten na zdjęciu chyba ma nieróną pionową płaszczyznę, a do niej chyba ma być coś dokręcone, jak sądzę, ale mogę się mylić.
    A może tylko tak mi się wydaje ze djęcia.
    Druga sprawa, aj zawsze łączę profile za pomocą nitowania i tak bym zrobił w tym przypadku. Połączenia są mocniejsze i nie odstaje łeb śruby.
    Do mocowania do sufitu dałbym wkręcane kołki zakończone uchem, na ktróym powinny wisieć druty regulujące wysokość gzymsu.
    Tyle moich uwag.

  2. #22

    Domyślnie

    A co z tym cięciem kątówką? Że zardzewieje?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    A co z tym cięciem kątówką? Że zardzewieje?
    sucha zabudowa to, nie zabudowa byle inwestor sie wprowadzil a potem ....
    tylko to ma sluzyc latami.

  4. #24

    Domyślnie

    ooooooooo mój sufit jak miło cięte kątówka jak najbardziej wszystko i nie martw się o nie ciebie nie bedzie a te profile będą sobie wisiały i wisiały... wiec Forumowy królu suchej zabudowy jak to zrobic prawidłowo wszystko zeby nam nie pospadało na głowy wszystkim a sposobów jak zrobic taki stelaż pod to to są dziesiątki mi tak było najwygodniej nic nie peka itd... wiec jest dobrze poskrecałem sobie to wszystko bo tak mi było wygodniej i tyle... ale zrobiłem to sam a nie zapłaciłem ci 100 zł za metr za zabudowę nietypową prosto linijną
    tak to sie nazywa fachowo podobno

  5. #25

    Domyślnie

    flash e w jednym temacie napisałeś o sobie tak , w odpowiedzi do Rom-kana ,
    nie skręcam , nie nituje bo nie mam na to czasu ,liczy sie ilość a nie jakoś

    wiec co ty możesz nam poradzić ? skoro sam fuszerki wykonujesz
    i nie wciskaj mi kitu że nie tniesz profili kątówką , bo w to ci nie uwiężę ,ciołeś kiedyś profil nożycami -skoro nie masz czasu to zapewne nie

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał popolg
    ooooooooo mój sufit jak miło cięte kątówka jak najbardziej wszystko i nie martw się o nie ciebie nie bedzie a te profile będą sobie wisiały i wisiały... wiec Forumowy królu suchej zabudowy jak to zrobic prawidłowo wszystko zeby nam nie pospadało na głowy wszystkim a sposobów jak zrobic taki stelaż pod to to są dziesiątki mi tak było najwygodniej nic nie peka itd... wiec jest dobrze poskrecałem sobie to wszystko bo tak mi było wygodniej i tyle... ale zrobiłem to sam a nie zapłaciłem ci 100 zł za metr za zabudowę nietypową prosto linijną
    tak to sie nazywa fachowo podobno
    dziekuje za wyroznienie. gratuluje podejscia "bo mi tak wygodnie".
    nie wiem co to, zabudowa nietypowa i co to jest to, "itd..."

  7. #27

    Domyślnie

    Cięcie profili powinno sie wykonywać wyłącznie nożycami do blachy. Przy budowach wielkoformatowych pewnie duże firmy maja jakieś gilotyny, ale technologi w tym przypadku pozostaje taka sama.
    Rzecz jasna że po ucięciu szlifierka kątową profil cały nie skoroduje i w normalnych warunkach będzie stanowił solidną konstrukcję przez wiele lat, ale po prostu tak się nie robi. Są po prostu pewne zasady i już. Cięcie nożycami nie powoduje miejscowego przegrzania materiału i nie powoduje spalenia ocynku.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    flash e w jednym temacie napisałeś o sobie tak , w odpowiedzi do Rom-kana ,
    nie skręcam , nie nituje bo nie mam na to czasu ,liczy sie ilość a nie jakoś

    wiec co ty możesz nam poradzić ? skoro sam fuszerki wykonujesz
    i nie wciskaj mi kitu że nie tniesz profili kątówką , bo w to ci nie uwiężę ,ciołeś kiedyś profil nożycami -skoro nie masz czasu to zapewne nie
    tak dokladnie napisalem fajnie mi to wyszlo hehe

  9. #29

    Domyślnie

    Nie ma za co
    zabudowa nietypowa tak to nazwał jeden z fachowców na tym forum logicznie myśląc typowy sufit podwieszany to to nie jest... wiec moze stad ta nazwa.Itd czytać: i tak dalej taki skrót w języku polskim chodziło o to ze nie peka nie wygina sie i tym podobne cuda i najważniejsze nie odpadł jeszcze a rdza juz go tam zapewne atakuje myślisz żeby go może zdemontować juz zanim sam spadnie ??? twoje posty dały mi wiele do myslenia zaczynam sie bac w sumie to teraz siedze nawet pod tym sufitem o zgrozo....

    ooo a to juz gotowy sufit


  10. #30

    Domyślnie

    ja nie skręcam bo sruba odstaje i jest problem lepiej jst zacisnąc zaciskarką do tego przeznaczona

  11. #31

    Domyślnie

    po pierwsze to ja nigdy nie ciołem profli kątówka bo tnie sie wolniej jak dla mnie i zostaja zadziory i trzeba przyszlifowac .rozbierałem sufit ktory wisial z 8 lat i byly ciete kątówka profile.też sie dziwiłem ale te profile byly tak grube że po kilkukrotnym cieciu pekł mi sworzen w nozycach ... rdzy nigdzie na żadnych profilu nie widziałem


    co do skrecania profili to należ tego unikac.po przykreceniu płyty wszystko bedzie sie trzymac .skrecenie profili ze soba spowoduje że praca sciany bedzie bezposrednio przeniesiona na sufit a w przypadku nie skrecenia praca sciany też bedzie przeniesiona ale w inny sposób bo poprzez plyte g-k ktora zniweluje to odkształcenie
    Tu była reklama

  12. #32

    Domyślnie

    popolg spoko wyszło Chcę zrobić podobnie, powiedz mi ile masz halogenów po długości i po szerokości pomieszczenia?

  13. #33

    Domyślnie

    pokój ok4x5 w sumie 10 halogenów 20w ale wymieniam na ledy czyli na dłuższej ścianie 2x3 na krótszej2x2

  14. #34

    Domyślnie

    Robię teraz na poddaszu stelaż na suficie i działówki. Jaka najlepsza kolejność?

  15. #35

    Domyślnie

    kolejność nie ważna !!! ważne żeby nie ciąć kątówką

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał popolg
    kolejność nie ważna !!! ważne żeby nie ciąć kątówką
    No, bo krople wody wyciskające się z wełny załatwią konstrukcję na amen
    Popolg, super fotki (znaczy sufity, znaczy to pod sufitem...)

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał popolg
    kolejność nie ważna !!! ważne żeby nie ciąć kątówką
    Kątówką nie utne bo prądu narazie niemam na budowie

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniowiola
    Cytat Napisał popolg
    kolejność nie ważna !!! ważne żeby nie ciąć kątówką
    Kątówką nie utne bo prądu narazie niemam na budowie
    Najpierw działówki, potem stelaż (przykręcany także do działówek, najczęściej )

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał daniowiola
    Cytat Napisał popolg
    kolejność nie ważna !!! ważne żeby nie ciąć kątówką
    Kątówką nie utne bo prądu narazie niemam na budowie
    Najpierw działówki, potem stelaż (przykręcany także do działówek, najczęściej )
    cos ty nie znasz sie, najpierw trzeba poszpachlowac plyty

  20. #40

    Domyślnie

    To w końcu skręcać czy nie te profile UD i CD?
    pozdrawiam
    Łukasz

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony