dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 96
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urtica

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie kuchnia od południa z wyjściem na taras

    Uparcie od pół roku wybieramy projekt. Marzy mi się wyjście z kuchni na taras - i znalazłam - projekt Kaliope z prac. Dobre Domy - taras zadaszony. U nas południe wypada akurat na tym słupie na tarasie, dokładnie z samego rogu. Mój mąż twierdzi, że kuchnia będzie się nagrzewać i on by ją jednak widział w innym miejscu. Ja mówię, że zadaszony taras będzie chronił kuchnię przed nadmiernym słońcem i nie będzie tak żle, pewnie podobnie, jakby była bliżej wschodu. I co wy na to? Ja bym bardzo chciała wybiegać prosto z kuchni po marchewkę i szybko podawać do stołu na tarasie - przy tak ustawionych meblach jak na rysunku byłoby to łatwe i przyjemne. Jak myślicie, może mieć moja połowa rację? Padnę latem z gorąca?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: kuchnia od południa z wyjściem na taras

    padniesz

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Z 44 (i kilka innych projektów Studio Z500) - ma kuchnię od ogrodu i wyjścia na taras.
    Nie rob tarasu od poludnia jak nie musisz, lepiej od wschodu lub zachodu. A latem to nawet na polnocnym jest milej niz poludniowym.

  4. #4

    Domyślnie

    zajefajna sprawa jak dla mnie. Mam podobny układ z tym, ze bardziej płd-zachód. Wieczorem daje równo do kuchni ale:
    - jestem ciepłolubny i zawsze można zamknąć rolety lub przenieść się z jedzeniem w inne miejsce.
    - ile jest tych upalnych dni w roku, ze 20?
    - w zimie kiedy najbardziej potrzebujemy słońca jest bardzo fajnie.

    Jeśli możesz zacienić troche taras np zielenią, której w zimie nie ma to jest to całkiem miłe rozwiazanie.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My będziemy mieli kuchnię od ogrodu. Wprawdzie bez wyjścia na taras ale okno będzie. Okno jest na stronie zachodniej, bo od tej strony mamy ogród. Miejmy nadzieję, że będzie ok.
    Od południowego zachodu będziemy mieli jadalnię i południowe okno od jadalni będzie widać także z kuchni.

  6. #6

    Domyślnie

    Zobacz projekt c126
    c126 vis a vis

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Kuchnie od południowej strony latem zamieniają się w "piece hutnicze". Jestem ciepłolubna, ale szukałam projektu, żeby kuchnia była od wschodu

  8. #8

    Domyślnie

    Ja zrobiłem taras od północy, coby był jak najdalej od południowego słońca latem

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emil_d
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Babice Stare, Warszawa, Poland, Poland
    Posty
    419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Ja zrobiłem taras od północy, coby był jak najdalej od południowego słońca latem
    Ja mam zadaszony taras od południowego zachodu z wyjściem z kuchni i salonu. Wczoraj było w domu cudownie (jeszcze nie mieszkam więc nie wiem jaki to ma wpływ na temperaturę).

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Ja zrobiłem taras od północy, coby był jak najdalej od południowego słońca latem
    Ja też nie przepadam za słońcem. Ale żona by mnie zabiła gdybym zrobił taras od północy
    pozdrawiam
    Łukasz

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_p
    Cytat Napisał NJerzy
    Ja zrobiłem taras od północy, coby był jak najdalej od południowego słońca latem
    Ja też nie przepadam za słońcem. Ale żona by mnie zabiła gdybym zrobił taras od północy
    Jak dla mnie tragedia. Zero słońca na tarasie. Okropność. Jak dla mnie nie byłoby nic przyjemnego w siedzeniu na takim tarasie ale każdy woli co innego.
    Ja nawet kuchni nie chciałabym od północy. Moi rodzice mają i ta kuchnia to jedno wielkie przygnębienie. Nie dość, że nie lubię gotować to w takiej kuchni w ogóle nie chce się siedzieć, cały czas ciemno. W zimie bardzo przytłacza. Latem jest trochę lepiej. Może i chłodniej ale ja jednak lubię słońce.

    Od północy będziemy mieli tylko garaż i nad garażem jedno okno do pokoju telewizyjno-komputerowego.

  12. #12

    Domyślnie

    A jedna z zasad dobrego projektu przypadkiem nie mówi żeby kuchnie umieszczać od zacienionych stron???

    W kuchni od gotowania jest dużo cieplej niż w innych pomieszczeniach. Zmywarka też oddaje ciepło do otoczenia, nawet ciepła woda.
    jakoś nie przemawia do mnie gotowanie w majtkach i staniku - albo można tak jak w kuchni teściowej zamontować mocny klimatyzator i w lecie cieszyć sie południowym chłodem.

    Ale jak już kiedyś wspominałm jestem osoba typu "mrok", moja ulubiona strona świata to północny-wschód.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urtica

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie

    Hmm, cenne uwagi. Zerknijcie proszę jeszcze na projekt (nie umiem wkleić linku ) - projekt Kaliope z pracowni Dobre Domy.
    U nas południe wypada dokładnie na rogu domu - na samym słupie. Małe okno w kuchni będzie więc oświetlone wschodnim słońcem. Dzwi zaś będą chronione przez zadaszenie tarasu właściwie do końca dnia. Mąż mówi, że będzie odbijać od tarasowej posadzki. Mój argument - że zrobimy pergolę z zielenią. Też wydaje mi się, że słońce zwłaszcza w te chłodne pory roku da lepszy nastrój w kuchni. Zwłaszcza,że będzie otwarta na salon. A może znacie inne projekty z takim wyjściem? Takie z poddaszem użytkowym.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie Re: kuchnia od południa z wyjściem na taras

    Cytat Napisał Urtica
    Mój mąż twierdzi, że kuchnia będzie się nagrzewać i on by ją jednak widział w innym miejscu. Ja mówię, że zadaszony taras będzie chronił kuchnię przed nadmiernym słońcem i nie będzie tak żle, pewnie podobnie, jakby była bliżej wschodu.
    I ma rację(mąż). Popytaj się ludzi co mają kuchnię od południa w starym budownictwie jednorodzinnym (bo kiedyś o stronach świata i przeznaczeniu pomieszczeń się nie myślało) i dowiesz się, że to kiepski pomysł. Odradzam ten pomysł i do zastosowania tylko w ostateczności.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urtica

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie

    Ot i masz - kubeł zimnej wody na głowę

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Urtica
    Ot i masz - kubeł zimnej wody na głowę
    To ja wyleję ciepłą
    Nie przejmowałabym się tą kuchnią za bardzo. Jeżeli projket wam się podoba, jeżeli wszystko w nim gra, jeżeli go chcecie, co więcej tobie marzy się kuchnia od ogrodu to budujcie takie dom i już. Nie można ze wszystkiego rezygnować, bo będzie się później źle mieszkało.
    Po drugie tak jak piszesz kuchnia będzie pod podcieniem więc bezpośrednich promieni nie będzie.
    Zależy jeszcze jak dużo gotujesz - ja np.mało i mi słońce nie przeszkadzałoby.
    Poza tym jak już będzie naprawdę tak gorąco to poprostu ubierzesz sobie spodenki i koszulkę na ramiączkach i na pewno dasz radę I bądźmy szczerzy w Polsce jest coraz mniej tego prawdziwego lata.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urtica

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie

    Dzięki za ciepłe słowa. Patrzyłam na Wszego Cedryka - też kuchnia od ogrodu. Takie rozwiązanie podejrzałam u mojej ciotki. Aż miło latem patrzeć, jak ona komunikuje się z ogrodem - na tarasie obiera warzywa i wodę wylewa pod kwiatki (mają szambo i mówi, że szkoda w nim miejsca na wodę z piaskiem). Bardziej mi się podoba tak, niż u koleżanki z kuchnią dalej od ogrodu - z każdym talerzem lata przez jadalnię i salon i w rezultacie śniadanie na trawie rzadziej sie odbywa.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie Re: kuchnia od południa z wyjściem na taras

    Cytat Napisał Urtica
    ...Ja bym bardzo chciała wybiegać prosto z kuchni po marchewkę i szybko podawać do stołu na tarasie ...
    jesli ulokujesz kuchnie inaczej - to przeciez mozesz wyskoczyc przez okno po marchewke ...
    będzie równie szybko

    chyba ...

  19. #19

    Domyślnie

    Kuchnia polaczona z salonem i ogrodem (czyli letnim salonem ) to marzenie
    Kiedys mowiono, ze kuchnia musi byc w cieniu, bo nie bylo porzadnego ocieplenia domow czyli izolacji cieplnej, kuchnie czesto (w mieszkaniach zwlaszcza!) byly malenkie i zamkniete - faktycznie mozna sie bylo ugotowac.
    W nowoczesnych projektach domy sa izolowane termicznie, kuchnie pootwierane na ogrod, na salon - maja duzo powietrza, ktore latwo sie wymienia i nigdy w takiej kuchni nie jest za cieplo czy za duszno, a jesli ktos w ogole lubi slonce i miec jasno, to przeciez nie bedzie palil zarówek za dnia...
    Moja kuchnia jest od polnocnego zachodu, ale wpada do niej rowniez mnostwo slonca z poludnia (przez salon) i jestem w niej szczesliwa, bo mam jasno, przewiewnie, blisko do tarasu i ogrodu.
    Wniosek: otwarta kuchnia? z dowolnej strony.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Urtica
    Hmm, cenne uwagi. Zerknijcie proszę jeszcze na projekt (nie umiem wkleić linku ) - projekt Kaliope z pracowni Dobre Domy.
    Czy o ten projekt chodziło?
    http://www.extradom.pl/projekt-domu-...re_Domy_-_FAAA
    Pozdrawiam

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony