dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 96 z 96
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ines2707
    Witam,
    Co sadzicie o takim ustawieniu domu??? Chcielibysmy miec salon jak najbardziej nasłoneczniony,czy taras nie wchodzi zbyt na północną stronę ???
    uważam że lepiej byłoby usytuować dom z wejściem i wjazdem od wschodu- wtedy salon wychodzi na południowy zachód, co w naszej strefie klimatycznej uważane jest za rozwiązanie najbardziej pożądane, a od północy znajdą się jedynie trzy niewielkie okna ( w dodatku z jednego garażowego może można by zrezygnować minimalizując tym samym przeszklenia od strony północnej i wpisując się w trend architektury ekologicznej, ograniczającej zbędne straty ciepła)
    Architekt z powołania.

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ines2707
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kraków/ Węgrzce Wielkie
    Posty
    31

    Domyślnie

    Bardzo dziekuję za odpowiedź.Nie dodałam jeszcze,ze domu nie możemy postawić na szerokośc czyli żeby wejscie i garaż był od wschodu,gdyż mamy zbyt wąską działkę 20 m dlatego kombinujemy żeby ustawić go na długość działki.

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Niaka

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Jfilemonowicz tak się składa ze ten pokój od północy i od wschodu tzn. ten z podwójnym balkonem wcale nie jest ciemny . w zasadzie nie widzę różnicy w doświetleniu pomiędzy pokojami na górze. Nie doradzaj żle jak nie wiesz.
    "Niektórzy ludzie uważają, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem wulgarności" Coco Chanel

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niaka
    Jfilemonowicz tak się składa ze ten pokój od północy i od wschodu tzn. ten z podwójnym balkonem wcale nie jest ciemny . w zasadzie nie widzę różnicy w doświetleniu pomiędzy pokojami na górze. Nie doradzaj żle jak nie wiesz.
    Patrząc po układzie ścian i rozmieszczeniu okien (przy założeniu usytuowania dokładnie z wejściem od północy, domyślam się że doświetlenie nie będzie najlepsze. Z Pani zdjęć z budowy wynika, że pokój o którym mówimy ma jeszcze okno dachowe- natomiast rzucik na stronie "producenta projektów" nie wskazuje na to. Dodawali Państwo okno dachowe do tego projektu? Czy też pojawiła się niezgodność, która wprowadziła mnie w błąd.
    Architekt z powołania.

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Niaka

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Teraz tak patrzę na moją adaptację i faktycznie, mam dodane okno dachowe 78/160 .Przypominam sobie nawet jak toczyłam spór o to okno z kierownikiem budowwy- on sie uparł , zgodzil się ze mną że go nie będzie a i tak mi je wstawił W oryginalnym projekcie na 100% byloby ponuro. Chylę czółko p.Filemonowicz miał pan rację. No, ale żeby tak od razu schowek na mopy...
    "Niektórzy ludzie uważają, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem wulgarności" Coco Chanel

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Takie mam osobiste doświadczenia z balkonami od północy - świetnie nadają się na instalację karmników dla ptaków, oraz suszenia mopów (które przeszkadzałyby na często użytkowanym południowo-zachodnim tarasie
    Ale w tym projekcie balkon ma uzasadnienie gdyż jest jednocześnie zadaszeniem wejścia oraz elementem dekoracyjnym ...
    Architekt z powołania.

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A tak odbiegając trochę od tematu... to jestem płci żeńskiej- czego faktycznie nie widać z nazwy użytkownika

    Pozdrawiam,
    Joanna
    Architekt z powołania.

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ines2707
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kraków/ Węgrzce Wielkie
    Posty
    31

    Domyślnie

    Pani jfilemonowicz wysłałam do Pani e-maila na priv,nie wiem czy doszedł,na wszelki wypadek wysyłam ponownie.Pozdrawiam

  9. #89

    Domyślnie

    powyzsze wypowiedzi dowodza jacy jestesmy rozni to co jednemu pasuje, drugiemu zupelnie nie odpowiada Ja mialam juz przerobiony swoj projekt na taki z kuchnia od wejscia, gdy po namysle wrocilam do pierwotnej wersji. Mam kuchnie od ogrodu w wyjsciem na taras. Moja argumentacja byla taka: po co wpatrywac sie w ulice, gy furtka i tak zamknieta, podlaczona do videofonu. A slonce uwielbiam, choc mam malo okazji z niego korzystac. Wiec obieram ziemniaki na tarasie i w tym czasie opalam nogi, gdy sie gotuje wychodze na taras chocby na 5 minut, aby np. poustawiac zastawe czy zrobic surowke i lapie promienie slonca Jedzenie posilkow na swiezym powietrzu to obok palenia w kominku moj koronny argument za posiadaniem domu. Niestety, w moim wypadku korzystanie z tego dobrodziejstwa tylko w niedziele i w czasie ewentualnego urlopu, w tygodniu nie ma szans

  10. #90

    Domyślnie

    ines 2707,
    czy nie bedzie problemu z wjezdzaniem i wyjezdzaniem z garazu?!
    my tez rozwazalismy wiele wariantow, bo nasza dzialka takze 20m, a do tego ja kategorycznie upieralam sie przy podwojnym garazu, ale...
    nie chcialabym codziennie parkowac auta pod takim katem jak u ciebie

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ines2707
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kraków/ Węgrzce Wielkie
    Posty
    31

    Domyślnie

    tablo w sumie o tym nawet nie pomyślałam bo nie jeżdżę autem ) to już mój mąż bedzie się martwił..
    Ostatnio edytowane przez ines2707 ; 19-02-2013 o 22:14

  12. #92

    Domyślnie

    ines,
    dzis nie jezdzisz, ale za jakis czas bedziesz jezdzila - juz nie ma od tego odwrotu
    projekt b.mi sie podoba (jak wyglada gora? i bryla budynku?) tylko ten wjazd do garazu...
    my wybralismy: http://www.arex.net.pl/30_projekty/edyta.htm
    u was tez pasowalby w lustrzanym odbiciu

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ines2707
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kraków/ Węgrzce Wielkie
    Posty
    31

    Domyślnie

    Pewnie jak się przeprowadzę za Kraków to nie bede miała wyjscia jak wsiasc w auto i jezdzic.Tablo domek super, super rozmieszczenie, bardzo mi sie podoba !
    Ostatnio edytowane przez ines2707 ; 19-02-2013 o 22:26

  14. #94

    Domyślnie

    ines, dach 4-spadowy faktycznie drozszy...

    gdy w sobote zaswiecilo slonce w mojej poludniowej kuchni zrobilo sie b.przyjemnie, pomyslalm wowczas, ze w grudniu to chyba kazdy chcialby miec kuchnie od poludnia

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    My będziemy mieć kuchnię wschodnio-południową i z południa wyjście do ogrodu. To było moje marzenie , kosztem zabudowy kuchni


  16. #96

    Domyślnie

    nieaktualne.
    Ostatnio edytowane przez angelisiak ; 05-06-2013 o 15:49

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony