dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 103 z 103
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Hej! Goldboyy, K160.
    Panowie, co jest!? Czytam Waszą dyskusję, spawarki szukam, a tu wątek się urywa!
    Wywaliło was w powietrze razem z instalacjami?


    Opiszcie, jak wam poszło.
    Przyda się innym.
    Pozdrowienia
    PeZet
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeZet Zobacz post
    Hej! Goldboyy, K160.
    Spawarki szukam.
    PeZet
    Heh, jak czytam teraz te moje przygody z wymiennikiem do kozy, to sam się z siebie śmieję. Skończyło się na kupnie kotła CO używanego za 950zł z przesyłką, paleniu węglem od góry. Kociołek ma 5kW i przy użyciu 550kg węgla i symbolicznej ilości drewna mam dom i CWU ogrzane całą zimę. Koza zaś służy do palenia dla klimatu i widoku ognia.

    Co się zaś tyczy spawarki to mój Nutool 200A pracuje dzielnie po dziś dzień, myślę, że wszystkie oczekiwania jakie można mieć do spawarki transformatorowej spełnia na medal. Na długim cienkim przedłużaczu rypie jak zły, przetopy konkretne, wygoda i lekkość super, bezawaryjność również. Szkoda, że nie mogę nim ładnie pospawać blachy w samochodzie, ale coś za coś. Poprzednim tanim migomatem ani blachy cienkiej, ani grubej, ani rur, profili, nic się nim nie dało spawać, mona było tylko smarkać.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  3. #103
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Na rynku poawily sie gotowe rury o okreslonych srednicach w kturych sa gotowe spirale na wode. Pojemnosc okolo 14L, dlugosc 1m, srednica rury wstawianej miedzy kominkiem a kominem zalezna od potrzeb ale dla siebie taką znalazlem ze sr wew 200mm i jak podaje producent ma to dac moc od 5 do 10 kw. Mam kominek maja narozny 14kw. Wspomogę tym czyms choc troche podlogowke, zagrzeje cwu. W srodku obudowy kominka przy okazji modernizacji wyloze sciany szamotą. Co wy na to?. Z góry dzięki za przydatne odpowiedźi...

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony