dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 96
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    Brzoa, zapraszam w największy upał Masło nie leje się po blacie. Ceraty nie używam
    dziękuję za zaproszenie, wpadne latem
    a co masz na sobie gdy gotujesz ? gotujesz w stroju jaki opisuje Mynia_pynia ?

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    A ja ci powiem tak. Moja mama i babcia zresztą też mają kuchnie od pólnocy i tam dopiero jest ponuro.
    Eeee tam, przecież nie musi być zaraz od północy

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    Cytat Napisał monikaa13
    A ja ci powiem tak. Moja mama i babcia zresztą też mają kuchnie od pólnocy i tam dopiero jest ponuro.
    Eeee tam, przecież nie musi być zaraz od północy
    Czyli jedyne słuszne według Ciebie rozwiązanie to kuchnia od wschodu ale nie każdy tak może i nie kazdy pewnie chce
    Ja nikogo do niczego nie namawiam ale podyskutować można...

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    No można, można

    Ja to bym chciała tak: kuchnia z wyjściem na taras zadaszony, który byłby niejako przedłużeniem kuchni, kuchnia miałaby też być od frontu no i nie od południa ale niestety chyba tak się nie da

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz słaba wyobrażnie . Oto kuchnia z oknem od wejścia, z wyjsciem na taras zadaszony i jeszcze nie od południa:

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Brzoza...latem będę w 6 miesiącu ciąży to wiesz jak jest (albo będzie)

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    No można, można

    Ja to bym chciała tak: kuchnia z wyjściem na taras zadaszony, który byłby niejako przedłużeniem kuchni, kuchnia miałaby też być od frontu no i nie od południa ale niestety chyba tak się nie da
    Tak właśnie jest u mnie, tylko dodatkowo kuchnia przechodzi w jadalnię i wtedy dopiero jest wyjście na taras. No i taras nie jest zadaszony w 100%, ale to celowo.
    WARTO? WARTO!

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał Klodziki
    No można, można

    Ja to bym chciała tak: kuchnia z wyjściem na taras zadaszony, który byłby niejako przedłużeniem kuchni, kuchnia miałaby też być od frontu no i nie od południa ale niestety chyba tak się nie da
    Tak właśnie jest u mnie, tylko dodatkowo kuchnia przechodzi w jadalnię i wtedy dopiero jest wyjście na taras. No i taras nie jest zadaszony w 100%, ale to celowo.
    To jeśli tak stawiamy sprawę, hmm... to w moim projekcie jest tak samo Kuchnia od wschodu i od frontu, przechodzi w jadalnie i zadaszony taras od poł. zach. Ale szczerze mówiąc idealnie by było mieć wyjście bezpośrednio z kuchni

  9. #49

    Domyślnie Re: kuchnia od południa z wyjściem na taras

    Cytat Napisał brzoza
    padniesz
    Witam

    Nieprawda . Wystarczy pomyślec . Gorąca zaczyna sie robic w polowie maja . Gdzie wtedy jest słońce ? Bardzo wysoko. Prawie najwyzej bo zostalo mu kilka tygodni do przesilenia . Nie ma szans aby slońce w jakikolwiek sposób nawet próbowalo swiecić w okna kuchni usytuowanej od południa . Prawda jest taka ze wiekszośc przeciwnikow takiego usytuowania nigdy nie zastanawialo sie nad tym tylko pisze zeby pisać .
    W lecie nigdy nie zobaczysz słonca w kuchni . Musisz sie wychylić przez okno i to mocno . Słonce latem wschodzi na północnym wschodzie a zachodzi na północnym zachodzie wiec nawet rano i wieczorem nie ma szans na słonce . Tak naprawdę to najwiecej slońca w kuchni od południa jest od października do konca kwietnia ,ale wtedy to moze sobie swiecic do woli . Sam mam kuchnię od poludnia i żadne ze słów przeciwnikow takiego usytuowania nie pokrywają sie z prawdą .

    pozdrawiam

  10. #50

    Domyślnie Re: kuchnia od południa z wyjściem na taras

    Cytat Napisał Urtica
    Padnę latem z gorąca?
    Wg mnie to nie problem gorąca. Z kuchni dobrze mieć "strategiczny" widok na podjazd do domu (zazwyczaj od północy).
    Pozdr
    M

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urtica

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witajcie!
    No już tyle postów tu przeczytałam na ten temat, że już wątpliwości naprawdę nie mam - zrobię to wymarzone wyjście z kuchni na zadaszony taras. A i podjazd będę miała na oku, bo będzie okno ze strony północno-wschodniej - gdzie będzie brama wjazdowa. Tyle tu doświadczeń Waszych - najcenniejsze są od tych osób, które przetestowały na sobie różne świata strony w domu.
    Dzięki piękne wszystkim

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Re: kuchnia od południa z wyjściem na taras

    Cytat Napisał MAREK&KASIA
    Cytat Napisał Urtica
    Padnę latem z gorąca?
    Wg mnie to nie problem gorąca. Z kuchni dobrze mieć "strategiczny" widok na podjazd do domu (zazwyczaj od północy).
    Pozdr
    M
    Jakieś uzasadnienie dlaczego?

  13. #53

    Domyślnie

    widok na podjazd z kuchni? naprawdę bardzo ważny. Jak goście mają przyjechać, zawsze do ostatniej chwili robimy coś właśnie w kuchni, jak wracam do domu, to żona kończy szykować obiad, jak dzieciaki wracają - dobrze je zobaczyć znad patelni z naleśnikiem. Tak samo z listonoszem czy sąsiadem, który wpada niezapowiedziany - dobrze zobaczyć ich zanim zadzwonią do drzwi. w kuchni spędza sie dużo czasu, pewnie więcej niż w innych częściach domu...[/list]

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Hmm, myślę że nie każdy w kuchni spędza więcej czasu niz w salonie.

  15. #55
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie Re: kuchnia od południa z wyjściem na taras

    Cytat Napisał Darek Rz
    Cytat Napisał brzoza
    padniesz
    Witam

    Nieprawda . Wystarczy pomyślec . Gorąca zaczyna sie robic w polowie maja . Gdzie wtedy jest słońce ? Bardzo wysoko. Prawie najwyzej bo zostalo mu kilka tygodni do przesilenia . Nie ma szans aby slońce w jakikolwiek sposób nawet próbowalo swiecić w okna kuchni usytuowanej od południa . Prawda jest taka ze wiekszośc przeciwnikow takiego usytuowania nigdy nie zastanawialo sie nad tym tylko pisze zeby pisać .
    W lecie nigdy nie zobaczysz słonca w kuchni . Musisz sie wychylić przez okno i to mocno . Słonce latem wschodzi na północnym wschodzie a zachodzi na północnym zachodzie wiec nawet rano i wieczorem nie ma szans na słonce . Tak naprawdę to najwiecej slońca w kuchni od południa jest od października do konca kwietnia ,ale wtedy to moze sobie swiecic do woli . Sam mam kuchnię od poludnia i żadne ze słów przeciwnikow takiego usytuowania nie pokrywają sie z prawdą .

    pozdrawiam
    potwierdzam, a wiem co mówię - 6 lat mieszkam "z kuchnią od południa"

  16. #56

    Domyślnie

    Popieram widok z kuchni na furtkę! właśnie ze względu na gości. Jak się kogoś spodziewam, to zwykle albo chce nastawic herbatę albo włączyc piekarnik, albo sprzątnąć jakieś naczynia z wierzchu - przyspieszam, jak widzę gościa
    Rzeczywiście wcale nie spędzam większości czasu w kuchni, ale "ten strategiczny" to i owszem.

  17. #57
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    aha, i z kuchni widzę furtkę i wjazd do garażu, co bardzo mi się przydaje

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał sąsiad
    widok na podjazd z kuchni? naprawdę bardzo ważny. Jak goście mają przyjechać, zawsze do ostatniej chwili robimy coś właśnie w kuchni, jak wracam do domu, to żona kończy szykować obiad, jak dzieciaki wracają - dobrze je zobaczyć znad patelni z naleśnikiem. Tak samo z listonoszem czy sąsiadem, który wpada niezapowiedziany - dobrze zobaczyć ich zanim zadzwonią do drzwi. w kuchni spędza sie dużo czasu, pewnie więcej niż w innych częściach domu...[/list]
    O Boszesz a wychodzicie chociaż z tej kuchni na pokoje ???

    Ja wpadam, gotuje, i wypadam. Moje ulubione zajęcie to siedzienie przed kompem, ewentualnie spacer z psem, może jak się wkońcu wyprowadze z bloku to zaczne dłubać w ogrodzie żeby scenerią powalić sasiadów na kolana .... krasnoludki, gipsowe sarenki, muchomorki i takie tam inne dzieła sztuki

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    przeczytałem pobieżnie ten watek i mój dom jest chyba postawiony wbrew wszystkim zasadom. Wjazd od południa taras od północnego zachodu , tak jak i salon
    sypialnia od wsdchodu, kuchania i łazienka od północy

  20. #60

    Domyślnie

    i jakoś żyjesz, nie?

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony