dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 132
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2636
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    damas

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie projekt JULKA pracownia MG PROJEKT


  2. #2

    Domyślnie

    witam też nam się podoba ale nie ma mało pom gospodarczych i maluńką kuchnię

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    damas

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    My z mężem zastanawiamy się nad projektem Julka z mg projekt i projektem Dandys 2 z Domeny. Co do kuchni to wydaje mi się, że są prawie takie same, a co do pomieszczeń gospodarczych to rzeczywiście nie są za wielkie i tu też mamy dylemat czy nie zrobic częściowego podpiwniczenia pod garażem (z wejściem od strony ogrodu). Dandysa 2 już widzieliśmy i jesteśmy prawie do niego przekonani, jednak Julki jakoś nikt nie buduje Jest ciut mniejsza no i nie ukrywamy że względy ekonomiczne mają znaczenie

  4. #4
    akuaku
    Guest
    akuaku

    Domyślnie

    Cześć!
    A jednak buduje
    Mamy nadzieję, że nie jesteśmy jedynymi, którzy zdecydowali się na ten projekt.
    Budowę Julki zaczynamy wiosną, czekamy obecnie na pozwolenie na budowę. Kuchnia jest niewielka, ale chyba wystarczy (mniej sprzątania), no i obok jest spiżarka.
    Projektu szukaliśmy bardzo długo - trudno było pogodzić względy ekonomiczne (wielkość), funkcjonalność, wygląd itp. Julka chyba jest kompromisem przynajmniej na razie nam się tak wydaje, gdy jest w "formie papierowej". Zweryfikuje się to zapewne jak zacznie powstawać w świecie realnym (oby pozytywnie).
    Pozdrawiamy

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kluchab

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    7

    Domyślnie julka mg projekt

    Witam
    Cieszę się że jest ktoś zainteresowany Julką
    Też podoba nam się ten projekt i chyba w tym roku zaczniemy budowę , na razie zaczymy papierologję. Domek wydaje się mały a jednak z dużą przestrzenią. Biorę pod uwagę również projekt Fokus i Faworyt.
    Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    damas

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    No nareszcie ktoś odpowiedział My też chcemy zacząć w tym roku, jak na razie to mamy małe problemy z przepisem działki, jednak jesteśmy dobrej myśli. Mam nadzieję, że ktoś z Was wrzuci jakieś fotki z realizacji, nie ukrywam, że bardzo się przydają! Jeżeli będziecie mieli już więcej konkretnych informacji odnośnie projektu, proszę piszcie, bo my ciągle nie wiemy który projekt wybrać

  7. #7

    Domyślnie

    ............ właśnie my też jeszcze nie wybraliśmy , myślimy nad edytą , ew benedyktem , Julka jest śliczna ale ja nie lubię takich domów gdzie każdy jak wejdzie to jednym spojrzeniem ogarnia cały parter łącznie z kuchnią . Wejście do łazienki na parterze praktycznie z salonu, przeniosłabym ją w miejsce przejścia do garażu, trochę na uboczu.
    Koleżanka ma podobnie usytuowaną łazienkę i jest bardzo niezadowolona , uważa że jest to krępujące, zwłaszcza dla gości.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam! Widzę, że nie tylko mi i Żonie podoba się ten projekt! Co ciekawe, wszyscy jesteśmy na podobnym etapie, czyli papierki, papierki, papierki... W styczniu złożyliśmy wniosek na opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego, dostaliśmy juz pozytywną odpowiedż od Starosty, Zarządu Dróg Powiatowych oraz Zarządu Melioracji, ale podobno (tak jak mówił mi architekt z którym podjałem współpracę), jeszcze nie dostaliśmy wszystkich dokumentów (wiecie jakich?). Nasze wstępne plany sa takie, aby w tym roku załatwić wszelkie formalności i ogrodzić działkę. Jak dobrze pójdzie, to może na koniec roku pomyślimy o fundamentach. Prace te planujemy wykonać z budżetu bieżącego, a na początku 2010 roku zaczniemy sie starać o jakiś kredyt, bo teraz to chyba nawet nie ma szans, patrząc na to co się dzieje na rynku (kryzys!).

    Zachęcam Was do opisywania Waszych zmagań z budową, może jakieś zdjecia? Chociażby działeczek na których planujecie wybudować dom swoich marzeń :) Nasza działka widoczna na ZUMI.PL, zaznaczona na żółto, lewy dolny róg:

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aguś1238
    O to moja działeczka
    Piekna okolica.

    Jakie zmiany planujecie wprowadzic w projekcie? W moim przypadku zmiany beda dotyczyly tylko parteru, a mianowicie:
    1. Pomieszczenie gospodarcze 6.39m/kw zostanie zaadoptowane na lazienke, natomiast WC na pomieszczenie gospodarcze.
    2. Z pomieszczenia gospodarczego w garazu beda drzwi na zewnatrz budynku (zamiast okna).
    3. Stryszek nad garazem zostane zaadoptowany na gabinet.


    Ps. Dostalismy wczoraj projekt zagospodarowania przestrzennego dla naszej dzialki!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aguś1238
    Myslimy o zwiększeniu domu ale to zależy ile taka adaptacja by kosztowała.
    Nam właśnie ten projekt podpasował metrażem, a to dlatego, że chcielibyśmy skorzystać z dofinansowania od państwa(chodzi o projekt "Rodzina na swoim"), a jak wiadomo, dotyczy on domów o powierzchni do 140m/kw.

  11. #11

    Domyślnie

    Wydaje mi sie, ze to calkiem dobra cena, oczywiscie w zaleznosnci jaki region Polski. (?)
    My w sobote bylismy u architekta, powiedzial nam, zebysmy kupili gotowy projekt Julki bo zmiany jakie chcemy do niego wprowadzic sa na tyle kosmetyczne, ze nie warto tego rysowac od podstaw tak jak wstepnie planowal. Podpisalismy tez pare dokumentow i upowaznien aby mogl dalej zaltawiac ta cala papierkologie, fajnie, ze nas w tym wyrecza bo na tygodniu jestesmy 140km od miejsca gdzie sie bedziemy budowali i bylyby problemy z dostarczaniem tych dokumentow do odpowiednich urzedow. W miedzyczasie geodeta zaczal rysowac mapke do celow projektowych, bo okazalo sie, ze wstrzymal sie z tym do czasu jak nie otrzymamy decyzji o zagospodarowaniu przestrzennym na ta dzialke.

  12. #12

    Domyślnie

    Witajcie. Projekt Julka wygląda bardzo ładnie, choć mógłby być z 10/20 metrów większy. Wiem że to jest stosunkowo nowy projekt, ale czy ktoś go już wybudował lub jest w posiadaniu zdjęć?

    Wcześniej dość dokładnie przyglądałem się wątkowi opisującego projekt Faworyt 2 też MG Projektu. Już niejeden domek stoi W przypadku tamtego projektu powierzchnia użytkowa była stosunkowo zaniżona, czy ktoś przeliczył jak jest w tym przypadku?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kluchab

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Projekt bardzo mi się podoba Napiszcie czy ktoś rozpoczoł budowę Julki i na jakim jest etapie, jakie planuje zmiany w projekcie
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Ja też podbiję temat bo projekt jest bardzo ciekawy i wydaje się być funkcjonalny. Ja osobiście mam 2 zastrzeżenia:

    - kabina prysznicowa w łazience pewnie ze względu na skosy jest w nieciekawym miejscu
    - drobne ale zawsze: okno w spiżarni jest raczej tylko dla symetrii i psuje ustawność pomieszczenia

    jeśli ktoś buduję ten domek to czy wprowadziliście zmiany do projektu które wpływają na te 2 elementy?

  15. #15

    Domyślnie

    Klamka zapadla, projekt JULKI zakupiony i zaniesiony do architekta! Mapki projektowe powinny byc w tym tygodniu bo juz leza w starostwie 4'ty tydzien. W miedzyczasie miasto pociagnelo obok naszej dzialki wode, tak wiec pozostaje nam sie tylko do niej podpiac.



    A tu moja skromna osoba na chwile przed oddaniem Julki do architekta :)

  16. #16

    Domyślnie tak własnie rozpoczęłam budowe


  17. #17

    Domyślnie

    Konarski gratuluję wyboru projektu.

    Jeśli będziesz prowadzić dziennik to sądzę, że znajdzie się grono osób oglądających postępy z prac. Życzę powodzenia w papierkologii

    pozdrawiam
    niewid

  18. #18

    Domyślnie julka

    posiadam zdjęcia z realizacji Julki ale szczerze powiem nie wiem jak je tu umieścić Co do zmian to oczywiście je dokonaliśmy podczas murowania ścian bo wtedy najlepiej widać efekty. Po pierwsze zmienilismy funkcjonalność toalety pod schodami, myśle ze na tym etapie to będzie pomieszczenie na "grajdoły" typu odkurzacz lub spiżarnia... natomiast w pomieszczeniu łączacym hol i garaż zrobiliśmy łazienkę, ale tez nie na całej powierzni.. postawiliśmy scianke dzialową i mamy jeszcze 80cm korytarza. W kuchni przedłużyłam ścianke do słupa i zlikwidowałam boczne okno dzieki temu uzykałam dwie ściany które mogę sensownie zagospodarować. Od słupka w bok dostawilam 1,5 pustaka i zamiast spiżarni zrobię duza garderobę. Dzięki zmianie funkcjonalnosci pomieszczenia pod schodami można również zmienić kąt nachylenia schodów na bardziej łagodny. Myśle ze na tym etapie to narazie wszystko. Myśle że po dokonaniu tych zmian pomieszczenia stały sie bardziej funkcjonalne niz widowiskowe, zlikwidowaliśmy zbytnią przestrzeń ale nie zmniejszyliśmy powierzchni pomieszczeń. Naszym murarzom te zmiany sie bardzo podobały. Wspomne jeszcze o tym, zeby sie zastanowić nad piecem, ponieważ w projekcie jest na gaz, a jesli ktoś chce na eco jak w naszym przypadku to musielismy ciąć pół pustaka postawionej już ściany ponieważ było za mało miejsca na "wkłady" do komina. Pozdrawiam

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jckplk

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Witam!

    Czy możesz przesłać zdjęcia na maila?
    Jesteśmy zainteresowani tym projektem, wydaje nam się, że po pary kosmetycznych zmianach będzie OK (utworzenie pokoju z pom. gospodarczego 6,39 m2, zaślepienie przejścia z holu do garażu, zaprojektowanie drzwi z zew. do pom. gospodarczego 6,17 m2, postawienie ścianki zasłaniającej kuchnię od strony salonu i urządzeniu nad garażem pralni i garderoby, no i podniesienie ścianki kolankowej i może likwidacja niektórych okien). Mamy jeszcze pytanie. Jaka jest wysokość salonu w tym projekcie?

    [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki uprzejmości Niuśki mamy pierwsze zdjęcia Julki Na razie tylko fundamenty i część ścian ale liczymy na ciąg dalszy

    http://niewid.fotosik.pl/albumy/653055.html

    Grono osób budujących ten projekt się poszerza Niuśka napisz gdzie się budujesz?

Strona 1 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony