dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Mały sufit podwieszany (do połowy pomieszczenia)

    Cześć (czy też dobry wieczór).

    Czytam już od jakiegoś czasu i nadal mam wątpliwości. Zdecydowana większość poradników dotyczy sufitów od ściany, do ściany. Ja mam coś takiego (przepraszam za jakość, ale padam już dzisiaj więc robiłem po najmniejszej linii oporu):

    https://zapodaj.net/images/8ce9ee3184e76.jpg

    Pomieszczenie długie na 4 metry. Chcę wykorzystać dwie płyty 2000x1200mm. Zaczynam od góry, do tego dobijam drugą płytę i wykańczam pasek po lewej, który zostanie.

    Już nie wiem jak mam to mocować. Ruszt jednopoziomowy na ESach, bo nie mogę zejść za dużo. Skręcać do obwodowych? Bo się nie skręca, ale jednak wielu skręca. No i jeśli to jest jedna płyta tylko, to pozwoli trochę usztywnić konstrukcję i dać jej dodatkowe oparcie.

    Początkowo chciałem przykręcić do obwodowych, poprowadzić wzdłuż pomieszczenia CD na wieszakach. Ponieważ płyta byłaby skręcona z obwodowym, wieszak zamontowałbym 50 cm od ściany. Kolejne 50 cm dalej byłaby już konstrukcja zamykająca (UD przykręcony do sufitu, od niego poprzecznie CD w dół wsunięte do UD dolnego). Pozostałe 15 cm (brakujące 5 cm to ścięta krawędź spłaszczona przylegająca do ściany) będzie rancik na pasek LED. Ale wzdłuż powinno się montować co 40 cm, więc nie bardzo mi to pasuje.

    Czyli w obwodowe wsuwam CW, które prowadzę poprzecznie do płyty. Drugi koniec tego CW wsuwam w UD skręcone z drugim UD skierowanym w sufit - i ten UD łączę z UD przymocowanym do sufitu (oba są ze sobą skręcone poprzez CW jak w pierwszym wariancie). Poprzeczny profil nośny podwieszam na wieszaku - w połowie. Powinien być bliżej ściany, ale przecież płyta jest skręcona z obwodowym.

    Doradźcie proszę jak to zrobić najlepiej.
    Zastanawiam się czy skręcać płytę z obwodowymi, czy jednak tylko przykręcać do CW. Jeśli tylko do CW, to wrzucić dwa wieszaki na CW o długości 100 cm (powiedzmy 20 cm od ściany i kolejny po 60 cm), czy też może być jeden, przy założeniu, że CW układam 15 cm od ściany i kolejne: 50, 50, 50, 35 (ostatni aby profil wypadł na łączeniu) i na każdym montuję wieszak na środku.
    Pojedyncza płyta więc pęknięcie może się pojawić przy ścianie. Czyli połączenie ślizgowe zastosować. Czy ma ono sens przy skręceniu płyty z profilem obwodowym?
    Ile pozostawić miejsca pomiędzy płytą i ścianą? Natknąłem się na wersje ze sporą szczeliną na pół centymetra ale i dużo mniejszą. W zasadzie bardziej wierzę w 5mm - po to aby wcisnąć tam masę szpachlową. Tę krawędź też powinienem zfrezować?

  2. #2

    Domyślnie

    bierzesz się za sufit a nie za wyszukiwarkę, np: http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=18123635

  3. #3

    Domyślnie

    Profil CD w poprzek tego prawie prostokąta. Bez problemu będzie można wykonać łuk.
    CD wsuwamy w UD. Żeby wykonać ten łuk należy ponacinać UD.
    Można płytę przykręcać do UD przy ścianach ale nie ma takiego wymogu.
    Płytę głównie utrzymują wieszaki i profil CD w odpowiednich odstępach. Reszta to asekuracja.
    Szpara między płytą a ścianą około 5mm.
    Krawędzie cięte frezujemy.
    Połączenie ślizgowe dobrze jest zrobić przy pracującej konstrukcji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony