dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gniezniok

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Klinkier czy płytka klinkierowa? Pomozcie!

    Pytanko, gdyz nie moge sie doszukac tematu. Planuje sciane Poro25 plus styro plus plytka lub 3w z klinkierem.
    Nie mam pojecia o kosztach lub roznicy jednej i drugiej sciany. Nie wiem czy dobrze kombinuje ale finalne koszty zastosowania cegly klinkierowej nie sa az tak gigantyczne biorac pod uwage brak stosowania klejow, siatek etc przy normalnym tynku i styropianie
    Mozecie wyprowadzic z błedu.....

  2. #2

    Domyślnie

    Planuję u siebie na cokół oraz część ściany "nakleić" płytki klinkierowe. Zaznaczam,że te płytki klinkierowe mają być ręcznie formowane i mieć grubość 1,5 -2 cm. Umożliwi to wykonanie fugi " z zagłębieniem" czyli będzie to wyglądało tak jakby to była cegła pełna. Dodatkowo, żeby wszystko wyglądało elegancko to trzeba zamówić odpowiednie płtyki narożne. Zdecydowanie odradzam Tobie naklejanie zwykłych cienkich płytek na ścianę, gdzie fuga będzie zlicowana z płytką i nie będzie specjalnych płytek narożnych, tylko płtyki będą łączone na styk. Wg. mnie coś takiego wygląda fatalnie i szkoda na to pieniędzy i będziesz póżniej tylko sfrustrowany. Przyjżyj się, coś takiego można spotkać na niektórych sklepach.
    Po odwiedzinach w kilku punktach sprzedaży cegły klinkierowej dowiedziałem się że :
    płtyki te gr. 1,5 - 2,0 cm i tak wycina się z cegieł pełnych. Dochodzi zatem koszt cięcia i 1/3 cegły to odpad. Z jednej cegły wychodzą 2 płytki. Żeby nakleić taką płytkę, trzeba wstępnie wygładzić (otynkować ścianę) następnie potrzebna jest specjalna zaprawa (klej) do zamocowania płytki no i oczywiście fuga.
    Okazuje się, że zrobienie ściany z cegły pełnej wychodzi taniej ponieważ odchodzi wstępne tynkowanie ściany, klej i cięcie cegieł na płytki, poza tym łatwiej chyba wykonać ścianę z cegieł klinkierowych od początku.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Ja bym wybrał 3w z cegłą klinkierową. Koszty pewnie minimalnie wyższe (nie jestem pewny), ale jak dla mnie to płytka klinkierowa ma udawać cegłę, a nie odwrotnie. Oznacza to ni mniej ni więcej, że chcę cegłę. jeśli są warunki dla użycia cegły to po co coś udawać przed innymi. ty przecież będziesz wiedział, że to nie cegła. Przy okazji rozwiązanie z cegłą jest solidniejsze i mniej problemowe do wykonania. Żeby wszystkie decyzje były tak proste. Niestety najczęściej zostaje jeszcze kwestia finansów.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gniezniok

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzieki bo rzeczywiscie z jednego błędu mnie chyba wyprowadziliscie. Nie wzialem pod uwage warunkow w jakich płytki musza zaostac połozone i jesli rzeczywiscie dodac do tego klej to mija sie z celem stosowania ich i od razu polozyc pelna cegle.
    Niestety podoba nam sie drozsza wersja-recznie formowana i pewnie finalny koszt zweryfikuje nasza plany
    Slyszalem rowniez ze nieco kosztuje samo przygotowanie pod klinkier - szersze fundamenty, zbrojenia etc...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony