dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wylewki jaka proporcja składników

    witam mam pytanie zwiazane z proporcja składników. czy np. na beczke 250l dwa worki cementu około półtora wiadra wody i reszta piach to dobry składnik na posadzke czy tego cementu daja za duzo??
    Wiadro 20liter
    prosił bym któregos z wykonawców o dobra proporcje.
    i czy na slepa idzie tyle samo cementu??

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    to chyba zależy od tego, jakiej klasy beton chcesz uzyskać

  3. #3

    Domyślnie Re: Wylewki jaka proporcja składników

    Cytat Napisał sense25
    witam mam pytanie zwiazane z proporcja składników. czy np. na beczke 250l dwa worki cementu około półtora wiadra wody i reszta piach to dobry składnik na posadzke czy tego cementu daja za duzo??
    Wiadro 20liter
    prosił bym któregos z wykonawców o dobra proporcje.
    i czy na slepa idzie tyle samo cementu??
    Dwa worki wystarczą a wode dolewasz w trakcie w zalezności jaką konsystencję mieszanki chcesz uzyskać.Jedyny mankament to jakosc cementu.Trzy lata temu robiłem wylewki i kupowałem cement w Castoramie od naszego posła Misztala(łódzka przesypownia) i teraz musze robic poprawki bo pękaja,dlatego teraz jeśli kupuje to raczej cement fabrycznie workowany a unikam"dosypowni"piasku do cementu.Wyznaje tu zasadę lepiej drożej ale spać spokojnie.
    Wybierz sobie pracę,którą lubisz,a przez całe życie nie bedziesz musiał pracować.
    Konfucjusz

  4. #4

    Domyślnie Re: Wylewki jaka proporcja składników

    Cytat Napisał kid
    Cytat Napisał sense25
    witam mam pytanie zwiazane z proporcja składników. czy np. na beczke 250l dwa worki cementu około półtora wiadra wody i reszta piach to dobry składnik na posadzke czy tego cementu daja za duzo??
    Wiadro 20liter
    prosił bym któregos z wykonawców o dobra proporcje.
    i czy na slepa idzie tyle samo cementu??
    Dwa worki wystarczą a wode dolewasz w trakcie w zalezności jaką konsystencję mieszanki chcesz uzyskać.Jedyny mankament to jakosc cementu.Trzy lata temu robiłem wylewki i kupowałem cement w Castoramie od naszego posła Misztala(łódzka przesypownia) i teraz musze robic poprawki bo pękaja,dlatego teraz jeśli kupuje to raczej cement fabrycznie workowany a unikam"dosypowni"piasku do cementu.Wyznaje tu zasadę lepiej drożej ale spać spokojnie.
    To że pękają to nie wina cementu tylko wewnętrznych naprężeń skurczowych występujących w elemencie betonowym przez okres pierwszych dwóch lat. Wystąpienie nadmiernego zarysowania może być efektem m.in. złych proporcji składników a najczęściej złej pielęgnacji betonu.

  5. #5

    Domyślnie

    sense25
    jest taka opcja szukaj
    na forum jest ekspert od wylewek to janzar
    znajdź jego posty i będzie wszystko jasne
    w jednym wątku janzar napisał
    cement w ilości 280 kg /m3
    a tutaj link do wszystkich postów jakie napisał janzar
    http://forum.muratordom.pl/search.ph..._author=janzar
    warto przeczytać wiele można się dowiedzieć
    Pozdrawiam
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat....

    Zastanawiam się nad wykonaniem wylewek samemu (czyt. bez mixokreta) czyli w taki bardziej tradycyjny sposób...

    Poszukałem w necie informacje o proporcjach ale ciężko coś znaleźć, albo wypowiedzi są stosunkowo rozbieżne

    Jakie powinny być proprcje dla wylewki wykonywanej z betoniarki, prosiłbym o informacje dla 1m3 oraz np 1 worka cementu (będzie łatwiej przeliczać)

    *Na parterze planuję dać grubość 7cm, w większości z ogrzewaniem podłogowym
    *Na poddaszu myślę że 4 cm byłyby wystarczające

    Razem daje mi to ok. 11.6 m3 ...

    Co mnie najmniejmartwi to ilość cementu...opinie to przeważnie 310-400kg/m3

    Natomiast co z piaskiem i ew. kruszywem?

    Spotkałem gdzieś informacje:

    Podaje składniki na 1m^3 betonu: cement 310kg, kruszywo 1200kg, Piasek 700kg, woda 175l. Składniki na 1 worek cementu (25kg), piasek 57kg , kruszywo 97kg, 14,5ll wody.
    Tylko wtedy wychodzi strasznie duży stosunek cementu do piasku?! Swoją drogą na FM w jednym miejscu pojawia się informacja o stosunku 1:3 (czyli jak dla mnie 350kg cementu + 1050kg piasku), a w innym o 1m3 piasku na 1m3 wylewki (co daje 350kg cementu + 1600kg piasku czyli stosunek jakieś 1:4.5)

    Jak to w końcu jest z tymi proporcjami, by wylewka miała odpowiednią wytrzymałość?
    Jaki stosować cement: II 32.5, I 32.5 czy I 42.5?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony