dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 132
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2636
  1. #41

    Domyślnie

    Witam wszystkich . Widziałam jak Niuśka rozwiązała sprawę ze schodami na poddaszę , ja chciałabym zrobić wejście do pom.nad garażem ze spocznika tyle że bez żadnych stopni. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Napiszcie proszę co o tym myślicie.

  2. #42

    Domyślnie

    Witam.
    adibu : przerabiamy schody tak samo w projekcie Edyta z tej samej pracowni, kosztem jednej górnej łazienki.
    Musisz porozmawiać z wykonawcą , popatrzy, pomyśli i coś wymyśli.

  3. #43

    Domyślnie

    Widze, ze Julka ma coraz wiecej fanow :) U nas juz niedlugo koniec biurokracji, architket obiecywal, ze kolo wrzesnia powinny byc wszystkie pozwolenia na budowe, jesli tak bedzie, w przyszlym sezonie BUDUJEMY! :))

    PS.
    Nikt z Was nie myslal, aby zamienic na parterze pomieszczenie gospodarcze (6.39m/kw) z mikro lazienka(2m/kw)? My zglosilismy taka zmiane do architekta.

  4. #44

    Domyślnie

    Też o tym myślałam ale skoro niema pokoju gościnnego na dole to wystarczy wc tak jak w projekcie.W tym pom. będzie przedsionek-garderoba ponieważ nie chce eksponować butów, plecaków itp.
    A co myślisz o tych schodkach do pom. nad garażem?

    Pozdrawiam

  5. #45

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kluchab

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam Oglądałm zdjęcia z realizacji Julki i chciałabym sie dowiedzieć czy ściana kolanowa jest wykonanna tak jak w projekcie czy została podwyższona

  7. #47

    Domyślnie

    tak jak w projekcie

  8. #48

    Domyślnie gratulacje

    Cytat Napisał Aguś1238
    Witam wszystkich forumowiczów,

    Nareszcie dalismy wszystko do architekta , całą papierologie . Nie wprowadzilismy duzo zmian. Najwazniejsze to tył salonu , nie jest zwęzony przy oknie tylko jest prawidlowym prostokątem (wydaje mi sie ze bedzie bardziej ustawny) , oraz pojedyncze drzwi balkonowe w salonie wychodzace na taraz zamienilismy na okno. I najwazniejsze , to okna z przodu domu do pokoju/ pom. gospodarczego i okno spizarki zostało powiekszone do szer.80 cm , poniewaz chcemy zrobic w pom. gosp, pokoj. Poza tym lazienka pod schodami powiekszona o 32 cm. To chyba tylko tyle ze zmiany.Myslalam tez nad jednym extra oknie na strychu ale to wyjdzie w praniu czy faktycznie bedzie potrzebne.
    Zdjecia za budowy super . pozdro
    My dopiero zaczynamy walkę z papierami

  9. #49

    Domyślnie

    Po dzisiejszym spotkaniu z architektem ustalilismy takie zmiany jak: zamiana pomieszczenia gospodarczego na parterze na lazienke (tym samym zlikwidowalismy drzwi do garazu, ktore sie tam znajdowaly), wejscie jest pod schodami w miejscu starej (mini) lazienki. Likiwdacja mniejszego okna w "pokoju dziennym". W pomieszczeniu gospodarczym za garazem, zamiast okna beda drzwi do wyjscia na zewnatrz. Poszerzenie przewodow kominowych, z racji tego, ze planujemy piec na paliwo stale (te co sa w projekcie, uwzgledniaja instalacje gazowa). Pietro pozostaje bez zmian :)

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lolekx

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam,

    jako ze jestem nowy z przyjemnoscia wszystkich pwoietam,

    mianowicie bedziemy z zonka budowaj JULKĘ , czekamy na odbior decyzji zezwalajacej (jest juz gotowa czeka na podpis starosty),

    mianowicie mam kilka pytan co do budowy: jakie bloczki fundamentowe wykorzystywaliscie w budowie?? oznaczone stara norma b-=15 czy b-20???

    za 3/4 tyg. jak pogoda pozwoli chcialbym fundament zrobic.... jesli chodzi o jego koszt mysle ze z robocizna zamkne sie w 13/15 tys.

    pozdr.

  11. #51

    Domyślnie Julka

    Witam serdecznie ja też z zoną oczekujemy na załatwienie papierów i chcielibyśmy zacząć jeszcze w tym roku fundament.
    Pozdrawiam wszystkich

  12. #52

    Domyślnie

    Składam papiery o pozwolenie w tym tygodniu i zobaczmy ile to potrwa

  13. #53

    Domyślnie

    A my dobrnęliśmy do ostatniego etapu jeśli chodzi o dokumenty. Na początku października zostały złożone papiery do Starostwa i z niecierpliwością oczekujemy na pozwolenie na budowę (podobno w listopadzie powinna być decyzja).
    Cała ta biurokracja trwała prawie rok (zaczynaliśmy w styczniu z wnioskiem o plan zagospodarowania przestrzennego dla naszej działki).

    Ps.
    Widzę, że projekt Julki zdrożał do 2100PLN (było 1950), dodali również możliwość zakupu:

    Wersja elektroniczna projektu PDF - 100,00 PLN
    Wersja elektroniczna projektu DWG - 120,00 PLN

  14. #54

    Domyślnie

    oj cichutko coś na tym forum Mąz nie daje mi spokoju i pyta dlaczego się nie udzielam?? i dla swietego spokoju i za jego prośbą postaram się jutro wstawić finalne zdjęcia Julki. Pozdrawiam

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aguś1238

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Rzeszow
    Posty
    164

    Domyślnie

    Witaj niuśka,
    fajnie , że sie odezwalas, już myslałam , ze sobie odpusciłaś nasze forum, a w sumie to ty jako pierwasza masz najwiecej wrażeń z budowy.

    Napisz czy w tym roku tylko stan surowy w planach czy tez bedziecie wykanczac domek.
    Przeslij fotki , masz moze jakies wewnatrz domu , bardzo ciekawa jestem jak jest wewnatrz.Czy dom jest funkcjonalny i w miare przestrzenny.Jak ci sie podobaja wymiary pokoji , łazienki czy kuchni , czy jadalnia ma wystarczajaco miejsca na stół , czy wiatrołap spełnia funkcje czy trzeba go zmienic zeby byl funkcjonalny.
    Pisz wszystko co sie da .
    Ja wlasnie siedze w domku z moim 3.5 miesiecznym brzuszkiem, odpoczywam.
    Wziełam sobie pare dni wolego.
    pozdrawiam serdecznie

  16. #56

    Domyślnie

    Witam

    Na początku dodam, że zdjęcia nie są najlepszej jakości.
    Na tym etapie kończymy budowę.
    Zdjęć z wewnątrz domu nie posiadam próbowałam zrobić, ale wyszły strasznie ciemne. Na górze jeszcze nie zrobiliśmy ścian działowych także nie mogę się wypowiedzieć co do rozmiaru pomieszczeń, ale kuchnia, jadalnia i salon sa dla nas wystarczajace. Co do drzwi balkonowych na górze to zastanawiam się nad minimalnym ich zmniejszeniem bo dla mnei sa za szerokie. Co do poddasza to można zrobić z niego dodatkowy pokój do pracy lub cokolwiek innego.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...41e013818.html

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aguś1238

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Rzeszow
    Posty
    164

    Domyślnie

    dzieki wielkie za fotki,
    Niusia widze ze pozbylas sie 5 okien w poddaszu, czy masz zazmiar wykorzystac pomieszczenie nad garazem jako pokoj?
    Bardzo dziekuje za super fotki ,az mi sie zamarzyl nasz domek , nasza budowa.
    Garaz jest przewielki,mąż bedzie mial tam swoje wszystkie sprzety.
    Ostatnio po tym jak ogrodzilismy czesc naszej działki , dostaliśmy i posadziliśmy pare drzewek owocowych niech rosna sobie.
    Niusia czy wiesz moze ile wyniósł cie stan surowy otwarty?
    pozdrawiam serdecznie

  18. #58

    Domyślnie Już mamy

    We wrześniu kupiliśmy działkę i już mamy pozwolenie na budowę jeśli pogoda dopisze to chcemy jeszcze w tym roku zrobić fundament . Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Okna na poddaszu będą wstawione na wiosnę.

  20. #60

    Domyślnie

    Witam wszystkich wielbicieli Julki-cieszę się że jest nas coraz więcej.Nasz projekt leży u architekta i strasznie się to wszystko ciągnie. Napiszcie proszę ile za stan surowy zamknięty-bez materiałów bo kompletnie niewiem czego się spodziewać.
    ps.Niuśka czasami warto a nawet trzeba posłuchać się męża .
    Bardzo Dziękuje za fotki noi oczywiście proszę o więcej i więcej.Jeśli możesz to napisz jako to dachówka bo bardzo ładny kolor?

Strona 3 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony