dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie POMYSŁY NA ANTRESOLĘ w DOMU PARTEROWYM...HELP!

    Cześć,

    jestem na etapie koncepcji w projekcie indywidualnym i w zasadzie już wszystko dochodzi do końca w pomysłach... Szukam tylko pomysłu na ANTRESOLĘ. Dom jest parterowy i chciałbym znaleźć fajne wizualizacje domów z antresolą nad salonem, widokiem na salon itp...

    - Szukam linków do projektów z antresolami
    - zdjęć wnętrz z antresolami
    - ciekawych uwag i pomysłów.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    http://www.jmsa.pl/#
    tu jest duzo swietnych pomysłow

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie fakt!

    hej trafiłem na ten sam link tej samej nocy której napisałem ten wątek. Fakt strona świetna. Czy ktoś wie jak bardzo się cenią? Ktoś z nimi współpracował?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie prosze o kolejne linki

    podciągam i prosze olinki lub fotki wnętrz z antresolą... otwartą przestrzenią nad salonem itd...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie





    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie





    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #7

    Domyślnie Re: fakt!

    Cytat Napisał woland1980
    hej trafiłem na ten sam link tej samej nocy której napisałem ten wątek. Fakt strona świetna. Czy ktoś wie jak bardzo się cenią? Ktoś z nimi współpracował?
    Odradzam. Chyba że masz na samo urządzenie wnętrza w standardzie, cytuję, "średnio-wyższym" minimum 3 tys. zł na m kw (same wnętrza, nie architektura). Cytat ze spotkania z JMSA. Plus to, że architekci zanim łaskawie zgodzą się spotkać i usłyszeć o zakresie potecjalnego projektu wysyłają wycenę projektu, żeby zniechęcić osoby których na warszawskie stawki projektów wnętrz nie stać - również bezpośrednio usłyszane. Znam też ludzi, którym JMSA wytoczyło 2 procesy w tym o naruszenie praw autorskich (inwestor ośmielił się nie uwzględnić niektórych niewykonalnie technicznych pomysłów projektantów), obydwa przegrane. Projekty swoją drogą mają bardzo ciekawe i urokliwe ale po takim początku współpracy spasowaliśmy (i to nie ze względu na warszawskie ceny, bo te byłyby dla nas do zaakceptowania, a raczej za wyraźnie artykułowaną pogardliwą postawę dla tzw. pospólstwa od, cytuję, "biedadomków"). Nie wspomnę o tym, że nie mają uprawnień.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie HA!

    Witaj,

    Dokładnie takie samo wrażenie odniosłem i to co tu mówisz to 100 PRAWDY.
    Zdecydowałem się zacząć z nimi. I co? Dostałem cennik, który tak jak mówiłeś jest z kosmosu ok 250zł za m kw. Aroganckie i górnolotne podejście do młodego (pewnie biednego) inwestora. DNO. To co prezentują na swojej stronie jest świetne - opis tez, ale niestety to tylko PR - wizytówka czegoś nieco innego...

    Ciekawe co piszeszm że nie maja uprawnień... jak zaglądasz na forum to rozwiń tę myśl....

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paula&Grzegorz

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie dalej!!!!

    Witam!
    Ja też chętnie pooglądam antresole nad salonami w parterówkach bo sama też chcę miec "otwarty" salon!!!!a co do jmsa to aranżacja bombowa!!

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    hmm..
    ja jakoś nie miałam problemu z nimi na etapie wstępnego dowiadywania się o ceny za usługi i dogadywania się mailowego
    ceny mnie nie powaliły z nóg,

    projekt indywidualny ok. 100 zl/m2 plus vat,
    wnętrza ok 120-140 zl plus vat...

    mnie interesował projekt indywidualny i wnętrza, mniej więcje podobnie jak u innych wypadli, a że zdecydowanie bardziej mi odpowiadają ich realizacje... to do przemyślenia zostało jeszcze
    może w dalszych etapach sprawiają problemy?
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    hmmm...

    powiem krótko, podobno facet jest po chemii, a nie po architekturze, podobno laska jest po architekturze, ale bez uprawnień - projekty podpisuje kto inny, podobno procesowali sie z inwestorem o naruszenie praw autorskich i przegrali, podobno podobno podobno..... duzo się nasłuchałem...

    Nie powaliła cię cena ok 300zł za m kw projektu?

    hmmm...

    Moze dlatego mieli do ciebie inny stosunek jak podjechałeś S klasą?

    pozdrówka i zyczę wszystkiego naj

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał woland1980
    hmmm...

    Nie powaliła cię cena ok 300zł za m kw projektu?

    hmmm...

    Moze dlatego mieli do ciebie inny stosunek jak podjechałeś S klasą?

    pozdrówka i zyczę wszystkiego naj
    hmm...

    nie powaliła mnie cena 100 zł za m2 projektu indywidualnego
    i cena ok 130 zl za wnętrza
    a nie 300 zł za projekt
    nie wiem czy jest gdzieś taniej, bo z tego co się orientowałam to takie są ceny w Krakowie niestety, małe wahania in plus lub in minus

    może źle się orientowałam... albo zer może nie umiem policzyć...

    chciałam albo projekt indywidualny - sam, albo same wnętrza

    i wbrew temu co sugerujesz, nie podjeżdżałam do nich w ogóle
    kontakt był tylko mailowy...
    ale tak, możliwe, że fluidy zasugerowały im rezydencję na bora-bora
    i ze dwie S-klasy
    no patrzcie jak to się można pomylić i być miłym dla nie tego klienta co potrzeba...
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Spoko,

    masz rację że z samą wyceną to jeszcze nie przesadzili, nawet te 240zł jak mówisz za m kw. Jednak ja rozmawiając z nimi uległem wrazeniu, że oni bardzo kompleksowo myslą o całości więc do tego nalezy doliczyć też cenę za m kw ogrodu i najlepiej żeby zlecić im wykonastwo, lub chociaż urządzenie wnętrza przez nich zaprojektowanego... a to kosztuje jak ktos tu wyżej pisał bagatela od 3000zł za m kw....

    Zeby było jasne: Realizacje trafiaja w mój gust jak mało które. świetne zdjecia i podejrzewam świetne domy... więc marudzić mozna ale... może warto spróbować?

    my sięnie odwazylismy i poszlismy w malutką lokalną pracownie, młode małżeństwo architektów z małym bobasem jak nasz. Nadzór nad nimi maja starsi rangą a oni sami w sobie wydaja się pozytywnie zakręceni....

    efekty niebawem... zobaczymy... aga, cena za m kw to u nich 35zł za budowlany więc to miało też jakies znaczenie. Mnóstwo spotkań, oficjalnych i mniej oficjalnych... fruwają po urzędach, chodza na naszą działkę, zalecają to i tamto... jestesmy zadowoleni z takiego ludzkiego podejścia. Projekt wyniesie nas około 10tys. za 200 m kw - nie licza nas za kryty taras około 60 m kw i sugestie wnętrzarskie... co do minusów to czas..... juz pracujemy razem ok 6 miesięcy...

    heh... zobaczymy jak to wyjdzie.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    życzę powodzenia, ja jeszcze nie trafiłam na takich miłych, i za taką cenę, ale ciągle szukam ))

    a z tym podejściem może i masz rację, ja na razie tak jak pisałam wstępnie do nich uderzyłam tylko o deklarację kosztów,
    żeby się zorientować
    nie wiem jeszcze czy będę z nimi wogóle rozmawiać bo...
    daleko, są z górnej półki było nie było cenowej (chociaż po realizacjach... to wzdycham patrząc na zdjęcia...)
    ... no zobaczymy...
    na razie i tak czekam aż to szaleństwo materiałowe się chociaż trochę uspokoi, więc mam czas na przekopanie się przez setki różnych pracowni bez pośpiechu
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    co do tej ceny.. zeby nie było tak wesoło, to nie ma w niej branży i vatu.

    Zyczę powodzenia a co do czekania na szaleństwo materiałowe.... też byłem zwolennikiem Twojego podejścia.... ale, zmieniłem zdanie w ostatnim tygodniu kwietnia. Kupiłem cegłę na dom i stoii...

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    ech... nigdy nie jest tak wesoło, żeby nie mogło byc weselej...
    a decyzje zmieniają się jak w kalejdoskopie...
    może zdarzy się coś co mnie popchnie do przodu,
    na razie sie toczę swoim rytmem, powoli załatwiając coś tu i tam...
    w sumie przestało mi się spieszyć po kupnie działki i chcę trochę odsapnąć od nerwów związanych z załatwianiem szybko, nerwowo i na zaraz już
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Nam kupno działki zajęło 11m-cy.Najpier stracilismy miesiąc na działkę której całe szczęście nie kupiliśmy - nieuregulowany status prawny nieruchomości... duzo by pisac. Potem az 6 miesięcy podział i negocjacje w sprawie naszego wymarzonego kawałka lasu..... Pośpiechu nie było ale jakie nerwy! Od podpisania przedwstepnej do notarialnej zdrozała jakieś 3 razy.... Uffff...

    Ale juz po wszystkim.

  18. #18

    Domyślnie

    A ciekawa jestem czy w końcu z nimi współpracowaliście i jak się skończyło?

    Ze swojej strony jak szukałam do projektu to próbowałam się skontaktować, ale zupełnie bez odezwu z ich strony, więc olałam, ale teraz myślę o wnętrzach i się zastanawiam.
    Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony