dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 96
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie Re: kuchnia od południa z wyjściem na taras

    Cytat Napisał brzoza
    padniesz
    nie padniesz
    ja mam kuchnię od południa z zadaszeniem nad wejściem i nie ma problemu. Przeżyłam już dwa lata

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Od północy ściana garażowa na dole i łazienka/garderoba u góry-ze względów energetycznych, ściana północna jest najzimniejsza, nie powinna być mocno przeszklona.
    Wejście i kuchnia od zachodu z widokiem na podjazd i bramę.
    Taras od wschodu i południa z widokiem na ogród-jest częściowo zadaszony a jeśli będzie za ciepło odgrodzimy się roślinnością.
    Sypialnie z widokiem na ogród i bramę, czyli południe i zachód.
    Mocno przemyśleliśmy ten układ przy wyborze projektu-dobieraliśmy go do usytuowania działki względem stron świata.
    WARTO? WARTO!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Od północy ściana garażowa na dole i łazienka/garderoba u góry-ze względów energetycznych, ściana północna jest najzimniejsza, nie powinna być mocno przeszklona.
    Wejście i kuchnia od zachodu z widokiem na podjazd i bramę.
    Taras od wschodu i południa z widokiem na ogród-jest częściowo zadaszony a jeśli będzie za ciepło odgrodzimy się roślinnością.
    Sypialnie z widokiem na ogród i bramę, czyli południe i zachód.
    Mocno przemyśleliśmy ten układ przy wyborze projektu-dobieraliśmy go do usytuowania działki względem stron świata.
    U nas bardzo podobnie.
    Północna ściana garażowa, na dole i na górze łazienka.
    Wejście i kuchnia od zachodu z widokiem na wjazd.
    Taras od wschodu i południa z widokiem na.....jeszcze bałagan
    Sypialnie na wschód, południe i zachód.
    U nas też projekt moooocno przemyślany i też dobierany do stron świata Zobaczymy jak to będzie w praktyce, jeszcze nie mieszkamy
    Pozdrawiam

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Od północy ściana garażowa na dole i łazienka/garderoba u góry-ze względów energetycznych, ściana północna jest najzimniejsza, nie powinna być mocno przeszklona.
    Wejście i kuchnia od zachodu z widokiem na podjazd i bramę.
    Taras od wschodu i południa z widokiem na ogród-jest częściowo zadaszony a jeśli będzie za ciepło odgrodzimy się roślinnością.
    Sypialnie z widokiem na ogród i bramę, czyli południe i zachód.
    Mocno przemyśleliśmy ten układ przy wyborze projektu-dobieraliśmy go do usytuowania działki względem stron świata.
    Dobrze przemyślane usytuowanie pomieszczeń domu wg stron świata. Rozumiem, że masz łazienkę i garderobę nad garażem? Też coś tak kombinuję.

    Ja jeszcze dodam, że z kuchni powinno się móc zobaczyć kto stoi przed furtką/bramą do naszej posesji. Taras od południowego zachodu nie jest dobrym pomysłem i dlatego jak wyżej lepiej go zrobić od południowego wschodu - ale jak się nie da to się nie da i już.

    Ja mam wjazd od północy a opis dot. wjazdu od zachodu który wydaje się być lepszy bo można cały garaż od północy postawić. Przy wjeździe od północy garaż będzie od strony północno - wschodniej.

    Jak ktoś chce i się uprze to tak będzie mieć ale należy znać zalety i wady każdego rozwiązania.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Cytat Napisał Q-BIS
    Od północy ściana garażowa na dole i łazienka/garderoba u góry-ze względów energetycznych, ściana północna jest najzimniejsza, nie powinna być mocno przeszklona.
    Wejście i kuchnia od zachodu z widokiem na podjazd i bramę.
    Taras od wschodu i południa z widokiem na ogród-jest częściowo zadaszony a jeśli będzie za ciepło odgrodzimy się roślinnością.
    Sypialnie z widokiem na ogród i bramę, czyli południe i zachód.
    Mocno przemyśleliśmy ten układ przy wyborze projektu-dobieraliśmy go do usytuowania działki względem stron świata.
    Dobrze przemyślane usytuowanie pomieszczeń domu wg stron świata. Rozumiem, że masz łazienkę i garderobę nad garażem? Też coś tak kombinuję.

    Ja jeszcze dodam, że z kuchni powinno się móc zobaczyć kto stoi przed furtką/bramą do naszej posesji. Taras od południowego zachodu nie jest dobrym pomysłem i dlatego jak wyżej lepiej go zrobić od południowego wschodu - ale jak się nie da to się nie da i już.

    Ja mam wjazd od północy a opis dot. wjazdu od zachodu który wydaje się być lepszy bo można cały garaż od północy postawić. Przy wjeździe od północy garaż będzie od strony północno - wschodniej.

    Jak ktoś chce i się uprze to tak będzie mieć ale należy znać zalety i wady każdego rozwiązania.
    Tak łazienka i garderoba nad garażem.
    Z kuchni można zobaczyć gości, z sypialni rodziców, znaczy się naszej również.
    WARTO? WARTO!

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    U nas tak


  7. #27

    Domyślnie

    ja lubie, żeby w tym pomieszczeniu, gdzie spędzam dużo czasu za dnia, było dużo światła. Jeśli to kuchnia, to w kuchni, jeśli salon, to w salonie, a jeżeli warsztat majsterkowicza, to tam powinno być najwięcej słońca. W ten sposób myśląc, sypialnie mam od północy i wschodu, bo jak ktoś w nich jest, to i tak jest oświetlone elektrycznością...
    GRIZZLI

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Urtica
    Hmm, cenne uwagi. Zerknijcie proszę jeszcze na projekt (nie umiem wkleić linku ) - projekt Kaliope z pracowni Dobre Domy.
    U nas południe wypada dokładnie na rogu domu - na samym słupie. Małe okno w kuchni będzie więc oświetlone wschodnim słońcem. Dzwi zaś będą chronione przez zadaszenie tarasu właściwie do końca dnia. Mąż mówi, że będzie odbijać od tarasowej posadzki. Mój argument - że zrobimy pergolę z zielenią. Też wydaje mi się, że słońce zwłaszcza w te chłodne pory roku da lepszy nastrój w kuchni. Zwłaszcza,że będzie otwarta na salon. A może znacie inne projekty z takim wyjściem? Takie z poddaszem użytkowym.
    Dom według tego projektu budują nasi sąsiedzi.Szczegółów nie znam, ale są w nim duuże błędy konstrukcyjne. Oj mają z nim przeboje...Popytaj kto go wybudował żebyście nie wkopali się z takimi babolami. Moja emanuela i kaliope mają identyczne ułożenie według stron świata i ja bym się nie zamieniła - wydaje mi się, że kuchnia w kaliope mimo stron świata jest ciemnawa - właśnie przez to zadaszenie bo okna tam nie ma chyba z tego co pamiętam.
    iWCIA43

  9. #29

    Domyślnie

    Poprawka -piszesz że jest okno...
    iWCIA43

  10. #30

    Domyślnie

    Ja mam kuchnię od południa (okno), od wschodu wyjście z kuchni na zadaszony taras. Jest w porządku ale mam podcienie i słońce nie świeci bezpośrednie w całe okno.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urtica

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie

    Duży Boban - a jaki domek budujesz?

  12. #32

    Domyślnie

    U mnie kuchnia prawie od południa z oknem na taras i wyjściem na taras z jadalni, taras również na stronie wschodniej. Okno z kuchni w lecie, gdy słonko jest wysoko, jest zacienione balkonem z sypialni. W zimie pięknie słonko rozświetla kuchnię. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego usytuowania kuchni i tarasu.

    Położenie domu na działce



    zdjęcie zrobione 26 października o 10 przed południem



    Ponadto w oknach są rolety zewnętrzne, które w razie potrzeby można przysłonić. Wentylacja mechaniczna z GWC też poprawia w lecie komfort cieplny w kuchni.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urtica

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem. Wyjątkowo profesjonalny post! Zdjęcia też obejrzałam z uwagą i tylko smutno mi trochę, że przede mną jeszcze baaaaardzo długa droga do własnego domku
    Ale jestem podbudowana, że są rozwiązania, które są w stanie pogodzić różne rzeczy.
    Jurek, gratuluję sukcesu budowlanego, po prostu super!

  14. #34

    Domyślnie

    Będzie bardzo dobrze. Ja mam projekt indywidualny i mam kuchnie prawie w tym samym miejscu. I nie martw się o słońce w kuchni bo przecież od południa masz zadaszony taras. Ja mam zadaszony taras od zachodu i jadalnie od południa i zaczynam się martwić czy nie będzie za mało słońca w kuchni. Kuchnia to dla mnie serce domu powinna być jasna i ciepła. Tych parę ciepłych dni w wakacje wytrzymasz bez problemu a w pozostałe pory roku będziesz się cieszyć słońcem w kuchni.

    Wogóle bardzo fajny projekt znalazłaś. Wielkościowo idealny.

    Mój wygląda tak.



    Więcej tutaj:

    http://picasaweb.google.pl/stasiekps/Budowa#

    Pozdrawiam

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    A jedna z zasad dobrego projektu przypadkiem nie mówi żeby kuchnie umieszczać od zacienionych stron???

    W kuchni od gotowania jest dużo cieplej niż w innych pomieszczeniach. Zmywarka też oddaje ciepło do otoczenia, nawet ciepła woda.
    jakoś nie przemawia do mnie gotowanie w majtkach i staniku ...
    jest tak jak piszesz - jedna z zasad dobrego projektu wyraźnie mówi aby nie lokalizowac kuchni od południa !
    oprócz wymienionych urządzeń w kuchni /na ogół/ stoi lodówka
    ona równiez /a moze przede wszystkim/ ciagle oddaje ciepło do otoczenia
    mimo tylu zwolenników kuchni od południa -
    jakoś nie przemawia do mnie widok roztopionego masła lejacego się po ceracie czy blacie stołu ...

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Brzoa, zapraszam w największy upał Masło nie leje się po blacie. Ceraty nie używam

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    witam, ja co prawda mieszkam póki co w mieszkaniu i mam kuchnie od poł. zach. i powiem, że latem jest tragedia, temp. w kuchni potrafi dojść nawet do 35 st.! Więc ja osobiście nie polecam z tej strony kuchni, choć wyjście z niej na taras uważam za super sprawę.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    witam, ja co prawda mieszkam póki co w mieszkaniu i mam kuchnie od poł. zach. i powiem, że latem jest tragedia, temp. w kuchni potrafi dojść nawet do 35 st.! Więc ja osobiście nie polecam z tej strony kuchni, choć wyjście z niej na taras uważam za super sprawę.
    Mieszkanie to jednak całkiem inna sprawa.
    Ja dla w moim mieszkaniu mogłabym całą zimę nie grzać, tak mamy ciepło ale raczej wątpię, by w domu też tak było Tak samo jest pewnie z kuchnią u ciebie

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Zgadzam się z Toba, mieszkanie to co innego
    Na pewno w domu będzie chłodniej w kuchni, tylko teraz pytanie ile chłodniej???
    No ale to już zależy kto co lubi

    Koleżanka moja z kolei mieszka w domu z kuchnią od zachodu i dla mnie osobiście to też nie najlepsze rozwiązanie, bo słońce świeci bardzo i to prosto w oczy, bez zasłonięcia okna nie da rady, a wtedy to już całkiem ponuro się robi. A wiadomo, że w dni powszednie w kuchni się przede wszystkim przebywa po południu i wieczorem więc wtedy kiedy to okna trzeba zasłonić.

    pozdrówka

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A ja ci powiem tak. Moja mama i babcia zresztą też mają kuchnie od pólnocy i tam dopiero jest ponuro.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony