dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bukox1

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-504
    Posty
    3

    Domyślnie pomoc w sprawie pompy ciepła

    Witam serdecznie,
    bardzo proszę Was drodzy forumowicze o pomoc w sprawie pompy ciepła i gazu. Niestety zupełnie się na tym nie znamy...
    Generalny wykonawca dobrał nam pow. pompę ciepła firmy Waterkotte Basic Line Ai1 Air z modułem wewnętrznym zawierającym automatykę, zasobnik c.w.u. o poj. 170l, pompy obiegowe i grzałkę elektryczną. Będzie ona jedynym źródłem ciepła poza dwoma klimatyzatorami. (+agregat gdy zabraknie prądu).
    G.W. stwierdza że nie ma sensu zakładać gazu choć możemy sie przyłączyć do gazociągu (musimy podjąć decyzje w krótkim czasie).
    Dom ok. 200m2 pow. mieszkalnej, 4os., dość dużo przeszkleń ale myślę że ma dość dobre parametry (okna 0,6; sciany 0,14). Czy są potrzebne jeszcze jakieś dane?
    Bardzo proszę o pomoc - jak to widziecie...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał bukox1 Zobacz post
    Witam serdecznie,
    bardzo proszę Was drodzy forumowicze o pomoc w sprawie pompy ciepła i gazu. Niestety zupełnie się na tym nie znamy...
    Generalny wykonawca dobrał nam pow. pompę ciepła firmy Waterkotte Basic Line Ai1 Air z modułem wewnętrznym zawierającym automatykę, zasobnik c.w.u. o poj. 170l, pompy obiegowe i grzałkę elektryczną. Będzie ona jedynym źródłem ciepła poza dwoma klimatyzatorami. (+agregat gdy zabraknie prądu).
    G.W. stwierdza że nie ma sensu zakładać gazu choć możemy sie przyłączyć do gazociągu (musimy podjąć decyzje w krótkim czasie).
    Dom ok. 200m2 pow. mieszkalnej, 4os., dość dużo przeszkleń ale myślę że ma dość dobre parametry (okna 0,6; sciany 0,14). Czy są potrzebne jeszcze jakieś dane?
    Bardzo proszę o pomoc - jak to widziecie...
    podaj np. OZC, sposób ocieplenia, albo chociaż moc tej pompki...
    hmmm, po co ci klimatyzatory?
    170l na 4 osoby? nie za mało?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    PC tego typu są normalnym źródłem ciepła . Zasobnik cwu 170 l przy stosowaniu głównie natrysków spokojnie wystarczy.
    Klimatyzatory to dobry pomysł. Dają chłód w lecie , a w zimie rezerwa ,w okresie przejściowym szybkie podgrzanie.

    Przy takich parametrach cieplnych jak u Ciebie , ogrzejesz ten dom czajnikiem i telewizorem , a jak jeszcze radio i komputer załączysz

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bukox1

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-504
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    PC tego typu są normalnym źródłem ciepła . Zasobnik cwu 170 l przy stosowaniu głównie natrysków spokojnie wystarczy.
    Klimatyzatory to dobry pomysł. Dają chłód w lecie , a w zimie rezerwa ,w okresie przejściowym szybkie podgrzanie.

    Przy takich parametrach cieplnych jak u Ciebie , ogrzejesz ten dom czajnikiem i telewizorem , a jak jeszcze radio i komputer załączysz
    Dziękuje za odpowiedź, czy nie warto zakładać instalacji gazowej jako dodatkowe źródło ogrzewania?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bukox1

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-504
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    podaj np. OZC, sposób ocieplenia, albo chociaż moc tej pompki...
    hmmm, po co ci klimatyzatory?
    170l na 4 osoby? nie za mało?
    Niestety nie mam jeszcze certyfikatu OZC, dopiero go otrzymam w późniejszym terminie - po oddaniu budynku przez G.W.
    Sposób ocieplania - tylko P.C. którą podałem wyżej plus klimatyzatory (x2)
    170l na 4 osoby - tak dobrali ale chyba pomyślimy o większej pojemności, ponieważ tak jak napisał fachman19, to nie będzie tylko natrysk - mamy zaplanowane 3 prysznice + 2 wanny a często będą nas odwiedzać goście na "dłużej". Ile polecacie?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał bukox1 Zobacz post
    Niestety nie mam jeszcze certyfikatu OZC, dopiero go otrzymam w późniejszym terminie - po oddaniu budynku przez G.W.
    Sposób ocieplania - tylko P.C. którą podałem wyżej plus klimatyzatory (x2)
    170l na 4 osoby - tak dobrali ale chyba pomyślimy o większej pojemności, ponieważ tak jak napisał fachman19, to nie będzie tylko natrysk - mamy zaplanowane 3 prysznice + 2 wanny a często będą nas odwiedzać goście na "dłużej". Ile polecacie?
    ile ciężko powiedzieć, bo każdy ma inne potrzeby
    ale z tego co piszesz bliżej 300 byłoby lepiej
    ja bym w gaz nie szedł skoro wolisz pc - nie znam firmy Watterkotte więc nie doradzę co do samego sprzętu

    jeśli zaś wolisz gaz - to bez PC ale too Ty musisz wiedzieć co chcesz
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał bukox1 Zobacz post
    Witam serdecznie,
    bardzo proszę Was drodzy forumowicze o pomoc w sprawie pompy ciepła i gazu. Niestety zupełnie się na tym nie znamy...
    .
    Witam, dzisiaj pompy ciepła z powodzeniem mogą pracować w systemie monowalentnym, czyli jako jedyne źródło ciepła i chłodu oraz cwu.

    Co do modelu pompy ciepła - tak jak mówią koledzy podaj swoje parametry wyniki z OZC. Jak chcesz porównac ewnetualnie rozwiązania, koszty - możesz skorzystać z konfiguratora Viessmann - TUTAJ
    I pamiętaj! Zawsze można negocjować cenę!

    W razie pytań - służę pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał bukox1 Zobacz post
    Dziękuje za odpowiedź, czy nie warto zakładać instalacji gazowej jako dodatkowe źródło ogrzewania?
    Nie warto. Taki budynek z takim ociepleniem spokojnie ogrzejesz (jak to ktoś wyżej wspomniał) nawet czajnikiem. Zakładanie dodatkowo gazu to tylko niepotrzebne wydatki + comiesięczny abonament nawet jak z tego gazu nie będziesz korzystał.

    Jedyne na co również zwróciłbym uwagę to 170l zasobnik CWU. Osobiście poleciłbym coś większego.

    Koszt całej kotłowni dla takich parametrów ze wszystkimi dodatkami w naszej firmie to około 27.000zł brutto. Warto sprawdzić ile Generalny Wykonawca wyliczył u siebie ten koszt
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bukox1 Zobacz post
    Witam serdecznie,
    bardzo proszę Was drodzy forumowicze o pomoc w sprawie pompy ciepła i gazu. Niestety zupełnie się na tym nie znamy...
    Generalny wykonawca dobrał nam pow. pompę ciepła firmy Waterkotte Basic Line Ai1 Air z modułem wewnętrznym zawierającym automatykę, zasobnik c.w.u. o poj. 170l, pompy obiegowe i grzałkę elektryczną. Będzie ona jedynym źródłem ciepła poza dwoma klimatyzatorami. (+agregat gdy zabraknie prądu).
    G.W. stwierdza że nie ma sensu zakładać gazu choć możemy sie przyłączyć do gazociągu (musimy podjąć decyzje w krótkim czasie).
    Dom ok. 200m2 pow. mieszkalnej, 4os., dość dużo przeszkleń ale myślę że ma dość dobre parametry (okna 0,6; sciany 0,14). Czy są potrzebne jeszcze jakieś dane?
    Bardzo proszę o pomoc - jak to widziecie...
    Witam,

    Przed wyborem zastępczego źródła ciepła w budynku dla powietrznej pompy ciepła należy zadać sobie pytanie ile razy w ciągu roku występują problemy z dostawą energii elektrycznej w miejscu zamieszkania. Jeżeli awarie zdarzają się rzadko, a ponowne podłączanie jest kwestią kilku godzin, to projektowanie awaryjnego ogrzewania jest jedynie dodatkowym zbędnym kosztem instalacji.
    W razie pytań, jestem do dyspozycji.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał bukox1 Zobacz post
    Witam serdecznie,
    bardzo proszę Was drodzy forumowicze o pomoc w sprawie pompy ciepła i gazu. Niestety zupełnie się na tym nie znamy...
    Generalny wykonawca dobrał nam pow. pompę ciepła firmy Waterkotte Basic Line Ai1 Air z modułem wewnętrznym zawierającym automatykę, zasobnik c.w.u. o poj. 170l, pompy obiegowe i grzałkę elektryczną. Będzie ona jedynym źródłem ciepła poza dwoma klimatyzatorami. (+agregat gdy zabraknie prądu).
    G.W. stwierdza że nie ma sensu zakładać gazu choć możemy sie przyłączyć do gazociągu (musimy podjąć decyzje w krótkim czasie).
    Dom ok. 200m2 pow. mieszkalnej, 4os., dość dużo przeszkleń ale myślę że ma dość dobre parametry (okna 0,6; sciany 0,14). Czy są potrzebne jeszcze jakieś dane?
    Bardzo proszę o pomoc - jak to widziecie...
    Jaki koszt instalacyjny tego zestawu przedstawiono?

    Jeśli będzie pompa ciepła, to absolutnie nie ma sensu podłączać gazu z sieci (kosmiczne koszty podłączenia i kosmiczne opłaty stałe). Jeśli już chcecie zabezpieczenie, to lepiej powiesić w kotłowni mały piecyk gazowy z komorą zamkniętą i zasilać go z butli 11kg PB (ja tak właśnie planuję, bo żona jęczy że zamarzniemy). Myślałem także nad generatorem prądu, ale ostatecznie postawię jednak akumulatory, które w razie braku prądu napędzą pompki i piecyk gazowy, a może też trochę pozwolą doświetlić nielicznymi LEDami ważne punkty w domu.

    Te okna 0,6 to parametr szyb czy średni wynik dla całych okien?

    OZC liczy się przed doborem źródła ciepła -- to co masz dostać PO budowie, to tylko do odbioru budowlanego -- z faktycznymi liczbami dot. kosztu i mocy źródła ciepła ma to niewiele wspólnego.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony