dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 129
  1. #1

    Domyślnie Ile za m2 dachu - robocizna?

    Witam,

    Pogoda się poprawia i najwyższy czasz poszukać ekipy na zrobienie dachu) Mam pytanie jak w temacie, czy możecie się podzielić ile płaciliście albo obecnie udało wam się wynegocjować za m2 dachu "na gotowo", chodzi mi o wykonanie całości dachu czyli położenie dachówki + wszystkie dodatki jak obicie kominów łupkiem, zamontowanie wszystkich dodatków, wykonanie więźby, wykonanie podbitki. Bardzo proszę również o w miarę szczegółowe odpowiedzi ) w jakim okresie udało wynegocjować się taka a taką cenę żeby uniknąć wycen z 2006r.) oraz miej więcej jaki dach ( prosty czy bardziej skomplikowany )

    Zacznę od siebie pierwsze 2 wyceny około 93zł m2 wycena koniec lutego dach 260m2 wielospadowy ( koperta + trochę niżej garaż ) zakres prac:

    - pokrycie dachu dachówka
    - montaż rynien
    - wygięcie i założenie koszy
    - obróbka kominów taśmą
    - montaż okien dachowych ( 6 szt. )
    - nabicie płytek pod rynna i lukarnami
    - obicie komina łupkiem
    - podbitka

    - wykonanie więźby dachowej

    Całość pi razy drzwi 24500zł jak dla mnie totalne przegięcie... ale może się mylę proszę o zweryfikowanie moich poglądów)

    Pozdrawiam i zapraszam wszystkich do podzielenia się swoimi wycenami

  2. #2

    Domyślnie

    -więźba -25 zł/m2
    -pokrycie dachu dachówka - 30zł/m2
    - montaż rynien - 10zł/mb
    - obróbka kominów taśmą -15zł/mb
    - montaż okien dachowych -250zł/sztuka
    - podbitka -30zł/mb(PVC)
    -obróbki blacharskie - 15zł/mb
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  3. #3

    Domyślnie Re: Ile za m2 dachu - robocizna?

    Cytat Napisał b@rt~s
    Witam,

    Pogoda się poprawia i najwyższy czasz poszukać ekipy na zrobienie dachu) Mam pytanie jak w temacie, czy możecie się podzielić ile płaciliście albo obecnie udało wam się wynegocjować za m2 dachu "na gotowo", chodzi mi o wykonanie całości dachu czyli położenie dachówki + wszystkie dodatki jak obicie kominów łupkiem, zamontowanie wszystkich dodatków, wykonanie więźby, wykonanie podbitki. Bardzo proszę również o w miarę szczegółowe odpowiedzi ) w jakim okresie udało wynegocjować się taka a taką cenę żeby uniknąć wycen z 2006r.) oraz miej więcej jaki dach ( prosty czy bardziej skomplikowany )

    Zacznę od siebie pierwsze 2 wyceny około 93zł m2 wycena koniec lutego dach 260m2 wielospadowy ( koperta + trochę niżej garaż ) zakres prac:

    - pokrycie dachu dachówka
    - montaż rynien
    - wygięcie i założenie koszy
    - obróbka kominów taśmą
    - montaż okien dachowych ( 6 szt. )
    - nabicie płytek pod rynna i lukarnami
    - obicie komina łupkiem
    - podbitka

    - wykonanie więźby dachowej

    Całość pi razy drzwi 24500zł jak dla mnie totalne przegięcie... ale może się mylę proszę o zweryfikowanie moich poglądów)

    Pozdrawiam i zapraszam wszystkich do podzielenia się swoimi wycenami
    w miare tanio

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał janrenovate
    -więźba -25 zł/m2
    -pokrycie dachu dachówka - 30zł/m2
    - montaż rynien - 10zł/mb
    - obróbka kominów taśmą -15zł/mb
    - montaż okien dachowych -250zł/sztuka
    - podbitka -30zł/mb(PVC)
    -obróbki blacharskie - 15zł/mb
    Dzięki za konkretne dane mam jeszcze pytanie odnośnie więźby czy to dach dwu spadowy czy raczej coś bardziej skomplikowanego?

    Mam kolejną wycenę na 19,5tyś, zakres prac taki jak pisałem wcześniej, to daje już jakąś sensowną kwotę: 75zł m2

    pozdrawiam,

  5. #5

    Domyślnie

    mi ekipa gorali zaproponowala 60pln/m2, dach dwuspadowy prosty, dom w Krakowie,

  6. #6

    Domyślnie

    dach skomplikowany 300m2, dachowka, obrobka kominow, rynny: 50zl/m2 za robocizne

    okna polaciowe 200 zl/szt.

  7. #7

    Domyślnie

    A ta firma od dachu to skąd?? może jakieś namiary??

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugazi!
    dach skomplikowany 300m2, dachowka, obrobka kominow, rynny: 50zl/m2 za robocizne

    okna polaciowe 200 zl/szt.
    Czy to jest cena samego dekarza czy w tej cenie jest też wykonanie więźby?

    Pozdrawiam,

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał b@rt~s
    Cytat Napisał Fugazi!
    dach skomplikowany 300m2, dachowka, obrobka kominow, rynny: 50zl/m2 za robocizne

    okna polaciowe 200 zl/szt.
    Czy to jest cena samego dekarza czy w tej cenie jest też wykonanie więźby?

    Pozdrawiam,
    to cena samego dekarza

    wiezbe mielismy zrobiona za 20zl/m2

    do tego deskowanie z papa za 12 zl/m2

    czyli calosc robocizny za dach wychodzi 82 zl/m2

  10. #10

    Domyślnie

    prostu dwuspadowy 170m , obróbki , rynny, gont...50 zł m2 na gotowo wykonanie!
    #*+(&W%#&*#$^^$$ -...AAaaaa - Na poczatku był..... hA oS !!!
    --------------------------------------------------------------------------
    WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi i zachęcam do pisania dalej! Ja jeszcze szukam i mam nadzieje znaleźć coś jeszcze taniej
    Podzielcie się swoimi wycenami, chyba że już nikt w tym roku nie szuka ekip od dachu

    pozdrawiam,

  12. #12

    Domyślnie

    ja szukam ekipy do dachu i jak będę coś wiedziała to się podzielę
    Wykańczamy dom i ...siebie

  13. #13

    Domyślnie

    my mamy wycenę z dzisiaj, jestem załamana -to jest cena już za wszystkim(folią, mocowaniami, rynnami i wykończeniem czyli łupkami )otóż koszt balchodachówki wiśnia mat diament z tym wszystkim co tam napisałam z 7% vatem 15.960, a koszt dachówki cementowej firmy euronit ze wszystkimi dodatkami i rynnami z 7% vatem 15.850-ceny z kosmosu co? aha powierzchnia dachu 190 m, aha dekarz za m2 położenia blachodach bierze 36 zł, z za m dachówki 43, i co Wy na to?za okna dachowe 200zł
    Wykańczamy dom i ...siebie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał e.jacek
    prostu dwuspadowy 170m , obróbki , rynny, gont...50 zł m2 na gotowo wykonanie!
    cena dobra, mnie wyceniaja 60-65 za m2.
    czy mozesz przeslac na PW namiary na ekipe co robila u ciebie?
    oraz jakies fotki jesli masz dachu zrobionego na gotowo

  15. #15

    Domyślnie Re: Ile za m2 dachu - robocizna?

    Cytat Napisał b@rt~s
    Witam,

    Pogoda się poprawia i najwyższy czasz poszukać ekipy na zrobienie dachu) Mam pytanie jak w temacie, czy możecie się podzielić ile płaciliście albo obecnie udało wam się wynegocjować za m2 dachu "na gotowo", chodzi mi o wykonanie całości dachu czyli położenie dachówki + wszystkie dodatki jak obicie kominów łupkiem, zamontowanie wszystkich dodatków, wykonanie więźby, wykonanie podbitki. Bardzo proszę również o w miarę szczegółowe odpowiedzi ) w jakim okresie udało wynegocjować się taka a taką cenę żeby uniknąć wycen z 2006r.) oraz miej więcej jaki dach ( prosty czy bardziej skomplikowany )

    Zacznę od siebie pierwsze 2 wyceny około 93zł m2 wycena koniec lutego dach 260m2 wielospadowy ( koperta + trochę niżej garaż ) zakres prac:

    - pokrycie dachu dachówka
    - montaż rynien
    - wygięcie i założenie koszy
    - obróbka kominów taśmą
    - montaż okien dachowych ( 6 szt. )
    - nabicie płytek pod rynna i lukarnami
    - obicie komina łupkiem
    - podbitka

    - wykonanie więźby dachowej

    Całość pi razy drzwi 24500zł jak dla mnie totalne przegięcie... ale może się mylę proszę o zweryfikowanie moich poglądów)

    Pozdrawiam i zapraszam wszystkich do podzielenia się swoimi wycenami

    U mnie w okolicach Wrocka wyszło tak:

    - pokrycie dachu dachówka
    - montaż rynien
    - wygięcie i założenie koszy
    - obróbka kominów taśmą
    - montaż okien dachowych ( 7 szt. )
    - obicie komina łupkiem
    - bicie lukarny
    Wszystko to razem- 32 zł/m2


    - podbitka- jeszcze nie robiłem więc nie wiem

    - wykonanie więźby dachowej- 35 zł/m2

    Dodam, że mam 340m2 bardzo trudnego dachu (wielo, wielo spadowy, 1 lukarna, 3 wykusze, garaż na innym poziomie...)
    Bedziu

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Ja mam dwa typy: 1. 40 zł/m2 dachu wielospadowy z jedna lukarną. Maja zrobić łacenie, położenie membrany dachowej, kontrłat i dachówki oraz wykończenie kominów i założenie rynien. 2. 27-28 zł/m2 tyle, że firma bardziej lokalna nie z "wielkiego miasta". Na całość dachu liczą około dwa tygodnie pracy.

  17. #17

    Domyślnie

    mam dzisiejsze ceny od "dachowców"
    20 więźba, 12 deskowanie, 25 dachówka, 12 obróbki, 250 szt. okno, dach skąplikowany, dekarze z polecenia.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Moja ekipa wzięła kasę za cały dom, więc nie wiem, ile wyszlo za dach, ale miałam wycenę innego wykonawcy, którego nie zatrudniłam. Chciał 100 zł za metr plus 7% VAT. Mój dach jest dwuspadowy, bez okien dachowych (jeden wyłaz dachowy).
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  19. #19

    Domyślnie

    U mnie dach 180 m projekt LMP 42 dwuspadowy dwie potężne lukarny
    całość 9400zł. (więźba, deskowanie, papa, blachodachówka, kosze, rynny, obróbki).Budowa Aleksandrów k. Nieporętu.
    Live forever

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie: 280m2, dwuspadowy, ceramika, pełne deskowanie, 8 okien, - 220 zł/m2 (kompletne wykonanie: materiał + robocizna) - okolice Warszawy.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony