dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olo-tych

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Podłoga na legarach w starej kamienicy

    Witam
    Mam pytanko. Remontuje ojcu starą kamienice z 42 roku.Na podłodze jest parkiet położony na deskowaniu i to wszystko jest na legarach które przez te paredziesiąt lat się zapadły.Tak na moje oko na środu jakieś 4-5 cm.
    Chcemy usunąć parkiet i położyć na to płyte OSB 22mm i na to deske Barlinecką tylko jak teraz wypoziomować te płyty OSB bo pokój jest wielki 5na 6 metrów i do tego pod nami mamy sąsiada któremu nie chce spaśc na głowe.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Podłoga na legarach w starej kamienicy

    Cytat Napisał olo-tych
    Witam
    Mam pytanko. Remontuje ojcu starą kamienice z 42 roku.Na podłodze jest parkiet położony na deskowaniu i to wszystko jest na legarach które przez te paredziesiąt lat się zapadły.Tak na moje oko na środu jakieś 4-5 cm.
    Chcemy usunąć parkiet i położyć na to płyte OSB 22mm i na to deske Barlinecką tylko jak teraz wypoziomować te płyty OSB bo pokój jest wielki 5na 6 metrów i do tego pod nami mamy sąsiada któremu nie chce spaśc na głowe.
    szczelna okladzin na belkach i gietarka do drewna gotowa.

  3. #3

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olo-tych

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Niestety nie posiadam i szukam jakiejs pomocy .
    Robiłem już jeden taki mały pokoik i tam nie było problemu gdzieniegdzie coś sie podłożyło i płyty przykręciłem do legarów.Jak narazie jest ok.Ale nie wyobrażam sobie podkładania 5 cm.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olo-tych

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cóż to brak pomysłów ??

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo-tych
    Cóż to brak pomysłów ??
    [img]

    W takim przypadku nie podkładałbym pod płytę niczego, ale nadbiłbym deskami belki.[/img]

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olo-tych

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tylko jak nabić jak tam jest taka kołyska że ho ho.
    Czy nikt nie miał takiego problemu??

  8. #8

    Domyślnie

    olo-tych

    Wymieniałem podłogi w swoim domu / z 39r /, problem miałem podobny. U mnie pomiędzy legarami jest izolacja z gliny, która prawdopodobnie miała swój udział w wygięciu legarów.

    Po zerwaniu desek ukazały sie legary z ubitą gliną


    Delikatnie aby za mocno nie nakurzyć, odgarnięta została warstwa gliny odsłaniając legary na wysokość z obu stron. Do legarów zostały przykręcone deski / nie pamiętam grubości i szerokości /. Całość zasypana ponownie gliną.




    Powstałą dodatkową przestrzeń wypełniłem wełna mineralną


    A na to wszystko poszły nowe deski na pióro-wpust z małym frezem


    Zamiast desek może byc płyta OSB i na to parkiet

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olo-tych

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No musze przyznać pomysł na 5 +
    Tyle że mam pod spodem sąsiada i troszke się boje żeby mu sufit nie popękał.

    Wielkie dzieki za foto .Mam podobnie tyle że zamiast gliny wszystko po trochy tj. piasrk ,trociny ,żużel i resztki cegieł itp

  10. #10

    Domyślnie

    Jesli wymiana nie wchodzi w grę to moze obok położyć nowe belki drewniane.
    Obawiam się że jak śa one bardzo stare to już nic z nich nie bedzie, a wymiana przedłuży zywotnosc o mieskzania.

    Można ułożyć pomiędzy starymi nowe belki, usunąć glinę i położyć wełnę, a z sąsiadem sie dogaadać ze przez 2 dni będzie miał troche hałasu.

    Kolega ze zdjęciami zasugerował dobre rozwiazanie, ale trzeba jeszcze pamiętać o usztywnieniach poprzecznych, belki moga się wyboczyć, wiec trzeba zastosowac krzyzulce pomiędzy.

  11. #11

    Domyślnie

    Jesli wymiana nie wchodzi w grę to moze obok położyć nowe belki drewniane.
    Obawiam się że jak śa one bardzo stare to już nic z nich nie bedzie, a wymiana przedłuży zywotnosc o mieskzania.

    Można ułożyć pomiędzy starymi nowe belki, usunąć glinę i położyć wełnę, a z sąsiadem sie dogaadać ze przez 2 dni będzie miał troche hałasu.

    Kolega ze zdjęciami zasugerował dobre rozwiazanie, ale trzeba jeszcze pamiętać o usztywnieniach poprzecznych, belki moga się wyboczyć, wiec trzeba zastosowac krzyzulce pomiędzy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony