dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 150
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie Pompy ciepła ZIRIUS bezpośrednie parowanie - proszę o opinie

    Witam

    Bardzo proszę użytkowników pomp ciepła Zirius o opinię. Rozważam zainstalowanie Zirius M2-11 + 4 pętle, każda po 60m jako kolektor poziomy.
    Dom 145m2 powierzchni użytkowej (około 165m2 po podłogach) + 55m2 piwnicy ogrzewanej. Ma być też WM z rekuperacją.

    Pozdrawiam
    Mirek

  2. #2

    Domyślnie

    Gdzie masz budowę?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Budowa jest w powiecie oleskim w woj. opolskim. A możesz się wypowiedzieć na temat Ziriusa?

    Mirek

  4. #4

    Domyślnie

    Chetnie takze zapoznam sie z opiniami nt Ziriusa .Biore pod uwage ta sama pompe przy zblizonym domu.
    Przyznam ze jak narazie Sofath/Zirius 60/40 u mnie.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby220 Zobacz post
    Chetnie takze zapoznam sie z opiniami nt Ziriusa .Biore pod uwage ta sama pompe przy zblizonym domu.
    Przyznam ze jak narazie Sofath/Zirius 60/40 u mnie.
    gruby220, masz jakieś wyceny tych pomp. Jakie to modele, która firma Ci to wyceniała?

    Mirek

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Witam

    Bardzo proszę użytkowników pomp ciepła Zirius o opinię. Rozważam zainstalowanie Zirius M2-11 + 4 pętle, każda po 60m jako kolektor poziomy.
    Dom 145m2 powierzchni użytkowej (około 165m2 po podłogach) + 55m2 piwnicy ogrzewanej. Ma być też WM z rekuperacją.

    Pozdrawiam
    Mirek
    Nikt nam nie pomoże??

  7. #7

    Domyślnie

    Mam wycenu obu producentow wykonane przez koncesjonowanych przedstawicieli . Wycenialem kompletna usluge z materialem czyli do uruchomienia ogrzewania w domu. Obie oferty zblizone Sofath chyba wyszedl 4000 taniej ,niechce teraz z glowy przytaczac cen na jakie wyceniono obi instalacje ale to bylo cos ok 68-70 kpln.
    Zirius u mni ebyl ten sam co Twoj M2-11 , Sofath to Caliane PC 12 Kw.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sledz98

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    213

    Domyślnie

    Ale co chcecie wiedzieć? Ja mam Ziriusa M2-9 od 4 lat w bojach i jest dobrze.
    170m2 użytkowej, 190 po podłodze. CO i CWU: Pompa ciepła Zirius M2-9
    Zużycie energii PC: 09-2010 - 369kWh, 10-2010 - 530kWh, 11-2010 - 590kWh, 12-2010 - 1019kWh, 01-2011 - 876kWh, 02-2011 - 868kWh, 03-2011 - 626kWh, 04-2011 - 300kWh, 05-2011 - 156kWh, 06-2011 - 155kWh, 07-2011 - 87kWh, 08-2011 - 85kWh, 09-2011 - 92kWh, 10-2011 - 306kWh, 11-2011 - 527kWh, 12-2011 - 727kWh, 01-2012 - 724kWh, 02-2012 - 974kWh, 03-2012 - 639kWh, 04-2012 - 510kWh. 05-07-2012 - 576kWh; 08-11.2012 - 1169kWh.

  9. #9

    Domyślnie

    Najlepiej wszystkie uzyteczne informacje. Koszty instalacji ,koszty uzytkowania , bezawaryjnosc ,servis , instalator....jednym slowe wszystko o czym dobrze wiedziec przed decyzja o montazu.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Ja mam wycenę Ziriusa z 4 pętlami po 60m w gruncie, + jakiś zawór rozprężny pompy ciepła poza kotłownią dla zwiększenia sprawności układu )cokolowiek to oznacza) do tego ponoć najbardziej wypasiony sterownik z dotykowym wyświetlaczem. Całość 59k€. Bez podłogówki, którą wstępnie obliczam na jakieś 22k€.
    Myślę, że nasze wyceny są zbliżone, zależy co Ty masz za opcje wzięte pod uwagę.
    Co do Sofath to słyszałem, że nie mają opcji przygotowania CWU i trzeba dodatkową pompę typu powietrze-woda, prawdopodobnie jest już w Twojej wycenie, ale czy warto mieć tyle urządzeń? Podoba mi się idea Ziriusa ponieważ jest to w miarę prosta konstrukcja.
    Gość, który mi to wyceniał (z Wrocławia) zaprosił mnie na oględziny instalacji u niego w domu i u kilku innych klientów, którzy mają Ziriusa od paru lat. Już nie mogę się doczekać,jak obadam temat to się z Tobą podzielę.
    Gdzie jest twoja inwestycja? Kiedy instalujesz pompę? Ja dopiero na wiosnę, także mam trochę czasu.

    Mirek

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledz98 Zobacz post
    Ale co chcecie wiedzieć? Ja mam Ziriusa M2-9 od 4 lat w bojach i jest dobrze.
    sledz98 fajnie że się odezwałeś. Co do Twojego zużycia. Jeśli to jest zużycie samej PC to wygląda mi na dość dużą kasę, chyba że większość tego w II taryfie.
    Możesz się wypowiedzieć?
    Dopinam się do postu gruby220 awaryjność? problemy? kto instalował? jaka temp w domu? wszędzie podłogówka?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    JCałość 59k€. Bez podłogówki, którą wstępnie obliczam na jakieś 22k€.
    (...)
    To jest nieuleczalnie chora propozycja, nawet jeśli to nie w ojro a "tylko" w złotówkach.

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Co do Sofath to słyszałem, że nie mają opcji przygotowania CWU i trzeba dodatkową pompę typu powietrze-woda(....)Mirek
    To też jest mocno CHORE.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  13. #13

    Domyślnie

    Zirius , Sofath, piękne pompy... i to za grosze, co to jest 60 tysi...

    a tak na marginesie to czym będziecie grzać CWU? dokupicie drugą pompę czy może solary? a może jakiś mały kociołek na węgiel?
    w sumie można grzać grzałką, czysto i bez kłopotu... wspaniałe rozwiązanie...
    ...

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    Zirius , Sofath, piękne pompy... i to za grosze, co to jest 60 tysi...

    a tak na marginesie to czym będziecie grzać CWU? dokupicie drugą pompę czy może solary? a może jakiś mały kociołek na węgiel?
    w sumie można grzać grzałką, czysto i bez kłopotu... wspaniałe rozwiązanie...
    zaczyna się. prosilem o opinie na temat konkretnych pomp a nie na temat ogrzewania pompą ciepła samego w sobie. są na forum wątki, w których się to dyskutuje. spróbuj tam i proszę nie "zagęszczaj" nam wątku niepotrzebnie

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    To jest nieuleczalnie chora propozycja, nawet jeśli to nie w ojro a "tylko" w złotówkach.


    To też jest mocno CHORE.
    wycena oczywiście w PLN

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    wycena oczywiście w PLN
    Oczywiście nie zmienia to mojego zdania na ten temat, że to chore ceny. Chore w stosunku do tego co się za te pieniądze otrzymuje.
    Ale jeśli masz się lepiej poczuć, że wydałeś więcej to "pewnie będzie lepiej", to w zasadzie NA SZCZĘŚCIE każdy ma swobodę decyzji i wyborów
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    NA SZCZĘŚCIE każdy ma swobodę decyzji i wyborów
    dokładnie... poza tym nie ma nic cenniejszego niż przekonanie, że wydało się swoje 60 tys najlepiej jak to możliwe więc dobrego samopoczucia życzę ...

    a tak w ogóle to możecie powiedzieć co Was skłoniło do zastanawiania się nad PC z bezpośrednim parowaniem? pytam bardzo poważnie, jakich argumentów użyli sprzedawcy żeby Was przekonać?
    ...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    zaczyna się. prosilem o opinie na temat konkretnych pomp a nie na temat ogrzewania pompą ciepła samego w sobie.
    Tutaj nie jest problemem wybór dostawcy urządzenia a raczej wybór właściwej technologii i dlatego ja i wihajster zabraliśmy tutaj głos. I może Ci się to nie podobać, ale uwierz, że taki głos skłaniający do przemyśleń nie jest wcale złośliwy więc zastanów się puki czas, decyzję i tak sam podejmiesz, ale może ona byś lepsza lub gorsza
    ...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    Zirius ,
    a tak na marginesie to czym będziecie grzać CWU? dokupicie drugą pompę czy może solary? a może jakiś mały kociołek na węgiel?
    w sumie można grzać grzałką, czysto i bez kłopotu... wspaniałe rozwiązanie...
    ZIRIUS M2, to kompletna kotłownia CO i CWU.

    I na marginesie akurat w tej PCi zastosowane rozwiązania grzania CWU są jednymi z najlepszych - w zasadzie tam jest przepływowe ogrzewanie CWU - bardzo wydajne.

    Ta PCi jest bezpośrednim parowaniem i bezpośrednim skraplaniem ("wymiennikiem" jest zasobnik).

    Dopisałem:

    Natomiast niezrozumiała jest cena tego ZIRIUS-a (M2-11). Wychodzi mi, że za instalację ktoś chce skasować ponad 20.000zł !!!!!!!
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 27-09-2013 o 11:37
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Sławek i wihajster, dlaczego wybrałem najdroższą inwestycję tj pompę ciepła? Otóż w miejscu gdzie powstaje mój dom nie ma i nie będzie gazu ziemnego, gaz z butli lub olej opałowy jest dla mnie za drogi. Grzać prądem - super sprawa, ale jak się buduje dom pasywny.
    Zostaje mi tylko pompa ciepła lub paliwo stałe typu ekogroszek, pelet itp. Problemem jest to, że szukam ogrzewania całkowicie bezobsługowego i nawet zasypywanie zasobnika raz na tydzień mi się nie podoba. Do tego czyszczenie i wniesienie kilu ton węgla na rok do piwnicy. O syfie w kotłowni nie wspominam.
    A nawet jeśli zmieniłbym zdanie i pogodził się z ekogroszkiem to w miarę dobra kotłownia to 15kPLN, do tego wstawiłbym pompę powietrze -woda żeby chociaż wiosną, latem i wczesną jesienią nie zajmować się piecem. to jest dodatkowe 5kPLN. Razem ok. 20kPLN. Jak dobrze poszukam pompy ciepła to mógłbym zamknąc inwestycję na poziomie 52-53kPLN (glikol, pionowe odwierty). Bezpośrednie parowanie może będzie nawet trochę tańsze. Zrobi się z tego ok. 25-28kPLN więcej nie opcja z węglem. Jestem w stanie to zapłacić dla późniejszej wygody

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony