dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie elektryczne w mieszkaniu

    Witam,

    Mam w planach kupno mieszkania 36m2 w starej zabudowie (1950 rok). Jest to mieszkanie środkowe, jak niedawno je oglądałem to kobieta powiedziała, że ogrzewała je starą kuchenką na węgiel.

    Planuję wykorzystać piece akumulacyjne na 2 taryfie. Czy ktoś mógłby podzielić się informacją jaki jest koszt eksploatacji takiego ogrzewania?

    Słyszałem też, że dobrym rozwiązaniem są grzejniki konwekcyjne. Czy takie grzejniki pobierają prąd cały czas? Czy tylko określony czas/dobę? Jaki jest koszt ich eksploatacji?

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Piec akumulacyjny - dobre rozwiązanie niestety strasznie drogie -sam zakup pieca to koszt około minimum 3500 zł ( i to będzie byle jaki piec).
    Osobiście odradzam takie rozwiązanie. Sam od 10 lat grzeję 85m2 grzejnikami konwektorowymi - zużycie za zeszły rok to około 4200 zł ( czyli 350 zł miesięcznie) w tym jest zawarta również ciepła woda ( 3 osoby podgrzewacz przepływowy) oraz normalne eksploatacyjne sprawy oświetlenie , tv i tak dalej. Czy konwektor pobiera prąd cały czas ?/ Nie - bierze go jak grzeje - i teraz najciekawsze żeby było taniej to ja mam zrobione sterowanie przez sterownik Euroster 2000 . Efekt - nie ma nas w domu temp tylko 19,5 s jesteśmy w domu Euroster podnosi do 21 stopni. Sąsiad piętro wyżej przy tym samym metrażu i grzejnikach bez Eurostera zużywa około 10 000 Kw/h rocznie więcej.
    Osobiście jak bym miał zrobić instalację jeszcze raz to poszedłbym jeszcze dalej i założył Eurostery indywidualnie do każdego pokoju - podejrzewam że zużycie prądu byłoby jeszcze mniejsze . Co do samego Eurostera na Twoim miejscu wybrałbym sterownik z dokładnością nastaw do 15 min - niestety Eroster2000 nastawia z dokładnością do 1h co nie jest wygodne - ale jego rok produkcji to bodaj 2000 r i był to naprawdę na te czasy bardzo nowoczesny sterownik - zresztą służy mi bez żadnego problemu 10 lat . Bodaj Euroster 2005 ma nastawy co 10 min - zresztą na allegro tego pełno. Co do taryf - mam normalną taryfę bo przy tym rozwiązaniu nie ma sensu mieć nocnej taryfy - od 22 w nocy do 6 rano Euroster podtrzymuje tylko 19,5 stopnia. W tym przypadku ma sens przejść na taryfę weekendową - ale że kończymy budowę i się wyprowadzamy nie chce mi się nic załatwiać ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony