dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie stelaż do bidetu - firmowy czy niekoniecznie?

    Witam!
    Pytanie jak w temacie. Stelaże pod WC planuje geberit lub grohe, nie zaryzykuje innych (tańszych). A jak to jest w przypadku bidetu, nie ma tam spłuczki a firmowe stelaże nie są wcale tanie. Czy mozna zainstalowac jakis "no name" czy lepiej jednak kupic tzw.porządny. Czy przy tym stelażu jest ryzyko jakiejs awarii?

  2. #2

    Domyślnie

    jasne - że za 50 lat Ci przerdzewieje...
    Do bidetu może być byleco - byle to byleco było solidne i nie załamało się pod ciężarem. no i wypadałoby żeby dało regulować się wysokość mocowania miski

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    A jak nie firmowy to co masz na myśli.Sam zrobisz konstrukcję?Skoro planujesz kibelek ze stelażem geberit to co stoi na przeszkodzie by bidet też go miał?

  4. #4

    Domyślnie

    to że stelaż do bidetu to parę pospawanych kształtowników no i firmowy geberit kosztuje 700zł a niefirmowy noname 300zł...

  5. #5

    Domyślnie

    O to to ....dokładnie pierwek o to chodzi Dzieki za rade i zrozumienie!

  6. #6

    Domyślnie

    co nie zmienia faktu że z braku czasu na szukanie czegoś rozsądnego kupiłem stelaż do bidetu geberita - potem przy montażu docenia się pewne udogodnienia. No ale tu można raczej spokojnie zaoszczędzić.

    W stelażu do bidetu istotne są 4 rzeczy:
    1. żeby był solidny (ale raczej wszystkie są)

    2. żeby potem stawiając go obok np geberita dało się wyregulować poziom miski (żeby wisiały równo)

    3. regulacja rozstawu uchwytów ciepła/zimna woda - przydatne bo trzeba pamiętać żeby zaworki dały się zmieścić za bidetem (jak się je polutuje za szeroko to kiszka) - musiałem poprawiać po hydrauliku jak zakładałem bidet - Hydraulik powiedział mi przez tel. że on zrobił standardowo a ja kupiłem dziwny bidet - a kupiłem zwykły cersanitu. - nie wiem jak to jest rozwiązane w tych tanich stelażach - w gebericie byłą regulacja (tzn była zanim się polutowało rurki)

    4. żeby wysokość stelażu była podobna coby można sensownie zrobić zabudowę GK - różne stelaże są różnej wysokości - najpopularniejszy to chyba 118cm (o ile dobrze pamiętam) ale np geberit ma jakieś swoje wymiary - nie jest to jakoś dramatycznie ważne bo obudowę GK można zrobić jaką się chce ale warto zwrócić uwagę jak stawia się np stelaże gdzieś na ścianie z oknem - żeby zabudowa zmieściła się pod oknem

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze raz wielkie dzięki! To dla mnie duże ułatwienie, bo wiekszość zakupów robie przez internet i teraz wiem o co pytać zanim zapłacę
    Pozdrawiam!

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko proszę zamontuj go "tak na fest". Znam jeden z autopsji, który nie wytrzymał.
    Pozdrawiam

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Skorpi_On

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Re: stelaż do bidetu - firmowy czy niekoniecznie?

    Cytat Napisał mija74
    Witam!
    Pytanie jak w temacie. Stelaże pod WC planuje geberit lub grohe, nie zaryzykuje innych (tańszych). A jak to jest w przypadku bidetu, nie ma tam spłuczki a firmowe stelaże nie są wcale tanie. Czy mozna zainstalowac jakis "no name" czy lepiej jednak kupic tzw.porządny. Czy przy tym stelażu jest ryzyko jakiejs awarii?
    Witam, np. jeden z tańszych dostępnych na rynku Koła http://www.ceneo.pl/1291709 , http://www.lazienkaplus.pl/stelaz-do...ukt,46982.html

  10. #10

    Domyślnie

    Kupiłem Koło, niby 10 lat gwarancji - zobaczymy co będzie... nie miałem zamiaru przepłacać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony